Batalia

Wszystko trwało ułamek sekundy. Błysk ognia i nagle jestem w ognistej kuli. Dociera do mnie, że się palę. Jestem żywą ludzką pochodnią. Dominika budzi się po kilku dniach. Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić. Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie. Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała. Ale to,...

Dominika budzi się po kilku dniach.
Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić.
Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie.
Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała.
Ale to, co miało być końcem, okazuje się być początkiem…

Przewrotny los stawia na jej drodze ambitnego młodego lekarza, który dostrzega w niej coś więcej niż tylko pacjentkę. Gdy on będzie leczył jej ciało, jego brat Marcel, czarna owca szanowanej rodziny, spróbuje uleczyć jej duszę.
Tylko czy to jest w ogóle możliwe? Czy pęknięte serce potrafi jeszcze kochać?
I czy ktoś, kto ma tyle powodów, by się zabić, odnajdzie ten jeden, by żyć?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,94401,Najlepszy-powod-by-zyc

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,94401,Najlepszy-powod-by-zyc

Właśnie takie opowieści kocham - dramatyczne, pełne bólu. Właśnie takie książki czytam zapamiętale, zalewając się łzami... Do tej przyciągnęła mnie oryginalna fabuła: Dominika zostaje ciężko poparzona w wypadku, który spowodował jej ukochany ojciec. Oszpecona dziewczyna nie dość, że zmaga się z traumą pourazową, to również nie wierzy, by ktokolwiek mógł ją jeszcze kiedyś pokochać... Możemy się więc spodziewać, że na scenie pojawi się mężczyzna, który nie obawia się tego, co spotkało Dominikę.

Fabuła tej książki jest wspaniała. Porusza temat bardzo istotny - znaczenie wyglądu w relacjach damsko - męskich. Czy zasługujemy na miłość, jeśli nie jesteśmy piękni? Czy nasze wnętrze może przesłonić brzydotę naszego ciała i ktoś nas pokocha, zamiast czuć obrzydzenie do oszpeconego, nieładnego ciała? To temat bardzo ważny, a autorka tworząc tę opowieść, zainspirowała się prawdziwą (niestety) historią...

Skoro więc temat ważny, a fabuła oryginalna i znakomicie skonstruowana, to powinnam być...

FairytaleePrincess | 2017-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Znów moje uczucia po przeczytaniu są skrajnie mieszane...
Książka fajna - to na pewno. Mimo całkiem poważnego problemu, czytało się ją lekko, przyjemnie i szybko - nie czułam przelatujących mi przed oczami stron i ani się obejrzałam, a książka była skończona.
Pierwsze do czego się doczepię, to zaburzona chronologia. Czasami autorka robi retrospekcje bez poinformowania nas o tym, dopiero po przeczytaniu parunastu linijek oświeca nas do którego momentu powinniśmy dopasować to co właśnie czytamy.
Drugim minusem jest zbyt pobieżne potraktowanie wątku 'walki' braci o Dominikę. Nie chcę mówić zbyt wiele, ale to się po prostu rozeszło po kościach. Nie ma spin, kłótni... Więc albo opis z tyłu książki tworzył ktoś kto nie czytał tej historii, albo napisał go tak specjalnie by przyciągnąć czytelników. Poza tym, Marcel "czarna owca" - wcale czarną owcą nie jest i choć nie można powiedzieć o nim 'grzeczny chłopczyk' to użyte wyżej określenie jest na pewno mocno przekolorowane.
Trzeci minus - w...

Hmmm.... autorka należy do moich ulubionych. Jednakże tak zwany New Adult to niekoniecznie jest mój gatunek.
Autorka trzyma poziom i kudos dla niej z poruszenie tak trudnego tematu. Czytało się lekko mimo ciężkiej tematyki. Bohaterowie jakoś nie do końca mnie przekonali. Wydawali mi się raczej sztampowi tak jakby kwestia oparzeń była tu najważniejsza a same postacie potraktowane raczej powierzchownie. Jest to bardzo dobra książka ale od pewnych autorów oczekuje się więcej.Polecam tak ogólnie ale do tej pozycji raczej nie wrócę.
Z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki!

korcia | 2017-09-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

To gorzka historia, w której pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Opowiada o wielu emocjach i sporo ich też wywołuje. Daje do myślenia, czasami bawi, innym razem smuci. Dzięki tej lekturze macie szansę zapomnieć o otaczającym świecie, jednak trudno będzie Wam się opędzić od pewnych myśli. Pewnie będziecie się zastanawiać, jak byście się zachowali na miejscu Dominiki? Czy chcielibyście żyć w tak okaleczonym ciele? Czy mielibyście w sobie tyle siły, by walczyć o zdrowie i szczęście?

