Zima czarownicy

Nominacja w plebiscycie 2020
Katherine Arden Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia Zimowej Nocy (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Winter of the Witch
Data 1. wydania:
2018-08-14
Katarzyna Bieńkowska
Muza
The Winter of the Witch
Trylogia Zimowej Nocy (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Katarzyna Bieńkowska

Oficjalne recenzje i

Między ogniem a ciemnością

Link do recenzji

ależ ta trylogia była dobra, pochłonęłam w dwa tygodnie

Cudowna książka jak i cała trylogia. Momentami płakałam, miałam ciarki i się śmiałam. Dużo emocji. Świetna

Miałam trochę wątpliwości, co do oceny tej ostatniej części, bo choć zapewniła mi emocjonalnie dużą huśtawkę, to jednak mam wrażenie, że poprzednie części były bardziej zwarte i równe. Nie mogę jednak nie zgodzić się z tym, że to bardzo fajne zakończenie całej serii.

Początek tego tomu, czyli ta część, kiedy to po pożarze Wasia boryka się z wściekłymi mieszkańcami Moskwy...

Każda z części była idealna. Nie mogłam przestać jej czytać a jednocześnie wiedziałam, że jest to ostatnia część i nie chciałam jej kończyć. Ogromnym plusem jest to, że autorka stworzyła historię w oparciu o fakty historyczne!

Jedna z piękniejszych wojen i bitew jaką dane było mi doświadczyć w książkowym świecie.

Na półkach: , , , ,

Piękne zakończenie całej historii <3

Dlaczego? Dlaczego to już koniec? Nie potrafię nic o niej powiedzieć; tylko to że kocham Trylogię Zimowej Nocy. Ta seria to nawet nie jest 5/5, ona wychodzi poza skalę. Mam do niej bardzo duży sentyment, na pewno historia Wasi zostanie ze mną na długo. Bardzo polecam

Opis:
Wasilisa Pietrowna to niezwykła dziewczyna, za wszelką cenę szukająca własnej drogi. Jej odwaga oraz...

Ostatnia i moim zdaniem najlepsza czesc tej niesamowitej historii. Poczatek rozwalil mnie na lopatki i nie wiedzialam, jak potoczy sie dalej los Wasi, zas na koncu ksiazki poplynely lzy wzruszenia.
Bylo tyle momentow, ktore srednio rozumialam... Tyle mi nieznanych dotad slow... Ale jest to zdecydowanie najlepsza opowiesc, ktora do tej pory czytalam. Czapki z glow dla...

Świetna opowieść. Wciągająca, ciekawa i nieoczywista. Polecam tym, którzy lubią magiczne klimaty, barwne opisy i morał.

Bardzo dobrze rozegrana historia, w której nie znalazłam błędów fabularnych czy jakichkolwiek innych. Dopracowana, ciekawa i wciągająca w baśniowy świat. Bohaterowie są żywi i różnorodni. Zdecydowanie lepsi niż w pierwszej części, jednakże w tej...

Bardzo się cieszę, że przeczytałam tę trylogię. Ma unikatowy klimat i wspaniale się ją czyta. Ostatnia część była świetnym (może nie idealnym, gdyż straciłaby swój urok) zakończeniem trylogii. Polecam bardzo serdecznie!
Co prawda długo się z nią bawiłam (1. część czytałam w wakacje 2020, a 2. i 3. w maju 2021), ale bardzo cieszę się, że po odstawieniu pierwszej części...

1 130
    1 006