Tęczowe ciało

Wydawnictwo: Vimala

KJE HO! Inteligentna istoto, posłuchaj! Jeżeli praktykujesz dharmę w zgodzie z rzeczywistą sytuacją, wszystko staje się szlachetne. Natychmiastowa obecność twojego pierwotnego stanu Jest samodoskonała w samej swojej naturze. To cudowne! —Ugjen Tendzin Teczowe ciało to niezwykła biografia Togdena Ugjena Tendzina (1888–1962), tybetańskiego jogina, który w chwili śmierci osiągnął „tęczowe...

KJE HO!
Inteligentna istoto, posłuchaj!
Natychmiastowa obecność twojego pierwotnego stanu
Jest samodoskonała w samej swojej naturze.
To cudowne!
—Ugjen Tendzin

Teczowe ciało to niezwykła biografia Togdena Ugjena Tendzina (1888–1962), tybetańskiego jogina, który w chwili śmierci osiągnął „tęczowe ciało” – rozpuszczenie fizycznego ciała w esencji pięciu żywiołów. Jest to najwyższe osiągnięcie duchowe w Dzogczen, esencji buddyzmu tybetańskiego.
Jego siostrzeniec, Czogjal Namkhai Norbu, jeden z najwybitniejszych żyjących mistrzów Dzogczen, napisał tę książkę, opierając się na swoich wspomnieniach i notatkach z rozmów z wielkim joginem i jego uczniem Salą Karma Samtenem. Autor przedstawia niełatwe dzieciństwo Togdena, okoliczności prowadzące do spotkania z jego duchowym mistrzem i trudną ścieżkę samorealizacji. Na końcu Czogjal Namkhai Norbu opisuje śmierć Ugjena Tendzina po uwięzieniu go przez Chińczyków, kiedy to świadkowie ujrzeli w szatach mistrza miniaturowe ciało, które następnie zupełnie zniknęło.

źródło opisu: http://vimala.pl/glowna/17-teczowe-cialo.html

źródło okładki: http://vimala.pl/glowna/17-teczowe-cialo.html