Escort Girl

Amare
2022-11-02
2022-11-02

Recenzja booktoura

[…] Każdy z nas ma jakiś cel, do czegoś dąży, a w gąszczu wyborów łatwo zbłądzić. Jednak ważne jest, byśmy uczyli się na własnych błędach i starali się ich więcej nie popełniać. Nie bójmy się upaść po porażce, ale i stawiać kolejnych życiowych kroków, by to życie zrozumieć i odnaleźć w nim miejsce dla siebie- Iza Wyszomirska[…]

A ty odnalazłeś/odnalazłeś w tym zakręconym życiu i świecie swoje miejsce dla samego/samej siebie? Czy porażka nas powinna uczyć?

Sara, piękna kobieta, która nie wierzy w siebie. Dodatkowo mieszka z matką, która traktuje ją jak swą niewolnicą, a nie jak córkę. Pewnego dnia spotyka swą przyjaciółkę Patrycję, która wręcz ocieka luksusem. Opowiada Sarze o swojej pracy. Zachęca ją do zostania escort girl. Sara wiec zakłada konto i? Tego musicie się sami dowiedzieć.

Czytałam tą pozycję z zapartym tchem. Z łzami w oczach i drżącymi dłoniami. To było straszne, że Sara musiała szukać bezpieczeństwa, miłości, troskliwości i opieki w ramionach starszego mężczyzny. Że on nie traktował jej wcale tak jak ona chciała. Żal mi jej było, ale też byłam zaskoczona jej pozytywna postawa, zmianą w jej zachowaniu i odważnym wypowiadaniem słów. Może wewnątrz była krucha i na początku gubiła się to jednak potrafiła się podnieść i pozwolić sobie na zaufanie. Natomiast ten mężczyzna z początku zauroczył mnie, omamił swymi pięknymi oczami. Jednakże jedna sytuacja sprawiła, że normalnie miałam błyskawice w oczach i chciałam go normalnie powiesić. Cieszę się, że wszystko skończyło się dobrze.

Może pieniądze dają wszystko, władzę, możliwości, drogie ubrania, markowe sprzęty, ale nie dają tego co każdy z nas potrzebuje. Bezpieczeństwa, miłości, troskliwości i po prostu bycia tak po prostu. I nawet jeśli upadniemy, poniesiemy porażkę, to ważne jest abyśmy wstali i dumnie unieśli głowę i szli dalej. Bo porażki nas uczą, a my musimy nauczyć się wyciągać z nich właściwe lekcje.

Dziękuję za możliwość przeczytania tej pozycji, która trochę otworzyła mi oczy i moje serce.

Recenzja booktoura

A ty...

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Odkąd ojciec Sary zostawił jej matkę dla innej kobiety, życie dziewczyny zmieniło się diametralnie. Matka rozgoryczona po odejściu męża wymagała od Sary aby ta sprzątała, gotowała oraz opiekowała się swoim młodszym bratem przez co dziewczyna musiała zrezygnować ze szkoły. Poniżana i wykorzystywana przez matkę, Sara pragnęła jak najszybciej znaleźć pracę I wyprowadzić się do swojego mieszkania. W trakcie poszukiwań pracy wpadła na swoją dawno nie widzianą koleżankę, która zachwyciła ją swoim wyglądem. Piękna, zadbana, w świetnych ubraniach oraz pachnącą drogimi perfumami. Okazuje się że pracuje jako Escort Girl. To samo proponuję Sarze. Kobieta pragnąc jak najszybciej zacząć zarabiać zgadza się na propozycję koleżanki. Tak też poznaje Sylwestra. Mężczyznę spragnionego towarzystwa, zrozumienia i bliskości.

,,Escort Girl" jest to moja pierwsza przeczytana książka autorki. I muszę Wam powiedzieć że teraz zastanawiam się dlaczego wcześniej nie sięgnęłam po tą jak i pozostałe książki. Wciągająca historia dziewczyny, która decyduję się postąpić wbrew własnym zasadom aby zdobyć pieniądze. Dziewczyny, która całe swoje życie musi walczyć o miłość i lepsze życie. Osobą, która najbardziej podnosiła mi ciśnienie w tej książce to matka Sary. Jak można być tak okropną i podłą Osobą dla swojej córki? Dla tej kobiety nie liczyło się nic oprócz własnej wygody.

