Blue

Cykl: Blue (tom 1)
Wydawnictwo: Quercus Children's Books
angielski
Kittycat

Surfing is sixteen-year-old Iris’s world, and when the ultra-talented Zeke walks into her life, it soon becomes her passion. Over one amazing summer, as she is drawn into his sphere, she experiences love, new friendships, but also loss, with an intensity she never dreamed of. But is Zeke all he seems? What hides beneath his glamorous and mysterious past? When Iris decides to try for her own...

But is Zeke all he seems? What hides beneath his glamorous and mysterious past? When Iris decides to try for her own surfing success, just as her ex-boyfriend comes back into her life, she will test her talent, and her feelings for Zeke, to the limit…

źródło opisu: http://www.quercus.com/catalog.html

źródło okładki: http://www.quercus.com/catalog.html

Gąska | 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017

„Błękit”, to słodko-gorzka historia, opowiadająca losy szesnastoletniej Iris, dla której surfing jest czymś więcej niż tylko pasją, jest jej całym życiem. Dziewczyna nie potrafi spędzić dnia, bez choćby chwili na plaży. W jej głowie porządnie miesza znany i ceniony surfer, który zmienia jej życie nie do poznania. W jego cieniu przeżywa wzloty oraz upadki, a także zaznaje uczucia, o jakim do tej pory mogła tylko pomarzyć.

Bardzo lubię literaturę młodzieżową, ale tym razem ciężko było mi się wczuć w fabułę. Zdaje się, że jednak spodoba się ona młodszym ode mnie czytelnikom. Trochę za dużo jak dla mnie było tematyki związanej z samą jazdą na desce, jej technikami oraz zwrotami oscylującymi w tych granicach. Liczyłam na bardziej rozbudowane wątki poboczne. Niemniej jednak powieść czyta się szybko i przyjemnie. Mimo iż jest nieco infantylna, mało realna i odrobinę schematyczna, to jest fajną, niezobowiązującą lekturą, w sam raz na letni okres, który małymi krokami właśnie dobiega...

lubiaca_dramaty | 2017-11-02
Przeczytana: 31 października 2017

"Błękit" to przyjemna i lekka książka. Czyta się ją bardzo szybko, ponieważ rozdziały nie są długie. Opowiada historię 16-letniej Irys na której drodze pojawia się przystojny Zeke. Połączyła ich pasja do surfingu, który jest bardzo niebezpiecznym sportem. Na drodze do ich szczęścia staje Daniel, były chłopak dziewczyny, który próbuje walczyć o dawną miłość. Wszystko w miarę układa się dobrze, do pewnego momentu, w którym niespodziewanie dochodzi do tragedii. Byłam w tym miejscu gotowa zrezygnować z dalszego czytania. Na szczęście wszystko okazało się w porządku i książka ma szczęśliwe zakończenie :)

Crimelpoint | 2017-11-03
Przeczytana: 27 października 2017

Sięgając po tę książkę spodziewałam się, że otrzymam zwykły romans. Jednak mimo wątku miłosnego, który jest na pierwszym planie, otrzymałam również bardzo ciekawą młodzieżówkę.

Przede wszystkim jest tutaj dość duży nacisk kładziony na surfing. Nie jest to młodzieżówka, w której chodzi tylko o wątek miłosny. Hobby bohaterki jest ważnym motywem w tej pozycji i to jest naprawdę świetne.

Dodatkowo mamy tutaj niesamowity klimat lata, który sprawia, że na pewno za nim zatęsknimy. Dlatego lepiej czytać tę pozycję podczas wakacji.

Nie powinniśmy oczekiwać od niej nie wiadomo czego, ale na pewno jest to lekka młodzieżówka, którą się szybko czyta.

LaylaA | 2017-09-11
Przeczytana: 09 września 2017

" Fale czekają na ciebie "

Dla szesnastoletniej Iris surfing jest wszystkim. Kiedy na jej drodze staje przystojny i utalentowany surfer, życie dziewczyny nabiera zawrotnego tempa. Podczas niesamowitych wakacji Iris zatraca się w szalonym świecie Zeka i przeżywa namiętną miłość, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczyła. Tylko czy Zeke na pewno jest taki, na jakiego wygląda? Co skrywa jego tajemnicza przeszłość? Co się stanie, kiedy Iris będzie musiała poddać próbie nie tylko swój surferski talent, ale i uczucia do Zeka?

Niektóre książki są wprost idealne do przeczytania w danej porze roku. "Błękit" jest właśnie taką książką, którą można przeczytać tylko w lecie. Jeżeli zrobilibyśmy to w innej porze roku, to cały urok tej książki by zniknął. Piaszczyste plaże, niebezpieczne fale, gorące słońce i surferzy, to wszystko znajdziecie w tej książce, jednak trzeba też przyznać, że książka nie jest wielce ambitna i czasami wieję nudą.

