The Bear and The Nightingale

Okładka książki The Bear and The Nightingale Katherine Arden
Okładka książki The Bear and The Nightingale
Katherine Arden Wydawnictwo: Del Rey, Ebury Publishing Cykl: Trylogia Zimowej Nocy (tom 1) fantasy, science fiction
Trylogia Zimowej Nocy (tom 1)
Del Rey, Ebury Publishing
2017-01-12
2017-01-12
rosyjska kultura rosyjski folklor rosyjskie baśnie Rosja
Inne

Liseł is confused. Dodatkowa gwiazdka za pomysł i klimat, ale poza tym nie do końca wiem, co o tej książce myśleć. Jest tak bardzo statyczna, wszystko rozkręca się tak wolno, że miałam momentami ochotę ją kartkować, byle tylko przestała się tak koszmarnie dłużyć. Gdyby nie to, to wyszłaby z tego bardzo fajna opowieść, bo bohaterowie, fabuła i mroczny zimowy klimacik przypadły mi do gustu. Mniej więcej w 60% książki zaczęło się trochę poprawiać, dlatego prawdopodobnie dam szansę 2 części, ale jeszcze się waham.

Perspektywa ukazania chrześcijaństwa. Podążanie za nim prowadzi do zguby ? - W tym kraju wielu polityków nie zdobyło by się na odwagę by to powiedzieć

Zgrabna, momentami nawet bardzo, historia.

Zgrabna, momentami nawet bardzo, historia.

Piękna, bajkowa, słowiańska. Niezapomniana podróż przez zimowe bezdroża i lasy dawnej Rusi. Bardzo mi się podobała, ja uwielbiam taki klimat. Książka ma wszystko co lubię...a co najpiękniejsze posiada słowiańską zabobonną duszę :) Piękna, polecam!

Zakochałam się w klimacie tej książki. Baśnie, mitologia słowiańska i zima, chyba nie ma rzeczy, które kochałabym bardziej.

Cudowna słowiańska trylogia dla wszystkich, którzy w dzieciństwie kochali baśnie. Trafia prosto do serca. Wyjątkowa. Magiczna. Otulająca. Idealna na długie wieczory.

Chyba wyrosłam z baśni 🙈 dodatkowa gwiazdka za śliczna okładkę 🙃

Chyba wyrosłam z baśni 🙈 dodatkowa gwiazdka za śliczna okładkę 🙃

Po 3 latach robię reread tej trylogii i kocham ją jeszcze bardziej. Nie jestem w stanie nawet wyrazić mojego zachwytu i miłości do tej historii i bohaterów. Klimat jest tutaj niesamowity, nie spotkałam jeszcze drugiej takiej powieści. Czytanie tej książki jest jak powrót do domu, otula mnie ciepłem i swoją magią.

jak bardzo ta książka mi "weszła" to nikt nie zrozumie.
taka mądra piękna baśniowa fantasy
aż się chce żyć w takim świecie
bez elfów i krasnoludów
Morozko <3

jak bardzo ta książka mi "weszła" to nikt nie zrozumie.
taka mądra piękna baśniowa fantasy
aż się chce żyć w takim świecie
bez elfów i krasnoludów
Morozko <3

Cóż za piękna baśń na zimowe wieczory. Niesamowite, że to pierwsza powieść autorki.