Maja i gabinet duchów

Okładka książki Maja i gabinet duchów Agnieszka Krawczyk
Okładka książki Maja i gabinet duchów
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Frajda Cykl: Maja i ekipa Badaczy (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Maja i ekipa Badaczy (tom 2)
Frajda
2023-05-10
2023-05-10

Okładka książki Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek Eva Amores, Matt Cosgrove
Najgorszy tydz... Eva Amores, Matt Co...
Okładka książki Bałtyk Aleksandra Krzanowska, Jan Wilkanowski
Bałtyk Aleksandra Krzanows...
Okładka książki Kiełbaska nie chce iść do przedszkola Siri Melchior, Oliver Zahle
Kiełbaska nie ... Siri Melchior, Oliv...
Okładka książki Precelek i letnia burza Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek i let... Malwina Hajduk, Aga...

#polskistyczeń z Natalią z kanału kursywa
#styczeńjestkobietą

To jest literatura dziecięca - dla dzieci, z dziecięcą bohaterką lat 11, napisana ciekawie i na poziomie. Jedynie zaskoczyło mnie że do jednej z nauczycielek dzieci mówią po imieniu :)
Nie to co beznadziejny Hydropolis...

#polskistyczeń z Natalią z kanału kursywa
#styczeńjestkobietą

Nie to co beznadziejny Hydropolis...

"Maja i gabinet duchów" to druga część przygód tytułowej Mai.
Autorka po raz kolejny stworzyła niesamowitą historię dla dzieci, ale nie tylko! Dorośli będą bawić się podczas lektury równie świetnie!!!
Maja zaczyna nową szkołę, która ma swoje tajemnice. Stara willa, która jest przerobiona na szkołę mieści na strychu salę muzyczną oraz bibliotekę, w której zaczynają się dziać bardzo nietypowe rzeczy. Wkrada się chaos, o którym nikt nie ma pojęcia skąd się wziął. A co ma z tym wspólnego iluzjonista, który zamieszkiwał niegdyś ten budynek? Tego możecie dowiedzieć się z tej książki. My z córką powiemy tylko, że to naprawdę wciągająca, warta poznania lektura. Pełna przygód i dobrego humoru ;)

Polecamy serdecznie!

"Maja i gabinet duchów" to druga część przygód tytułowej Mai.

Tytuł: "Maja i gabinet duchów"
Autor: Agnieszka Krawczyk
Data premiery: 10.05.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Czy jako dzieci wierzyliście w duchy? A może nadal wierzycie?🤔
Mnie to jakoś zawsze przerażało. Chociaż nie wierzę, to czasami w podświadomości mam różne myśli 🙈
A jak jest z Wami?
"Maja i gabinet duchów" to druga część książek dla dzieci, jakie stworzyła dla nich Agnieszka Krawczyk.
I wiecie co?
Nawet ja się dobrze przy niej bawilam😁
Ależ czy nie jest tak, że w każdym z nas drzemie ukryte dziecko?
Maja nadal mieszka u babci. Jej rodzice pojechali wykonywać badania naukowe w poprzedniej części i dziewczynka musiała zostać z babcią. Kiedy rozpoczyna się rok szkoły Maja idzie do nowej szkoły... stresuje się jak to będzie, ale babcia ma dla niej niespodziankę. Oznajmia jej, że wychowawczynią w jej klasie będzie Marcelina - ich sąsiadka, która jest piosenkarką. Zatem obie będą miały pierwszy dzień w nowym miejscu...
Jak rozpocznie się ich rok szkolny?
Dodatkowo Maja i ekipa badaczy będzie badała tajemniczy strych na którym ciągle słychać jakieś odgłosy. Czyżby mieszkały tam jakieś duchy?
Jak dzieciaki odkryją prawdę?
Tego Wam nie zdradzę 😁
Napomknę tylko, że te dziesięcioletnie dzieciaki są bardzo mądre😁 podziwiam je za odwagę i spryt!
Jeżeli macie w rodzicie jakieś starsze dzieci to polecam! Myślę, że będzie to dla nich wspaniały prezent (o ile lubią czytać książki😁 i rozwiązywać zagadki).

Tytuł: "Maja i gabinet duchów"
Autor: Agnieszka Krawczyk
Data premiery: 10.05.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Czy jako dzieci wierzyliście w duchy? A może nadal wierzycie?🤔
A jak jest z Wami?

Szukacie ciekawej książki na wakacje dla swoich pociech? MAJA I GABINET DUCHÓW melduje się!