#mojaopinia #światrecenzentów #bookstagram #booktour #ksiazkowelove #escortgirl #wędrującaksiążkabt #czytanietopasja

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

"Czasami potrzeba w życiu kogoś, by uwierzył za nas. By pomógł nam zrozumieć, że stać nas na więcej, niż myślimy."

Sara jest młodą, stłamszoną przez matkę kobietą. Wykorzystywana przez rodzicielkę czuje się pozbawiona szans na realizację własnych pragnień, na rzecz zaspakajania potrzeb jej oraz młodszego brata. Jedyną nadzieją jest dla niej chłopak - Filip. W momencie gdy odkrywa, że ten ją oszukał, traci wszelką nadzieję. Przypadkowe spotkanie z Patrycją, dawną przyjaciółką, otwiera przed nią szansę na rozpoczęcie nowego, ekscytującego życia.
Tylko czy stanowisko escort girl rzeczywiście przyniesie jej spełnienie marzeń? Czy nowopoznany mężczyzna, Sylwester, będzie w stanie ofiarować jej coś więcej niż pieniądze?

W pierwszych rozdziałach "Escort girl" Anny Dąbrowskiej poznajemy Sarę i jej sytuację rodzinną, która pchnęła ją do podjęcia się pracy w charakterze ekskluzywnej damy do towarzystwa. Przyznam, że momentami miałam wrażenie, że bohaterka trochę wyolbrzymia. Owszem, niektóre zachowania jej matki były nie do przyjęcia, ale z drugiej strony wcale nie uważam, by zajmowanie się własnym bratem stanowiło aż tak wielki problem. Być może na ostateczną decyzję dziewczyny wpłynęła jej kondycja psychiczna: pozbawiona akceptacji matki Sara czuła się gorsza od innych i potrzebowała przekonać się o swojej wartości. Nawet kosztem sprzedaży swojej godności.

Zdecydowanie na plus jest ukazanie walki dziewczyny, która długo nie mogła zdecydować się na podjęcie takiej pracy. Ostatecznie jednak zakorzenione od dzieciństwa zasady moralne przegrały w walce z potrzebą uniezależnienia się od matki i choć pozornego usamodzielnienia. Tak naprawdę, Sara wpadła z deszczu pod rynnę, zamieniła ciasne mieszkanie na małą, choć przyznam, że przytulną klatkę. Jednak w głębi serca bohaterka wciąż pozostała spragnioną miłości i akceptacji dziewczyną, która ulokowała swoje uczucia w niewłaściwej osobie.
Czy Sarze uda się w porę otrząsnąć i pokierować swoim losem we właściwą stronę?

W książce przeszkadzała mi zbyt duża ilość zbliżeń pomiędzy bohaterami i to napisanych bardzo bezpośrednim językiem. Przyznam, że dopiero niedawno doczytałam, że to erotyk. Osobiście nie przepadam za nimi, ale w tym wypadku mamy duży nacisk na warstwę psychologiczną postaci, co naprawdę przypadło mi do gustu. Lubię książki o takiej tematyce, choć zdecydowanie bardziej w zestawieniu z powieścią obyczajową czy romansem.

Lektura "Escirt girl" pozwoliła mi odkryć pióro autorki, które już dawno chciałam poznać. Przyznam, że jestem usatysfakcjonowana tym, co przeczytałam, jednak chyba sięgnę po wcześniejsze publikacje autorki, które mają bardziej romansowy charakter. Myślę, że te książki będą dla mnie bardziej odpowiednie.

Moja ocena 7,5/10.

Czy jest coś dziwnego w fakcie, że młoda dziewczyna szuka szczęści i miłości? Niby nie, żyjąc w trudnych Sara marzy o wyrwaniu się z marazmu swojego dość ciężkiego życia. Ale czy każda taka ucieczka, szczególnie do zupełnie innego świata kończy się dobrze?
„ Escort girl” Anny Dąbrowskiej to niełatwa historia, opisana w bardzo realistyczny sposób, obrazująca odpowiedź na szukanie uczucia, miłości i chęć uwolnienia się ze świata, w którym tkwimy.
Sara- główna bohaterka z normalnej dziewczyny, żyjącej w toksycznych warunkach przechodzi do świata, którego konsekwencji nie zna i nie jest w stanie ich dla siebie przewidzieć. Wszystko to w celu poszukiwania tego lepszego miejsca, gdzie będzie dla kogoś coś znaczyła. Książka porusza kilka bardzo trudnych w dniu dzisiejszym tematów, wydaje mi się, że historia głównej bohaterki nie jest też jednostkowa, mimo, że temat luksusowej call girl być może jest jeszcze tematem tabu w naszym społeczeństwie. Sara uciekając od biedy staje się luksusową prostytutką, ale czy taka dziewczyna nie ma prawa do uczucia ? Przecież właśnie z braku miłości podjęła się tego zajęcia.
Nie oceniam głównej bohaterki źle, raczej uważam, że z zagubienia trafia na taką właśnie drogę życiową. Pytanie jednak pojawia się tu jedno, czy po takich przeżyciach ma szanse na normalne życie w przyszłości i czy takie doświadczenia nie spowodują u niej długo gojących się ran i blizn.
Książka nie jest słodkim romansem, choć scen intymnych w niej nie brakuje. Mnie podobała się ze względu na tematykę, taką o której głośno się nie mówi, a która jest obecna wokół nas.

