Książka Roku 2018

Małżeństwo doskonałe

Tłumaczenie: Magdalena Jędrzejak
Cykl: Agenci Korony (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
How to Marry a Marquis
MuMin84

Cóż za szczęśliwy zbieg okoliczności! Elizabeth Hotchkiss natrafi a w bibliotece na książkę pod obiecującym tytułem „Jak poślubić markiza”. Napisaną jakby specjalnie dla niej. Bo Elizabeth musi wyjść bogato za mąż. Jako skromna dama do towarzystwa nie zdoła zapewnić przyszłości trójce rodzeństwa. Drugim szczęśliwym trafem jest pojawienie się Jamesa Sidwella, zarządcy majątku chlebodawczyni...

Cóż za szczęśliwy zbieg okoliczności!
Drugim szczęśliwym trafem jest pojawienie się Jamesa Sidwella, zarządcy majątku chlebodawczyni Elizabeth. Ma on tajne zadanie: zdemaskować podły szantaż. Jego pierwszą podejrzaną staje się… Elizabeth.
A równocześnie James jest zaintrygowany piękną dziewczyną.
Szarmancko oferuje jej swą pomoc w znalezieniu męża. Proponuje, by praktykowała na nim zaczerpnięte z książki wskazówki. Lecz zbyt doskonała praktyka niesie zgoła nieoczekiwane niebezpieczeństwa.
Zwłaszcza że Elizabeth nie jest tym, kim się Jamesowi wydaje. A on nie jest tym, kim wydaje się jej...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Świetny romans,dobra fabuła,fajne,wspaniałe postacie,ciekawie przedstawione.
Z zainteresowaniem czytałam.
Fajna to lektura,zapewniła mi miły relaks zrelaksowała mnie.

Montgomerry | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Jak zawsze jestem pod urokiem powieści Julii Quinn :)

werka777 | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

MIŁOŚĆ W XIX-WIECZNEJ ANGLII
Głównym wątkiem powieści jest oczywiście miłość. Nie bez przyczyny książka wpisuje się w ramy romansu. Warto pamiętać jednak o tym, że akcja rozgrywana jest w XIX wieku. Nie ma więc tutaj miejsca na obsceniczną bezpośredniość, perwersję czy pospieszne namiętności. Te zostały zastąpione nieśmiałymi podejściami, podszytymi dwuznacznością dialogami, które ostatecznie prowadzą do… O tym musicie przekonać się sami. Dodam jeszcze, że autorka nie spoczęła na jednym temacie, wpychając w treść także nieszkodliwe, ale mające na celu zdemaskowanie pewnego winowajcy śledztwo.

ROMANS HISTORYCZNY, CZYLI…
W tle zauważamy szlachecką etykietę, mające znaczenie tytuły czy chociażby podróżujące po ulicach powozy. Powieść została nakreślona delikatnym rysem przeszłości, choć autorka raczej nie skupia się na opisach, pozwalając klimat zamierzchłych lat wyczuć bardziej w postępowaniu bohaterów, aniżeli w otaczającym ich środowisku.

PODSUMOWANIE
„Małżeństwo doskonałe” to...

Mili | 2017-11-12

Jakież to było fajne i leciutkie.
Książka zabawna, z mnóstwem scen sytuacyjnych i śmiesznymi dialogami. Choć opowiada losy dwóch osób, które mają ciężkie doświadczenia z młodości, nie mogę powiedzieć, że jest w jakś sposób smutna.
Elizabeth szuka męża, pochodzi ze zubożałej szlachty i ma pod opieką trójkę rodzeństwa. Tylko bogaty mariaż może dać im szansę na normalne życie. W domu Lady Danbury, u której pracuje jako dama do towarzystwa znajduje feralną książeczkę o sztuce flirtowania pt. "Jak poślubić markiza".
W tym samym domu pojawia się nowy zarządca James, który jest w rzeczywistości markizem Riverdale i siostrzeńcem staruszki. Wpada mu w oko Elizabeth...
Czytało się bardzo przyjemnie, bo i bohaterowie byli przesympatyczni:)
Lady Danbury to wspaniały charakter mądrej i sprytnej staruszki, James to dżentelmen w każdym calu, a Elizabeth cenię za uczciwość.

sigma122 | 2016-08-30
Przeczytana: 02 lutego 2015

Jeden z moich ulubionych romansów, do którego wracałam już kilkukrotnie. Bardzo dobrze napisana, szybko się czyta, mnie niesamowicie wciągnęła. Bardzo ciepła i miła opowieść z dużą dawką humoru. Polecam wszystkim miłośniczką romansów historycznych i kotów ;)

atram | 2016-01-14

Niezwykle ciepła historia miłosna, opowiedziana w lekki i zabawny sposób. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich wielbicieli Lady Danbury:)

victoria_87 | 2011-08-23
Przeczytana: wrzesień 2010

Zabawne sytuacje,duża dawka humoru,XIX-wieczna etykieta szlachecka doprawione romantyzmem - to wszystko znajdziecie w tej książce drodzy czytelnicy.Jest znakomitym lekarstwem na poprawę humoru.Mnie rozśmieszyła do łez.Gorąco polecam.

| 2013-03-01

Świetnie się czyta, ale nie rozumiem, jak pannę Elizabeth stać było na ciasteczka, skoro cały czas wcina rzepę bo nie ma pieniędzy...

Shani | 2017-09-04
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Inny tytuł "Jak poślubić markiza"

agata261 | 2012-05-04

Fakt, książka przezabawna