Nika16wow 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 18 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-22 23:43:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Książę (tom 5) | Seria: Love&Story

Przez 3/4 powieści wszystko podobało mi się w tej książce. Każdy wątek miał sens, fabuła była intrygująca oraz interesująca. Bohaterzy z niezwykłą charyzmą, ponadto ich problemy były realne, a nie oderwane od rzeczywistości. Ale jak to zwykle bywa nie można mieć wszystkiego. Pod koniec powieści autorka zaczyna serwować czytelnikowi takie pierdololo, że miejscami odechciewa się czytać tą... Przez 3/4 powieści wszystko podobało mi się w tej książce. Każdy wątek miał sens, fabuła była intrygująca oraz interesująca. Bohaterzy z niezwykłą charyzmą, ponadto ich problemy były realne, a nie oderwane od rzeczywistości. Ale jak to zwykle bywa nie można mieć wszystkiego. Pod koniec powieści autorka zaczyna serwować czytelnikowi takie pierdololo, że miejscami odechciewa się czytać tą książkę. Po pierwsze dostajemy Aleca, który zachowuje się jak pies ogrodnika. Po drugie wypływa jakiś durny pojedynek, który kończy się tak szybko jak się zaczął i nie ma najmniejszego sensu dla fabuły. Po trzecie Quint planujący poderwać 16-latkę, no nie, po prostu nie. Przechodząc do zakończenia zaczyna się coś tam dziać i fabuła wraca na właściwe tory, ale nie osiąga osiąga już takiego poziomu (po zastosowaniu wyżej wymienionych zabiegów) jak na początku.

pokaż więcej

 
2019-01-21 11:40:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Zagubieni lordowie (tom 3)

Jestem bardzo mile zaskoczoną tą książką. Gdyby nie spisek dotyczący rodziny królewskiej oraz beznadziejne zakończenie (napisane z perspektywy jakiejś nieznanej wdowy-wtf?) powieść byłaby idealna. Chemię i rodzące się pomiędzy Kiri i Damianem uczucie czuje się z daleka. Do tego wartka fabuła i książka sama się czyta. Właśnie takie powieści chce czytać. Serdecznie polecam.

 
2019-01-18 15:54:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jak do tej pory najlepsza z przeczytanych przeze mnie powieści tej autorki. Jednak jeżeli ktoś spodziewa się romantycznych uniesień, schadzek i dużej ilości kradzionych sobie przez głównych bohaterów pocałunków to bardzo się zawiedzie. Za to można znaleźć w tej powieści dużo żartów. Miejscami fabuła jest nudnawa, moim zdaniem autorka źle poprowadziła wątek związany z kradzieżą. Dodatkowa słabe... Jak do tej pory najlepsza z przeczytanych przeze mnie powieści tej autorki. Jednak jeżeli ktoś spodziewa się romantycznych uniesień, schadzek i dużej ilości kradzionych sobie przez głównych bohaterów pocałunków to bardzo się zawiedzie. Za to można znaleźć w tej powieści dużo żartów. Miejscami fabuła jest nudnawa, moim zdaniem autorka źle poprowadziła wątek związany z kradzieżą. Dodatkowa słabe zakończenie, które za dużo nie mówi o dalszych losach Sary i Jacka i stąd tylko 4 gwiazdki.

pokaż więcej

 
2019-01-10 11:58:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

W całej książce może dwa razy poczułam coś na podobę zainteresowania. Okropna nuda. Główni bohaterowie przez prawie całą powieść się nienawidzą (i nic nie zapowiada ich rychłego pogodzenia się, a tym bardziej jakiegokolwiek uczucia), aż tu nagle zdają sobie sprawę, że nie mogą bez siebie żyć. Jak dla mnie wszystkie powieści tej autorki charakteryzują się skrajnym brakiem logiki oraz zerową... W całej książce może dwa razy poczułam coś na podobę zainteresowania. Okropna nuda. Główni bohaterowie przez prawie całą powieść się nienawidzą (i nic nie zapowiada ich rychłego pogodzenia się, a tym bardziej jakiegokolwiek uczucia), aż tu nagle zdają sobie sprawę, że nie mogą bez siebie żyć. Jak dla mnie wszystkie powieści tej autorki charakteryzują się skrajnym brakiem logiki oraz zerową zawartością wątków romantycznych. Beznadzieja. Jedyne co ratuje tę książkę od dostania jednej gwiazdki to wprowadzenie żartów i sarkazmu do fabuły.

