Magiczny wieczór

Cykl: Czary codzienności (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii „Czary Codzienności”. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie, trwają gorączkowe przygotowania. Prócz tradycyjnej świątecznej krzątaniny, Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich, przygotowuje się do ślubu. Czy można sobie wyobrazić piękniejszą scenerię dla tej wyjątkowej chwili? Miasteczko, leżące w...

Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii „Czary Codzienności”.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie, trwają gorączkowe przygotowania. Prócz tradycyjnej świątecznej krzątaniny, Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich, przygotowuje się do ślubu. Czy można sobie wyobrazić piękniejszą scenerię dla tej wyjątkowej chwili? Miasteczko, leżące w bajkowej dolinie, przytulone do strzegących go strzelistych sosen, których gałęzie uginają się pod upadającymi płatkami śniegu? Nadchodzi magiczny wieczór, który przyniesie ukojenie wszystkim targanym wątpliwościami, a w niektóre skołatane serca wleje spokój i pewność, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o szczęście.
Bo wszystko może się zdarzyć, są takie chwile, gdy życie przypomina baśń, a szczęśliwe zakończenie mości się w niej, niczym mruczący kot w przytulnej kuchni…
Zapraszamy do zimowego Zmysłowa! Możecie jeszcze raz spotkać się z ukochanymi bohaterami sagi „Czary Codzienności”
Spędźcie z nimi magiczny, świąteczny wieczór, sprawcie by te święta stały się naprawdę wyjątkowe....

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/236

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/236

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5523

W życiu, by być szczęśliwym trzeba czasem popełniać szaleństwa

Lektura „Magicznego wieczoru” to czwarte spotkanie z bohaterami cyklu Agnieszki Krawczyk „Czary codzienności”, które ma miejsce w świątecznym bożonarodzeniowym klimacie. Akcja książki rozgrywa się w grudniu w Zmysłowie, który jest otulony całunem śniegu.

Zima na dobre rozpanoszyła się w górskiej miejscowości. Mieszkańcy miasteczka szykują się do świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy żyją też zbliżającym się ślubem Danieli i Jakuba. Uroczystość na się odbyć w kościele przy ołtarzu, na którym stanie odrestaurowana figura świętej Rity, a wesele w Słonecznej Przystani. W Zmysłowie pojawia się nowa nauczycielka, pannie młodej trudno dopasować suknię, a Agata drze koty z Piotrem i ich związek wisi na włosku. Zbliżają się święta, nadchodzi magiczny czas pojednania, a w życiu naszych bohaterów pojawią się zmiany, o których nawet im się nie śniło. Bo życie bywa nieprzewidywalne a miłość czyni cuda...

„Magiczny wieczór” to czwarty tom popularnej serii, a zarazem książka utrzymana w ciepłym i wyjątkowym świątecznym klimacie, która ma wiele walorów. Najważniejszym z nich jest nieprzesłodzenie. Ta powieść nie została oderwana od rzeczywistości, jej bohaterowie nie są sztucznie idealni. Mają swoje słabości, swoje wady, swoje pięty achillesowe. Równocześnie uwodzi ich magia świąt i miłości. Najważniejsze z uczuć udziela się kolejnym parom, dzięki świętom milkną spory, a skłóceni wyciągają do siebie ręce i zaczynają dialogi. Tak bywa czasem w życiu, tak powinno być, bo zawiść i zazdrość nigdy nie przynoszą korzyści.

Lekturę czyta się przyjemnie, a jest ona napisana w taki sposób, że mogą po nią sięgnąć osoby, które nie znają wcześniejszych tomów tego cyklu. Jej klimat naznaczony jest świętami – czuć zapach choinek, z lodowych lampionów bije piękno i nostalgia związana z magią śniegu i lodu. Z kart książki unosi się zapach ciast i potraw typowych dla tego okresu. Zło miesza się dobrem, bohaterowie czasem błądzą, ale starają się iść do obranego celu. W życiu wielu z nich zachodzą zmiany. Kilka postaci dosłownie zatrzymuje się w pędzie codzienności i po znaku stop zaczyna analizę swojego postępowania oraz priorytetów jakimi się kieruje. Wielkim plusem tej publikacji jest to, że nie ma w niej komercji typowej dla czasu przedświątecznego. Autorka skupia się na sferze duchowej, na sprawach uczuciowych i dzięki temu powstaje magia, a czytelnik może oderwać się od rzeczywistości, którą kształtuje tak wszechobecny materializm.

