Wśród burz

Okładka książki Wśród burz Agnieszka Krawczyk
Okładka książki Wśród burz
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Ogród sekretów i zdrad (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Ogród sekretów i zdrad (tom 3)
Filia
2024-04-24
2024-04-24

Wszystkie trzy powieści wchodzące w skład trylogii napisanej przez Agnieszkę Krawczyk, czyli "Ogród sekretów i zdrad, "Kolekcja straconych chwil" oraz "Wśród burz" przenoszą nas wprost do tego niepowtarzalnego i niezwykle barwnego świata.

Dodatkowo ta finałowa część poza tym, że przenosi nas do przedwojennej Warszawy, to również ukazuje nam już wojenne realia stolicy. Dzięki temu wzbudza w nas jeszcze większe emocje.

W tej ostatniej części po raz kolejny śledzimy losy Ady Nirskiej, czyli gwiazdy warszawskich kabaretów. I jak się już pewnie domyślacie wiele elementów z jej historii nareszcie zostanie do końca wyjaśnionych. Na światło dzienne wyjdą również tajemnice z przeszłości. Czy będzie to odpowiadało głównej bohaterce? Zachęcam Was do lektury 📖

Agnieszka Krawczyk skutecznie oddaje atmosferę minionych czasów, pozwalając czytelnikowi zanurzyć się w ciekawej fabule.

Losy Ady, zarówno te przedwojenne, jak i te wojenne budzą w nas wiele emocji. Wzruszają, ale również skłaniają do zadumy i refleksji.

Dodatkowa nuta tajemnicy i zagadkowości sprawia, że ta powieść jest praktycznie nieodkładalna.

Z jednej strony cieszę się, że nareszcie znam całą historię Ady, ale z drugiej strony smutno mi, że już nigdy się z nią nie spotkam.

A szkoda, ponieważ Agnieszka Krawczyk ciekawie prowadzi całą narrację, dobrze buduje napięcie i tworzy wielowymiarowych bohaterów, co sprawia, że bardzo mocno angażujemy się w czytaną historię.

"Wśród burz" to doskonałe zakończenie całej serii. Pełne napięcia oraz dramatyzmu. Nie zwlekaj zatem za długo, tylko daj się porwać tej emocjonującej historii i odkryj tajemnice przeszłości razem z Adą 📖

