Powiew

Cykl: Blue (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Air
Inegrette

Wydawać by się mogło, że bycie dziewczyną jednego z najprzystojniejszych i najbardziej utalentowanych surferów to spełnienie marzeń każdej dziewczyny… Iris i Zeke biorą udział w prestiżowych zawodach surfingowych na najpiękniejszych hawajskich plażach. Wszystko układa się idealnie, aż do momentu, kiedy Zeke zostaje wykluczony z konkursu. Trudnej sytuacji nie ułatwiają także byłe dziewczyny...

Iris i Zeke biorą udział w prestiżowych zawodach surfingowych na najpiękniejszych hawajskich plażach. Wszystko układa się idealnie, aż do momentu, kiedy Zeke zostaje wykluczony z konkursu. Trudnej sytuacji nie ułatwiają także byłe dziewczyny Zeke’a oraz tłumy natrętnych fanek.

Czy to jedyne powody wcześniejszego powrotu Iris do rodzinnego Newquay?

Czy dziewczyna otworzy się przed swoimi przyjaciółmi i zdradzi im, co naprawdę wydarzyło się na Hawajach?

Może cena marzeń jest jednak zbyt wysoka, by dalej o nie walczyć?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

książek: 1947
AnnaSikorska | 2018-10-24

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie wietrznych i deszczowych jesiennych wieczorów niż w ciepłym domu, pod kocem z kubkiem ciepłego napoju i książką pozwalającą nam na moment przenieść się myślami do tych cieplejszych miesięcy, przypomnieć sobie wakacyjne miesiące, młodzieńcze przygody, minione plany i rozterki. Do takich lektur należy trylogia „Blue” Lisy Glass pozwalająca nam na podróż na piaszczyste plaże Miami słynące ciepłego klimatu, wysokich fal, oraz tłumów utalentowanych surferów. Taki obrazem osobom z mojego pokolenia przywołuje na myśl serial „Słoneczny patrol”. Ale tu mamy młodszych bohaterów, inną tematykę i odmienne cele. Jedno, co łączy trylogię z serialem to piaszczyste, gorące plaże, ciepły ocean i klimat Florydy, na której panuje wieczne lato, a ludzie (nawet jeśli pracują) wydają się być na niekończących się wakacjach.
Akcja wszystkich tomów toczy się wokół Iris i Zaka poznających się na zajęciach z jogi, na których zostają dobrani w parę. Szybko okazuje się, że...

Meggi | 2018-09-07
Przeczytana: 05 września 2018

Cała recenzja: http://bo-w-nich-jest-caly-swiat.blogspot.com/2018/09/powiew-lisa-glass.html

Pierwszy tom miałam okazję czytać w zeszłym roku. Bardzo przypadł mi do gustu, to był taki powiew świeżości. Mimo tego, że trylogia Lisy Glass to w głównej mierze romans, to do tej pory nie miałam do czynienia chyba z żadną książką, w której surfing i sport ogólnie odgrywałyby tak wielką rolę. Zeke jest zawodowcem, a Iris kocha spędzać czas na falach.

Jeśli chodzi o to, jak Powiew ma się do pierwszego tomu, to moim zdaniem wypada całkiem nieźle. Jednak Błękit podobał mi się nieco bardziej, bo było tam więcej luzu, surfingu no i relacja Iris i Zeka dopiero się rozwijała. Druga część jest już trochę mniej kolorowa. Iris poznaje kulisy życia zawodowego surfera i nie jest pewna, czy jej się to podoba. Dochodzą także problemy, które siłą rzeczy muszą się pojawić, jeśli dwie de facto młode jeszcze osoby zaczynają praktycznie ze sobą żyć.

Dodam jeszcze, żebyście nie czytali opisu z tyłu, bo...

Magda | 2018-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2018

Z literatury młodzieżowej już wyrosłam, jednak pierwsza część serii bardzo mi się podobała ze względu na surferski klimat. Tego samego oczekiwałam po drugiej części.
Niestety w tej książce surfingu prawie nie ma. Jest za to dwoje nastolatków i ich problemy w związku. Czyta się lekko i przyjemnie, ale niestety to już nie to.

JuMi | 2018-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2018

Idealne fale, mnóstwo utalentowanych ludzi, Miami i ,,Powiew" idealnej bryzy morskiej. Jak dotąd wszystko szło gładko. Iris wygrała zawody, wyrusza w trasę razem z Zake'm i może cieszyć się swoją rosnącą sławą. Idealna, kochająca się para. Czy ktoś, a może raczej coś może zniszczyć te wspaniałe relacje? Zeke mimo młodego wieku doświadczył naprawdę wiele, Iris nieco młodsza, niedoświadczona, nie wie co tak naprawdę może jeszcze ich spotkać. Po dramatycznych przeżyciach Zeke nie chce po raz kolejny narażać swojego życia. Czy ich miłość przetrwa kolejną kłótnię? Co wybierze Zeke, jaką drogą pójdzie?

Przeczytajcie sami ;)

Sylia900 | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

Może to dlatego moja opinia będzie taka jak jest ponieważ kiedy ja wypozyczylam nie wiedziałam że to część druga. Czytałam bo czekałam na jakieś rozwinięcie akcji, jednak zawiodłam się na całej lini.. Wynudzilam się okropnie, zakończenie beznadziejne.

jusiasia | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018