Główną bohaterką jest Iris, szesnastoletnia...

Anielka | 2017-07-27
Przeczytana: 24 lipca 2017

Szesnastoletnia Iris nie widzi świata poza swoja największą pasją - surfingiem. Ten wodny sport jest jej życiem. Pewnego dnia na jej drodze staje przystojny Zeke. Młoda gwiazda surfingu. Z każdym dniem Iris i Zeke spędzają ze sobą coraz to więcej czasu. Młodą dziewczynę fascynuje świat gwiazdy sportu. Tylko czy aby na pewno Zeke jest taki idealny? Młoda gwiazda coś skrywa.

"Błękit" to typowo młodzieżowa książka. Jest lekka, przyjemna, typowo wakacyjna. Idealna na wieczór, może dwa (tak jak to było w moim przypadku). Myślę że nie tylko młodsi czytelnicy będą nią zadowoleni ale i nieco starsi którzy szukają typowo letniej, przyjemnej lektury.

"Najgorętsza historia lata!" tak głosi hasło reklamowe z tyłu książki. Czy można się z tym zgodzić? Sądzę że tak. Musicie sami ją przeczytać aby zrozumieć co mam na myśli. A może już jesteście po lekturze "Błękit"? Co o niej sądzicie? Ja na prawdę zauroczyłam się tą książką. Już nie mogę się doczekać kolejnej jej części. Mam nadzieję że będą...

Rydzynianka | 2017-08-24
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Fajna , niosąca za sobą słońce, wolność i tropiki.... wakacje. Lekka, przyjemna, niewymagająca zbytniego skupienia. Prosta fabuła. Niby młodzieżówka ale mnie nie nudziła , wręcz przeciwnie wywołała uśmiech na twarzy i wspomnienia z czasów "nastolatki" .

zofiawkrainieksiazek | 2017-07-11

"Błękit" to typowa młodzieżówka. Napisana w lekkim stylu, wakacyjna historia o miłości, przyjaźni, wzlotach i upadkach z wysokimi falami w tle. Lisa Glass przedstawiła życie surfera ze wszystkimi zaletami i wadami. Wszyscy dążymy do doskonałości, a to wywołuje ogromny stres. Zeke popełnił w życiu kilka błędów, jednak odpokutował za to i znalazł swoją drogę do sukcesu. Iris odnalazła w sobie wolę walki o własne marzenia i uwierzyła, że wszystko jest możliwe.

"Najgorętsza historia lata"? O, tak! W książce znalazło się miejsce na trójkąt miłosny, wyzwania, a także chwile grozy! W niektórych momentach bałam się o los bohaterów! Opowieść utrzymana jest w ciepłym klimacie, czyniąc ją idealną lekturą na lato. Miłość, słońce, morze i plaża, czy może być coś lepszego? Czytając "Błękit" świetnie się bawiłam. Podobał mi się sposób w jaki bohaterowie odkrywali siebie, wytaczali swojemu życiu nową ścieżkę. Jestem pewna, że miłośnikom młodzieżówek przypadnie ta historia do...

Madzia | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Jakiś czas temu zobaczyłam reklamę tej książki na swojej siłowni.
Pomyślałam sobie hmm ciekawe co takiego może promować siłownia. Pewnie coś o sporcie :)
Po skończonym treningu od razu poszłam do księgarni i postanowiłam ją kupić.
Książka napisana bardzo lekkim językiem. Czyta się ją bardzo szybko.
Była nawet jedna akcja, gdzie w myślach zadałam sobie pytanie "ale, jak to?!"
Autorka nie przynudza, momentami można poczuć się jakby samemu było się na miejscu bohaterów.

Polecam! :)

Czytaczyk | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Dla szesnastoletniej Iris całym światem jest surfing. Dziewczyna szczerze kocha ten fantastyczny, a zarazem niebezpieczny sport. Można by rzec, że plaża jest jej drugim domem. Pewnego dnia Irys natyka się na przystojnego i cenionego surfera - Zeke, który całkowicie ją zauroczył. Połączyła ich miłość do tego samego sportu, a rozdzielić może były chłopak dziewczyny – Daniel, który chce ją odzyskać.

Muszę przyznać, że to dość typowa młodzieżówka. Pomysł na fabułę nie obył się bez wykorzystania utartych schematów. Autorka posługuje się lekkim i przyjemnym piórem, z łatwością wciąga czytelnika w lekturę. Kreacja bohaterów nie jest jakoś bardziej skomplikowana, są stereotypowi i niekiedy irytujący. Jednak zdarzało się tak tylko czasami, w większości wzbudzali moją sympatię. Treść choć przyjemna, to niekiedy bywa zbyt melodramatyczna i naciągana. Mimo tej cukierkowej relacji, autorka potrafiła mnie czasami naprawdę zaskoczyć. Reasumując jest to lekka książka, która umili jeden czy...

DenseRain | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017