Maja po przeprowadzce do babci i po wakacjach, w czasie których przeprowadziła się do babci oraz dołączyła do paczki wspaniałych przyjaciół, idzie do nowej szkoły. Jak się okazuje, placówka mieści się w niecodziennym gmachu. Jest to stara willa, w której nie brakuje zakamarków. Panuje tam też dość nietypowa atmosfera. W budynku wykorzystywana jest praktycznie cała przestrzeń, nawet poddasze, gdzie znajduje się sala muzyczna oraz biblioteka. I to właśnie tam zaczynają dziać się nietypowe rzeczy, które interesują Ekipę Badaczy. Czy faktycznie stary strych zamieszkiwany jest przez duchy? Jaką historię skrywa w sobie budynek?

MAJA I GABINET DUCHÓW to drugi tom serii napisanej przez Agnieszkę Krawczyk. Wydawnictwo Frajda stawia nie tylko na tych najmłodszy czytelników, ale również na dzieci na etapie podstawówki oraz te starsze. W tej książce mamy doskonały przykład współdziałania. Ekipa Badaczy symbolizuje każdą zgraną paczkę przyjaciół — jest zgoda, ale też różne zdania, które dzieci konfrontują. Są poszukiwania, dreszczyk emocji, jest radość, ale też nieco strachu. Przygody Mai i jej przyjaciół zachęcają do tego, by z dziecięcych lat wykrzesać nieco więcej. Nie trzeba wyłącznie chodzić do nudnej szkoły i zajmować się przyziemnymi rzeczami. Można robić o wiele więcej. Ciekawym tłem jest również konkurs talentów oraz zespół Zumbeczki. Fantastycznie, że autorka rozwinęła bardziej ten wątek, ponieważ babcia Irenka i pan Roman wymiatają!

Pamiętacie Maję?
Maja i jej tajemnicza szuflada stali się bohaterami książki Agnieszki Krawczyk. Jakiś czas temu książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Frajda. Opowiadała o dziewczynce która na czas wakacji zamieszkała u babci Irenki. Tam razem z grupą przyjaciół rozwiązała zagadkę znikakacych zegarków i zegarów.

Rezolutna Mają właśnie powróciła do czytelników w kolejnym tomie. "Mają i gabinet duchów" to nowa porcja fantastycznych przygód i zagadek.

Rodzice Mai nadal prowadzą badania na Spitsbergenie, dlatego dziewczynka nadal zostaje u babci i ... idzie do nowej szkoły.

Nowa szkoła Mai okazuje się bardzo niezwykła. Mieści się w starej zabytkowej willi, a na dodatek zaczynają się w niej dziać różne dziwne rzeczy!

Na strychu szkoły, gdzie mieści się biblioteka i nowa sala muzyczna ktoś rozrabia robiąc niezły bałagan. Kto to może być? A może to duchy! Wszak wciąż żywa jest legenda o białej damie i jej kruku, którzy zamieszkiwali niegdyś starą willę.

Jeśli macie ochotę na rozwiązanie tej zagadki I chcecie się przekonać co tym razem Mają znajdzie w tajemniczej szufladzie, koniecznie zajrzyjcie do książki. Jest bardzo ciekawa!

Pamiętacie Maję?

Rezolutna Mają właśnie powróciła do czytelników w...

Bardzo lubię książki dla dzieci i moje dziecko nie jest mi do tego niezbędne 😂
Właśnie przeczytałam i polecę mojemu 8 latkowi

💚 Maja i gabinet duchów
📖 Agnieszka Krawczyk

Agnieszka bardzo dobrze potrafi również w książki dla dzieci 💚 To już drugi tom przygód Mai i ekipy badaczy.
Książka napisana z pomysłem z dreszczykiem i klimatem, więc wszystko czego można oczekiwać. Do tego mamy bardzo dobrze ułożony tekst i wytłumaczenie trudniejszych słów, pięknie wplecione w treść, mały czytelnik nawet nie czuje, że się czegoś uczy.
Zagadka jest ciekawa z dreszczykiem i ekipa poszukiwaczy ma pełne ręce roboty.
Cudowna, zabawna historia dla młodych i starszych czytelników. Uwielbiam takie pozycje i gorąco polecam 💚💚💚

Bardzo lubię książki dla dzieci i moje dziecko nie jest mi do tego niezbędne 😂
Właśnie przeczytałam i polecę mojemu 8 latkowi