pokaż więcej

 
2018-12-22 16:59:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jedno wielkie nie. O ile jako tako dało się ją czytać do momentu wjazdu głównych bohaterów do rezydencji księcia, o tyle dalej książka jest tak okrutnie nudna, że aż nie da wyrazić się tego słowami. Wynudziłam się przy tej powieści za wszystkie czasy. Prawdopodobnie mogę już w tym momencie zawyrokować, że styl pisania i prowadzenia fabuły tej autorki nie odpowiada mi w 100, a nawet 200%. Poza... Jedno wielkie nie. O ile jako tako dało się ją czytać do momentu wjazdu głównych bohaterów do rezydencji księcia, o tyle dalej książka jest tak okrutnie nudna, że aż nie da wyrazić się tego słowami. Wynudziłam się przy tej powieści za wszystkie czasy. Prawdopodobnie mogę już w tym momencie zawyrokować, że styl pisania i prowadzenia fabuły tej autorki nie odpowiada mi w 100, a nawet 200%. Poza poczucie humoru głównych bohaterów, nie podoba mi się w tej książce nic. Czytelnik nie jest nawet w stanie poczuć rodzącego się uczucia pomiędzy Isabel a Brettem, ponieważ mało pomiędzy nimi flirtów (o pocałunkach już nie wspomnę). Przez 3/4 książki autorka serwuje nam mini flircik i dwa może trzy pocałunki i nagle pojawiają się jakieś wyznania miłości i oświadczy. Ta książka nie jest romansem historycznym, szybciej określiłabym ją jako powieść przygodowo-kryminalna z elementami komedii.

pokaż więcej

 
2018-12-16 13:29:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Nie, nie i jeszcze raz nie. Na początku książka tylko delikatnie mnie denerwowała. Mało romansu w romansie, całusów brak, ogólne wrażenie raczej słabe. Jedyny plus jaki dostrzegałam (i widzę go nadal) to duże ilości humoru, żartów i sarkazmu. A kiedy już myślę, że może ta książka nie jest jakoś bardzo romantyczna, ale przynajmniej będzie zabawna autorka postanawia zrobić mi niemiłą... Nie, nie i jeszcze raz nie. Na początku książka tylko delikatnie mnie denerwowała. Mało romansu w romansie, całusów brak, ogólne wrażenie raczej słabe. Jedyny plus jaki dostrzegałam (i widzę go nadal) to duże ilości humoru, żartów i sarkazmu. A kiedy już myślę, że może ta książka nie jest jakoś bardzo romantyczna, ale przynajmniej będzie zabawna autorka postanawia zrobić mi niemiłą niespodziankę. I nagle, nie wiadomo skąd zostaje wprowadzona intryga dotycząca Georginy i Williama (którzy wcale nie są głównymi bohaterami) i książka z delikatnie denerwującej staje się bardzo wkurzająca (żeby nie użyć innego niecenzuralnego słowa, które o wiele lepiej odzwierciedla mój stosunek do tej książki). Bo pytam się jakim ograniczonym trzeba być żeby wierzyć swojemu rywalowi i wrogowi nr 1 głównej bohaterki, a nie wierzyć w niewinność kobiety, którą się rzekomo kocha. Jestem nawet w stanie przełknąć ten brak logiki w końcu to fikcja. Ale, ale to nie wszystko. Autorka postanawia, że Will zamiast (jak normalny, racjonalny, dorosły człowiek) wytłumaczyć sytuację ze swoją lubą, nie robi tego, bo po co? Lepiej urządzić cyrk na kółkach na przyjęciu i przy tym podnieść mi tak ciśnienie jak jeszcze nigdy żadna inna książka tego nie zrobiła. Warto nadmienić, że moim zdaniem ten wątek ma znikome znaczenie dla fabuły i losów głównych bohaterów. Dodatkowo zakończenie mnie w ogóle nie usatysfakcjonowało. Było bardzo ckliwe i słodkie, aż do bólu. W mojej opinii nie warto tracić na tą książkę czasu, pieniędzy i energii, kiedy na świecie można znaleźć tyle dobrych, umilających życie powieści.

pokaż więcej

 
2018-12-14 22:45:08
Ma nowego znajomego: Kachusek
 
2018-12-14 13:11:40
Ma nowego znajomego: Gosia9101
 
2018-12-13 11:13:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Zagubieni lordowie (tom 5)

Zapowiadało się dobrze. Było nawet interesująco, a książka wzbudzała jakieś emocje. Ale w pewnym momencie zaczęło się w niej po prostu za dużo dziać. Najpierw porwanie, później pościg, jeszcze później odziedziczenie tytułu, następnie ratowanie majątku, później zjawia się córka, kolejne są zaręczyny, a co za tym idzie ślub. Czytelnikowi zostają również zaserwowane durne rozterki podczas nocy... Zapowiadało się dobrze. Było nawet interesująco, a książka wzbudzała jakieś emocje. Ale w pewnym momencie zaczęło się w niej po prostu za dużo dziać. Najpierw porwanie, później pościg, jeszcze później odziedziczenie tytułu, następnie ratowanie majątku, później zjawia się córka, kolejne są zaręczyny, a co za tym idzie ślub. Czytelnikowi zostają również zaserwowane durne rozterki podczas nocy poślubnej, które kończą się tak szybko i bezsensownie jak się zaczęły. Gdyby komuś było jeszcze mało emocji to autorka na koniec postanawia jeszcze raz poruszyć wątek porywaczy, bo czemu nie. W końcu główni bohaterowie nie mogą wyznać sobie miłości w normalnych okolicznościach. Materiału w tej powieści spokojnie starczyłoby przynajmniej na 3 książki. Zakończenie jest tak irracjonalne, że tylko upewniło mnie w przekonaniu, że ta powieść jest słaba (chociaż jak pisałam wcześniej zapowiadała się bardzo dobrze).