Nie da się odciąć jednoznacznie od przeszłości. Ona niczym cień będzie padać na naszą rzeczywistość, by udowodnić, że dziś łączy się z wczoraj. Kiedy sekrety skrywane przez lata wychodzą na światło dzienne, czasami trudno jest się nam pogodzić z niektórymi prawdami. Bo nie wszystko jest piękne, czasem fakty spowija mrok czynów, o których wolelibyśmy nie pamiętać. One na zawsze powinny zostać w ukryciu… Przeszłość ma wpływ na nasze życie, dlatego tak ważne jest, byśmy wsłuchali się czasem w jej echo. To może pozwoli nam zrozumieć, jaki jest sens teraźniejszości…
Wielki finał i rozwiązanie zagadek, które czytelnicy serii Agnieszki Krawczyk próbowali odkryć wspólnie z bohaterami. I jeśli myślicie, że ostatni tom jest prostą drogą do prawdy, to nic bardziej mylnego. Mam wręcz wrażenie, że autorka w ostatniej części dostarcza nam dużo więcej wrażeń, kreśląc fabułę, która wydaje się jeszcze bardziej zagmatwana i tajemnicza. I to jest to, czego oczekiwałabym po powieści zamykającej serię, bowiem, gdyby rozwiązanie było tak oczywiste i podane niejako na tacy, czułabym się rozczarowana. A tutaj jest prawdziwa uczta, w której sekret goni sekret, a my z zapartym tchem przewracamy kolejne strony, by dowiedzieć się wszystkiego. By poznać przeszłość, która tak bardzo wpłynęła na losy przedstawicieli późniejszych pokoleń.
Agnieszka Krawczyk niczym strateg lubujący się w łamigłówkach zapętla fabułę, podrzuca kolejne tropy, wodzi nas za nos i robi to w brawurowy sposób! Nie tylko stopniowo buduje napięcie, ale wręcz tka emocjonalną sinusoidę zdarzeń, które śledzimy z wypiekami na twarzy. Kto jest winny? Co stało się z Adą? Czy Róży Jabłonowskiej uda się wreszcie rozwikłać tajemnicę krewnej?
W najnowszym tomie tytułowa burza staje się pojęciem wielowymiarowym. Przede wszystkim akcja powieści opowiada o losach bohaterów, którzy musieli stawić czoła wielu przeciwnościom, w tym tej największej – wojennemu piekłu, które wprowadzi zamęt. To wybuch wojny diametralnie zmieni ich codzienność, ale jednocześnie stanie się okazją do wyrównania rachunków. Agnieszka Krawczyk z dużą dbałością o szczegóły oddała klimat tamtych czasów, dzięki czemu przenosimy się w przeszłość, która nie wróży nic dobrego. Permanentny strach, ludzka zawiść, walka o przetrwanie i ocalenie najbliższych – przed bohaterkami wiele wyzwań. Nie każda z nich wyjdzie cało z tego nierównego starcia, trzeba będzie pogodzić się ze stratą. Ale w każdym mroku można dostrzec wątły płomień nadziei, która jest w stanie rozproszyć ciemność...
Tutaj burza jest także tożsama z uczuciami, jakich będą doświadczać współcześni bohaterowie. Dojście do prawdy będzie bowiem okupione wieloma zwrotami akcji, koniecznością udziału wielu osób. Pojawią się także sekrety, z którymi ciężko się będzie pogodzić, na które lepiej, by opadł całun zapomnienia… Burza zagości również w niejednym sercu… Dla kogo zaświeci słońce, a kto będzie musiał pogodzić się z życiową szarugą?

Podsumowując:

Zarówno ten tom, jak i poprzednie części serii Agnieszki Krawczyk to doskonała proza dla miłośników tajemnic. Dla tych z was, którzy lubią nieoczywiste opowieści, w których teraźniejszość splata się z przeszłością. I te dwie stałe się ze sobą przenikają, mieszając w życiu tych, którzy są spadkobiercami wydarzeń z lat minionych. Powieść „Wśród burz” to prawdziwy rollercoaster emocji, które będą niczym sinusoida opadać i zabierać was na wyżyny przeżyć, kiedy kolejny raz będziecie o włos od odkrycia całej prawdy. Autorka nie pozwoli wam się nudzić, do końca prowadząc krętą ścieżką, u której finału znajdziecie satysfakcjonujące, a czasem i zaskakujące, rozwiązanie wszystkich wątków. Polecam!

Autorka zawiesiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę 👌

Autorka zawiesiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę 👌

Dwie poprzednie części cyklu obyczajowego „Ogród sekretów i zdrad” Agnieszki Krawczyk nasyciły w stu procentach mój głód barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego, o którym zawsze czytam z ogromną fascynacją, a wzbudziły ciekawość co do dalszych losów ich bohaterów. Zarówno tych skrytych już za zasłoną przeszłości, jak i współczesnych.

Autorka z rozmachem i prawdziwym kunsztem dopina fabuły obu linii czasowych podsycając zaangażowanie czytelnika naprzemienną narracją i budując obraz przeszłości ze strzępków informacji skrywanych w pamięci nieświadomych ich wagi bohaterów.

Wojna zmienia wszystko, i wtedy, i teraz wpływając na losy bohaterów, ich wybory i decyzje. Ciągłe poczucie zagrożenia, otarcie się o śmierć i strata najbliższych przewartościowuje priorytety, wydobywa odwagę do szczerości i uczciwości wobec siebie i innych. Odwagę do życia nadzieją i dania sobie szansy na szczęście.

