ZaczytanyIntrowertyk 
https://www.instagram.com/zaczytany_introwertyk
Choć moje życie kręci się wokół muzyki, to czytanie było od zawsze moją największą pasją. Staram się sięgać po różne typy literatury, jednak zdecydowanie najmilej czyta mi się fantastykę!
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 12 książek i 14 cytatów, ostatnio widziana 3 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-18 08:19:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku
Autor:
Cykl: Sponsor (tom 1) | Seria: Editio Red

Jestem po lekturze "Sponsora" i jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Jak moje wrażenia? Przykro mi to pisać, ale niestety niezbyt dobre. Dużo słyszałam o autorce i bardzo chciałam zapoznać się z jej książkami. Ale niestety coś nie zaiskrzyło. Co mogę przyznać, faktycznie można o niej powiedzieć, że jest królową dramatów - co tam się działo! Nie mogłam czasem uwierzyć, ile... Jestem po lekturze "Sponsora" i jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Jak moje wrażenia? Przykro mi to pisać, ale niestety niezbyt dobre. Dużo słyszałam o autorce i bardzo chciałam zapoznać się z jej książkami. Ale niestety coś nie zaiskrzyło. Co mogę przyznać, faktycznie można o niej powiedzieć, że jest królową dramatów - co tam się działo! Nie mogłam czasem uwierzyć, ile złego może spotkać głównych bohaterów. Najmniej przypadł mi do gustu sposób narracji. Wszystko było jakby za mocno wyjaśnione - emocje bohaterów, ich motywy. Czułam się, jakby nie doceniono możliwości czytelnika do domyślania się niuansów fabuły. I chyba przez to właśnie książka nie przypadła mi do gustu. Sam pomysł był nawet interesujący. Postacie były czasem denerwujące, przerysowane w swoich cechach (jeśli mamy na myśli dziewczynę niewiarygodnie naiwną i niewinną i z drugiej strony bardzo porywczego i emocjonalnego faceta - no wszystko się może zdarzyć...) Niemniej jednak cieszę się, że mogłam poznać tę książkę i wyrobić sobie o niej opinię.

pokaż więcej

 
2019-03-15 09:46:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-03-15 08:32:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fachowo, Posiadam
 
2019-03-13 08:34:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku, Posiadam

Och, Sandersonie... mój mistrzu nad mistrzami! Kiedy tylko kolejna jego książka wyszła na naszym polskim rynku wydawniczym, jak zawsze od razu musiałam ją mieć. Wiem, że Sanderson nigdy mnie nie zawiedzie. I tak też było teraz.
Świat rytmatystów to kolejna zupełnie nowa forma mocy, tak różna od wszystkich, jakie wcześniej znałam. Sanderson ma talent do wymyślania czegoś takiego. Ale o co tu...
Och, Sandersonie... mój mistrzu nad mistrzami! Kiedy tylko kolejna jego książka wyszła na naszym polskim rynku wydawniczym, jak zawsze od razu musiałam ją mieć. Wiem, że Sanderson nigdy mnie nie zawiedzie. I tak też było teraz.
Świat rytmatystów to kolejna zupełnie nowa forma mocy, tak różna od wszystkich, jakie wcześniej znałam. Sanderson ma talent do wymyślania czegoś takiego. Ale o co tu chodzi, zapytacie? Rytmatyści to osoby mające zdolność ożywiania rysunków kredowych, określonych ściśle przez zasady rytmatyki (oparte w głównej mierze na matematyce - geometrii i algebrze). Moc ta służy przede wszystkim do walk z dzikimi kredowcami (krwiożerczymi stworami) uwięzionymi w wieży na Nebrasku. Jednak zdolności rytmatycznych uczą się dzieci już od 8 roku życia w specjalnych szkołach i akcja dzieje się właśnie w takim miejscu - w Akademii Armedius. Świat przedstawiony w książce to taka alternatywna wersja naszej Ziemi, gdzie Ameryka Północna to zespół wysp. Niektóre wydarzenia czy postacie z naszej historii pojawiają się w treści książki (też jako odniesienia do przeszłości).
I co mogę napisać? Kompletnie przepadłam w tym świecie rytmatystów, a główna postać Joela totalnie skradła moje serce. Jest on bardzo bystrym nastolatkiem, który nie poddaje się pomimo różnych przeciwności losu. I NIE JEST rytmatystą. Dzięki obecności Melody fabuła zyskała wiele zabawnych momentów, do których przyczynił się też profesor Fitch, ze swoim uroczym roztargnieniem. A końcówka... Wow! Teraz tylko będę czekać na kolejny tom. Jak i na każde kolejne tomy innych serii Sandersona!
Polecam z całego serducha! Jego książki są genialne!