Co jesteś w stanie zrobić aby zmienić swoje szare życie? Do czego jesteś zdoln*?
Na te pytania musi sobie odpowiedzieć Sara- główna bohaterka książki „Escort girl” @autor.annadabrowska
Sara chce uwolnić się od toksycznej matki i postanawia zostać Escort girl- czyli dziewczyną do towarzystwa. Miała zdobywać bogatych Klientów, którzy dobrze płacą. Co mogło pójść nie tak? Dokładnie to że nie zawsze zwycięża rozum i czasem serce Go zagłusza.

Czytając tą książkę w ramach #booktour zorganizowanym przez @blogerka_anka miałam okazje przeżywać wachlarz emocji. Z jednej strony bardzo kibicowałam Sarze, żeby jej się udało, z drugiej nienawidziłam Sylwestra, z trzeciej żal mi było żony Sylwestra a na dokładkę zamartwiałam się jak się to zakończy żeby nikt nie ucierpiał.

Bardzo pouczająca historia. O miłości, o pragnieniu, o pożądaniu, ale również o zdradzie, władzy i pieniądzach.
Czy za pieniądze jesteśmy w stanie kupić miłość? Czy każdy ucieka od swojego małżeństwa szukając innych wrażeń na boku? A może „ta druga” ma zawsze prawo do tego by stać się tą pierwszą?

Polecam tą książkę i mimo że jest to historia zamknięta to chciałabym poznać dalsze losy Sary.

Ogólna ocena: 9/10

"Miłość odkrywa nasze najlepsze cechy, ale także wydobywa najgorsze. Zła miłość zamienia nas w bestie."

Sara ma dwadzieścia lat i ciężką sytuację w domu. To właśnie dlatego młoda kobieta postanawia za namową koleżanki ogłosić się jako Escort girl.
Pierwsze nieśmiałe kroki poczyniła i już wkrótce na jej drodze staje intrygujący i bardzo bogaty przystojniak. Sylwester jest żonaty ale pracując w tym zawodzie trzeba porzucić skrupuły i poczucie winy. Tym bardziej, że Sara coraz bardziej uzależnia się od seksu z dużo starszym od siebie mężczyzną...
Co na nią czeka? Jaki przy bliższym poznaniu okaże się Sylwester? Co zrobi Sara, gdy na jaw wyjdą skrywane tajemnice i sekrety? Czy jest jej pisane prawo do szczęścia? Czy czeka na nią miłość?

Escort girl - dość trudny temat. Ale widziałam, że pani Ania doskonale sobie poradzi. Żonglowanie emocjami za każdym razem jest wręcz perfekcyjnie. Tak było i tym razem.
Autorka pokazała od środka jak wygląda praca kobiet do towarzystwa. Ze wszystkimi plusami a także minusami, czyli ryzykiem związanego z tym zawodem. To było bardzo realne, mocne i wyzwalało skrajne emocje.
To także druga strona medalu, czyli nie tylko o kasę i seks chodzi. Mamy bowiem motyw psychologiczny, w którym obserwujemy motywację osób, które podejmują się, jakby nie było, kontrowersyjnej roli oraz powody klientów - a te są naprawdę różne.
Doskonała kreacja bohaterów. Wczułam się całą sobą w czytaną powieść. Wyzwoliła we mnie mieszane odczucia. Mamy bowiem miłość, tajemnice i sekrety a także przyjaźń i rodzinę.
W fabule dzieje się dużo. Jest bardzo erotyczne i zmysłowo. Odważnie i gorąco.
Nie zabrakło elementów zaskoczenia i zwrotów akcji, które dosłownie wbijają w fotel.
Autorka pokazała, że nie szata zdobi człowieka a jego serce i umysł. Pieniądze ułatwiają życie ale nie dają pełni szczęścia.
Jeśli więc szukacie książki, która serwuje rollercoaster emocjonalny, to koniecznie powinniście poznać historię Sary. Być może pozwoli wam ona spojrzeć innym okiem na ten zawód i na pełen kontast.