„Magiczny wieczór” to lektura, która jest idealną propozycją na zimowy wieczór. Jej czytanie poprawia humor, łagodzi życiowe podrażnienia i daje nadzieję na wyprostowanie zawiłych ludzkich relacji. To mądra opowieść o ludzkich emocjach, porywach serc i błądzeniach po ścieżkach życia. Błędy są nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji, ale co roku nastaje magiczny czas świąt kiedy łatwiej odnaleźć właściwą drogę ku szczęściu. Warto tak jak bohaterowie tej serii wykorzystać ten czas i pozbyć się złych myśli, negatywnych emocji i złości z serca.

Może się wydawać, że napisanie świątecznej historii obyczajowej to proste zadanie dla każdego, kto dobrze trzyma pióro. Moim zdaniem to spore wyzwanie któremu czasem trudno podołać nawet znanemu autorowi. Wiele takich książek ociera się o kicz i posiada mocno przesłodzoną treść. Agnieszka Krawczyk z tym zadaniem poradziła się wybornie i nie uciekła w krainę słodkości od życiowej rzeczywistości. Należą się dla niej brawa za stworzenie świetnie wyważonej powieści, która z pewnością podbiła i podbije serca sporej grupy czytelniczek. Osobiście w pełni uległam magii „Magicznego wieczoru” i z serca go polecam.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Bardzo lubię takie świąteczne opowieści, bo zawsze niosą ze sobą jakieś pozytywne przesłanie i sprawiają że aż chce się je czytać i zagłębiać w tą cudną, niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
A wszystko dzieje się dale w Zmysłowie, malutkim miasteczku, tym razem zasypanym śniegiem już od początku grudnia.
W życiu sióstr dużo się dzieje, chociaż w herbaciarni panuje zastój. Daniela przygotowuje się do ślubu z Jakubem, Tosia jest bardzo nieszczęśliwa, bo zaginął jeden z jej ulubionych kotów a Agata jakoś nie może dogadać się z Piotrem, który planuje opuścić miasteczko i osiedlić się gdzieś w górach.
Do miasteczka przybywa również nowa nauczycielka Blanka, która musi zamieszkać w pensjonacie Tomasza Słoneczna Przystań i mimo że biedna i trochę nieporadna jakoś od razu wpada w oko właściciela.
Daniela szczęśliwa i zakochana, pragnie aby jej siostra też była szczęśliwa i razem z proboszczem knują intrygę.
Prawie wszystko mi się w tej powieści podobało i klimat i fabuła i...

wiejskifilozof | 2018-03-26

Bardzo miła i sympatyczna książka,piękne ukoronowanie.Wybitne to,było.
Nie ma co,się rozwodzić.
Wzruszające i kojące.
Piękne.

Anna | 2018-03-01
Przeczytana: 01 marca 2018

A jednak seria "Czary codzienności" wzbogaciła się o jeszcze jedną książkę, wieńczącą rodzinną historię sióstr ze Zmysłowa.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi ślub Danieli i Jakuba. Przygotowania idą pełną parą, a uroczystość weselna ma się odbyć w przejętym przez Tomasza Halickiego pensjonacie. Powoli wyjaśniają się nieporozumienia między Agatą a Piotrem, zaś Tomasz wreszcie dowiaduje się, co znaczy "miłość od pierwszego wejrzenia". Obiektem jego uczuć staje się Blanka, nowa nauczycielka Tosi.

Książka, podobnie jak poprzednie części, mocno wyidealizowana, jeśli chodzi o ludzkie więzi. Owszem, przyjemnie czyta się o rodzinnych, serdecznych i ciepłych relacjach, magicznych wprost przygotowaniach do świąt, wsparciu, wierze i nadziei, o empatii i szacunku do ludzi zagubionych w życiu, ale tak może być tylko w powieściach. Nie twierdzę, że książka jest beznadziejna; czyta się ją szybko, napawa optymizmem, ale jest nieco odrealniona, zbyt cukierkowa. Ale może...

