Magiczny wieczór

Cykl: Czary codzienności (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii „Czary Codzienności”. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie, trwają gorączkowe przygotowania. Prócz tradycyjnej świątecznej krzątaniny, Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich, przygotowuje się do ślubu. Czy można sobie wyobrazić piękniejszą scenerię dla tej wyjątkowej chwili? Miasteczko, leżące w...

Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii „Czary Codzienności”.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie, trwają gorączkowe przygotowania. Prócz tradycyjnej świątecznej krzątaniny, Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich, przygotowuje się do ślubu. Czy można sobie wyobrazić piękniejszą scenerię dla tej wyjątkowej chwili? Miasteczko, leżące w bajkowej dolinie, przytulone do strzegących go strzelistych sosen, których gałęzie uginają się pod upadającymi płatkami śniegu? Nadchodzi magiczny wieczór, który przyniesie ukojenie wszystkim targanym wątpliwościami, a w niektóre skołatane serca wleje spokój i pewność, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o szczęście.
Bo wszystko może się zdarzyć, są takie chwile, gdy życie przypomina baśń, a szczęśliwe zakończenie mości się w niej, niczym mruczący kot w przytulnej kuchni…
Zapraszamy do zimowego Zmysłowa! Możecie jeszcze raz spotkać się z ukochanymi bohaterami sagi „Czary Codzienności”
Spędźcie z nimi magiczny, świąteczny wieczór, sprawcie by te święta stały się naprawdę wyjątkowe....

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/236

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/236

Bardzo lubię takie świąteczne opowieści, bo zawsze niosą ze sobą jakieś pozytywne przesłanie i sprawiają że aż chce się je czytać i zagłębiać w tą cudną, niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
A wszystko dzieje się dale w Zmysłowie, malutkim miasteczku, tym razem zasypanym śniegiem już od początku grudnia.
W życiu sióstr dużo się dzieje, chociaż w herbaciarni panuje zastój. Daniela przygotowuje się do ślubu z Jakubem, Tosia jest bardzo nieszczęśliwa, bo zaginął jeden z jej ulubionych kotów a Agata jakoś nie może dogadać się z Piotrem, który planuje opuścić miasteczko i osiedlić się gdzieś w górach.
Do miasteczka przybywa również nowa nauczycielka Blanka, która musi zamieszkać w pensjonacie Tomasza Słoneczna Przystań i mimo że biedna i trochę nieporadna jakoś od razu wpada w oko właściciela.
Daniela szczęśliwa i zakochana, pragnie aby jej siostra też była szczęśliwa i razem z proboszczem knują intrygę.
Prawie wszystko mi się w tej powieści podobało i klimat i fabuła i...

dorotaDG | 2017-12-10

Magiczny wieczór....prawdziwa niespodzianka i prezent dla zakochanych w Czarach codzienności !
Świąteczny czas u sióstr, których [„.....dom był jak jedna wielka kolęda w samym sercu zimy.” ] to piękne preludium do nadchodzących świąt! Zagra każdemu, według jego „melodii” na uczuciach, wspomnieniach, marzeniach . Nastroi , jeśli trzeba pozbyć się „fałszywych nut „.
Kiedy skończycie czytać ostatnie zdanie, myśli same powędrują do „Waszego Zmysłowa”....bo nieważne gdzie, ale dla kogo , jak i z kim chcemy przeżyć nadchodzące święta....magia jest w nas !

Szykusia | 2017-12-12
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Wspaniałe zwieńczenie historii sióstr Niemirskich. Idealna pozycja na zbliżające się święta.

Anna | 2017-12-15
Magdalena Kulczycka | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017
Exodus
Patronaty tygodnia

Ten tydzień zapowiada się nad wyraz interesująco - wśród naszych patronatów znajdziecie powieści Stephena Kinga, Andy'ego Weira, ŁukaszaOrbitowskiego i Dmitrija Glukhovsky'ego. Nie zabraknie też kolejnej porcji książek w klimacie Gwiazdki spod pióra Amandy Prowse i Agnieszki Krawczyk oraz powieści skierowanych do młodych czytelników - przekonajcie się sami!