Małżeństwo doskonałe

Okładka książki Małżeństwo doskonałe Julia Quinn
Okładka książki Małżeństwo doskonałe
Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Agenci Korony (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Agenci Korony (tom 2)
How to Marry a Marquis
Amber
2017-09-27
2017-09-27
Magdalena Jędrzejak

Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...
Okładka książki Kronika towarzyska lady Whistledown Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Kronika towarz... Suzanne Enoch, Kare...

Przyjemny romans na leniwe popołudnie. Akcja toczy się szybko, bohaterowie mają cięty, dość sarkastyczny humor, a sama koncepcja zabawna. Myślę, że jedna z lepszych Julii Quinn.

Kiedy przeczytałam pierwszy raz opis tej książki, pomyślałam sobie, że tym razem chyba nie będzie to historia dla mnie. Co tu dużo mówić, zapowiadała się idiotycznie. Główna bohaterka próbuje znaleźć bogatego męża. Chyba nie będzie zbyt rozsądna... Chwyciłam jednak za tę książkę, kiedy przeczytałam już WSZYSTKIE inne powieści Julii Quinn na Legimi. I od pierwszych stron przekonałam się, że pozory mogą mylić. Elizabeth Hotchkiss rzeczywiście postanawia znaleźć sobie bogatego męża, jednak dzieje się to niechętnie, po długich rozważaniach spowodowanych ciężką sytuacją w domu - Lizzy opiekuje się trójką młodszego rodzeństwa, a że należą do zubożałej szlachty, dziewczyna może pracować jako dama do towarzystwa lady Danbury. Tam znajduje "Jak poślubić markiza" - idiotyczną, małą czerwoną książeczkę. Jednocześnie poznaje nowego zarządcę lady Danbury - Jamesa Sidwella, na którym ćwiczy rady z książki, w końcu to tylko sympatyczny, biedny młody człowiek. I chociaż wiem, że to wszystko też może brzmieć trywialnie, ale nie macie pojęcia z jakim smakiem i dowcipem zostało to napisane! Cała ta trójka - Elizabeth, James i lady Danbury są posiadaczami ciętego humoru, pełnego sarkazmu i ich dialogi czyta się z prawdziwą przyjemnością. Sama historia nie jest aż tak dramatyczna jak np. w "Innej pannie Bridgerton", jednak dopracowane postacie i ogromny urok opowieści sprawiają, że czytałam to z wielką przyjemnością. Więc jeśli lubicie romanse historyczne, napisane ze smakiem i humorem, możecie spróbować "Małżeństwo doskonałe".

Uwielbiam książki tej autorki! Choć relacje damsko-męskie bohaterów nie traktowałabym w dzisiejszych czasach jako zdrowe, to na tle dziewiętnastoletniej Anglii mi się podobały. "Małżeństwo doskonałe"
to nie jest ambitna powieść, ale przyjemna, wywołująca uśmiech. Idealna dla romantyczek, pełna humoru i ciekawych postaci. Ale jeśli ktoś ma wygórowane oczekiwania, niech szuka gdzie indziej, bo ta książka ma przede wszystkim umilić czas.

Polubiliście Lady Danbury z książek o rodzeństwie Bridgertonów?
To książka dla Was :)

Polubiliście Lady Danbury z książek o rodzeństwie Bridgertonów?
To książka dla Was :)

Ile kosztowało mnie przebrnięcie przez tę książkę wiem tylko ja, ale spróbuję przytoczyć kilka powodów dla których niewarto sięgać po tę lekturę. Na wstępie dodam też, że moja opinia będzie zawierała SPOILERY, więc jak coś to ostrzegałam. Zacznijmy od pozytywów. Relacja głównych bohaterów. Przynajmniej do połowy książki wszystko bardzo fajnie się rozwija, jest przyjemnie, ale autorka wpada na niezwykle inteligentny pomysł wprowadzenia jakiegoś tam zamieszania. No i Elizabeth z mądrej dziewczyny zmienia się w amebę umysłową. W tym momencie może się nasuwać pytanie dlaczego tak sądzę, więc spieszę z wyjaśnieniami. Nasza główna bohaterka dowiaduje się, że jej ukochany James nie jest zwykłym zarządcą, a uwaga.. werble.. markizem.. i zaczynają się wielkie mecyje jaki ten James niedobry, niegodny zaufania i wszystko co najgorsze (warto w tym momencie nadmienić, że Elizabeth poszukuje bogatego męża ze względu na swoją sytuację finansowową).. no ale cóż gniewa się na niego i absolutnie w żadnym wypadku mu nie wybaczy, bo popełnił najgorszą zbrodnie.. i wszystko byłoby ok, bo ja rozumiem że to fikcja, ale po jakiego czorta Quinn pisze mi o tych jej rozterkach przez 50 stron, by po jednej przemowie Jamesa, Elizabeth wybaczyła mu wszystko od ręki.. no nie. Najzwyczajniej na świecie żal za papier na którym wydrukowali to "dzieło". Dodatkowo w książce pojawia się Caroline przyjaciółka Jamesa i o losie jaka ona jest denerwująca. Nie dość, że po 5 minutach znajomości z naszą główną bohaterką jest jej bff i będzie jej bronić jak lwica, to wpycha nos w nie swoje sprawy kiedy ewidentnie nie jest potrzebna do czegokolwiek. Ta Elizabeth z tym biednym Jamesem nie może się nawet po ludzku pokłócić, no bo ta stoi jak asesor i komentuje każde słowo. Ludzie dajcie spokój.. nie czytajcie tego serio. Wystarczy, że ja przeczytałam i zmarnowałam bezpowrotnie kilka godzin mojego życia.

Świetna dawka humoru i intrygi w jednym. Gorąco polecam!!!

Świetna dawka humoru i intrygi w jednym. Gorąco polecam!!!

Pełna emocji, dobrego humoru i romantyzmu. Bardzo mi się podobała szczególnie wykreowane postacie 😊 wciągała mnie z każdą kolejno przeczytaną stroną, nie było żadnych nudnych momentów.
Nie mogę znaleźć żadnego minusa w tej książce - niezwykle udana. Było też parę elementów zaskoczenia oraz wyśmienite zakończenie. Osobiście gorąco polecam zapoznać się z tą opowieścią 😊

Przyjemna i lekka książka. Ciekawe i pełne humoru dialogi. Od samego początku akcja nabiera tempa i nie dłuży się. Bohaterowie - barwni, sympatyczni, a lady Danbury jest po prostu niesamowita. Poznałam ją już w innej sadze (Bridgertonowie) i bardzo się cieszę, że autorka umieściła ją w jednej z głównych ról w tej książce.
Polecam.

Polecam.

Bardzo dobra.
Pełna humoru, bardzo przyjemna lektura.

Bardzo dobra.
Pełna humoru, bardzo przyjemna lektura.

Jak zawsze jestem pod urokiem powieści Julii Quinn :)

Jak zawsze jestem pod urokiem powieści Julii Quinn :)

• Romans historyczny
  • Julia Quinn