Nostalgia del sangue
aleqsia

Są miasta, w których zmowę milczenia nazywa się dyskrecją. Są miejsca, w których zło określa się jako nieszczęśliwy wypadek. Są ludzie, którzy widzą tylko to, co trzeba, a nie to, co powinni. Potworne czyny zdarzają się najczęściej w najzwyklejszych miejscach. Na przykład na prowincji w północnych Włoszech, gdzie ludzie mieszkają w uroczych domkach z ogródkami i spokojnie piją poranną...

Są miasta, w których zmowę milczenia nazywa się dyskrecją.
Są miejsca, w których zło określa się jako nieszczęśliwy wypadek.
Są ludzie, którzy widzą tylko to, co trzeba, a nie to, co powinni.

Potworne czyny zdarzają się najczęściej w najzwyklejszych miejscach. Na przykład na prowincji w północnych Włoszech, gdzie ludzie mieszkają w uroczych domkach z ogródkami i spokojnie piją poranną kawę.

Właśnie w takim miasteczku seryjny morderca zabija młode kobiety. Jest błyskotliwy i przebiegły, ale i wyjątkowo okrutny, ze zbrodni czerpie przyjemność, a ze ścigającymi go śledczymi wyraźnie się bawi.
Gdy policja jest bezradna, z zabójcą usiłuje się zmierzyć para dziennikarzy: zgorzkniały, rozczarowany życiem, ale piekielnie skuteczny i doświadczony Marco Besana oraz Ilaria Piatti – niezdarna, choć niezwykle inteligentna stażystka. Ten osobliwy duet dostrzega to, czego inni nie zauważają.
Czasu jest coraz mniej… Morderca tęskni za krwią.

źródło opisu: Burda Książki

źródło okładki: Burda Książki

Aneta Wiola | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

W okolicach Mediolanu następują serie brutalnych morderstw. Ofiarami są kobiety, które z pozoru nic nie łączy. Czy morderca wybiera swoje ofiary losowo?
Policja jest bezradna. Więcej pytań niż odpowiedzi.
Dlaczego sprawca podpisuje się „ViVe”?
Dlaczego wszystkie ofiary zostały ugryzione?
Policja podejrzewa sektę satanistyczną. Jednak dziennikarz śledczy Besana i stażystka Piatti nie są do tego przekonani. Podążają własnym tropem, krocząc śladami psychopaty.

ZMOWA to mrożący krew w żyłach thriller, który ciekawi od pierwszej strony.
Świetnie skonstruowana fabuła, która momentami zaskakuje, wpędzając nas pod lawinę niewiadomych.
ZMOWA to historia kanibala, psychopaty, który zostawia za sobą same trupy, nie bawiąc się w subtelności. Brutalne opisy post mortem i zagadkowe modus operandi, które nie daje spać naszym śledczym. A’propos, trzeba przyznać, że postacie są bardzo barwne, kompletnie od siebie różne, stanowią do siebie ambaras.
Jednak muszę zaznaczyć, że za dużą wagę...

Nina | 2018-06-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Bardzo mi się podobała. Zmowa to dobry kryminał, bo mrożącym krew thrillerem raczej bym tej książki nie nazwała. Nie zmienia to faktu, że to było coś innego, coś świeżego, coś interesującego. Są krwawe morderstwa, to fakt, ale jakoś piorunującego wrażenia na mnie nie wywarły. Pewnie już się przyzwyczaiłam :) Co do fabuły - interesująca, czyta się świetnie za sprawą krótkich rozdziałów i bardzo sympatycznej pary głównych bohaterów. Tym razem śledztwo prowadzi para dziennikarzy, a właściwie jeden stary wyjadacz i stażystka. Oboje niezbyt lubiani przez redakcyjnych kolegów, oboje z przeszłością i oboje budzący sympatię czytelnika, a to już połowa sukcesu.
Rozwiązania zagadki domyśliłam się w pewnym momencie, nie odebrało mi to przyjemności z czytania, wręcz przeciwnie - chciałam się jak najszybciej przekonać, czy moje podejrzenia były słuszne.
Jednym słowem POLECAM.

