Lady Whistledown kontratakuje

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje
Suzanne EnochKaren Hawkins Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Lady Whistledown (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Lady Whistledown (tom 2)
Lady Whistledown Strikes Back
Zysk i S-ka
2024-04-03
2024-04-03
2004-01-01

Strasznie mi się dłużyła, a lubie autorkę.

Strasznie mi się dłużyła, a lubie autorkę.

2041

Książka „Lady Whistledown kontratakuje” Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julii Quinn, Mia Ryan zabiera nas do drugiego tomu cyklu o słynnej Lady Whistledown.
Autorki zapraszają nas do czterech opowiadań: " Pierwszy pocałunek", "Ostatnia pokusa", "Najlepszy z obu światów", " Dla mnie jedyny", w której XIX wieczna Anglia ukazuje arystokratyczne panny pragnące wspaniałego zamążpójścia. Każda historia łączy się z gazetką Lady W. oraz postaciami, które przeplatają się w opowiadaniach.
Miło spędzony czas.

Lubimy te piosenki, które już znamy. Z książkami jest podobnie. Popularność Bridgertonów sprawiła, że pojawiają się opowieści z ich uniwersum. Na tapet brane są postaci z dalekich planów, a nawet te które w powieściach się nie pojawiły, nie zostały wymienione z imienia, ale z pewnością spotykały się Bridgertonami na salonach lub na londyńskich ulicach. Łączy je kronika lady Whistledown, która z dystansem patrzy i ostro ocenia artystokratyczne środowisko. Choć teraz jej pióro nieco się stępiło. Cztery opowiadania, bardzo schematyczne, młode damy muszą dobrze wyjść za mąż, za odpowiednio utytułowanych i zamożnych kawalerów. Nikomu nie przeszkadza, że kawalerowie prowadzą bujne życie, lubią kobiety i hazard. Tacy przystojni bad boye, a jak spotkają tą jedyną to natychmiast tracą zainteresowanie swoimi rozrywkami. Ona do niego wzdycha, myśli z rozpaczą: tyle pięknych kobiet wokół, więc on nigdy nie zwróci na nią uwagi. Z kolei jego uderza myśl: czemu wcześniej jej nie zauważyłem, nie tylko ładna, ale też mądra, zabawna. Same zalety ma! Za to książka ich nie ma. Nijaka, choć miał być kontrakt. Nie oczekiwałam cudu, ale jakiejś lekkości, może zabawności, może intrygi. A tu nic. Doczytałam do końca tylko dzięki wyjściu służbowemu, które wiązało się z czekaniem.

Książka napisana ewidentnie na fali zainteresowania serialem o Brigertonach. Krótkie, naiwne historyjki romantyczne powiązane kradzieżą bransoletki. Do szybkiego zapomnienia.

• Chcę kupić
  • Serie