Rozpustnik i dziewica

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Lekcje miłości (tom 2)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
London's perfect scoundrel
8372642095
uczucia, miłość
Edyta

Zmęczona miałkością życia wyższych sfer Evelyn Ruddick pragnie jako wolontariuszka opiekować się dziećmi z sierocińca, na co musi wyrazić zgodę rada nadzorcza tej dobroczynnej instytucji. Ku swemu zaskoczeniu Evelyn dowiaduje się, że radzie przewodniczy markiz St.Aubyn, znany w towarzystwie jako Saint (Święty). Przydomkowi temu przeczy reputacja markiza, znanego bawidamka i uwodziciela. St.Aubyn odnosi się do Evelyn z jawnym lekceważeniem. Oburzona dziewczyna postanawia udowodnić, że traktuje serio swoje przyszłe obowiązki, a przy okazji dać markizowi porządną nauczkę...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

pat_8910 | 2013-12-22
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Myślałam, że książka okaże się infantylna i przerysowana, o nobliwej panience z dobrego domu... Spotkała mnie jednak niespodianka! Bohaterka jest zdeterminowana w dążeniu do celu, biorąc osadzenie czasowe powieści mogłaby uchodzić za kobietę wyzwoloną, chociaż ograniczają ją zobowiązania rodzinne. Postać Sainta jest barwna i bardzo męska. Ogółem mówiąc bardzo mi się podobała :)

Sky | 2012-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2012

fajna ale wydaje mi się że akcja niekiedy za bardzo się naciąga.
Ogólnie... Niegrzeczny facet + porządna kobieta = skomplikowane uczucie.
Ale i tak nie można powiedzieć że książka jest takim typowym romansem, bo mimo wszystko jest wyjątkowa na swój sposób.

bzapior | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Super się czyta, trochę humoru. Jak dla mnie jeden z lepszych romansów historycznych. Lekka lektura na poprawę nastroju. Polecam

MysiaG | 2016-11-30
Przeczytana: 28 listopada 2016