Przyjaciele i rywale

Druga część opowieści o trzech siostrach. Agata odkrywa kim jest ojciec Tosi, burmistrzowa chce kupić ziemię gdzie stoi willa Julia. Kto okaże się wrogiem , a kto przyjacielem?

Ciąg dalszy losów 3 sióstr. Naprawdę ciepła opowieść na chłodne wieczory :)

Ciąg dalszy losów 3 sióstr. Naprawdę ciepła opowieść na chłodne wieczory :)

Bardzo lubię :-) Polecam dla Osób które w książkach poszukują odpoczynku i relaksu 😍

"Przyjaciele i rywale" to drugi tom cyklu "Czary Codzienności". Ta część już na samym początku wita nas akcją. Dowiadujemy się bowiem, że problemy nie omijają herbaciarni "3 Siostry i 3 Koty", która ma zostać zastąpiona przez spa. Siostry Niemirskie rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu.
Oprócz postaci z poprzedniego tomu, które np. trafiają do szpitala, bądź odkrywają kolejne sekrety rodzinne, dołączają nowe osoby . W drugiej części widzimy jak bohaterowie, jedni mniej, drudzy bardziej, zmieniają się na przestrzeni czasu. się zmieniają.
Książka to pajęczna zmartwień, kłopotów, ale też szczęścia, przyjaźni i miłości.

Zakończenie książki zachęca do sięgnięcia po kolejny tom, ale ja raczej za niego już "podziękuję" książka na odprężenie, lecz były momenty w których historia mnie po prostu nużyła.

Dalsze perypetie 3 sióstr, zabawne zdarzenia oraz te przerażające. Intrygi pani Burmistrz, odkryte tajemnice co do ojca Tosi. Wiele się dzieje, wiele wyjaśnia a jednak nowe tajemnice wypływają na wierzch. Polecam

Bardzo pozytywna opowieść , polecam na szare zimne wieczory .

Bardzo pozytywna opowieść , polecam na szare zimne wieczory .

Cześć:)
Dziś serdecznie zapraszam na recenzję książki Agnieszki Krawczyk "Przyjaciele i rywale ", jest to drugi tom serii Czary codzienności (pierwsza część nosi tytuł "Siostry")
W tej powieści po raz kolejny przenosimy się do malowniczo położonej wsi Zmysłów by śledzić losy jej mieszkańców.
Agata ,najstarsza z sióstr stawia sobie za cel odkrycie tożsamości ojca małej Tosi.
To, czego się dowiaduje jest dla niej szokiem.
Czy zawsze warto drążyć temat? Jak decyzje Agaty odczują inni domownicy?
Nie jest to jednak jedyny kłopot z którym kobieta musi się zmierzyć. Przeszłość ponownie puka do jej drzwi w najmnjej oczekiwanym momencie.
Ponadto żona burmistrza szykuje chytry plan pomnożenia zysków swojej gminy. Nie trudno się domyślić, że nie wszyscy mieszkańcy są z tego powodu zadowoleni.
Nie tylko w życiu Niemirskiej zachodzą znaczące zmiany.
Z ciekawością obserwowałam losy rodzeństwa Borkowskich czy nauczycielki Martyny Musiał.
Książka jest napisana bardzo przystępnie, a akcja toczy się bardzo płynnie.
Bardzo podobał mi się również sposób prowadzenia poszczególnych wątków, ponieważ czytelnicy mogą utożsamiać się z postaciami z powieści, ponadto autorka pięknie opisuje krajobrazy wsi w której toczy się ta historia czy emocje swoich bohaterów, co pozwala wczuć się w wykreowany przez Agnieszkę Krawczyk, natomiast zakończenie pozostawia niedosyt i budzi ciekawość.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki z tego cyklu.
Koniecznie zajrzyjcie do Kawiarni Trzy siostry i trzy koty.
Polecam serdecznie ❤
Za swój egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Filia.

Cześć:)

Agata, pierwsza z sióstr jest osobiście według mnie, wzorem pani domu. Kobieta jest bardzo silna i uczuciowa...
„Zdjął ją lęk o Tosię. Nie chcia­ła, by dziew­czyn­ka cier­pia­ła. Była wręcz go­to­wa wal­czyć z każ­dym, kto spró­bo­wał­by zadać jej ból. Nie miała wła­snych dzie­ci, a wobec sio­stry za­cho­wy­wa­ła się jak matka”.
Jej życie prywatne nie jest usłane różami, a czy to się zmieni?
Zyskała moje uznanie i podziw przede wszystkim, że zajęła się swoją przyrodnią siostrą, Antosią i przejęła nad nią opiekę, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że to na pewno nie jest łatwe, bo życie piszę różne scenariusze....
Bardzo polubiłam najstarszą z rodzeństwa, jak i pozostałe dwie, jak to było w przypadku pierwszego tomu, nie mniej tą częścią, jednak nie jestem zachwycona bardzo szczególnie, szczerze poprzednia sądzę, że wypadła lepiej. Ta historia wywołała u mnie uśmiech na twarzy i inne uczucia, ale nie za bardzo mi się podobała, były interesujące momenty,np.: ściśle tajna tożsamość ojca Tosi, chociaż zastanawiam się , czy to było dobrze robić z tego «jakąś wielką tajemnicę», mimo to, myślę, że sytuacja tego mogła wymagać...
„– Masz jej adres ma­ilo­wy lub te­le­fon?

– Oczy­wi­ście. Nie strzę­pił­bym sobie ję­zy­ka, gdybym nie zdo­był ta­kich in­for­ma­cji. Masz tu wszyst­ko za­pi­sa­ne na kart­ce”.
Czy z tych wszystkich tajemnic włączając w to odkrycie, kto jest tatą najmłodszej z Niemirskiej, wyjdzie coś dobrego, czy może to będzie początek kłopotów i niedobrych wydarzeń?

Jej życie prywatne nie jest usłane różami,...

Sięgnęłam po drugą część, bo polubiłam bohaterów i zaciekawiła mnie ta historia.
Niestety się zawiodłam.
Czemu?
Wyidealizowana główna bohaterka.
Ciągnące się zbędne opisy.
Przejaskrawione, komiczne postacie (Magda).

Ale żeby nie było samych negatywnych słów..
Polubiłam Jakuba i Danielę. Podobał mi się motyw pięknego miasteczka, dającego spokój i wytchnienie.

Z ciekawości zobaczyłam co będzie się działo w 3 części.. ale raczej nie będę po nią sięgnąć.

Niestety się zawiodłam.
Czemu?
Wyidealizowana główna bohaterka.
Ciągnące się zbędne opisy.
Przejaskrawione, komiczne postacie (Magda).

Ale żeby nie było samych negatywnych słów..

Z...

• Agnieszka Krawczyk