Żebro Adama

Tłumaczenie: Paweł Bravo
Cykl: Śledztwa Rocca Schiavone (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
La costola di Adamo
Paweł Bravo
Ag2S

Kolejne śledztwo kontrowersyjnego oficera policji Rocca Schiavone. Druga po Czarnej trasie książka z popularnej włoskiej serii kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Dolinie Aosty Martwa kobieta zostaje odnaleziona przez gosposię w ciemnym pokoju swojego mieszkania – wisi na sznurze zaczepionym do żyrandola. Całe mieszkanie nosi ślady włamania. Zniknęło też złoto. Czy to nieudana napaść...

Kolejne śledztwo kontrowersyjnego oficera policji Rocca Schiavone.
Martwa kobieta zostaje odnaleziona przez gosposię w ciemnym pokoju swojego mieszkania – wisi na sznurze zaczepionym do żyrandola. Całe mieszkanie nosi ślady włamania. Zniknęło też złoto. Czy to nieudana napaść rabunkowa? Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się oczywiste, jednak Rocco ma wątpliwości...
To druga sprawa Rocca Schiavone, który sześć miesięcy wcześniej rozpoczął pracę w Aoście, dokąd został karnie zesłany z Rzymu. Choć wolałby chronić swoje clarksy przed śniegiem i zajmować się romansami, zamiast pakować się w kolejne śledztwo, to przecież jest w swoim żywiole tylko wtedy, gdy rozwiązuje kryminalne zagadki. Właśnie w tym jest najlepszy.

źródło opisu: https://muza.com.pl/

źródło okładki: https://muza.com.pl/sensacja-kryminal/2797-zebro-a...»

książek: 2059
jamczyk | 2017-11-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 17 listopada 2017

Bardzo deszczowy marzec trafił się w miejscu zesłania, Aoście wicekwestorowi Rocca Schiavone. Kolejne przygody i zagadka kryminalna krnąbrnego, pyskatego, ironicznego, błyskotliwego, po przejściach, nie stroniącego od przemocy i traktującego prawo według własnych przemyśleń rzymianina. Bardzo miła rozrywka na jeden wieczór.

BasiaK | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Manzini utrzymuje wysoką formę - ta część cyklu o przygodach włoskiego detektywa nie odbiega poziomem od dwóch pozostałych przeczytanych przeze mnie. Mamy tu dość nieskomplikowaną zagadkę kryminalną (kto zabił i okradł gospodynię domową?), ale również sporo smaczków lokalnych, od tego, której drużynie piłkarskiej się kibicuje, poprzez to, jaką kawę się pije, aż do specyficznego sposobu pracy włoskiej policji. I dodatkowo zwrócenie uwagi na poważny problem przemocy w rodzinie. Przyjemna lektura.

Aniaczyanka | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Kontynuacja książki "Czarna trasa". Dalej zachwycam się wicekwestorem Rocco. Jest jedyny w swoim rodzaju. I chociaż zagadka kryminalna nie jest jakaś super trudna, to książkę przeczytałam z wielką przyjemnością.
Mam szczerą nadzieję na kontynuację tej serii. To chyba najlepsza rekomendacja prawda? 😉

Sandra Jasona | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Historie kryminalne mnie nie porwały, pierwszy tom to dla mnie chaos, w drugim już było lepiej, ale niestety nie zaiskrzyło w żadnym momencie. Pierwsza część zaczyna się dobrze, znaleziono zwłoki okrutnie pokaleczone w śniegu, motyw okazuje się jednak stary jak świat, druga część samobójstwo kobiety, tutaj sprawca znów oczywisty.
Nie ukrywam bohater irytujący, ale w każdej części robi coś takiego, że można go w tym momencie polubić. A i ciąży na nim przeszłość
Trudno mi napisać coś jeszcze, bo ani plusów, ani minusów nie widzę, wiec jest niby dobrze, ale nie iskrzy, ale zaciekawia, właśnie po tym drugim tomie, chyba sięgnę po trzeci tom, sama w sumie nie wiem dlaczego :-)
Chociaż - warstwa obyczajowa, ten diabelny Rocco Schavione mnie intryguje

Dominiqe83 | 2017-12-29
Przeczytana: 21 grudnia 2017

„Żebro Adama” to bardzo udana kontynuacja „Czarnej trasy” – pierwszego tomu włoskiej serii kryminalnej z wicekwestorem Rocco Schiavone w roli głównej.