Śledzimy losy dawnych przyjaciół i wrogów w okolicznościach trudnych, często wydobywających z ludzi, to co najlepsze i to, co najgorsze. Autorka nie tylko z ogromną wrażliwością obnaża emocje bohaterów, ale z dbałością historyczną oddaje beztroski czas poprzedzający wojnę, czy grozę uciekających kanałami ludzi.

Z uśmiechem przyjęłam rozwiązanie rodzinnych tajemnic sprzed lat i nie ukrywam, że na takie po cichu liczyłam. Ale i postępowanie Róży wreszcie się zmieniło na tyle, że miałam chęć poklepać ją z uznaniem po plecach.

Trudno rozstawać się z bohaterami tak wciągającej sagi, zachwycającej swoim rozmachem i wielowątkowością, dającej czytelnikowi odczuć arystokratyczny przepych, blichtr rewii, ale i otrzeć się o świat wywiadu czy sztuki. Najbardziej jednak przybliżyły mnie do kobiet z rodu Korsakowskich rodzinne tajemnice, których wyjaśnienia wypatrywałam z zapartym tchem.

Jeśli lubicie przepiękne sagi rodzinne z historią w tle i tajemnice wypływające na powierzchnię po latach zapomnienia, to odwiedźcie pałac w Łabonarówce i jego mieszkańców. To będzie cudowna i ekscytująca podróż!

Autorka z rozmachem i...

„Wśród burz” to finał trylogii Agnieszki Krawczyk! Ale jakiej trylogii… każda książka to niezły grubasek, który czyta się ekspresowo😉 historia Ady Nirskiej, która od zawsze prowadziła bujne życie towarzyskie w tym tomie trochę zwalnia i wymusza na kobiecie i jej bliskich zmiany. Widmo wojny a później jej wybuch zmieniana w jej życiu absolutnie wszystko. Zaś Róża, Maks i Przemysław którzy teraz grzebią w historii i dowiadują się jak to wszystko wyglądało, są pełni podziwu dla kobiety.
Finałowy tom dostarczy czytelnikowi odpowiedzi na wszystkie pytania jakie powstały w trakcie czytania tej historii. Uświadomi również to co jest tylko w życiu ważne, ale nie zabraknie też odrobiny zabawy i ogromu tajemnic i intryg. Także ta książka jak i cała seria to przepiękna, wielowymiarowa i wielowątkowa powieść obyczajowa, która zadowoli każdego czytelnika. Polecam Wam bardzo tą historię❤️.

Agnieszka Krawczyk należy do grona moich ulubionych autorek. Zawsze z niecierpliwością wyglądam kolejnej książki, która wyjdzie spod jej pióra.
„Wśród burz” to już trzeci i ostatni tom opowieści o Adzie Nirskiej. Akcja książki dzieje się tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Jednak świat Ady, w którym się obraca nie wygląda jakby nagle miała wybuchnąć wojna. Jest beztrosko. Wszyscy dobrze się bawią.
Wojna jednak wybucha, a w raz z nią wszystko zmienia się. Dla Ady jest to również okazja na osobiste porachunki. Jak dalej potoczą się losy bohaterki?
Autorka nie zapomni o Róży Jabłonowskiej, która w poprzedniej części szukała tajemnicy swojej krewnej. Czy teraz uda się jej ją rozwikłać? Co odkryje w trakcie swoich poszukiwań i czy było warto odkrywać głęboko schowane sekrety?
Książkę czyta się bardzo szubko, chociaż nie jest taka cienka. A wszystko to za sprawą barwnych, pełnokrwistych bohaterów, którzy potrafią dostarczyć wielu emocji. Z dnia na dzień ich życie zmieniło się, ale ich historia pokazuje, że warto mieć nadzieję i wierzyć w ocalenie. Każda z tych postaci jest inna, a ich przygody są bardzo ciekawe i wciągają od pierwszego do ostatniego tomu. I jak zawsze bywa podczas serii, szkoda się z nimi rozstać.
Autorka posiada lekkie pióro i potrafi wspaniale oddać klimat początku XX wieku.
Jeśli szukacie dobrej serii, która zabierze Was do dwudziestolecia międzywojennego, to polecam „Ogród sekretów i zdrad”

Czasem przeszłość skrywa tajemnice, które nie bez powodu nigdy nie ujrzały światła dziennego. Ich odkrywanie może być na równi fascynujące co druzgocące. Czy warto drążyć i doszukiwać się prawdy w dawnych dziejach, a może lepiej pozostawić wszystko takim, jakie było do tej pory?