pokaż więcej

 
2019-03-11 08:32:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku, Posiadam
Cykl: Szklany Tron (tom 0.1-0.5)

Za mną już ostatnie z opowiadań o losach Caeleny Sardothien sprzed akcji Szklanego Tronu - "Zabójczyni i imperium Adarlanu". Tę opowieść czytało się najtrudniej, gdyż od początku wiedziałam, co będzie w tej części ujęte. Byłam przygotowana na smutek i to otrzymałam. Wszystko ma swoją cenę, o czym przekonała się tutaj Caelena. Jednak co było piękne, nie była w tym sama. Najpierw miała Sama, a... Za mną już ostatnie z opowiadań o losach Caeleny Sardothien sprzed akcji Szklanego Tronu - "Zabójczyni i imperium Adarlanu". Tę opowieść czytało się najtrudniej, gdyż od początku wiedziałam, co będzie w tej części ujęte. Byłam przygotowana na smutek i to otrzymałam. Wszystko ma swoją cenę, o czym przekonała się tutaj Caelena. Jednak co było piękne, nie była w tym sama. Najpierw miała Sama, a potem... A potem swoje dziedzictwo, które ukazało się jej w najcięższym momencie. Nawet się wtedy wzruszyłam. Jestem zadowolona po przeczytaniu wszystkich opowiadań (a normalnie unikam tego zbyt krótkiego jak dla mnie gatunku). Teraz mam już kompletny obraz historii głównej bohaterki i mogę zabrać się dalej za główną serię.
Dla wszystkich fanów serii te opowiadania są niezbędne!

pokaż więcej

 
2019-03-11 08:22:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku
Autor:

Myślałam, że połknę tę lekką książkę w jeden wieczór, a okazało się, że zajęła mi jednak trochę więcej czasu. Dlaczego? Muszę przyznać, że pierwsza połowa książki kompletnie mi się nie podobała... Okropnie męczyłam się przy czytaniu, gdyż strasznie mnie denerwowała główna bohaterka Ellie. Co prawda nigdy nie byłam w takiej sytuacji jak ona, więc ciężko mi było się wczuć (choć może to zły... Myślałam, że połknę tę lekką książkę w jeden wieczór, a okazało się, że zajęła mi jednak trochę więcej czasu. Dlaczego? Muszę przyznać, że pierwsza połowa książki kompletnie mi się nie podobała... Okropnie męczyłam się przy czytaniu, gdyż strasznie mnie denerwowała główna bohaterka Ellie. Co prawda nigdy nie byłam w takiej sytuacji jak ona, więc ciężko mi było się wczuć (choć może to zły argument dla fana fantasy, który potrafi się wczuć w naprawdę odmienne od naszej rzeczywistości rzeczy), ale jednak... wnerwiała mnie jak nie wiem. Jej zachowanie, odzywki (często język użyty w książce)... było źle! Ale jakoś po połowie akcja w końcu mnie bardziej wciągnęła.

Co mi się podobało? (bo znalazło się kilka takich rzeczy): Realne przedstawienie zmian, jakie zachodzą, kiedy komuś urodzi się dziecko (przyjaciółka Ellie - Sophie):
"Bycie mamą jest niesamowite, a zarazem wyczerpujące i jednowymiarowe. Już nie możesz zwyczajnie być i byczyć się w weekendy. Bez przerwy jestem na nogach, a wszystko kręci się wokół poczucia winy, niepokoju, strachu i snu [...] Dziś jestem matką. I żoną. Nic w tym złego, tyle że pozostaje mi niewiele miejsca na bycie sobą"

Potem podobało mi się ogólnie wyjaśnianie wszystkich problemów, kiedy bohaterka zaczęła się rozsądniej zachowywać. I niekonwencjonalne zakończenie:
"bajkowy happy end wcale nie musi oznaczać ocalenia z rąk księcia na białym rumaku, lecz przygody, zabawę i gadające świeczniki".