Polecam

Współpraca reklamowa: AMARE

#recenzja

Sara mieszka z despotyczną matką i młodszym bratem. Jej matka nie okazuje im czułości i zrozumienia. Główna bohaterka pragnie wyprowadzić się z domu, jednak ma problemy ze znalezieniem pracy. Pewnego dnia spotyka swoją dawną przyjaciółkę, która proponuję jej pracę luksusowej prostytuki. Sara mimo obaw podejmuje się tego zadania. Spośród klientów, którzy się do niej zgłosili poznaje Sylwestra - bogaty, przystojny, czuły, jednak ma żonę i dziecko. Na początku wszystko idzie zgodnie z planem, ale po pewnym czasie Sara zaczyna coś do niego więcej czuć.
Czy Sara, jako Escort Girl ma szansę na miłość?

Podobała mi się ta książka. Nie miałam okazji czytać o luksusowej prostytutce. Autorka w świetny sposób poruszyła dość kontrowersyjny temat. Cała historia jest przedstawiona w realistyczny sposób, pokazuje emocje, które targały Sarę. Sara nie do końca wiedziała na co się zgadza, była pewna obaw, ale kiedy Sylwester spędzał z nią czas, to miała możliwość zaznać szczęścia i luksusowego życia.

Sara to dwudziestolatka, która mieszka ze swoim młodszym braciszkiem i despotyczną matką, która nie potrafi okazać im czułości i zrozumienia. Dziewczyna pragnie jak najszybciej wyprowadzić się z domu. Jednak ostatnio jej życie nie układa się najlepiej, traci prace i rozstaje się z chłopakiem. Pewnego dnia spotyka swoją dawną koleżankę, która proponuję jej prace jako Escort girl, czyli luksusową prostytutkę. Sara postanawia zaryzykować i zamieszcza ogłoszenie na portalu, czekając na odzew, który odmieni jej życie…
💶💶💶💶💶💶💶💶
"Escort Girl" to pierwsza książka Anny Dąbrowskiej, którą miałam okazję przeczytać. Książka w subtelny sposób porusza bardzo kontrowersyjny temat, czyli prostytucję. Historia Sary przedstawiona jest bardzo realistycznie bez zbędnych wymyślnych i niestworzonych rzeczy, dzięki czemu historia bardziej zyskała w moich oczach. Książka zawiera dużo scen seksu, ale nie są one wulgarne i czyta je się dobrze. Naszpikowana jest złymi i dobrymi emocjami, ukazująca wszystkie wątpliwości jakimi targały główną bohaterkę. Książka pokazuję brutalną prawdę, że życie nie zawsze jest kolorowe, a podjęte złe decyzje dają tylko chwilową ułudę szczęścia. Bardzo ciekawa i pouczająca pozycja, dającą do myślenia.

Czytając tę historię nie spodziewałam się tak realnego przesłania, autorka stanęła na wysokości zadania i przedstawiła historię ESCORT GIRL w konkretnym świetle. A mianowicie przedstawiła konkretne argumenty dlaczego bohaterka zdecydowała się na takie życie a nie na inne.
"Jeśli raz upijesz się bogactwem, nigdy więcej nie będziesz chciała wytrzeźwieć."
Ale czy bogactwo jest tym czego się w swoim życiu pragnie? Czy luksusowa dziewczyna do towarzystwa ma szansę na miłość? Nie ważne jakie mamy pobudki dla tego co robimy, każdy ma prawo uczyć się na własnych błędach.
Jeżeli chcecie wiedzieć czy Sara skończyła ze złamanym sercem? Czy może jednak odnalazła miłość?
Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w książce "Escort girl".
PS: dla miłośników scen erotycznych, tego w histori też nie zabraknie 😈
Gorąco polecam 😉🔥😈

Ale czy bogactwo...

Lubicie książki o nieoklepanej tematyce ? Takie nietypowe ?

Taka wg mnie jest “Escort Girl” Anny Dąbrowskiej. Nie ma na rynku książkowym wielu historii o kobietach sprzedających swoje ciało, szukających sponsorów.