Róża Jabłonowska nie ustaje w dociekaniach co do przeszłości własnej rodziny. Pojawiają się kolejne poszlaki, odkrywana przeszłość niesie następne pytania i niepewność, a na jej drodze stają nowe osoby, które mogą rzucić światło na dawne wydarzenia. Ada Nirska prowadzi nas przez przeszłość- niełatwą, naznaczoną wojną i wieloma intrygami. Jednak nawet w trudnych czasach jest miejsce na miłość. Czy kobieta odnalazła swoje szczęście, czy może zginęła jako bezimienna w wojennej zawierusze? I czy nieustępliwa Róża dotrze do prawdy i udowodni, że dotychczasowe znane fakty na temat Ady nie miały wiele wspólnego z prawdą?

„Wśród burz” to zakończenie trylogii, które mnie zaskoczyło, jak i w pełni usatysfakcjonowało poprowadzeniem losów bohaterów – zarówno tych z teraźniejszości, jak i przeszłości. Ze ściśniętym gardłem i ze łzami w oczach kończyłam tę lekturę, gdyż natłok emocji, jaki zafundowała czytelnikom Agnieszka jest nieopisany. Jednakże to zawsze są niezwykle pożądane emocje podczas lektury i ogromnie się cieszę, że za pośrednictwem losów postaci mogłam je przeżywać na własnej skórze. Wybory, przed którymi stanęły zarówno Ada, jak i Róża, nie należały do łatwych. Ich serca, tak otwarte, jak i bijące ze zrozumiałą obawą, zostały wystawione na wiele prób, ale dzięki temu doceniły także to, co ważne. Agnieszka w doskonały sposób oddała klimat wojennej zawieruchy i w perfekcyjny sposób splotła to z wydarzeniami zza naszej granicy, które mają miejsce obecnie. Pokazała, że wojna to zawsze przegrana – każdej ze stron, a jej skutki pozostają w ludziach już na zawsze. Jednak to także powieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych, o porywach serca i strachu przed miłością, o przyjaźniach, poświęceniu czy stracie, o ludziach realnych – zarówno dobrych, jak i złych oraz o jakże rzeczywistych ich losach. W doskonały sposób znajdziemy tu oddany klimat lat czterdziestych ubiegłego wieku, podobnie jak otrzymamy perfekcyjnie skrojone postaci. Agnieszka włożyła nieprawdopodobną pracę w nakreślenie dawnych czasów, jednak wyszło jej to po prostu niesamowicie. Lecz, co istotne, narracja teraźniejsza w niczym nie odbiega od tej przeszłej, jest równie wciągająca i intrygująca, a losy bohaterów z lat obecnych ciekawią na równi z tymi, które dotyczą żyjących podczas II Wojny. To jedna z tych trylogii, która zajmie szczególne miejsce w moim sercu i gorąco polecam ją każdemu, kto docenia zatopienie się w wybornej lekturze napisanej na najwyższym poziomie.