Więc w efekcie nie było tak tragicznie, trochę się pomęczyłam, ale też może czegoś się nauczyłam? Ciężko stwierdzić. Liczyłam na dużo śmiechu, ale humor zawarty w książce mnie nie bawił. Pierwszy raz chyba nie polecam.

pokaż więcej

 
2019-03-11 08:21:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku, Posiadam
Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 3)

Strasznie nie mogłam się doczekać dalszych losów Caeleny, po jej niesamowitej przygodzie na Czerwonej Pustyni. Tym razem Caelenea wraca do Twierdzy Zabójców, wręcza Arobynnowi list pochwalny od Niemego Mistrza i już ma uwolnić się od niego... Ale przyjmuje ostatnie zlecenie. Do pomocy zabiera Sama, choć nie umie odnaleźć łatwości, z jaką dogadywali się w Zatoce Czaszek.
W końcu możemy być...
Strasznie nie mogłam się doczekać dalszych losów Caeleny, po jej niesamowitej przygodzie na Czerwonej Pustyni. Tym razem Caelenea wraca do Twierdzy Zabójców, wręcza Arobynnowi list pochwalny od Niemego Mistrza i już ma uwolnić się od niego... Ale przyjmuje ostatnie zlecenie. Do pomocy zabiera Sama, choć nie umie odnaleźć łatwości, z jaką dogadywali się w Zatoce Czaszek.
W końcu możemy być świadkami narodzin uczucia, o którym Caelena tyle razy wspomina w Szklanym Tronie. Poznać Sama, dowiedzieć się, jakim był człowiekiem. Faktycznie dopełnia to obrazu, jaki znamy z głównej serii. W tym opowiadaniu na pierwszy plan wysuwa się uczucie Caeleny, zlecenie zabójstwa było dla mnie mniej ważne i tylko czekałam, kiedy ona w końcu dojdzie do tego, co Sam do niej czuje.
I znowu Maas pokazała, jak cudownie umie pisać o muzyce: "Każde uderzenie w bęben, każdy trel wygrany na flecie i każdy pomruk rogu prześlizgiwały się po jej skórze i kościach. Muzyka rozdzierała ją i składała na powrót, by znów ją rozszarpać. Wkrótce nastąpił punkt kulminacyjny, kompilacja wszystkich dźwięków, które najbardziej kochała, potężniejących, narastających, aż zdawać się mogło, że ich echo będzie rozbrzmiewać po wieczność".
Bardzo mi się podobało to opowiadanie, choć nadal za najlepsze uznaję Czerwoną Pustynię. Zobaczymy, co będzie w ostatnim!

pokaż więcej

 
2019-03-07 09:20:05
Dodała do serwisu książkę: Zabójczyni i podziemny świat
Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 3)
 
2019-03-05 13:16:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku

"Pułapkę życia" nazwałabym takim kryminałem obyczajowym. Wątek kryminalny o uprowadzonym dziecku wydawał się być czasem bardziej w tle, przytłoczony przez problemy głównych bohaterek. Detektyw Nikki zmaga się ze sobą, nie mogąc poradzić sobie ze stratą męża, choć minął już rok od jego śmierci. Natomiast Jennifer, jej nowa partnerka, która dopiero przeniosła się do wydziału porwań, boi się... "Pułapkę życia" nazwałabym takim kryminałem obyczajowym. Wątek kryminalny o uprowadzonym dziecku wydawał się być czasem bardziej w tle, przytłoczony przez problemy głównych bohaterek. Detektyw Nikki zmaga się ze sobą, nie mogąc poradzić sobie ze stratą męża, choć minął już rok od jego śmierci. Natomiast Jennifer, jej nowa partnerka, która dopiero przeniosła się do wydziału porwań, boi się przyznać do swojej orientacji, przedstawić żonę, przez co czuje się źle w nowym otoczeniu. Ciężko jest się dogadać obu paniom detektyw i właściwie wciągnęłam się w tę ich przepychanki.
Czasem trochę przeszkadzał mi sposób narracji, który jak określiła we wstępie sama autorka, specjalnie był taki chaotyczny, bez opisów przyrody czy miejsc akcji. Raczej z przyzwyczajenia brakowało mi większego wglądu w te sprawy i może bardziej głębokiego spojrzenia na uczucia bohaterów. Ale, gdy już przyzwyczaiłam się to tego sposobu przedstawiania akcji, czytało mi się miło. A samo zakończenie... Wow! Rozstrzygnięcie, o co chodziło w porwaniu Jake'a, dalsze policyjne akcje, strzelaniny, krew... mocno mnie to poruszyło!
Nie żałuję, że sięgnęłam po tę pozycję, choć rzadko czytam kryminały. Książka dała mi wiele emocji i myślę, że warto poznać tę historię.