żurawie_origami | 2017-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione, 2017
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Cudowne, urokliwe Zmysłowo w czas Bożego Narodzenia. Książka zamykająca cykl o małej górskiej miejscowości jest pełna ciepła, wrażliwości, miłości i poczucia humoru. Może jest "słodko- pierdząco" , wszystko ma swój happy end i nawet postacie o sercach z kamienia zaczynają się powoli zmieniać pod wpływem dobrych ludzi i otoczenia, w którym się znajdują. Będę tęsknić za Zmysłowem, za 3 siostrami, za zapachem ich aromatycznych herbat i wypieków Danieli. Niestety, to co dobre, szybko się kończy. Książkę polecam. Kochajmy się nie tylko od Święta i bądźmy dla siebie dobrzy, bo to zawsze wraca ze zdwojoną siłą :)

Madi | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

Zacznę od tego,że okładka książki jest przepiękna,a do tego magiczna i nastrojowa ,idealnie pasująca do przebiegu sytuacji.
Bardzo spodobał mi się pomysł na zakończenie tej pięknej historii 3 sióstr i 3 kotów w taki magiczny i nostalgiczny sposób.
Daniela szykuje się do ślubu z Jakubem, więc przez cały czas trwają przygotowania,Tomasz myśli nad nową inwestycją, a do tego pojawia się nowa postać-Blanka ,nowa nauczycielka Tosi.Wszystko się pięknie układa,na Święta zjeżdża cała rodzina ,a na samo zakończenie Agatę czeka miła niespodzianka.
Choć cała seria jest mocno lukrowana ,to mimo to bardzo mile spędziłam z nią czas .

Teresa | 2018-09-13

To już ostatnia część cyklu '' Czary Codzienności'' w klimacie świątecznym gdzie miłość ,dobro ,nadzieja zwyciężają nad złem tego świata.Ta część to ciepła nostalgiczna ,wzruszająca opowieść o przyjażni i bliskich relacjach z najbliższymi o magicznym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia.Dopełnieniem całości jest szczęśliwe zakończenie Polecam.

Gosik62 | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Bardzo ciepłe, urokliwe i nostalgiczne zakończenie sagi "Czary Codzienności". Akcja dzieje się w klimatycznym górskim miasteczku Zmysłowo w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wigilia, Święta, zasypane śniegiem okolice, klimatyczna herbaciarnia z urokliwymi lampionami, kapliczka z figurą świętej, rozgwieżdżona niebo itp. - to wszystko tworzy fantastyczny, magiczny czas i nastrój. Wszystkie waśnie, spory i niedomówienia zostają zażegnane, wrogowie stają się przyjaciółmi, miłość zwycięża wszystko. Czyż nie o to chodzi w tym magicznym świąteczno - noworocznym okresie? :)

Agnieszka Garncarczyk | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Kolejne już spotkanie z siostrami Niemirskimi. Tym razem poświęcone przygotowaniom do ślubu Danieli, która nie byłaby sobą gdyby nie narobiła zamieszania. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia skłaniają ją do podjęcia bardzo ryzykownej decyzji a mianowicie załatwienia szybkiego ślubu dla swojej siostry Agaty. Wśród bohaterów powieści pojawia się nowa postać Blanki, która wprowadzi zamieszanie w życiu Tomasza.
Cała powieść zamyka się w kilku tygodniach przed świętami. Autorka w swoim stylu maluje piękne krajobrazy, a wnętrzom nadaje niepowtarzalnego blasku.
I mimo,że za oknem pełnia wiosny, to czasem warto wrócić do magii Bożego Narodzenia, do klimatu tych chwil :)

zeberka363 | 2018-06-19
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Słodkie,słodkie,słodkie.Przesłodzone totalnie.Ale czego spodziewać się po ostatniej części cyklu,na dodatek z wątkiem świątecznym?
Takie książki muszą być słodkie i taki ich urok ;-)

Grażyna | 2018-04-10
Przeczytana: kwiecień 2018

To już pożegnanie z siostrami Niemirskimi i klimatycznym Zmysłowem. Szkoda ,bo czułam się tu jak w rodzinie. Lubię takie klimaty,pełne smaków,zapachów i normalnego ludzkiego "ciepła" . Tak jak w życiu były tu także i te mniej "urocze" osoby. Mimo ,że na świecie jest jak najbardziej wiosennie potrafiłam wczuć się w tę atmosferę zimową,nadchodzące święta. Autorka tak jak przypuszczałam zakończyła tę historię w sposób jak najbardziej mi pasujący.Potrzeba nam takich szczęśliwych zakończeń...wtedy jakoś i na świat nas otaczający patrzy się z optymizmem i radością w sercu.Bardzo lubię czytać książki Pani Agnieszki Krawczyk i mam nadzieję ,że jeszcze będę miała okazję ich dużo przeczytać.Tego sobie i Wam życzę i oczywiście zachęcam do wszystkich części "Czarów codzienności"...