Tajemnicza kobieta

Wydawnictwo: Świat Książki
Den hemmelige kvinde
Ag2S

Nowy gatunek LOVE THRILLER. Tajemnicza kobieta to trzymający w napięciu duński kryminał, opowiadający o więzach rodzinnych, chciwości, oszustwach, morderstwach, zagrażającej życiu sztuce i wszechogarniającej miłości. Louise, właścicielka niewielkiej kawiarni na Christianso, wiedzie spokojne życie u boku Joachima, który jest pisarzem. Pewnego dnia w środku lata w kawiarni pojawia się...

Nowy gatunek LOVE THRILLER.

Louise, właścicielka niewielkiej kawiarni na Christianso, wiedzie spokojne życie u boku Joachima, który jest pisarzem. Pewnego dnia w środku lata w kawiarni pojawia się mężczyzna. Przedstawia się jako Edmund i twierdzi, że Louise naprawdę ma na imię Helene i jest jego żoną, która trzy lata wcześniej zaginęła w okolicach Silkeborgu.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

WielkiBuk | 2017-10-09
Przeczytana: październik 2017

Anna Ekberg, czyli tak naprawdę Anders Rønnow Klarlund i Jacob Weinreich, stworzyli pasjonujący thriller, w którym jedyne co zdaje się być pewne to miłość, miłość do mężczyzny, do dzieci, uczucia głębsze niż wszystko inne, niż trauma i ciemność niepamięci. „Tajemnicza kobieta” umiejętnie łączy w sobie zagadkę kryminalną z pełnym namiętności dreszczowcem, a wszystko to połączone dramatycznie rozplanowaną fabułą, w której kłamstwa kryją prawdę, a szczerość ukrywa się za fasadą pozornego piękna i spokoju. Miejscami całość bywa zbyt zawiła, nieco zbyt skomplikowana na modłę ckliwej telenoweli, a przez to mało prawdopodobna, tak jakby autorzy nie mogli się zdecydować na co położyć główny nacisk. Niemniej, jednocześnie doskonale bawi się uczuciami czytelnika, meandruje i skręca w najmniej oczekiwanych kierunkach, co rekompensuje jakikolwiek obecny tu absurd.

„Tajemnicza kobieta” to porywająca, lekka lektura z kobiecą aurą, w której odnajdą się zarówno wielbiciele kryminałów z północy,...

pijana_z_niemocy | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Duński duet piszący pod pseudonimem Anny Ekberg debiutuje powieścią "Tajemnicza kobieta". Jest to pełen niedopowiedzen, meandrów przeszłości i miłości thriller, który wciąga od pierwszych stron. Helene, główna bohaterka powieści żyjąca jako Louise Andersen na wyspie wraz ze swoim kochankiem Joachimem nagle dowiaduje się, że jest nie tylko żoną, matką i dziedziczka fortuny, ale również wkrótce oskarża się ją o zabicie prawdziwej Louise Andersen. Uwikłana w siec kłamstw i niedomówień nie potrafi wrócić do życia, jakie prowadziła wcześniej. Zarówno ona jak i Joachim wyruszają w podróż wgłąb przeszłości, która skrywa okrutną prawdę o ludzkim szaleństwie, chciwości, braku człowieczeństwa.
Powieść wciąga, pojawia się wiele zwrotów akcji, nie można się nudzić. Momentami tor akcji zakreca w przedziwnym kierunku, lecz to tylko podsyca ciekawość czytelnika. Polecam.

Aleksandra | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Była to dziwna książka.
Wciągająca, nawet bardzo, niemniej jednak wątków było za dużo, i w mojej ocenie zbyt szybko i płytko zostały one poprowadzone.
Wiele postaci, każda miała swoją historię, a żadna tak naprawdę nie była w pełni rozwinięta, a szkoda. Czuję przez to lekki niedosyt.

Adrianna Cholma | 2018-05-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2018

"MOŻE TAK PO PROSTU JEST, MIŁOŚĆ TO PRZEDE WSZYSTKIM POJĘCIE, IDEAŁ, KTÓREGO SZUKAMY, KTÓRY JEDNAK NIE ISTNIEJE W RZECZYWISTYM ŚWIECIE"*

Spokojne życie Joachima i Louise burzy niecodzienne zdarzenie. W ich barze pojawia się mężczyzna, który twierdzi, że Louise jest jego zaginioną żoną a w dodatku ma na imię Helene.
Gdy te słowa się potwierdzają, a na jaw wychodzi, że prawdziwa Louise nie żyje, Helene zostaje podejrzana o morderstwo. Nic jednak nie pamięta a przyczyny swojej amnezji doszukuje się w zdarzeniach sprzed swojego zaginięciea. Postanawia wrócić do rodziny i wszystko wyjaśnić.

Porzuconemu Joachimowi ciężko pogodzić się z odejściem kobiety, którą kochał. W dodatku nie wierzy w to, że mogłaby kogoś zamordować aby przybrać jego tożsamość i uciec. Sam próbuje dojść do prawdy.

Poruszająca historia dwóch zakochanych osób, które wbrew swojemu uczuciu starają się żyć tak, jak powinni. Jednocześnie dopóki są osobno, splot różnych zdarzeń oraz wspólne wspomnienia nie pozwalają im...

youleczka | 2017-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2017

Jestem zdziwiona tak niską średnią ocen dla tej książki, bo fabuła naprawdę wciąga, nie ma dłużyzn. Ze spokojnym sumieniem mogę polecić.

Anna Sochacka | 2018-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2018

Kolejny raz zauważam, że to co niekoniecznie podoba się większości na mnie zrobiło ogromne wrażenie.
Zazwyczaj jest tak, że to opis okładkowy powoduje czy sięgniemy po daną pozycję,często jest on bardzo zachęcający a nasze oczekiwania wielkie i dostajemy coś wielkiego - wielkie rozczarowanie.
Tutaj miałam na odwrót opis, zwłaszcza ten z Lubimy czytać, mnie osobiście nie zachęcił, wprost przeciwnie spowodował odkładanie lektury na później.
A w środku tyle się dzieje!
Przede wszystkim jest to thriller z dużym naciskiem na "psychologiczny" i z bardzo rozbudowanym tłem obyczajowym a takie właśnie uwielbiam.
Od pierwszych stron jest tajemniczo i zagadkowo. Podczas czytania odczuwałam lekki niepokój i ogromny wręcz przymus odkrycia wszystkich sekretów, i otwarcia wszystkich drzwi. A jest co odkrywać...
Książkę przeczytałam na raz, odłożyć nie sposób.

Aneta | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Niesamowita historia sprawia, że książkę czyta się jednym tchem, a dzięki opisem miejsc wydarzeń czułam się jakbym przebywała w nich z bohaterami książki. Kryminał inny niż wszystkie skandynawskie, które czytałam dotychczas, bo z obszernym wątkiem miłosnym, ale bardzo mi się spodobał.

Weronika | 2018-07-05
Przeczytana: marzec 2018

Bardzo ciekawa fabuła, każda kolejna strona wciąga coraz bardziej aż nie można się oderwać. Polecam

Sonne22 | 2018-02-23
Przeczytana: 13 października 2017

O kobiecie która straciła pamięć i porzuciła rodzinę.

Arlettt | 2017-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2017

Świetny, niesamowicie wciągający thriller. Polecam.