pokaż więcej

 
2019-03-05 08:05:16
Ma nowego znajomego: Magda92
 
2019-03-05 08:05:05
Ma nowego znajomego: atii_monster
 
2019-03-04 10:50:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku, Posiadam
Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 2)

Drugi tom opowiadań o losach Caeleny Sardothien jeszcze sprzed akcji Szklanego Tronu jest o niebo lepszy od poprzedniego! Poznajemy w nim historię pobytu Caeleny na szkoleniu u Sessiz Suikast - Milczących Zabójców z Czerwonej Pustyni. Jest to kara, jaką Arobynn wymierzył Caelenie po zdarzeniach u Władcy Piratów w Zatoce Czaszek. I przyznam, że wyobrażałam sobie to szkolenie, a przede... Drugi tom opowiadań o losach Caeleny Sardothien jeszcze sprzed akcji Szklanego Tronu jest o niebo lepszy od poprzedniego! Poznajemy w nim historię pobytu Caeleny na szkoleniu u Sessiz Suikast - Milczących Zabójców z Czerwonej Pustyni. Jest to kara, jaką Arobynn wymierzył Caelenie po zdarzeniach u Władcy Piratów w Zatoce Czaszek. I przyznam, że wyobrażałam sobie to szkolenie, a przede wszystkich samych Milczących Zabójców zupełnie inaczej! A tu takie zaskoczenie! Uwielbiam za to Maas!
Czytało mi się wprost cudownie! Historia bardzo mi się spodobała i nawet mocno mnie poruszyła. Zakończenie było wzruszające i złapało mnie za serce...
"Jeśli nauczysz się znosić swój ból, będziesz w stanie przetrwać wszystko"
Naprawdę się cieszę, że mamy okazję poznać losy Caeleny z tych wczesnych lat, o których tak często wspomina Caelena w akcji całego Szklanego Tronu. Każdy fan serii powinien się zapoznać z tymi opowiadaniami!

pokaż więcej

 
2019-03-04 10:49:32
Dodała do serwisu książkę: Zabójczyni i Czerwona Pustynia
Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 2)
 
2019-03-04 10:40:58
Została fanką autorki: Sarah J. Maas
 
2019-03-01 08:07:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Książki w 2019 roku, Posiadam
Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 1) | Seria:

Chociaż normalnie nie lubię opowiadań (gdyż są za krótkie), kiedy mam do czynienia z dodatkiem do ukochanej serii, nie waham się po coś takiego sięgnąć. Tak też było w tym przypadku. "Zabójczyni i Władca Piratów" opowiada o losach Caeleny Sarfothien sprzed akcji w serii Szklany Tron. Mamy okazję poznać Caelenę jako młodą, arogancką zabójczynię z Gildii Zabójców. Na naszych oczach rodzą się... Chociaż normalnie nie lubię opowiadań (gdyż są za krótkie), kiedy mam do czynienia z dodatkiem do ukochanej serii, nie waham się po coś takiego sięgnąć. Tak też było w tym przypadku. "Zabójczyni i Władca Piratów" opowiada o losach Caeleny Sarfothien sprzed akcji w serii Szklany Tron. Mamy okazję poznać Caelenę jako młodą, arogancką zabójczynię z Gildii Zabójców. Na naszych oczach rodzą się początki sympatii między nią a Samem Cortlandem, co jest chyba najbardziej frapujące w tej opowieści. Samo spotkanie z Władcą Piratów również było interesujące, choć jak dla mnie, za krótkie. Samo opowiadanie było za krótkie. No ale tak już mam z tym gatunkiem... Niemniej jednak cieszę się, że miałam okazję poznać tę część historii jednej z moich ulubionych bohaterek!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
611 331 3650
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (65)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (41)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd