Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Manipulantka

Wydawnictwo: Świat Książki
Little Sister
Marczewek

Zaginione dziecko. Załamana matka. Siostra, która nic nie pamięta. Czy Emily słusznie zaufała siostrze? Jessica i Emily nawiązują kontakt po szesnastu latach rozłąki. Przeszłość zostaje zapomniana, szybko odradza się dawna bliskość między siostrami i wkrótce Jess przenosi się na wyspę do eleganckiego domu Emily. Wszystko świetnie się układa do chwili porwania malutkiej Daisy, którą akurat...

Zaginione dziecko. Załamana matka. Siostra, która nic nie pamięta.
Czy Emily słusznie zaufała siostrze?
Jessica i Emily nawiązują kontakt po szesnastu latach rozłąki. Przeszłość zostaje zapomniana, szybko odradza się dawna bliskość między siostrami i wkrótce Jess przenosi się na wyspę do eleganckiego domu Emily. Wszystko świetnie się układa do chwili porwania malutkiej Daisy, którą akurat opiekowała się Jess. Idealne życie Emily, które budowała z wielką starannością, zaczyna walić się w gruzy.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

Jeżynka | 2018-06-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Powieść psychologiczna - kolejny gatunek który ostatnio opanował rynek książki i dzięki świetnym kampaniom marketingowym wiedzie prym na listach bestsellerów.
Po kilku lekturach tego typu, które niestety nie wywołały szybszego bicia serca postanowiłam dać sobie spokój z takim książkami bo w swoim życiu przeczytałam ich chyba zbyt wiele by dać się zaskoczyć autorom. Opowiadane historie w znakomitej większości wydawały mi się wtórne, mało oryginalne i oddalone od prawdziwego życia o lata świetlne.

Ale co zrobić jak człowieka coś podkusi. Intrygująca okładka, zachęcający blurb, kolejka rezerwacyjna w bibliotece... Stanęłam więc ja w tym wirtualnym ogonku po "Manipulantkę" Isabel Ashdown. Odebrałam, przeczytałam w dwa wieczory i powiem wam że ku mojemu zdziwieniu bardzo się wciągnęłam w historię dwóch sióstr którą poznajemy z dwóch niezależnych narracji. Jessica i Emily spotykają się po latach na pogrzebie matki. Mają za sobą lata milczenia i braku kontaktu które jednak szybko idą w...

asia_33 | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Ciekawy,zgrabny thriller psychologiczny.Dwie siostry odnawiają po latach kontakt ze sobą.Drogi Jess i Emily rozeszły się gdy obie były nastolatkami.Teraz Emily ma rodzinę i prosi siostrę by ta zaopiekowała się jej malutką córeczką Daisy.Pewnej nocy dziecko znika.Kto jest odpowiedzialny za zniknięcie ?? Mnożą się pytania,odkryte zostają różne sekrety.Polecam!!

Iwona | 2018-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Opowieść o ludzkich charakterach z porwaniem dziecka w tle. Historia tak ciekawie i tajemniczo poprowadzona, że nic nie jest oczywiste.

Paula Stadnik | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Porwane dziecko - motyw, którego, jeśli czytamy thrillery, możemy mieć już zdecydowanie dość. Nie miałam więc wygórowanych oczekiwań. Po za tym wraca dawno niewidziana siostra, więc już wiemy kto jest tytułową manipulatorką, prawda?

Niekoniecznie.

Odkładam tę książkę z poczuciem zadowolenia i takim zwykłym, ludzkim: "kurde, fajna historia!". To świetne studium siostrzanej więzi, relacji między prawie-bliźniaczkami. Tym chyba byłam zachwycona nawet bardziej, niż zwrotem akcji, który zaskoczył mnie totalnie (jak zawsze, ehm..). Charakterystyka psychologiczna bohaterów na piątkę. Schemat dość znany w thrillerach, czyli przeszłość & teraźniejszość, ale to jak najbardziej na plus. Choć bardzo mnie ta przeszłość zasmuciła. Dużo tu małych kłamstewek, zazdrości, gniewu i macierzyństwa.

Polecam.

Hania | 2018-03-30
Przeczytana: 29 marca 2018

Ciekawie poprowadzona fabuła utrzymująca w napięciu. Chwilami dość zaskakująca. Jak daleko możemy zabrnąć kierując się tylko i wyłącznie własnym ego, przerośniętym oczywiście. Zakończenie dla mnie mało satysfakcjonujące. No ale to nie ja pisze książki ;-)
Polecam, może ku przestrodze...

Adrianna Cholma | 2018-07-19
Przeczytana: lipiec 2018

BŁĘDY PRZESZŁOŚCI - KAŻDY Z BOHATERÓW MA TAKIE NA SWOIM KONCIE. CZYJE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO PORWANIA MALUTKIEJ DAISY?

Emily ma idealne życie - męża, pasierbicę i malutką córeczkę, dom i szczęśliwą rodzinę. Kiedy umiera jej matka a na pogrzebie pojawia się jej siostra Jessica, której nie widziała od 16 lat, życie Emily diametralnie się zmienia.
Może zająć się swoimi sprawami, nie musi non stop opiekować się dzieckiem i domem - tę rolę przejmuje Jessica. Wszyscy są wdzięczni za jej pomoc, jednak sielanka kończy się, gdy Jessica mdleje a w tym czasie mała Daisy przepada jak kamień w wodę.
Policja podejrzewa wszystkich po kolei, wliczając w to Emily i jej męża, jej siostrę i pasierbicę ale żaden z tych tropów nie prowadzi do odnalezienia dziewczynki a na światło dzienne wychodzą wydarzenia z przeszłości.

Umiejętnie skonstruowana,trzymająca w napięciu fabuła. Przemyślana akcja, bardzo dobrze scharakteryzowani bohaterowie i przede wszystkim przegląd wielu rodzinnych więzi oraz związanych...

Madame Booklet | 2018-03-07
Przeczytana: 02 marca 2018

Kiedy Czytelnik sięga po książkę robi to z nadzieją, że oto ma przed sobą ostateczną wizję autora; dopieszczoną i dopracowaną, wartą każdego grosza. Nie oszukujmy się, nad wydaniem książki pracuje wiele osób i trudno uwierzyć, że coś mogłoby pójść nie tak jak planowano. Mimo to, jesteśmy tylko ludźmi i takie sytuacje się zdarzają. I ja to rozumiem. Jednak z książką „Manipulantka” Isabel Ashdown jest inaczej.

Gdyby Czytelnik rozpoczął czytanie tej książki od Podziękowań, od razu nasunąłby się wniosek, iż może się spodziewać książki niedopracowanej:

„I jeszcze drobna techniczna uwaga; w trakcie poszukiwania informacji z zakresu medycyny, policyjnych procedur i topografii miejsc, gdzie rozgrywała się akcja, mogło dojść do błędów. Zapewne przydarzyły się również pewne nieścisłości czy przeinaczenia. Biorę za nie wszystkie odpowiedzialność z nadzieją, że zostanę rozgrzeszona w imię dobrej beletrystyki.

Isabel Ashdown, 2017”.

Osobiście, gdybym przeczytała ten fragment jako pierwszy,...

Maja | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Jessica i Emily nie miały ze sobą kontaktu od 16 lat. Jess jednak przenosi się na wyspę do eleganckiego domu swojej siostry i opiekuje się jej córeczką, Daisy, która pewnego dnia zostaje porwana. Idealne życie Emily, które budowała z wielką starannością, zaczyna walić się w gruzy. Czy uda się odnaleźć jej córkę? Czy rodzina przetrwa ten trudny czas?

Od razu przyznam, że nie do końca wiem, co mam myśleć o tej powieści. Czytało się ją szybko, fabuła mnie intrygowała, ale mam po lekturze niedosyt. Zwłaszcza jeśli chodzi o sam proces poszukiwania małej Daisy. Myślałam, że jednak wokół niego będzie się działo więcej.

Nienawidzę Emily. Cokolwiek nie robiła, niemiłosiernie mnie irytowała. Za nic nie chciałabym mieć takiej siostry jak ona. Zdecydowanie bardziej polubiłam Jess. Nie, nie była idealna, ale z nią prędzej zostawiłabym dziecko niż z Emily.

Autorka kilka razy wyprowadziła mnie w pole i nie wiedziałam, kto stoi za porwaniem Daisy. Kiedy prawda wyszła na jaw, miałam bardzo...

atii_monster | 2018-03-14
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: luty 2018

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia, a że ciężko mi się mówi źle o książkach to króciutko. Opowieść dość oklepana do połowy nawet mi się podobała, podzielona jest zamiast na rozdziały to na punkty widzenia tej samej historii z perspektywy każdej z sióstr (i jednej świruski) i to było fajne bo z każdym rozdziałem kibicowałam komuś innemu. I dochodzimy do połowy gdzie główny wątek się wyjaśnia i zostaje mi 150stron wspomnień, krzywd i zemsty.... meh. Książka luźna taka na jeden wieczór. .

CzytalaElzbieta | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Przyznaję szczerze, że nie spodziewałam się niczego wielkiego po tej książce. Wybrałam ją, bo potrzebowałam czegoś, czym będę mogła wypełnić wolny czas - po prostu. Przypuszczałam, że będzie to właśnie takie zwyczajne czytadło, coś w stylu Za zamkniętymi drzwiami - można przeczytać, bo oczy/uszy nie krwawią, rewelacji jednak nie ma co oczekiwać, a i czepiać się jest czego. Zasadniczo nie pomyliłam się w swojej pierwszej ocenie, choć muszę przyznać, że Manipulantka Isabel Ashdown okazała się minimalnie lepsza od moich oczekiwań.

Mimo że thrillerem psychologicznym tej książki nazwać nie można, autorka podjęła próbę skonstruowania bardziej skomplikowanych postaci. Fabuła jest prosta: w noc sylwestrową ktoś porywa dziecko pozostawione pod opieką swojej cioci. Ta niczego nie pamięta, rodzice i przyrodnia siostra są zrozpaczeni, a policja mozolnie zbiera tropy. Czytelnik nie poznaje jednak tej historii od strony detektywów. Opowieść snuć będą naprzemiennie siostry: Jessica - ciocia...