pokaż więcej

 
2018-12-12 15:49:09
Ma nowego znajomego: Dominika
 
2018-12-11 15:41:47
Ma nowego znajomego: Romantyczka20
 
2018-12-10 15:49:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

A więc bohaterowie na plus, zamysł na fabułę również i to chyba tyle. Bo po jakie licho wprowadzać tych wszystkich dodatkowych bohaterów i opisywać ich rozterki przez 50 stron, kiedy ostatecznie ich wątek dla fabuły ma znaczenie co najwyżej jeden rozdział. Jakiekolwiek przeszkody pojawiające się na drodze Rebekki i Connora za każdym razem zostają usuwane w 2 strony później. Do momentu... A więc bohaterowie na plus, zamysł na fabułę również i to chyba tyle. Bo po jakie licho wprowadzać tych wszystkich dodatkowych bohaterów i opisywać ich rozterki przez 50 stron, kiedy ostatecznie ich wątek dla fabuły ma znaczenie co najwyżej jeden rozdział. Jakiekolwiek przeszkody pojawiające się na drodze Rebekki i Connora za każdym razem zostają usuwane w 2 strony później. Do momentu przyłączenia się głównych bohaterów do obozu Cyganów książka była przyjemna, ale pod koniec zrobiła się tak nieznośnie przewidywalna i przesłodzona, że aż odechciało mi się ją czytać i wręcz zmuszałam się żeby ją skończyć.

pokaż więcej

 
2018-12-07 12:27:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Górscy Lordowie (tom 3) | Seria: Romans Historyczny

Pomysł fajny, wykonanie zdecydowanie gorsze. W ogóle mało dzieje się w tej książce, a jeśli już pisarka postanawia wprowadzić jakąś postać, która ma mącić to mąci ona ostatecznie może pół rozdziału. Bardzo przewidywalna, miejscami hiper nudna. Przeczytałam do końca, ale zakończenie sprawiało mi niemal fizyczny ból, ponieważ było takie mdłe i ckliwe. Bohaterowie na plus, fabuła na wielki minus.

 
2018-11-22 14:56:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Słaba. Bardziej kryminał niż romans, i jeśli mam być szczera to wątek kryminalny jest o wiele bardziej interesujący od romantycznego. Książka tak bardzo się wlecze, że sprawia znikomą przyjemność z czytania. Nie tego oczekuję od powieści. Wydaje mi się po prostu nudna i nijaka. Dla mnie typowa "zapchaj dziura" pomiędzy jedną a drugą częścią serii.

 
2018-11-07 14:29:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Cóż to był za gniot. Książka tak bezdennie nudna, aż przykro się robi na sercu, że ktoś postanowił to wydać. Wszystko się w tej powieści tak niemiłosiernie wlecze i ciągnie, że aż nie chce się tego czytać. Przynajmniej 5 razy miałam ochotę rzucić tą książką o ścianę. Niby fajni bohaterowie, niby im kibicowałam, ale jednocześnie chciałam żeby powieść jak najszybciej się skończyła. Z ponad 300... Cóż to był za gniot. Książka tak bezdennie nudna, aż przykro się robi na sercu, że ktoś postanowił to wydać. Wszystko się w tej powieści tak niemiłosiernie wlecze i ciągnie, że aż nie chce się tego czytać. Przynajmniej 5 razy miałam ochotę rzucić tą książką o ścianę. Niby fajni bohaterowie, niby im kibicowałam, ale jednocześnie chciałam żeby powieść jak najszybciej się skończyła. Z ponad 300 stron, nawet pół rozdziału nie było interesujące. Emocje przy jakiejkolwiek niewyjaśnionej sprawie równają się zeru. Wszystkiego można domyślić się po kilku zdaniach (nawet zakończenia). Bardzo przewidywalna, bardzo słaba i mimo szczerych chęci nie mam nic pozytywnego do napisania o tej książce. Radzę omijać szerokim łukiem ten tytuł, bo na prawdę nie jest warta przeczytania.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
153 111 417
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

zgłoś błąd zgłoś błąd