“Czy luksusowa escort girl ma prawo do miłości?”

Przy rodzicu dziecko powinno czuć się wyjątkowe, ważne, kochane, wartościowe. Jednak matka Sary chyba nie ma o tym pojęcia. Ani Sara - główna bohaterka tej książki, ani jej młodszy brat, nie mają prawidłowej relacji z matką. Kobieta ewidentnie jest toksyczna. I każdy dzień pod jednym dachem z matką, jest dla Sary trudny do zniesienia. Chce się wynieść ale niedawno straciła pracę i nie ma zbyt wielkich szans na samodzielne życie. Była przekonana, że ma chłopaka na którym może polegać w trudnych momentach, lecz i to okazuje się tylko złudzeniem.

Gdy spotyka swoją koleżankę z dzieciństwa - Patrycję, jest pod wrażeniem, tego jak ona wygląda i ile ma pieniędzy. Gdy dostaje od niej propozycję “pomocy” w podjęciu pracy jako escort girl, Sara przez pewien czas się waha, niepewna czy się do tego nadaje. Jednak coraz gorsze relacje z matką oraz chęć zdobycia pieniędzy, są silniejsze od moralności.

“Nie wiedziałam do końca, czego pragnę. Życia na wysokim poziomie kosztem zbrukanego ciała? Czy życia w biedzie, w której jedynym bogactwem byłyby marzenia?”

Ta historia w sumie przypadła mi do gustu, choć były, jak na mój gust, banalne momenty. Tematyka niełatwa, bo autorka nie mogła pokazać, że zostanie escort girl to sposób na życie, że to jest dobry wybór. Musiała przedstawić wszystkie wątpliwości jakie targały bohaterką, wyjaśnić czemu się na to zdecydowała i to jej się udało. Może jako czytelnik i kobieta, nie uważałam, że wybrała dobrze, ale rozumiałam ją, jej chęć ucieczki z domu. I jakby nie patrzeć nie stała się taka jak Patrycja, nie wyzbyła się wszelkich uczuć, hamulców. Nie stała się wyrachowaną luksusową prostytutką. Miała swoje zasada i się ich trzymała.

Plusem jest też to jak realistycznie podeszła do tego tematu Anna Dąbrowska. Sara miała szczęście w nieszczęściu, trafiając na Sylwestra. Ale zarazem widzimy jak wygląda ten świat, jakie niebezpieczeństwa czekają na kobiety decydujące się na tego typu pracę. Na jakich mężczyzn można trafić. Tu nic nie jest pewne. I choć wydaje się, że Sylwester był dla niej taką gwiazdką z nieba, że już będzie tylko lepiej…pozory mogą być mylące.

“Stworzyliśmy kłamstwo idealne. On był rycerzem w lśniącej zbroi, ja królewną, którą uratował.”

Ale czy w realnym życiu są królewny i książęta ? Czy związek z żonatym, 18 lat starszym, bogatym mężczyzną, ma tu rację bytu ? Czy w tym układzie jest miejsce na uczucia ?

Warto się przekonać. W większości autorka podeszła do tematu realistycznie, choć są momenty, w których jak na mój gust jest za uroczo. Ale trudno wyjaśnić co dokładnie mam na myśli, nie zdradzając zbyt wiele. Najlepiej jak sami sprawdzicie i się przekonacie. Poza tym, to akurat moje wrażenia, Wasze mogą być oczywiście zupełnie inne.

To nie książka wyłącznie o seksie, choć scen erotycznych mamy nie mało. Zarazem nie ma ich zbyt wiele. Niby erotyk ale ma do zaoferowania więcej niż tylko sceny łóżkowe. Dylematy i doświadczenia życiowe Sary wciągają znacznie bardziej, niż się spodziewałam.

Anna Dąbrowska ma w swoim dorobku, już kilka książek, które zyskały popularność, dlatego z chęcią sięgnęłam po tę historię. Nie żałuję. Z pewnością wrócę do jej twórczości . Szczególnie ciekawią mnie książki “Kochaj mnie szeptem” oraz “Zamień mnie w krzyk”, o których krążą wyjątkowo zachęcające opinie.

A Wy już znacie jej książki ? Dajcie koniecznie znać ile za Wami. Jeśli nie czytaliście tej, to polecam. I dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Amare.

Lubicie książki o nieoklepanej tematyce ? Takie nietypowe ?

“Czy luksusowa escort girl ma prawo do miłości?”

• Zakazana miłość
  • Erotyk