Niedźwiedź i słowik

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Katherine Arden Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia Zimowej Nocy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Bear and the Nightingale
Data 1. wydania:
2017-01-10
Katarzyna Bieńkowska
Muza
dawne wierzenia fantasy dla młodzieży literatura amerykańska literatura dla młodzieży odmiana losu Rosja średniowiecze walka dobra ze złem
The Bear and the Nightingale
Trylogia Zimowej Nocy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Katarzyna Bieńkowska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Baśń podszyta grozą

20 Link do recenzji

Na półkach: , , , , , , , ,

Początkowo nie chciałam sięgać po 'Niedźwiedzia i słowika'. Ale książka ta była strasznie natrętna, pokazywała się wszędzie, każdy o niej mówił, itp., itd.
W końcu się zdecydowałam.
Gdy tylko dodałam tą powieść do mojej listy książkowych chęci, naprawdę zapragnęłam ją przeczytać. Prawie śniła mi się po nocach. Wreszcie nadszedł dzień, szczęśliwy dzień, kiedy powiedziałam...

-może przez zbyt wysokie oczekiwania książka momentami strasznie się dłuży
-odrobina ruskiej mitologi
-postacie poboczne znaczne ciekawsze od głównych bohaterów
-jeśli ktoś oczekuje romansu to raczej w tym tomie nie znajdzie go więcej niż w każdym filmie akcji
-mimo wszystko na tyle fabuła ciekawa, że raczej sięgnę po następne tomy by zobaczyć co dalej :] ( o ile uda mi się...

Miło jest przeczytać twór, w której nasze pierwotne wierzenia wciąż pozostają żywe, nawet jeśli są pod ścisłą chrześcijańską kontrolą. Po lekturze wiem, że na pewno przeczytam i kupię całą trylogię!

Kiedy byłam mała, uwielbiałam słuchać baśnie, które opowiadała mi babcia. Dlatego gdy zobaczyłam, że ,,Słowik i niedźwiedź” jest baśnią postanowiłam ją przeczytać! 😍🙆🏼‍♀️

Faktycznie lektura tek książki to czysta przyjemność 👏🏻

Autorka pisze pięknym językiem, który przenosi nas do tajemniczej, mroźnej Rusi i pozwala wczuć się w tę historię🔝

Dom Wasi jest miły i przyjemny....

Jako dziecko uwielbiałam baśnie i legendy. Te magiczne miejsca, nietuzinkowe postacie i poczucie, które ze mną zostawało. Poczucie wolności.
Właśnie o tym pomyślałam czytając tę książkę. Wolność.
Wasia, główna bohaterka marzy jedynie o tym. O wolności, o możliwości zwiedzania świata, jednakże jedyne co może to przebywanie na gospodarstwie ojca i słuchanie swojej macochy....

Powiem tylko jedno. Przez tę książkę się płynie !!! Wspaniała przygoda, która na pewno pozostanie ze mną na długo.

,,Niedźwiedź i słowik'' to kolejna książka, którą odkryłam dzięki Booktube. Powieść ma wspaniały, bajkowy klimat a przeplatające się wierzenia ludowe i chrześcijaństwo to bardzo interesująca mieszanka. Zniosłam nawet opisy śniegu i mrozu, a naprawdę nie cierpię zimy. Jestem jedynaczką, więc z zaciekawieniem śledziłam relacje między dziećmi Piotra Władmirowicza.

Wasia to...

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ miała bardzo dobre opinie. Nie porwała mnie... Strasznie dziwna, ale chyba jestem odosobniona w moim osądzie.

Biorę udział w wyzwaniu czytelniczym lubimyczytać.pl. W maju miałam przeczytać książkę, która przyciągnęła mnie do siebie okładką. Chyba nie muszę tłumaczyć swojego wyboru 😃
Autorka Katherine Arden mówi o sobie, że jest prostą dziewczyną z Texasu. Spędziła prawie dwa lata w Rosji, co zapewne zainspirowało ją do napisania Trylogii Zimowej Nocy.
Historia Niedźwiedzia i...

Przez pierwszą część książki jakoś nie mogłam się w nią wkręcić. Historia toczyła się powoli a główna bohaterka była jeszcze dzieckiem. Choć cała książka jest raczej powolna w drugiej części Wasia jest już starsza i pojawiają się nowi bohaterowie - ojciec Konstanty oraz Anna, macocha Wasi. Przez większość czasu zastanawiałam się gdzie zmierza fabuła gdyż opowiada ona...

Dyskusje

1 976