Zostać panią Parrish

Tłumaczenie: Maria Brzezicka
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Last Mrs. Parrish
HarperCollins

Amber Patterson uważa, że jest stworzona do życia w luksusie. Ma wybujałe ambicje, zero skrupułów i spore zdolności aktorskie. Daphne Parrish ma wszystko, o czym marzy Amber. Bogatego i przystojnego męża, luksusowy dom i udane dzieci. Prowadzi idealne, pozbawione trosk życie. Amber obmyśla plan, jak zająć jej miejsce. Bez skrupułów, krok po kroku wdziera się w życie Parrishów, umiejętnie...

Amber obmyśla plan, jak zająć jej miejsce. Bez skrupułów, krok po kroku wdziera się w życie Parrishów, umiejętnie manipulując wszystkimi członkami rodziny. Prowadzi cyniczną grę, ale musi się spieszyć, bo na jaw mogą wyjść jej sekrety z przeszłości. Nie wie, że jest tylko pionkiem i to nie ona rozdaje karty.

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

deana | 2018-02-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 lutego 2018

Amber Patterson doskonale wie czego chce. Chce wszystko! Wychowana w biednej rodzinie bez skrupułów dąży do wyznaczonego celu. A tym jest życie w luksusie, które może zapewnić jej status bogatego i wpływowego Jacksona Parrisha. Podstępnie wnika do rodziny Parrishów, zdobywa zaufanie obecnej pani Parrish i krok po kroku robi wszystko by ją wyeliminować. Podstępna dziewczyna nie wie tylko, że jest jeszcze ktoś kto przejrzał jej zamiary i w jej działaniu upatruje środek by zrealizować swoje własne plany,

,,Zostać panią Parrish" to całkiem zgrabnie skonstruowany thriller. Akcja rozkręca się powoli przez co długo czekamy na to co stanowi kwintesencję opowieści. Autorki początkowo malują idealny, wręcz perfekcyjny obraz szczęśliwej rodziny i kochającego się małżeństwa. Subtelnie do tego cukierkowego obrazka przemycają drobne elementy, które mają za zadanie zakłócać harmonię i przygotować na to co dopiero nadejdzie a co kryje się za idealną fasadą. Wcześniej jest jednak powolnie,...

Izabela Pycio | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

"Psychiczna przemoc i zastraszanie są równie groźne jak fizyczna napaść i wyrządzają równie wielkie szkody."

Podobał mi się styl narracji, który od połowy historii uległ wyraźnej zmianie, stopniowe wciąganie w intrygę i nagłe zwroty akcji. I choć intryga nie należy do rozbudowanych, wiele aspektów fabuły jest przewidywalnych, co częściowo zabiera urok odczuwania niepokoju i napięcia właściwego thrillerom, to jednak miło spędza się czas przy książce. Nie tak mocno intensywna przygoda czytelnicza, ale sympatyczna odmiana powieści z dreszczykiem. Pewnie gdybym czytała mniej thrillerów psychologicznych, książka bardziej by mnie do siebie przekonała, mocniej zaskakiwała, silniej oddziaływała.

Frapującym okazało się spojrzenie na mroczną naturę człowieka. Zapodano ciekawy materiał do refleksji odnośnie ciemnych stron duszy, silnej obsesji, szalonego opętania przez pragnienie, maniakalnego dążenia do celu bez względu na koszty i straty. Nastawienie na realizację własnych marzeń, a przy...

joaśka | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Ocena na wyrost, ale na klasyczną, wakacyjną "poczytajkę" to naprawdę jest nieźle. Pierwsza połowa książki toczy się według utartego wzorca: ot, biedaczyna próbuje wkraść się w łaski bogatej przyjaciółki i zawłaszczyć jej życie. Potem jednak następuje totalny zwrot akcji i sprawy się komplikują. Z korzyścią dla Czytelnika :)

sylwia | 2018-03-01

Amber Patterson przysięgła sobie nigdy więcej nie zaznać biedy. Opracowała perfekcyjny plan, dzięki któremu będzie bogata i szanowana, będzie żyć w luksusie razem z idealną nową rodziną. Dzięki zawziętości, wyrzeczeniom, silnej woli, bujnej wyobraźni oraz zdolnościom aktorskim każde jej posunięcie zbliża ją do osiągnięcia celu. Tylko czy Daphne Parrish, na której miejsce chce wskoczyć Amber, rzeczywiście wiedzie wymarzone i idealne życie u boku idealnego mężczyzny? Zaślepiona rządzą materializmu Amber przestała zwracać uwagę na znaczące szczegóły. Nie wie, że to nie ona rozdaje karty w tej grze.

„Zostać panią Parrish” mimo dość niewinnej okładki jest świetnym thrillerem psychologicznym, od którego czytelnikowi wzrasta ciśnienie i wprost nie można się oderwać. Ciekawie skonstruowany, z wyraźnym podziałem na część o idealnym życiu oraz część, gdzie kamyk po kamyczku grunt kruszy się pod stopami. Fabuła stopniowo wprowadza czytelnika w intrygę, a ilość zwrotów akcji wzrasta...

Wiesława | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Niebywała książka. Cieszę się, że na nią trafiłam i wszystkim polecam. Zaskakująca, wzbudzająca emocje od pierwszej strony, ale to co następuje w połowie, u mnie spowodowało "wytrzeszcz". Nie chcę i nie mogę psuć Wam zabawy i nie zdradzę, o co chodzi, ale z czystym sumieniem zachęcam do lektury.

