Czy mężczyźni są światu potrzebni?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Inne
nar

Janusz L. Wiśniewski - naukowiec i pisarz, autor bestsellerowych powieści - tym razem pisze o mężczyznach, a także o różnicach płci, seksie i uczuciach. Analizuje związki międzyludzkie, koncentruje się na małżeństwie, zdradzie i pożądaniu. Autor zadaje pytania: czy mężczyźni są światu potrzebni, jak pożądają i czego się boją. Książka demaskuje mity, podważa stereotypy, prowokuje, intryguje.

Opinie czytelników (1951)
keys | 2014-02-09
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2014
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka z działu psychologii a jednak więcej w niej nowinek medycznych.
Proponuję, aby przeczytał ją każdy mężczyzna. Dowie się z niej wiele ważnych dla siebie informacji, bowiem pan Wiśniewski obala większość mitów.
Odpowiada też na sporo pytań, m. in. :
- jakich mężczyzn wybierają kobiety?
- czego mężczyźni boją się najbardziej?
- dlaczego lubią grać w biliarda i oglądać football?
- i czy mężczyzna jest w ogóle światu potrzebny?
Książka nie powaliła mnie na kolana, ale i tak uważam, że warto ją przeczytać.

Mavericus | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Obowiązkowo każdy mężczyzna powinien przeczytać tę książkę i to nie dlatego by odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest potrzebny. Co tak naprawdę wiemy o swoim ciele. Zarówno kobiety jak i mężczyźni uczą się nawzajem swoich reakcji, ale czy wiedzą chociażby dlaczego jest erekcja? Z czego składa się męska sperma? Jakich mężczyzn szukają kobiety? Jak kobiety pragną szczęścia?
Pytania się mnożą, a wiedza na temat ludzkiego ciała i mózgu jest od lat ta sama. Czy wiedzieliście, że o poczuciu "przyjemności" decyduje serotonina, która w mózgu równoważy dopaminę?
My mężczyźni rościmy sobie "decyzyjność w sprawie światowych konfliktów", a nie wiemy co, "mamy" w kroku. Zarzucamy kobietom "słabszą" płeć a to chromosom Y, który należy do płci męskiej jest zagrożony wyginięciem przez ewolucyjnie silniejszy żeński chromosom X. Według badań za pięć tysięcy pokoleń( 125 tys. lat) ród męski zniknie z powierzchni Ziemi. Jak wasze męskie ego, bo moje nabrało szacunku do kobiet, które pod wieloma...

Monique | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Jako kobieta Alfa, polecam te książkę paniom. Dużo humoru, bardzo dużo wiedzy...o nas samych.
Czytałam ją czasami na głos, mojemu mężowi ...Hahaha.... Jego reakcja -bezcenna. ;)
A jakie oburzenie!
A że to nieprawda!
Kto to napisał ? Napewno to jakaś kobieta. Bo tylko wy potraficie tak nas opisywać, oceniać ...mówił ;) jakiez było jego zdziwienie ze autorem jest Wiśniewski. Tak- powiedział - chyba ten z czerwonymi włosami ;)
Nie zdradzę treści, chociaż książka oklejona znacznikami...kilka świetnych cytatów.....wartych użycia jako argumenty (hihi) podczas udowadniania naszej racji. ;)
Więc drogie panie....macie ochotę na kilka faktów z życia swoich tarzanów? Przeczytajcie.

Bykovsky | 2012-11-06
Przeczytana: listopad 2011

Ciekawie czyta się słowa pana Wiśniewskiego. Bardzo inteligentny człowiek. Przełożyło się to na fakt, iż książka spodobała mi się. Wbrew pozorom, nie opisuje tylko mężczyzn, skupia również w sporej części na kobietach.
Książka uświadamia wiele faktów, które nas otaczają, a mężczyźni nie zdają sobie z tego sprawy. Wbrew przekonaniu każdego mężczyzny, to właśnie kobiety coraz bardziej odgrywają znaczącą rolę w wielu aspektach życia codziennego.

talka | 2012-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Cytując zakończenie"...Świat bez mężczyzn, nawet jeśli możliwy, nie byłby dobrym miejscem, byłby zbyt pusty, nudny i smutny i było by w nim przejmująco zimno. bo mężczyźni są kobietom potrzebni. I to bardzo." Musze się z nim w 100% zgodzić:);)Duzo ciekawostek, napisanych z humorem a jednocześnie z wnikliwą analizą;)polecam

rotten | 2011-04-06

Mężczyźni są światu potrzebni, ale bez tej książki świat mógłby się obejść.

allison | 2011-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2011

Książka napisana błyskotliwie, ale Ameryki nie odkrywa:).
Plusem są liczne ciekawostki oraz spora dawka autoironii.
Od esejów pana Wiśniewskiego wolę jednak jego opowiadania oraz powieści.

nellanna | 2010-05-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Smakowita w każdym zdaniu.Dowodzi, ze napisał ją człowiek o ścisłym umyśle, ale zarazem wrażliwy i dowcipny admirator, niekoniecznie swojej płci.Wiele ciekawostek naukowych, podanych w lekko strawnym sosie.Wyraźny podziw dla kobiet, elegancja i erudycja.

Marta | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

"Świat bez mężczyzn, nawet jeśli możliwy, nie byłby dobrym miejscem, byłby zbyt pusty, nudny i smutny, i byłoby w nim przejmująco zimno. Bo mężczyźni są kobietom potrzebni. I to bardzo."

Kilka lat temu na wykładzie z zarządzania ludźmi, profesor zapytał nas kto więcej ryzykuje przy pierwszym spotkaniu (kobieta czy mężczyzna), zaczynając rozmowę...
Ciężko wtedy było jednoznacznie odpowiedzieć mi na to pytanie.
Teraz,po latach zgadzam się po części z teorią, że jednak większą odpowiedzialność mają panowie.

Oceniamy partnerów przez pryzmat nie tego co tu i teraz, lecz tego co będą mogli zaproponować w przyszłości, tego jaki plan na siebie założyli. Oczekujemy, że będą stali przy nas twardo jak skała, mimo wszystko. Pokonają z nami każdą falę i burzę.

Uważam również, że powinniśmy być kompatybilni. Autor z zero jedynkową precyzją powinien napisać drugie opowiadanie "czy kobiety są światu potrzebne?".
Powinniśmy stać ramie w ramie. Rozumieć i doceniać się wzajemnie.

Książka...

Emotionless | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

'Mężczyźni to dziwne stworzenia. Boją się dentysty, wypadania włosów i tego,że ich telefon komórkowy nie będzie miał zasięgu. Najmniej boją się tego, że są w stanie nieustannej degradacji i zaniku.'

Książka warta przeczytania, polecam !

zobacz kolejne z 1941