Nie zamykaj oczu

2018-04-04
2018-04-04
Szymon Kołodziejski
Szymon Kołodziejski

Robin i Sarah. Siostry. Bliźniaczki, które nigdy nie były sobie specjalnie bliskie. Zbyt wiele je różniło, zbyt wiele barier się utworzyło.

Po latach Sarah nagle traci wszystko. Musi znaleźć nowy pomysł na siebie, gdy jej życie się rozpada. Wpada na pomysł, że Robin może jej pomóc. Co jeśli jednak Robin nie jest w stanie pomóc samej sobie?

Książka fajna, ale bardziej psychologiczna niż thriller.

Książka fajna, ale bardziej...

Nie powiedziałabym, że to thriller. Ale dobra powieść obyczajowa, o niełatwych tematach. Smutna. Nie rozumiem pojawiających się tu od adresem tego tytułu zarzutów chaotyczności - to taka konwencja, że całość obrazu pojawia się powoli, z elementów układanki podawanych przez różnych narratorów. Mi się podoba.

Książka jest dość zawiła,wiele historii dzieje się w tym samym czasie. Dość chaotyczne napisana jak dla mnie, ale jednak wciąga. Natomiast zakończenie nadrabia za całą książkę.

Dobra i poruszająca książka.

Dobra i poruszająca książka.

Miałam większe nadzieje co do tej książki.Całe szczęście, że zakończenie uratowało całość, bo nawet było całkiem sensowne.Pomimo,że jest tu poruszona kwestia traumy jaką doznając w dzieciństwie potem rzutuje na resztę życia, to główna bohaterka była momentami bardzo irytująca, nie mówiąc o jej matce, której decyzji jaką podjęła nie rozumiałam zupełnie i byłam wkurzona jak nigdy!Przeżyłam to podwójnie,bo sama jestem mamą bliźniaczek... Po jednak bardzo krótkim czasie od przeczytania,gdy książkę oddawałam musiałam się skupić żeby przypomnieć sobie o czym ona była....

Zaczęłam czytać wieczorem, skończyłam nad ranem.

Zaczęłam czytać wieczorem, skończyłam nad ranem.

Przeszłość miesza się z teraźniejszością. Dużo to trudnych historii. Dobitnie pokaźne jest jak dzieciństwo wpływa na nasze życie dorosłe.

Bardzo ciekawa historia, która przedstawia jak nasze decyzję maja wpływ na drugiego człowieka, zwłaszcza na tego małego, na starcie życia, za którego odpowiadamy. Książka naklania do przemyśleń i otwiera oczy na zwykłe codzienne życie, ukazuje jak jedna zła podjęta decyzja, może ciągnąć się za nami jak niewidoczny łańcuch... Polecam lekturę.

Rewelacja, wciągnęła mnie do samego końca.

Rewelacja, wciągnęła mnie do samego końca.

Świetna,poruszająca. Zamierzam przeczytać wszystko co wyjdzie spod pióra tej autorki.

• Do kupienia

Dodaj cytat z książki Nie zamykaj oczu