Jowi | 2017-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Kawał solidnego thrillera psychologicznego. Świetnie skonstruowany i zaskakujący, z przekonującymi bohaterami, z których wredna intrygantka Amber jest najbardziej irytująca.
Amber to kobieta bez skrupułów, wie czego chce i nie zawaha się przed niczym, by to dostać, a chce zdobyć ogromne bogactwo, władzę, szacunek i przystojnego męża. Jej wybór pada na małżeństwo Parrishów, parę idealną, dobraną pod każdym względem, obdarzoną sporym majątkiem i koneksjami.
Parrishowie są jak z obrazka, cudowne małżeństwo, mąż jak z katalogu, żona jak modelka, dwie udane córeczki.
Amber czeka spore wyzwanie, ale nic ją nie odstrasza. Powoli wkracza w idealny świat Parrishów, zaprzyjaźnia się z Daphne Parrish, zdobywa zaufanie jej męża Jacksona i córeczek...i zaczyna swoją wyrachowaną grę, której celem jest oczywiście zdobycie obrzydliwie bogatego Jacksona.
Ale, jak to zwykle bywa, nic nie jest takie jakie się na pozór wydaje i nawet taka zręczna manipulatorka jak Amber szybko się o tym...

Szoko | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Co za intryga!!!No no kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada..Ksiazka super..wypatrzyłam ja tylko przypadkiem w opiniach czytelniczych..za co bardzo dziewczynom dziękuje!O czym wszystko hmm no American dream..Amber szara myszka z biednej rodziny wkurzona do granic wpada na lisi plan jak tu wkrecic sie do bogatej rodzinki Parischów..Z Daffne zrobic sobie najlepsza kumpele..a jej cudnego meza zatargac do łozka i krok po kroku stac sie nowa Panią Parisch..Nie zle to sobie uknuła..i niezle jej to szło..ale..Pani cwaniarka nie wie ze w tej grze to nie ona rozdaje karty..Polecam bardzo, ksiazka wciąga masakrycznie dodatkowy plus za to ze wszystko kreci sie w i kolo New York..w miescie ktore nigdy nie spi..w miescie gdzie spacerowałam i ja..:)

klaudia26ck | 2018-02-18
Na półkach: 52/2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2018

Temat stary jak świat: młoda, atrakcyjna, biedna dziewczyna z niższych sfer, znajduje cel w życiu, którym jest: uwodzenie bogatych mężczyzn i cieszenie się luksusowym życiem, które zna jedynie z filmów i rubryk towarzyskich w czasopismach. Jest cyniczna, wyrachowana i doskonale wie kogo wybrać na swoją ofiarę. Tym razem gra o bardzo wysoką stawkę, wystawne życie, luksus o jakim nawet nie śniła i przystojnego, męża, który chwilowo tworzy szczęśliwą rodzinę z niejaką filantropką- Daphne Parrish. Do jakich czynów jest w stanie posunąć się Amber, aby osiągnąć swój cel? Czy uda jej się rozbić szczęśliwą rodzinę?
Genialna książka! Uwielbiam taką tematykę. Końcówka genialna! Zajrzyjcie w wolnej chwili do krainy luksusu i bogactwa.

książek: 2056
Kasia b | 2018-02-01

Pierwsza część książki jest bardzo dobra. Potem... jest tylko lepiej! Niby nic specjalnego, sprytna oszustka z małego, prowincjonalnego miasteczka, prawdziwy kopciuszek z różkami, postanawia wykiwać rozpieszczona i nieprzyzwoitą panią domu z Piątej Alei. A przede wszystkim zastąpić ją u boku przystojnego męża miliardera. Banał? Tylko... kto tu tak naprawdę jest głównym czarnym charakterem I kto kogo wkręca"? Nic nie jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać.
Świetna intryga, wartka akcja, a do tego studium strachu, bezradności, starcie skrajnych charakterów i sposobów myślenia. Prawdziwa perełka!

Maja | 2017-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Amber Patterson żyje w przekonaniu, że jest stworzona do życia w luksusie. Postanawia za wszelką cenę zdobyć męża Daphne Parrish - kobiety, która ma wszystko, o czym marzy Amber. Bogatego i przystojnego męża, luksusowy dom i udane dzieci. Prowadzi idealne, pozbawione trosk życie. Amber krok po kroku wdziera się w życie Parrishów, umiejętnie manipulując wszystkimi członkami rodziny. Chce za wszelką cenę osiągnąć zamierzony przez siebie cel. Czy jej się to uda?

Ta powieść jest reklamowana jako thriller, ale ja się z tym nie zgodzę. To powieść psychologiczna, w której pojawiają się wątki kryminalne. I to nie jest zarzut z mojej strony, bo historia jest całkiem niezła. Tylko nie patrzcie na nią przez pryzmat thrillera, bo możecie być po lekturze rozczarowani.

Trudno jest mówić o tej książce, nie zdradzając fabuły. Mogę powiedzieć tyle, że historię poznajemy z perspektyw dwóch bohaterek, Amber i Daphne. Mamy więc możliwość, by przekonać się, co siedzi im w głowie i dlaczego zachowują...