zaczytanapatka | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Marco Besana jest dziennikarzem śledczym. Niebawem ma przejść na emeryturę a tymczasem pracuje nad niesamowitym tematem. W Bergamo zostają odnalezione zwłoki kobiety. Wyciągnięte wnętrzności, pogryzione ciało, łydka znajdująca się setki metrów dalej a wokół kobiety morderca rozłożył dziesięć szpilek i napełnił jej usta ziemią. Policja podejrzewa, że za makabryczną zbrodnią stoi sekta satanistyczna. Młoda stażystka, odbywająca staż w redakcji niezbyt rozgarnięta Ilaria Piatti trafia na pewien trop. Podejrzewa, że mają do czynienia z naśladowcą seryjnego mordercy z XIX wieku Vincenzo Verzeni znanym jako Vampire Bergamo. Niezdarna stażystka dziennikarstwo śledcze ma we krwi i właśnie trafiła na bardzo dobry trop. Dziewczyna cały czas mierzy się z ogromną traumą z przeszłości. Tymczasem dochodzi do kolejnego morderstwa. Czy Besana i Piatti odkryją kim jest okrutny morderca?

Zabójca jest bezlitosny. Co gorsze bardzo dobrze zna swoje ofiary. Bergamo jest niewielkim miasteczkiem, w...

księgozbiór | 2018-05-16
Przeczytana: 16 maja 2018

Sam tytuł „Zmowa” może świadczyć, iż będziemy mieli do czynienia z tajemnicą. Jednak nie tylko tytuł książki może nasuwać takie skojarzenia. Jak piszę sam polski wydawca „Zmowy” – „Dario Correnti to pseudonim. Co więcej, to pseudonim podwójny, ponieważ kryją się pod nim dwaj autorzy. Dario Correnti to autorzy owiani wielką tajemnicą.” Brzmi ciekawie nieprawdaż.

Klimat książki utrzymany jest w iście włoskim stylu. Marco Besana dziennikarz próbujący rozwikłać zagadkę brutalnych morderstw, to typowy Włoch lubiący wysoko procentowe napoje i dobrą kuchnię. Jest piekielnie skuteczny i doświadczony w tym czym się zajmuje czyli w dziennikarstwie śledczym. Ilaria Piatti stażystka, współpracująca z Marco, to inteligentna, choć czasem lekko niezdarna młoda kobieta, nieprzepadająca za modą czy szykownymi butikami w Mediolanie. Zbrodnie dokonane w Bergamo, mieście w regionie Lombardii, scalają współpracę między tą dwójką. Można by rzec, że na naszych oczach tworzy się duet idealny. Dzięki nim...

Fairka | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Ciekawy i przemyślany kryminał. Rozdziały są krótkie, więc książkę czyta się szybko. Sposób popełniania zbrodni bardzo wymyślny, niestety rozwiązanie pozostawia pewien niedosyt. Śledztwo poznajemy z perspektywy dwójki dziennikarzy, którzy mają wyraziste charaktery, jednak mi nie za bardzo przypadli do gustu. Mogło być lepiej.

emindflow | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Ta książka kompletnie rozminęła się z moimi oczekiwaniami.
Od pierwszej strony odrzucił mnie sposób, w jaki autor skonstruował narrację - mikroskopijne rozdziały (to akurat mi nie przeszkadza), a w nich krótkie zdania w czasie teraźniejszym. Fabuła składa się głównie z dialogów, co bardziej upodabnia całość do scenariusza filmowego niż powieści. Akcja jest zupełnie pozbawiona płynności, nieustannie skacze i szarpie, ale jedyne emocje, jakie we mnie wzbudziła, to rosnąca irytacja. Najgorsze jest to, że autorowi, mimo bezkompromisowych opisów bestialskich zabójstw, nawet przez moment nie udało się stworzyć żadnego napięcia czy atmosfery strachu. Trudno mówić o czymś takim, jak rozpiętość emocji, bo wszystko rozgrywa się na jednym poziomie. Efekt nieodparcie kojarzy mi się z elektroniczną perkusją.
W każdym razie mnie ten sposób konstrukcji, pozbawiający książkę jakiegokolwiek klimatu i emocji, odbiera nie tylko przyjemność, ale w ogóle chęć czytania.
W tej sytuacji w ogóle nie...

