Czy mężczyźni są światu potrzebni?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Inne
nar

Janusz L. Wiśniewski - naukowiec i pisarz, autor bestsellerowych powieści - tym razem pisze o mężczyznach, a także o różnicach płci, seksie i uczuciach. Analizuje związki międzyludzkie, koncentruje się na małżeństwie, zdradzie i pożądaniu. Autor zadaje pytania: czy mężczyźni są światu potrzebni, jak pożądają i czego się boją. Książka demaskuje mity, podważa stereotypy, prowokuje, intryguje.

Opinie czytelników (2034)
keys | 2014-02-09
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2014
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka z działu psychologii a jednak więcej w niej nowinek medycznych.
Proponuję, aby przeczytał ją każdy mężczyzna. Dowie się z niej wiele ważnych dla siebie informacji, bowiem pan Wiśniewski obala większość mitów.
Odpowiada też na sporo pytań, m. in. :
- jakich mężczyzn wybierają kobiety?
- czego mężczyźni boją się najbardziej?
- dlaczego lubią grać w biliarda i oglądać football?
- i czy mężczyzna jest w ogóle światu potrzebny?
Książka nie powaliła mnie na kolana, ale i tak uważam, że warto ją przeczytać.

Mavericus | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Obowiązkowo każdy mężczyzna powinien przeczytać tę książkę i to nie dlatego by odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest potrzebny. Co tak naprawdę wiemy o swoim ciele. Zarówno kobiety jak i mężczyźni uczą się nawzajem swoich reakcji, ale czy wiedzą chociażby dlaczego jest erekcja? Z czego składa się męska sperma? Jakich mężczyzn szukają kobiety? Jak kobiety pragną szczęścia?
Pytania się mnożą, a wiedza na temat ludzkiego ciała i mózgu jest od lat ta sama. Czy wiedzieliście, że o poczuciu "przyjemności" decyduje serotonina, która w mózgu równoważy dopaminę?
My mężczyźni rościmy sobie "decyzyjność w sprawie światowych konfliktów", a nie wiemy co, "mamy" w kroku. Zarzucamy kobietom "słabszą" płeć a to chromosom Y, który należy do płci męskiej jest zagrożony wyginięciem przez ewolucyjnie silniejszy żeński chromosom X. Według badań za pięć tysięcy pokoleń( 125 tys. lat) ród męski zniknie z powierzchni Ziemi. Jak wasze męskie ego, bo moje nabrało szacunku do kobiet, które pod wieloma...

Monique | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Jako kobieta Alfa, polecam te książkę paniom. Dużo humoru, bardzo dużo wiedzy...o nas samych.
Czytałam ją czasami na głos, mojemu mężowi ...Hahaha.... Jego reakcja -bezcenna. ;)
A jakie oburzenie!
A że to nieprawda!
Kto to napisał ? Napewno to jakaś kobieta. Bo tylko wy potraficie tak nas opisywać, oceniać ...mówił ;) jakiez było jego zdziwienie ze autorem jest Wiśniewski. Tak- powiedział - chyba ten z czerwonymi włosami ;)
Nie zdradzę treści, chociaż książka oklejona znacznikami...kilka świetnych cytatów.....wartych użycia jako argumenty (hihi) podczas udowadniania naszej racji. ;)
Więc drogie panie....macie ochotę na kilka faktów z życia swoich tarzanów? Przeczytajcie.

talka | 2012-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Cytując zakończenie"...Świat bez mężczyzn, nawet jeśli możliwy, nie byłby dobrym miejscem, byłby zbyt pusty, nudny i smutny i było by w nim przejmująco zimno. bo mężczyźni są kobietom potrzebni. I to bardzo." Musze się z nim w 100% zgodzić:);)Duzo ciekawostek, napisanych z humorem a jednocześnie z wnikliwą analizą;)polecam

Bykovsky | 2012-11-06
Przeczytana: listopad 2011

Ciekawie czyta się słowa pana Wiśniewskiego. Bardzo inteligentny człowiek. Przełożyło się to na fakt, iż książka spodobała mi się. Wbrew pozorom, nie opisuje tylko mężczyzn, skupia również w sporej części na kobietach.
Książka uświadamia wiele faktów, które nas otaczają, a mężczyźni nie zdają sobie z tego sprawy. Wbrew przekonaniu każdego mężczyzny, to właśnie kobiety coraz bardziej odgrywają znaczącą rolę w wielu aspektach życia codziennego.

allison | 2011-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2011

Książka napisana błyskotliwie, ale Ameryki nie odkrywa:).
Plusem są liczne ciekawostki oraz spora dawka autoironii.
Od esejów pana Wiśniewskiego wolę jednak jego opowiadania oraz powieści.

rotten | 2011-04-06

Mężczyźni są światu potrzebni, ale bez tej książki świat mógłby się obejść.

nellanna | 2010-05-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Smakowita w każdym zdaniu.Dowodzi, ze napisał ją człowiek o ścisłym umyśle, ale zarazem wrażliwy i dowcipny admirator, niekoniecznie swojej płci.Wiele ciekawostek naukowych, podanych w lekko strawnym sosie.Wyraźny podziw dla kobiet, elegancja i erudycja.

Ewa | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Uwielbiam Pana Janusza Wiśniewskiego! Światu są potrzebni mężczyźni, ale tak mądrzy, spostrzegawczy, zdystansowani do siebie i innych jak Autor książki. Wbrew tytułowi, ten tekst w równej mierze dotyczy kobiet i jest to spojrzenie na płeć piękną pełne życzliwości, szacunku i chyba nawet podziwu. Ach, ten testosteron! :)

Emotionless | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

'Mężczyźni to dziwne stworzenia. Boją się dentysty, wypadania włosów i tego,że ich telefon komórkowy nie będzie miał zasięgu. Najmniej boją się tego, że są w stanie nieustannej degradacji i zaniku.'

Książka warta przeczytania, polecam !

zobacz kolejne z 2024