Dziewczyna z wieży

Okładka książki Dziewczyna z wieży Katherine Arden Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Dziewczyna z wieży
Katherine Arden Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia Zimowej Nocy (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Trylogia Zimowej Nocy (tom 2)
The Girl in The Tower
Muza
2019-03-13
2019-03-13
Data 1. wydania:
2017-12-05
Katarzyna Bieńkowska
dawne wierzenia dziewczyna fantasy dla młodzieży literatura amerykańska literatura dla młodzieży magia odmiana losu odwaga Rosja średniowiecze tajemnica walka dobra ze złem
Inne

Oficjalne recenzje i

Zimowa kraina zjaw

Link do recenzji

841 1 238

Bardzo dobra książka! O wiele lepsza niż pierwsza część, która zresztą też mi się bardzo podobała. Najbardziej przypadła mi do gusty pierwsza połowa książki, podróż Wasi i Słowika przez dziką Ruś. Dużo grozy i tajemnic, które trzymały w napięciu przez większą część lektury. No właśnie, przez większą część - niestety końcówka dla mnie zbyt chaotyczna (podobne zdanie miałam...

Dawno nie czytałam tak dobrej kontynuacji! W ubiegłym roku "Niedźwiedź i słowik" spodobał mi się, ale pozostawił bez większych zachwytów. Za to "Dziewczyna z wieży"...to trudno znaleźć słowa żeby coś napisać. Co tu się działo! Po prostu nie sposób oderwać się od tej powieści, bo gdy już zacznie się towarzyszyć Wasi i pozostałym to tak można siedzieć do końca książki....

Tę książkę czytałam z zapartym tchem! Akcja była dynamiczna, szczególnie od drugiej połowy opowieści, a napięcie było doskonale budowane, fabuła pozostała spójna i wszystkie zagadki zostały ostatecznie rozwiązane.

Podróż Wasi przez las przypadła mi do gustu, choć zgadzam się, że wtedy akcja była dość statyczna, ale to było jak miłe powitanie w tej baśniowej książce. Z...

Duuużo się dzieje. Pojawiają się nowe postaci. Poznajemy babkę głównej bohaterki. Miejscem akcji jest również Moskwa. Autorka oprócz baśniowych motywów przemyca rys ówczesnej skomplikowanej sytuacji Rusi i Rusinów.

Recenzja do całej trylogii
Już tak dawno nie czułam tego uczucia - żałoby po serii książkowej. Teraz ją czuję, jak i wczoraj, kiedy skończyłam ostatni tom. Zostałam pochłonięta przez ten świat. Zakochałam się w nim. Pragnę wskoczyć tam na nowo.
Nie jestem w stanie napisać recenzji dla pojedynczych egzemplarzy tej trylogii. Dziś nie mogę. Uważam, że nie czytanie każdej...

Świetna, magiczna opowieść na mroźne, zimowe wieczory.
Szczególnie ujmuje kontynuowany od pierwszego tomu temat mitycznych stworów czy też czartów, które widzi Wasilisa.
Szkoda, że autorka pociągnęła wątek Morozki i Wasi trochę za mocno w stronę ckliwego romansidła, odebrało to dużo tajemniczości królowi zimy. Niemniej nie została przekroczona granica dobrego smaku.

Jak dla mnie pierwsza część lepsza. Więcej czartów, demonów, bożków itp. Tutaj zdecydowanie więcej elementów rzeczywistych. Ale poza tym czyta się bardzo dobrze.

Trylogia Zimowej nocy jest serią, o której myślę miesiące po przeczytaniu.

Klimat Rusi, tego mrozu, jest niesamowity. Jeszcze nigdy nie shipowałam nikogo tak bardzo, jak bohaterów tej książki.

Czytajcie, bo to cudowna historia, z bohaterami, którzy kradną serca.

momentami poruszyła mnie tak bardzo że na długo ją odłożyłam jednak wiedziałam że do niej wrócę!

Kobiece silne postaci w powieściach fantastycznych, nie są już zjawiskiem mało spotykanym. Na przestrzeni wielu lat to się powoli zmieniało. Czy to w „Diunie”, matka Paula Atrydę, Jessika, czy na naszym podwórku znana czarodziejka Yennefer z wiedźmińskiej sagi. Czy w najnowszej trylogii „Wojen makowych” , postać Rin. Minęły czasy, gdy jedynie „wybrańcy” byli w centrum uwagi...

1 731
    1 379