💚 Maja i gabinet duchów
📖 Agnieszka Krawczyk

W maju nakładem Wydawnictwa Frajda ukazała się kolejna część przygód Mai i właścicielki tajemniczej szuflady, autorstwa Agnieszki Krawczyk. Maja i jej przyjaciele: Ania, Aleks, Leon, Staszek i Maciek lubią rozwiązywać zagadki, odkrywać tajemnice i sekrety dlatego mianowali się Ekipą Badaczy. W pierwszym tomie serii paczka przyjaciół rozwiązała zagadkę znikających zegarów.
Rodzice Mai są badaczami klimatu. Na początku wakacji wyjechali na wyprawę naukową na Spitsbergen. Na czas ich ekspedycji Maja przeprowadziła się do babci Irenki, kota Rumianka oraz kanarka Pepe. Zamieszkała w dawnym pokoju swojej mamy, w którym stoi stare biurko z tajemniczą szufladą. W szufladzie czasami coś gruchocze, coś chrobocze, coś się turla, albo po prostu leży. Czy ktoś te rzeczy podkłada? A jeśli tak, to kto?
Babcia Irenka to bardzo aktywna emerytka, wraz z innymi koleżankami seniorkami założyła zespół Zumbeczki , robi witraże, uprawia ogródek i angażuje się w różne prace społeczne na rzecz miasteczka.
Ekipa Badaczy po wakacjach rozpocznie naukę w piątej klasie. Maję zaskoczy widok nowej szkoły, do której będzie uczęszczać …
„… zobaczyłam, że mieści się ona w starym budynku, przypominającym bardziej dworek czyli willę niż zwyczajną podstawówkę. Ma piękny dach z wysokimi oknami, balkony, taras na parterze i … strych”.
Z czym Wam się kojarzy strych … z nietoperzami? z myszami? z pajęczynami? A może … z duchami 👻?
To właśnie na strychu szkoły, tam gdzie mieści się biblioteka i będzie urządzana sala muzyczna Ekipa Badaczy rozpoczna nowe śledztwo.
Ktoś pozrzucał książki z półek w bibliotece, zrobił też bałagan w pracowni muzycznej. Czy to włamywacz czy duch 👻? Gdzie się ukrywa? W starej gdańskiej szafie? Ale przecież szafa jest zamknięta. Ekipa szuka klucza, który będzie pasował do zamka szafy. Uda im się zajrzeć do środka?
Badacze dzielą między siebie zadania i zbierają poszlaki:
- ślady na podłodze 🐾
- piórko
- stara szafa
- klucz 🗝
- książka „Królik w kapeluszu, gołąb w kieszeni” 📖
W każdym zakamarku strychu kryją się sekrety, tajemnice i … kurz Czasami przemknie biała dama, przebiegnie biały kot, przefrunie biały kruk lub postuka czymś duch 👻 . A może to tylko złudzenie lub fatamorgana?
No bo czy widzieliście kiedyś ducha 👻? Oprócz tego narysowanego przez ilustratorkę Kasię Kołodziej. Babcia Irenka twierdzi, że jeśli tak …
„To musiał być jakiś nieudolny duch. (…) Żaden szanujący się duch nie zdradzi swojej obecności przed ludźmi”. Jeśli jakiegoś widzieliście, to z pewnością takiego ducha całkiem bez ducha.”
Ekipę Badaczy czeka wiele niezwykłych zdarzeń …, będzie trochę strasznie, w pewnym stopniu kryminalnie, odrobinę niebezpiecznie, nieco fantastycznie i bardzo, bardzo ciekawie. (czyt. wciągająco)
Koniecznie wpiszcie tę pozycję na Waszą wakacyjną listę książek do przeczytania. A jeśli jeszcze nie znacie Mai to namawiam sięgnijcie po pierwszy tom pt. „Maja i tajemnicza szuflada”. Zapewniam, warto 👌

Maja mieszka u babci Irenki, po tym jak jej rodzice wyjeżdżają na wyprawę naukową. Jej rodzice są badaczami klimatu. Podczas wakacji zgromadziła paczkę nowych przyjaciół - Ekipę Badaczy. Lubią badać, odkrywać, wyjaśniać. Czeka ją pierwszy dzień w nowej szkole i to już w piątej klasie. Jej wychowawczynią zostaje sąsiadka Marcelina. Razem z resztą klasy urządzają pracownię muzyczną. Tymczasem ktoś lub coś porozrzucało książki w bibliotece. Czy to duchy dają o sobie znać? W dodatku wszystkie instrumenty są rozsypane po całej sali. Na strychu dzieje się coś dziwnego a do tego coraz więcej osób opowiada historię białej damy z kotem i krukiem. Dzieje się coś naprawdę tajemniczego. Z pewnością to sprawa dla Ekipy Badaczy.

