Dziewczyna z wieży

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Katherine Arden Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia Zimowej Nocy (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Girl in The Tower
Data 1. wydania:
2017-12-05
Katarzyna Bieńkowska
Muza
dawne wierzenia dziewczyna fantasy dla młodzieży literatura amerykańska literatura dla młodzieży magia odmiana losu odwaga Rosja średniowiecze tajemnica walka dobra ze złem
The Girl in The Tower
Trylogia Zimowej Nocy (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Katarzyna Bieńkowska
Inne

Oficjalne recenzje i

Zimowa kraina zjaw

[ 16 ] Link do recenzji

Nawet nie spostrzegłam jak ją skończyłam. Ach ten Morozko szkoda, że tak go mało ale jak intensywnie zarazem. Z jeszcze większym zapałem wezmę się za ostatnią część.

Jeżeli ktoś szukał w tej książce magii pierwszego tomu, to się niestety mocno rozczaruje. Ta książka jest j słodkogorzka, irytująca i męcząca. Czytanie pierwszej połowy książki szło mi wyjątkowo topornie, akcja była męcząca i strasznie się dłużyła. Gdzieś już to wszystko przedtem czytałam w innych książkach. Nie było tu niczego, co mogło mnie jakoś mocniej zaciekawić....

Dobra kontynuacja. Jest to na prawdę bardzo fajna seria. Niedługo zabieram się za ostatni tom.

Och, rozczarowanie!. Pierwsza część miała klimat, magię, ducha Rosji. Tu tego zabrakło. Zamiast- tania powieść akcji, a wątek romantyczny przyprawiał mnie o ból zębów. Szkoda

500 stron baśni trzymającej w napięciu ze względu na swoją fabułę. Czegóż chcieć więcej? :)

Tak się pisze baśnie...Drugi to tom magicznej trylogii. Dawna Ruś, dawne demony, odważna Wasia i płonąca Moskwa. Dzięki tym książkom zwróciłam się w stronę rosyjskich baśni i dawnej Rusi, pokochałam je. Dziewczyna z Wieży niesie nam to co najpiękniejsze w baśniach - magię i piękną opowieść, którą snuje autorka. Mnie urzekła, ja polecam.

Po magicznym pierwszym tomie nie spodziewałam się, że drugi będzie taki... nijaki. Cudownie baśniowa atmosfera z pierwszej części została zastąpiona wartką akcją, którą dobrze się czyta nawet pomimo tego, że cały czas czułam, że gdzieś już wcześniej to widziałam. Wasylisa, główna bohaterka, jest w końcu nastolatką i zachowuje się odpowiednio do swojego wieku - a może to ja...

Cudna ta baśń. I cudna ta Ruś pod skrzypiącym śniegiem. Tak! Jest tu ślicznie. Jest lirycznie. Bywa też jednak zgubnie, ponuro. Bywa i nostalgicznie. A o to chyba w baśniach chodzi...

Dziewczyna z wieży w niczym nie ustępuje swej poprzedniczce. Po raz kolejny przeniknie nas tu klimat dawnej, mroźnej Rusi. Nie zabraknie baśniowej scenerii, nie zabraknie słowiańskich...

Drugi tom niestety mnie nie zauroczył tak jak pierwszy. Brakowało mi tej baśniowej tajemnicy, w tej części jest więcej haosu i polityki. Tutaj juz bardziej mamy przedstawioną Ruś książęca niz pełną magii i baśni. Jednak pomimo tego uważam że sięgnę na pewno po ostatnią część trylogii bo chciałabym bardzo dowiedzieć się jak skończą się losy Wasi.

Trzymająca w napięciu kontynuacja "Niedźwiedzia i słowika".
Noszę stale opaskę monitorującą tętno. I jakże mi ono skakało w trakcie tej lektury!
Miałam momenty, w których obawiałam się, że charakter Wasi zacznie być dla mnie irytujący i przestanę lubić główną bohaterkę. I gdy już już szala miała się przechylać, ona robiła coś takiego, że przechodziło mi jak ręką...

Dyskusje

1 141