W zwięzły i konkretny sposób Manzini zabiera nas ponownie do górskiej Aosty i wpuszcza swoich czytelników do głowy głównego bohatera, dzięki czemu poznajemy przyczyny zsyłki Schiavonego z Rzymu na prowincję oraz współodczuwamy jego ból po utracie żony. Z pozoru zatem wredny Rocco, mistrz ciętej riposty oraz nieustępliwy śledczy, otrzymuje ludzką twarz i rozedrgane wnętrze, ukrywane pod maską niedostępności i cynizmu.

Wątek kryminalny jest interesujący, nie do końca oczywisty i opleciony wokół kwestii przemocy domowej. Cóż tu więcej pisać, czekam z niecierpliwością na kolejny tom śledztw Rocca.

Justyna | 2018-01-10
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Żebro Adama to druga seria z oficerem policji Rocco Schiavone. Powiem tak, typowy kryminał, bez skomplikowanej fabuły.
Pewna młoda kobieta zostaje odnaleziona martwa we własnym domu, z którego znika całe złoto. Wszystko wygląda na rabunek z morderstwem. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Główny bohater Rocco Schiavone to taki typowy cwany glina. Lubiący nagiąć literę prawa, tak aby mieć z tego korzyści. Do końca nie da się go polubić. To taki pozytywny bohater z negatywnym wydźwiękiem. Manzini w swojej ojczyźnie porównywany jest do Henninga Mankella. Osobiście uważam, że do mistrza Antonio ma jeszcze daleką drogę. Jedyne co łączy obu panów to, to, że w swoich książkach przemycali aktualne problemy społeczne. Reasumując Żebro Adama, mnie niczym nie zaskoczyło, czytało się nadzwyczaj szybko. Mówiąc ogólnie jest to dobry kryminał, ale nic ponad to. Mając ku temu okazje na pewno sięgnę po kolejne części jeśli takowe powstaną. Niestety Żebro Adama mnie nie zachwyciło. Mimo wszystko...

eva43 | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Już polubiłam autora i bohaterów jego 2 pierwszych wydanych w Polsce książek z serii Śledztwa Rocca Schiavone. Ubaw i świetna rozrywka, jak na kryminał to lektura na jedną noc.

Kaska Latak | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 listopada 2017

Znowu w akcji Rocco Schiavone i choć jego moralne pobudki czasami budzą mój sprzeciw to jednak książkę polecam.
Przemiło się czyta, a marudzenie i utyskiwanie wicekwestora wręcz urzekające, i dzieje się i w sprawach służbowych - morderstwo kobiety, i w życiu osobistym Rocco.
Przyjemna książka w taką brzydką pogodę - pocieszające, że jest miejsce gdzie wiatr i deszcz pada bardziej ;)

polceam

marika | 2017-11-13
Na półkach: Posiadam

Wicekwestor Rocco Schiavone znowu na tropie. Dalej na karnym zesłaniu w Aoście w Alpach i nadal nie dorobił się porządnych butów dostosowanych do warunków pogodowych, niszczy więc kolejne clarksy parza po parze. W dodatku znowu będzie musiał wziąć się do roboty, szykuje się kolejne śledztwo.
Pomoc domowa w mieszkaniu swoich pracodawców odkrywa ślady włamania i w panice zgłasza sprawę na policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy, w jednym z pokoi znajdują kobietę powieszoną na żyrandolu. W pierwszym momencie wszystko wskazuje na samobójstowo, ale z czasem coraz więcej śladów świadczy o udziale osób trzecich. Czy to morderstwo upozorowane na włamanie? Czy włamanie z „przypadkowym” zabójstwem?
Fabuła jest interesująca i wciągająca, a autor zwodzi nas i myli tropy. Gdy juz jesteśmy pewni zakończenia, wywraca wszystko do góry nogami i zaskakuje finałem. Może nam się wydawać, że nasz trop jest trafny, ale to tylko mylne wrażenie. Książkę czyta się bardzo dobrze, jest lekka, niewymagająca...

Bilbo | 2018-09-04
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona kolejną częścią z wicekwestorem. Pierwsza część podobała mi się, ale mnie nie porwała. A tutaj - wszystko gra! Rocco staje się moim idolem, chociaż wyobrażam sobie, że współpraca z nim nie należy do najłatwiejszych. Widać jednak, że za maską tego zgryźliwego, chamskiego człowieka kryje się wrażliwy mężczyzna, którego spotkała wielka życiowa tragedia.
Świetnie napisane. Czekam z niecierpliwością na kolejne części.