Gosia | 2018-07-25
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2018

Dominika na skutek nieszczęśliwego wypadku zostaje poparzona. Wiele bólu i cierpienia musi znieść zanim dojdzie do pełnego wyzdrowienia. Najbardziej brakuje jej drugiej osoby, której mogłaby zaufać. Początkowo nawiązuje porozumienie z młodym lekarzem w szpitalu, później poznaje Marcela. Czy pomimo wielu różnic i skrywanych tajemnic będą potrafili sobie zaufać?
Sporo emocji kosztowała mnie ta książka. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak bardzo cierpiała Dominika.
Zachęcam do przeczytania tej książki.

boziaczek | 2018-02-05

"Najlepszy powód by żyć" to jedna z tych książek, które chce się czytać od pierwszej strony. Tragiczna, dramatyczna, pełna emocji i bólu historia Dominiki - przypadkowej ofiary podpalenia. Historia walki o zdrowie, depresji, a także nadziei na normalne życie. Fantastycznie napisana, nie można się oderwać!
Polecam!

magpie101 | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dominika ma 16 lat i w skutek nieszczesliwego wypadku zostaje dotkliwie poparzona. Przez 2 lata jest leczona, porzechodzi kilka operacji aby w miare normalnie funkcjonowac. Po tym czasie na skutek upokorzenia na pewnej imprezie zazywa wiecej lekow niz powinna i laduje w szpitalu.
Tam poznaje Tomka, przystojnego lekarza, ktory byl na ostrym dyzurze, gdy ja przywiezli. Tomek pisze ksiazke i chce w niej wykorzystac historie choroby Dominiki, obydwoje sie czesto spotykaja w tym celu, miedzy nimi zaczyna rodzic sie przyjazn, a pozniej cos wiecej. Niespodziewanie dziewczyna poznaje mlodszego brata lekarza, jest nim 21 letni Marcel tzw. czarna owca w rodzinie. Marcel jest chlopakiem, ktory imprezuje, przerwal studia i nic szczegolnego nie robi calymi dniami. Po jednej rozmowie tej dwojki on usilnie chce sie umowic, przyjezdza w miejsca gdzie moze ja spotkac, az wreszcie laduje u niej w domu, a ona zgadza sie od razu aby zostal czyli zamieszkal u niej.
Dla mnie to wszystko za szybko, on po...

nieperfekcyjnie | 2017-09-05
Przeczytana: 05 września 2017

Nie oceniaj książki po okładce. Jak cię widzą, tak cię piszą. Nie wszystko złoto, co się świeci. Ludzie posługują się różnymi kryteriami podczas oceniania innej osoby. Generalnie głosimy, że najważniejsze jest wnętrze człowieka, jednak nie da się ukryć, iż na samym początku zwracamy uwagę na czyjś wygląd, który niekiedy decyduje o tym, czy chcemy nawiązać z kimś bliższą relację. Na szczęście istnieją jeszcze ludzie, dla jakich istotniejsze okazuje się wnętrze.

Szesnastoletnie ciało Dominiki zostaje poparzone w ponad pięćdziesięciu procentach. Nie rokuje to dobrze, tym bardziej w tym wieku, kiedy baczną uwagę zwraca się na wygląd. Co więcej, do owego wypadku doprowadza jej ukochany ojciec, podpalając ją benzyną. Dominika walczy o życie, w czym stara się jej pomóc młody lekarz, a później także jego brat Marcel, traktowany jako czarna owca rodziny.

"Nie sposób skąpić kolejnych szans, gdy kogoś...

Pistacia_Vera | 2017-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Czytam historie z punktu widzenia chłopaka, który najwidoczniej lubi popełniać błędy i pakować się w dziwne związki. czytam z punktu widzenia dziewczyny, która ma problemy ze zdrowiem. czytam tę niecienką książkę i kiedy już doczytuje do końca to okazuje się, że to jednak nie koniec tej historii. szczerze, nie mam siły na dalszy ciąg, ten tom już mi wystarczył.

izabela81 | 2017-08-31
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Dominika Bąk w następstwie kłótni rodziców, w tragicznym pożarze doznaje licznych poparzeń ciała. Trafia do szpitala, gdzie zajmuje się nią przystojny lekarz. Okazuje się, że ukochany ojciec musi odbyć karę trzech lat pozbawienia wolności, a matka nie jest tą osobą, za którą ją uważała. Dziewczyna nie widzi powodu, by żyć... Doktor Tomasz ma brata Marcela, który uważany jest za czarną owcę w rodzinie. Czy chłopak, którego wszyscy już dawno skreślili będzie w stanie przywrócić Dominice wiarę w miłość? Czy uleczy jej duszę? Czy Dominika odnajdzie jeden powód, by żyć? Bohaterowie nie mają łatwo, muszą swoje wycierpieć, przejść. Ale czy na końcu tej drogi czeka ich szczęście? Tego nie zdradzę.

"Życie "tu i teraz" jest całkiem odmienne od tego, które toczyło się "tam i kiedyś". Inne, ale czy gorsze? Nie wiem, co tworzy nasze życie, ale jeśli to ludzie nas otaczający, to tu jest lepiej mimo cierpienia, bólu i wciąż pojawiających się nowych wyzwań."

Bohaterów polubiłam już z...