Ryzykowne rozkosze

Wydawnictwo: Amber
The perils of pleasure
romans

Inne wydania

Podstęp, spisek i moc uczucia w emocjonującej powieści gwiazdy romansu historycznego Londyn jest wstrząśnięty. Colin Eversea, niepoprawny uwodziciel i hulaka, ma zostać stracony jako morderca. Jego los wydaje się przypieczętowany. Lecz w ostatniej chwili zostaje uratowany przez tajemniczą piękność ... Legendarny urok Colina nie robi wrażenia na Madeleine. Wynajęto ją nie po to, żeby ocalić mu życie, lecz żeby go porwać i Madeleine liczy na sowitą zapłatę . Ale kiedy na jaw wychodzą prawdziwe

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Klaudia95 | 2015-04-07
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Pierwsza część historii o dwóch nienawidzących się rodach. Tu pokazana jest historia Colina Eversea, który skrada serca wszystkim kobietom i ma reputację hulaki. Colin zostaje skazany na szubienicę, jednakże z nieoczekiwaną pomocą przychodzi mu Maddie, która za sowitą opłatą ma dostarczyć Colina zleceniodawcy.

Wkrótce okazuje się, że zarówno Colinowi i Maddie zagraża wróg. Oboje starają się ustalić kto był zleceniodawcą i kto pragnął śmierci Colina.

Przyjemna książka, dużo w niej akcji, romantyzmu. Jak każda z serii Pennyroal Green.

LePapillon | 2013-12-27
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Porwała mnie na calutki dzień. Zdecydowanie jedna z ulubionych romansideł!

kareena | 2011-09-01
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam

Od czasu do czasu mam ochote na jakiś romans.. i ta książka byla w sam raz - przeczytałam niemal jednym tchem :) Książka zapewnia godziwą rozrywkę, pomimo przewidywalności - historia z niebezpieczeństwami, humorem oraz odrobiną rozkoszy ;-)

Caila | 2015-11-05
Na półkach: Love & Story, Przeczytane
Przeczytana: 30 października 2015

Colin Eversea umyka spod rąk kata w ostatniej chwili uratowany przez piękną nieznajomą, która wykonuje zlecenie: ma przekazać oskarżonego w odpowiednie ręce, zgarnąć swoją korzyść z zadania i nigdy więcej się z nim nie zobaczyć. Jednak jak to bywa w przypadku planów nie wszystko przebiega tak jak powinno, więc w efekcie są skazani na przebywanie w swoim towarzystwie. Mają kilka dni na odkrycie prawdy o wybawicielu Colina, intrydze, która doprowadziła bohatera na szafot a także zapobiegnięcie niechcianemu ślubowi oraz przyjrzenie się ponownie swoim uczuciom, dokonanie korekty w postrzeganiu rzeczywistości i uporządkowanie przeszłości.
Bardzo ciekawie skonktruowany romans, mamy w nim intrygująca zagadkę, romans, próbę morderstwa, sekrety z przeszłości i dwa zwaśnione rody, a także akcję od pierwszych stron powieści. Bohaterowie są wyraziści, konkretni, on - czarujący, ujmujący z nieograniczoną dozą żartów, ona - kobieta z przeszłością, po przejściach, chcąca ułożyć sobie życie....

isobel | 2012-06-03

Trzeba przyznac, ze pani Long umie pisac. Postać Collina dla mnie była rozbrajająca. Porywającaa historia, lekki humor i oczywiscie ryzykowne rozkosze

Klaudia95 | 2015-03-16
Przeczytana: 29 grudnia 2013

milla | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

Im więcej romansów historycznych mam za sobą, tym bardziej staję się wybredna. Mam już swoje ulubione motywy i wątki, preferuję taki, a nie inny typ bohatera. Kiedyś niemal każdy czytany przeze mnie romans historyczny budził moje głębokie emocje i zachwyt, dziś większość książek należących do gatunku uważam za dobre bądź przeciętne czytadła, które rewelacyjnie sprawdzają się jako umilacze czasu, o których dość szybko zapomnę. „Ryzykowne rozkosze” Julie Anne Long to jedna z takich sympatycznych, rozrywkowych książek.

Colin Eversea został skazany za morderstwo, którego nie popełnił i ma zostać stracony. Kiedy zmierza w kierunku szafotu, zostaje spektakularnie odbity przez śliczną Madeleine Greenway. Niestety dość szybko okazuje się, że ktokolwiek zlecił jego ratunek, nie planował zachowania przy życiu pomysłodawczyni i organizatorki akcji. Madeleine i Colin uciekają przed tajemniczym człowiekiem, który zaczął do nich strzelać w ciemnej piwnicy, w której miało dojść do przekazania...

Gosia9101 | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Przyjemna, z nutką humoru, niebezpieczeństwa i namiętności.

Sakarya | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Pierwszy tom z cyklu "Pennyroyal Green".
Bardzo przyjemna opowieść, jest humor, jest przygoda i oczywiście wielka miłość. U pani Julie Anne Long podoba mi się to, że bohaterowie nie zakochują się w sobie od pierwszego spotkania, tylko uczucie rodzi się powoli, podczas wspólnego przebywania ze sobą (pod tym względem ta powieść jest bardzo podobna do powieści "Piękna i szpieg" tej samej autorki). Oczywiście historia jest zupełnie inna.
Pennyroyal Green zamieszkują dwa potężne i bogate rody: Eversea i Redmontów. A wiążą je zadawnione waśnie i sekrety, których początek sięga czasów, gdy ludzie nosili jeszcze skóry (podobno, ale kto by to mógł pamiętać!). I oto w obecnych czasach (tych powieściowych) dochodzi do morderstwa, gdzie z rąk Colina Eversea ginie krewny Redmontów, za co Colin zostaje skazany na szubienicę. Na jego szczęście znalazł się ktoś, komu zależało na jego uwolnieniu, a do tego celu, tajemniczy wybawiciel wynajął piękną i pomysłową Madeleine. Jednak z jakiegoś powodu...

Marta Bilewicz | 2012-05-18
Przeczytana: 17 maja 2012

Ciekawy pomysł, ciekawe rozwiązanie intrygi... I tylko to. Trochę się nudziłam czytając i ucieszyłam się, kiedy wreszcie skończyłam.