Nauczyciel tańca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Nauczyciel tańca
ew_cia

Byli jak dwa kontrastowe kolory – czerń i biel. Nosili w sobie mrok, lecz wierzyli, że uczucie, które ich połączyło, okaże się silniejsze niż narastające od lat ciemności… To opowieść o chłopaku, który tańczy, by wyrzucić drzemiącą w nim złość, oraz o kobiecie, która skrywa wielką tajemnicę. To także historia jej siostry, cierpiącej na rzadką chorobę, dla której taniec okazuje się wybawieniem....

To opowieść o chłopaku, który tańczy, by wyrzucić drzemiącą w nim złość, oraz o kobiecie, która skrywa wielką tajemnicę. To także historia jej siostry, cierpiącej na rzadką chorobę, dla której taniec okazuje się wybawieniem. Co się stanie, gdy splotą się losy tej trójki? "Nauczyciel tańca" to powieść, która pokazuje, że miłość może przezwyciężyć wszystko!

źródło opisu: http://wydawnictwolira.pl/nauczyciel-tanca/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Piotr | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Anna Dąbrowska jest kolejną autorką, której książką zwyczajnie się zachwyciłem. Ta niezwykle skromna i utalentowana pisarka napisała utwór, który z założenia nie powinien mi przypaść do gustu. Nie lubię współczesnych wygibasów tanecznych, nie znam się na utworach, których słucha młodzież. A jednak było coś, co podpowiadało mi, że "Nauczyciel tańca" nie będzie literaturą banalną. I nią nie jest!!!

Poznajemy kolejne postacie, ale prym wiodą trzy. Są to zbuntowany nauczyciel tańca o imieniu Dominik, oraz dwie siostry - Kaja i Sara. Sara nie mówi od czasu wypadku, w którym zginęli rodzice. Kaja przejęła opiekę nad siostrą. Nie muszę dodawać, że losy sióstr i Dominika skrzyżują się i wiele z tego wynika.

Anna Dąbrowska stworzyła powieść niezwykle oryginalną, zachowując przy tym wszystko, co jest potrzebne w fabule najwyższych lotów. Mamy tutaj pogłębione rysy psychologiczne głównych postaci, doskonałe rozwinięcie akcji, Jest coś jeszcze. Ta książka jest w dużej mierze opowieścią...

Gosia | 2018-04-25
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Kaja samotnie wychowuje swoją młodszą siostrę - Sarę, skrywa w sobie tajemnicę sprzed lat. Kiedy przychodzi zapisać na lekcje tańca Sarę poznaje nauczyciela - Dominika, który od razu wpada jej w oko. Dominik również skrywa swoje tajemnice i demony, próbuje z nimi walczyć. Pomiędzy nimi nawiązuje się romans, jednak nie wszyscy kibicują temu związkowi.
Ja kibicowałam im od samego początku. Nawiasem mówiąc mój mąż również ma dwukolorowe oko tak jak Dominik ;)
Bardzo dobrze czytało się kolejną książkę tej autorki.

Kocia_matka | 2018-11-03
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2018

Czasami jest tak, że z utęsknieniem czekamy na jakąś książkę. Bardzo zależy nam na jej przeczytaniu, na tym, aby ją po prostu mieć. Jednak po jej przeczytaniu czujemy ogromny niedosyt. Za dużo od niej oczekiwaliśmy. Tak właśnie stało się w przypadku "Nauczyciela tańca".

To już druga książka, poruszająca temat adopcji, którą przeczytałam w tak krótkim czasie. Muszę o tym wspomnieć na samym początku, bo książka ta nie jest łatwa. Przynajmniej dla mnie, ponieważ przeżycia takich dzieci zawsze mnie poruszają. Tym bardziej szkoda, że tak się zawiodłam.

Z autorką jak dotąd nie miałam do czynienia. Kojarzę, że powstała książka "W rytmie passady", ale niestety nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć :) O sobie mówi "W książkach zawsze stawiam na emocje". Mam wrażenie, że odnosi się to nie tylko do tych własnoręcznie napisanych :)

"Najtrudniej jest się wyrwać z szponów ciszy. Cisza nie zabija natychmiast, jest dyskretna, odznacza się wielką dyplomacją. Cisza otacza ciało jak...

Agnieszka | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Moi drodzy dziś porozmawiamy o uczuciach i sposobie ich wyrażania. Zapewne zgodzicie się ze każdy człowiek jest inny i każdy inaczej wyraża to, co dzieje się w jego głowie i sercu. Jedni z nas są, jak otwarte książki i bez problemu uzewnętrzniają się przed innymi, kiedy inni są skryci i wszelkie emocje za wszelką cenę starają się ukryć przed światem zewnętrznym. Dziś opowiem Wam o chłopaku z dzielnicy rapu, który siebie wyraża poprzez taniec.

