Niebezpieczna dziewczyna

2017-09-29
2017-09-29
Stefan Drzazga
Stefan Drzazga

Tajemnicza książka, mroczni bohaterowie.. każdy ma swoje tajemnice. Nie można było się oderwać, tak bardzo chciałam wiedzieć co dalej się wydarzy, co główna bohaterka kombinuję.

Bardzo wciągająca.
Natomiast momentami ciężko było się połapać we wszystkim.

Bardzo wciągająca.
Natomiast momentami ciężko było się połapać we wszystkim.

"Niebezpieczna dziewczyna" to niebezpieczna książka. Czytając ją chwilami miałam wątpliwości, kto jest przy zdrowych zmysłach a kto ma problemy psychiczne. Postacie bohaterów dość wyraźnie zarysowane ale ich prawdziwa osobowość ukryta do końca. Nie wiedziałam kto kłamie, kto mówi prawdę a komu się wydaje, że tylko on ją na prawdę zna? Akcji tu niewiele ale psychologii aż w nadmiarze. Kto jest dobry, kto zły, kto zaś niebezpieczny? Nie do końca lubię taką literaturę. Na plus zapisuję zaś zakończenie, które to udało się ukryć do końca. Kto lubi thrillery psychologiczne to polecam, kto zaś zwykłe kryminały to już niekoniecznie.

Chyba miesiąc czasu czytałam tą książkę. Do ponad połowy nic się nie dzieje. Później wpada trochę akcji i strasznego zagmatwania. No naprawdę słaba książka.

Matko, w opisie tej książki na Lubimyczytać jest największy spoiler na świecie! Jeśli chcecie sami mieć satysfakcję z odkrywania samodzielnie tajemnicy to nigdy go nie czytajcie ;)
Klimatem ta książka przypomina mi bardzo "Dziewczynę z pociągu". Ogólnie jest nudna - nie bójmy się tego powiedzieć. Mało tu akcji, dialogów, a zdecydowanie więcej przemyśleń głównej bohaterki. Ale właśnie to mi się w tej książce najbardziej podobało. Uwielbiam zagłębiać się w psychikę takich nie do końca zrównoważonych ludzi, a tutaj mamy relację pierwszoosobową. Nieraz przechodziły mnie ciarki kiedy czytałam co myśli główna bohaterka. Łapałam się za głowę jak można myśleć o czymś w podobny sposób. Rewelacyjne przedstawienie psychiki chorego człowieka. Nie do końca podobało mi się zakończenie, nie bardzo wciągnęła mnie sama historia. Wciągnęło mnie studium psychiki głównej bohaterki. Jeśli komuś podobają się takie książki to serdecznie polecam!

I znów powtórka z rozrywki. "Niebezieczna dziewczyna"  K.L.Slater to miał być bestsellerowy thriller psychologiczny, a ja mam mieszane uczucia co do tej lektury, a co gorsze mam duży problem z jej oceną.

Do samej historii nie mogę się przyczepić bo jest spójna, szybko się ja czyta, miewa momenty, gdzie jest ekscytująca.
I tu pojawia się moje ale.
Czytajac opis książki liczyłam na historie pełna akcji, napięcia z nieprzewidywalnym zakończeniem. Liczyłam na hriller od którego nie będę się mogła oderwać a dostałam spokojną historię, która bardziej jest powieścią obyczajową z niewielką  domieszką kryminału i thrillera.

Zawiodłam się także na tytułowej dziewczynie bo zamiast niebezpiecznej dostałam szaloną, która pracuje na poczcie i zamiast roznosić listy kradnie je i przechowuje u siebie w domu.

Jest to książka, którą szybko się czyta ale również szybko się o niej nie zapomina. Nic jej nie wyróżnia z tysiąca podobnych  książek, pomyłka wyróżnia ją jeden wątek - kradziona poczta 🤣🤣.

I tu pojawia się moje ale.
Czytajac opis książki...

Tym razem sięgnęłam po książkę którą nie znalazłam na żadnej grupie ani z polecenia. Zaciekawiła mnie okładka i tył książki 🥰🤓
Nie żałuję decyzji...
Autorka książki działa od pierwszych stron: najpierw wzbudzi twoje zaufanie, aby później stopniowo je podburzać. Historia zaczyna się od Anny, która wcześnie straciła bliskich. Osamotniona, pogrążona w poczuciu krzywdy i złości, nie radzi sobie z codziennością. Gdy przypadkowo zauważa kobietę, którą obwinia o krzywdę, jej wspomnienia wracają z jeszcze większą intensywnością, domagając się, aby dała upust swoim emocjom. Aż zaczęłam jej współczuć, przecież jest ofiarą, a tragedia odbiła się na całym jej życiu. Tylko czy każda jej decyzja, każdy krok, który podejmuje, jest słuszny? A może nic nie jest takie, jakie się wydaje?

Nie żałuję decyzji...

Zaczynając od plusa uważam, że faktycznie zakończenie trzyma w napięciu i dobrze się je czyta, aczkolwiek cała książka nie porywa. Uderzające jest podejście do życia głównej bohaterki, porywcze, jak dla mnie infantylne. Kiepskim pomysłem jest niestety czytanie tej autorki w niedużym odstępie od Fitzek'a...

Jedna z niewielu książek przez które nie udało mi się przebrnąć. Strasznie ciężko się ją czytało.

Zmusiłam się do skończenia,bo nie zostawiam nie doczytanych.Nie zachwyciła mnie.

• Przeczytane w 2019
  • Thrillery