„Wśród burz” to tom trzeci świetnej serii w której tajemnice i sekrety długo nie chcą ujrzeć światła dziennego. Agnieszka Krawczyk kapitalnie oddaje ducha epoki, czasy o których aktualnie traktuje, odwzorowane są z niezwykłą szczegółowością, a czytelnik czuje jakby właśnie popijał herbatę w starym, tętniącym życiem dworze. Przyznam szczerze, że nie mogłam doczekać się finału tej historii. Przebierałam nogami czekając na to kiedy i w jaki sposób pisarka przedstawi historię Ady. Co ciekawe, obie linie czasu, które opisuje skradły moje serce. Uwielbiałam czytać o tych bohaterach, z których każdy wydawał mi się być godny poznania, z których każdy miał swoją własną ścieżkę, i wreszcie z których każdy pragnął po prostu szczęścia i poczucia bezpieczeństwa. Opowieść, którą stworzyła pani Agnieszka otuli Was jak ciepły kocyk, zapewni nieprawdopodobne emocje, wprowadzi w zadumę, a przede wszystkim wzruszy i poruszy nawet najbardziej odległy kawałek Waszej duszy. Gdy zasiadałam do tej lektury i zaczęłam domyślać się jak może się skończyć, miałam ochotę połknąć ją na raz, a jednocześnie nie chciałam rozstawać się z tym światem pełnym barw i głośnego śmiechu. Autorka pokazuje brudne oblicze wojny, ale wlewa także do naszego serduszka nadzieję na lepsze jutro. Nie spodziewałam się takiego zakończenia i bardzo autorce dziękuję, zostanie ze mną na długo. Nie potrafię Wam przybliżyć fabułę tej książki, jest bowiem niesamowicie wielowątkowa, niezwykle oryginalna, urocza, po prostu zapierająca dech w piersiach. I szkoda, że muszę rozstać się z miejscami, z piórem autorki i z tą historią. Mocno tulę ten tytuł i bardzo gorąco zachęcam Was do lektury. Uwierzcie mi, od razu przepadniecie. To opowieść pełna intryg i ślepych uliczek, romansu i brutalności życia, opowiada o tym jak często los rzuca nam kłody pod nogi, ale i o tym, że warto mieć swoich własnych aniołów stróżów.

I znów przyszło mi się rozstać z bohaterami czytanej sagi. "Wśród burz" to trzeci i ostatnio tom intrygującej historii Korsakowskich. I powiem Wam, że trochę przyzwyczaiłam się już do jej bohaterów, niektórych polubiłam i z ciekawością tropiłam wraz z Różą Jabłonowską, tajemnice Ady Nirskiej. Znacie już tę historię?
Akcja jej toczy się dwutorowo, tuż przed i w czasie drugiej wojny światowej oraz współcześnie. Nie mogę zbyt wiele zdradzać, bo jeśli nie znacie poprzednich części, to mogłabym zepsuć Wam przyjemność z lektury, ale powiem, że emocji tu nie brakuje.
Autorka z niezwykłym kunsztem i dbałością o szczegóły, takie drobiazgi, detale, wycyzelowała tę historię, niczym artysta swój obraz.
Fabuła jest dobrze przemyślana i skonstruowana a bohaterowie wyraziści. Nie ma tu nudy, oj nie, bo tyle się dzieje, że naprawdę od tej książki trudno się oderwać.
A przeszłość i teraźniejszość splatają się ze sobą, tworząc jedną całość.
Intrygi, sekrety i tajemnice oraz zagadki, które trudno rozwiązać po latach. Czy Róży uda się poznać wojenne losy Ady?
Sprawdźcie to.
Jak żyło się naszym bohaterom tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej, czy byli świadomi zagrożenia? Jak wojna zmieniła ich życie i ich samych? A Ada, co było sensem jej życia, czego doświadczyła, co widziała?
Przyznam, że to właśnie Ada Nirska, była moją ulubienicą...a jeśli chodzi o Różę...trochę mnie wkurzała...ale to tylko moje subiektywne zdanie.
Autorka tak wiernie oddała klimat przedwojnia i wojenne czasy. Pokazała je niczym kadry w kolorze sepii, dawno przebrzmiałe melodie, obrazy, uczucia....
To niezwykła, poruszająca, ale też trzymająca w napięciu opowieść i gorąco Was zachęcam, byście po nią sięgnęli.
Zapraszam.

Akcja jej toczy się dwutorowo, tuż przed i w czasie...

Najlepsza z całej serii! Szkoda, że to ostatnia część!

Najlepsza z całej serii! Szkoda, że to ostatnia część!

• Przeczytane 2024
  • DO KUPIENIA
  • 0 0💚CHCĘ PRZECZYTAĆ💚

Dodaj cytat z książki Wśród burz