"Maja i gabinet duchów" to druga część przygód rezolutnej Mai i jej przyjaciół. Tymczasem trafiają na naprawdę tajemniczą i zagadkową sprawę. Nasza ekipa niczego się nie boi a zagadki to coś co kochają najbardziej dlatego od razu biorą sprawy w swoje ręce. Już na samym początku autorka w skrócie przypomina co działo się w pierwszej części, lecz wydaje mi się, że nawet gdy ktoś jej nie czytał to bez problemu odnajdzie się w tej historii.

Agnieszkę Krawczyk cenię za jej powieści obyczajowe choć muszę przyznać, że w literaturze dziecięcej odnajduje się równie dobrze. "Maja i gabinet duchów" to lektura przyjemna i bardzo tajemnicza a jak wiadomo dzieci uwielbiają tajemnice. Styl pisania jest odpowiedni zarówno dla dorosłych jak i młodszych czytelników. Przygody, tajemnice, nowe przyjaźnie, nauka tego na pewno w niej nie zabraknie a jest to idealne połączenie, by stworzyć ciekawą książkę dla dzieci. Ciekawa, mądra i napisana z humorem bardzo wartościowa książka. Przepadam za takimi historiami! Gorąco polecam!

Autorka w książce dla dzieci przemyciła smutna rzeczywistość polskiego szkolnicwa: marginalne traktowanie bibliotek i lekcji muzyki w placówkach oświatowych! Tu dyrektorka szkoły musiała mieć chody w Urzędzie Miasta, skoro mogła wydłużyć godziny pracy biblioteki, zatrudnic śpiewaczkę i stworzyć dla niej salę muzyzną, co w rzezywistości niezdarza sie prawie w ogóle. Ciekawa książeczka dla dziesięcilatków.

Seria książeczek o przygodach Mai i ekipy badaczy przyciągnie każdego. Autorka, Agnieszka Krawczyk, stworzyła przepiękną i pełną tajemnic historię.
🗝️Maja rozpoczyna naukę w piątej klasie. Rodzice wyjeżdżają do pracy na Spitsbergen i dziewczynka nie może tam im towarzyszyć. Trafia pod opiekę ukochanej babci. Musi również iść do nowego szkoły. Jak sobie da radę? Czy znajdzie przyjaciół? Maja nie tylko takie problemy ma na głowie. Okazuje się, że w szkole dzieją się dziwne rzeczy. Na strychu, gdzie mieści się biblioteka, nie dość, że coś tajemniczo stuka i puka, to jeszcze spadają książki z półek, nie można otworzyć szafy, a w sali muzycznej dzieje się podobnie. I choć wszyscy widzą i coś słyszą, nie zawracają sobie tym głowy. Maja i ekipa badaczy zabiera się za rozwiązanie zagadki. Dzieciaki są bardzo rezolutne i chętne, by odkryć co tak naprawdę się dzieje. To niejeden ich problem. Chcą też pomóc Zumbeczkom. Kto to taki? Jaka to pomoc i dlaczego? Wszystkiego dowiecie się właśnie z tej książki.
🗝️ Coś ostatnio polubiłam się z literaturą dziecięcą. Może dlatego, że jest łatwiejsza w odbiorze i zdecydowanie lekka. Ta seria zwłaszcza. Myślę, że przypadnie do gustu młodszym czytelnikom. Jak dla mnie to dzieciaki w wieku 9-11 lat będą w pełni usatysfakcjonowane. Szczególnie te, które lubią logiczne zagadki. Seria wciąga, pozwala na odrobinę subtelnego dreszczyku na plecach, uczy myślenia i kładzie nacisk na wartości o jakich czasami, my jako ludzie, zapominamy. To przyjaźń, uczciwość, szacunek wobec drugiej osoby i pomoc innym. Tak właśnie postępują prawie wszyscy bohaterowie. Ci którzy tak nie robią wiedzą, że muszą się tego nauczyć. Książka pokazuje również, że strach ma wielkie oczy, a ciężkie i tajemnicze sprawy czasami daje się bardzo szybko i w prosty sposób wytłumaczyć. Takie rozwiązania są zdecydowanie najlepsze.
🗝️ Przeczytałam. Polecam milusińskim, a ja na pewno jeszcze kiedyś sięgnę po kolejne tomy tej serii. Te dzieciaki potrafią skraść serce.

• Dla dzieci
  • Dziecionkowe
  • Polski styczeń - akcja Natalii kanał kursywa
  • ❇️ Legimi

Dodaj cytat z książki Maja i gabinet duchów