Dominik, główny bohater powieści Pani Anny Dąbrowskiej „Nauczyciel tańca” jest młodym chłopakiem, którego sensem i treścią życia jest taniec. To właśnie dzięki niemu może wyrzucić z siebie złość i poczucie krzywdy, wyrządzonej mu przez tych, którzy mieli go chronić. Dziś jako młody mężczyzna pozostawiony sam sobie, wspólnie z grupą przyjaciół, którzy są jego jedyną rodziną, każdego dnia musi walczyć o siebie. W obawie przed ponownym zranieniem i cierpieniem robi wszystko, aby uciec przed uczuciami. Jedyne o czym marzy, to aby tańczyć i...

boziaczek | 2018-07-08

Fantastyczna opowieśc o miłości. Dwoje ludzi tak odmiennych, żyjących w różnych środowiskach, a jednak tak podobnych do siebie zarazem...  Każdy zmagajacy się ze swoją trudną przeszłością. "Nauczyciel tańca" to książka, która wyróżnia się na tle innych powieści. Czyta się ją wyśmienicie, od pierwszej strony historia wciąga i nie pozwala odsapnąć ani na chwilę.
Polecam!

WampirkaJustynka | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

Po nieudanej wg. mnie "W rytmie passady" nie miałam zamiaru czytać nic więcej tej autorki. Jednak koniec końców postanowiłam dać jej jeszcze jedną szansę. Czy ta okazała się lepsza od poprzedniej książki? No cóż jak dla mnie nie jest ani lepsza ani gorsza. Nie potrafił się wczuć w tę historię. Może to z powodu tego tańca, który uprawia Dominik? Jakoś to do mnie nie przemawiało. Tę książkę po prostu da się przeczytać. Na pewno nie urywa pewnej części ciała. Ogólnie to nie narzekam (w końcu mogło być tak jak "W rytmie passady"). I właśnie za to daję 6 gwiazdek.

wrotka | 2018-09-15
Przeczytana: 15 września 2018

wrotkaczyta.blogspot.com

"Kiedy tańczyłem, byłem kimś, w zwykłym życiu pozostawałem jak ta kropla spadająca z chmur na chodnik, która po wyparowaniu zmieniała się w nicość"

Czasami po przeczytaniu kilku thrillerów czy kryminałów pod rząd, czuje potrzebę odpoczynku od tego gatunku, wyciszenia głowy, oderwania myśli od krwi, zbrodni i tragedii. Potrzebuję wtedy gatunkowej odmiany. Pojawiła się ona wraz z książką nieznanej mi do tej pory polskiej autorki Anny Dąbrowskiej - "Nauczyciel tańca". Romantyczna okładka, na której widzimy przytulającą się w tańcu parę młodych ludzi, od razu przywodzi na myśl lekką, romantyczną historię miłosną rodem z Harlequina. Nic bardziej mylnego. Czytając tę książkę nie raz miałam ściśnięte gardło i łzy w oczach, bo "Nauczyciel tańca" to historia nie tylko o wielkiej miłości i namiętności, ale i może przede wszystkim, opowieść o ogromnej pasji, sile i determinacji skrzywdzonych przez los ludzi, którzy pomimo skrytego żalu i emocjonalnego bólu,...

Moya | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Masakra, nie mam pojęcia co można o niej napisać - ponieważ nie jest zła ale też nie jest zachwycająca ( mam na myśli książkę) . Przyznaję się szczerze ,że były momenty gdzie na jednej stronie czytałam tylko wybrane słowa, na drugiej zaś każdą pojedyńczą literę. Wniosek - książka jest bardzo nierówna.
Jest o miłości, bardzo trudnej miłości, w dodatku bardzo skomplikowanej.
Bohaterami są Kaja , Dominik i Sara.
Sara jest dziewczynką która w wyniku przeżytej tragedii nie mówi . Kaja jest siostrą Sary i zarazem jedyną jej opiekunką (rodzice giną w pożarze). Dominik staje się nauczycielem tańca (kramp) dla Sary-taniec ma być czymś w rodzaju terapii....
Pomiędzy Kają a Dominikiem rodzi się uczucie ... są upadki i wzloty... są rozstania i powroty...
Duży plus dla autorki za to ,że umiejętnie zbudowała napięcie całej historii losów bohaterów.... i za to że oczywistość wcale nie była taka oczywista. :)

Kasia | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Autorka w książce skupiła się głównie na emocjach co dla mnie jest sporym minusem. Akcji jest tu niewiele i dlatego nie zapadnie mi ona w pamięci. Nie mniej jednak historia młodych bohaterów jest ciekawa a przesłanie czytelne.

Natalia | 2018-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Historia pełna dramatów, wciągająca, ale momentami nużąca. Nie mogłam wczuć się w tę historię. Nie wiem czym, to jest spowodowane. Może ten taniec, który jest mi kompletnie obcy zepsuł coś, a może dziwny język, który momentami się pojawiał (w wykonaniu przyjaciela głównego bohatera). No i ta pogmatwana końcówka książki, po co tego, aż tyle?
Ani polecam, ani nie polecam. Oceńcie sami.