magia_stron | 2018-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

W książce Zmowa śledzimy poczynania ciekawej pary - dziennikarza śledczego, który odchodzi na emeryturę, rozczarowanego życiem, jednak śmiertelnie dobrego w tym co robi oraz stażystkę - niezdarną, ale zdeterminowaną i inteligentną.
Ta nietypowa para, która bardzo się do siebie zbliżyła, podjęła wyzwanie - odkrycie tożsamości seryjnego mordercy, który zabija młode kobiety z miasteczka.
Bardzo polubiłam ten duet, w szczególności dziewczynę, która wzbudziła moją sympatię. Jej cechy charakteru w połączeniu ze sposobem bycia wprost rozczuliły mnie. Niektóre sytuacje i rozmowy wywoływały u mnie rozbawienie, co w takiej książce jak ta, gdzie napięcie bije się na pięści z mroczną tajemnicą, gdzie śmierć czai się za rogiem - jest sporym plusem.
Morderca sieje strach wśród mieszkańców, a to co robi z tymi kobietami napawa obrzydzeniem.
CZASU JEST CORAZ MNIEJ... MORDERCA TĘSKNI ZA KRWIĄ
Książkę czyta się dobrze, jest ciekawa i obrazowa. Fabuła płynie swoim torem, a brutalność i krew...

WielkiBuk | 2018-05-09
Przeczytana: maj 2018

„Zmowę” czyta się na jednym oddechu, pożerając kolejne skąpane w krwi, śledztwie i, co paradoksalne, w przepysznym włoskim jedzeniu strony. To historia miasteczka, którego mieszkańcy z czasem pogubili się, stracili grunt pod nogami i pozwolili wykiełkować złu tuż przed oczami. Dali na to cichą zgodę, milczące przyzwolenie, tak jak to bywa w niedużych społecznościach, które głęboko w cieniu skrywają swoje najmroczniejsze tajemnice. Dario Correnti, kimkolwiek jesteś, ktokolwiek ukrywa się za twoją maską – pisz więcej! Takie kryminały to sama przyjemność.

Aniaczyanka | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

Znalazłam w tej książce wszystko to, co lubię. Kryminał z domieszką historii. Główny bohater, dziennikarz-niby oschły, niby niemiły, a tak w gruncie rzeczy to uroczy 😉 Jego partnerka, stażysta (zakompleksiona, niezdarna, ale bardzo inteligentna) Stworzyli duet idealny. Pomimo, że temat książki jest mroczny i przerażający, to niesamowicie płynnie się czyta, chwilami jest wręcz wesoło (uwielbiam słowne przepychanki Marco). Chętnie sięgnę po kontynuację, jeśli się taka ukaże

Aga Cichoń | 2018-04-23

Okrutny XIX-wieczny seryjny morderca powrócił, żeby się zemścić?
Prowincja w północnych Włoszech. Dochodzi do kilku brutalnych morderstw , dokonywanych na młodych kobietach. Dziennikarskiego śledztwa podejmuje się Marco Besana, skuteczny i doświadczony dziennikarz śledczy i jego stażysta, Ilaria Piatti. Czy przerwą falę makabrycznych zbrodni? Kim okaże się zabójca i dlaczego dokonuje tak okrutnych czynów?

Momentami bardzo brutalna historia, której niewątpliwie atutem są opisy zbrodni, jakie wydarzyły się naprawdę.