Teetmecor 
Miłośniczka książek (ale nie wszystkich xD), Korei (podobno "na szczęście Południowej") oraz fanatyczka chodzenia wszędzie pieszo (moje stopy wciąż bolą). Podobno jestem całkiem sympatyczna, miła niczym kochanka męża, a nawet udaje się mi być zabawną. A no i oczywiście w mojej głowie znajdziemy tylko miłość i feelsy do Koreańczyków tudzież kochanków z książek. P.s.: Można do mnie pisać - gryzę tylko najbliższe mi osoby i w sumie rozmawiam o wszystkim ^_^
status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 dni temu
Teraz czytam
  • Królestwo popiołów. Część 2
    Królestwo popiołów. Część 2
    Autor:
    Wyczekiwany latami finał serii "Szklany tron"! Światowy bestseller królowej fantasy, Sarah J. Maas, oferuje czytelnikowi epickie, niezapomniane zakończenie! Życiowa podróż Aelin – od niewol...
    czytelników: 1188 | opinie: 57 | ocena: 8,66 (426 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-07-12 00:53:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Szklany Tron (tom 6.1)

Nie mogłam się doczekać, aż ostatni tom Szklanego Tronu wpadnie w moje ręce, nie mówiąc już o tym, że nie liczyłam na dwie oddzielne książki. Obecnie jestem po przeczytaniu I księgi, która była i dobra i zła. Ilość bohaterów występujących mnie przeraża - w głowie mam taką plątaninę, że sama już nie wiem kto jest kim. Świat jak zawsze jest bardzo plastyczny, a ilość opisów mnie nie przytłacza.... Nie mogłam się doczekać, aż ostatni tom Szklanego Tronu wpadnie w moje ręce, nie mówiąc już o tym, że nie liczyłam na dwie oddzielne książki. Obecnie jestem po przeczytaniu I księgi, która była i dobra i zła. Ilość bohaterów występujących mnie przeraża - w głowie mam taką plątaninę, że sama już nie wiem kto jest kim. Świat jak zawsze jest bardzo plastyczny, a ilość opisów mnie nie przytłacza. Akcja raz biegnie bardzo szybko, a raz zwalnia na tyle, że ma się ochotę zasnąć. W sumie dostaliśmy taki misz-masz. Jeżeli zostałabym zapytana co mi się podobało, powiedziałabym, że wszystko. Jeżeli zapytano by mnie co mi się nie podobało, powiedziałabym, że nużyły mnie dosyć mocno sceny z Aedionem (nigdy nie był moim ulubieńcem). Jeżeli miałabym powiedzieć, jak się czuję po przeczytaniu I. księgi, powiedziałabym, że stanowczo zbyt osaczona i zbyt wykończona. Książka jest świetna, uwielbiam Maas i jej styl, ale dała nam opasły tom, który jest ciężki dosłownie i w przenośni. Po prostu jak nigdy z tak ogromymi książkami, złapała mnie niemoc i niechęć do czytania, a moje wnętrze biło się samo ze sobą. Z jednej strony miałam już dosyć czytania, a z drugiej strony chciałam wiedzieć cały czas więcej. I chociaż pierwszy tom skończyłam z radością, to moja chęć czytania drugiego cały czas maleje i pytanie jest tylko jedno, czym konkretnie jest to spowodowane?
Póki co daję 9, bo nie widzę innej możliwości, a pełniejsze moje odczucia napiszę po przeczytaniu II tomu.

pokaż więcej

 
2019-07-11 11:22:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 3)

Muszę przyznać, że zakończenie serii udane. Przede wszystkim była to ta jedyna część, która dała mi się zapamiętać. Jak na moje wyczucie bohaterów trochę za dużo, a przynajmniej ich imiona zbyt podobnie brzmiące, jednak nie ujęło to pozycji. Zakończenie w moim wypadku było pełne łez i jest to związane raczej z przywiązaniem do bohaterów. Co ważne wydaje mi się, że książka została zakończona w... Muszę przyznać, że zakończenie serii udane. Przede wszystkim była to ta jedyna część, która dała mi się zapamiętać. Jak na moje wyczucie bohaterów trochę za dużo, a przynajmniej ich imiona zbyt podobnie brzmiące, jednak nie ujęło to pozycji. Zakończenie w moim wypadku było pełne łez i jest to związane raczej z przywiązaniem do bohaterów. Co ważne wydaje mi się, że książka została zakończona w odpowiednim momencie - nie czuję przesytu i nie czuję niedosytu. Klimat i atmosfera jest niezastąpiony.
Tak na koniec, chciałabym dodać, że niestety ta seria w moim wypadku nie będzie szczególnie zapamiętania, bo chociaż I i II część czytałam po sobie i to niecały rok temu, to z I części nie zapamiętałam nic (zupełnie nic), a z drugą jest tylko o trochę lepiej. I chodź duża część osób, uważa pierwszą część za tą najlepszą, ja tamtej nie mogłam znieść i jeżeli znajdzie się tu osoba, która miała podobny problem, to jedynie co mogę powiedzieć, to to, aby dać tej części mimo wszystko szansę.

pokaż więcej

 
2019-07-11 11:15:08
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Szklany Tron (tom 6.2)
 
2019-07-02 16:37:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Lipiec rozpoczął mi się dosyć słabo, a przykro. Wraz z nadejściem lata miałam ochotę na coś lżejszego, więc nie bez powodu mój wybór padł na K. West, no i niestety dosyć mocno się zawiodłam.
Bohaterowie są przeciętni, raczej słabo nakreśleni, w głównej mierze ich życie opiera się na jęczeniu, wzdychaniu i jęczeniu. Nie powiem, że była to najgorsza książka mojego życia, bo była dość prosta,...
Lipiec rozpoczął mi się dosyć słabo, a przykro. Wraz z nadejściem lata miałam ochotę na coś lżejszego, więc nie bez powodu mój wybór padł na K. West, no i niestety dosyć mocno się zawiodłam.
Bohaterowie są przeciętni, raczej słabo nakreśleni, w głównej mierze ich życie opiera się na jęczeniu, wzdychaniu i jęczeniu. Nie powiem, że była to najgorsza książka mojego życia, bo była dość prosta, chociaż wątki mnie nie zachęcały do czytania. Świat przedstawiony w sumie nie istnieje, więc nie mam co się tu rozpisywać.
Pozycji raczej nie rekomenduję, chyba, że ktoś naprawdę nie będzie miał niczego ciekawszego do czytania.

pokaż więcej

 
2019-07-02 16:33:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 3)

Pozycja pięknie skończona w ostatni dzień czerwca, czyli idealnie niemal na czas akcji w tej historii. Z perspektywy serii, sądzę, że książkę mogę pozycjonować na równi z pierwszą częścią, ponieważ chyba po raz pierwszy środkowa część zupełnie nie wpasowuje się na miejsce "klątwy drugiego tomu". Ogólnie rzecz biorąc, trzecia część niestety nieco mnie zawiodła, liczyłam na pociągnięcie wątków... Pozycja pięknie skończona w ostatni dzień czerwca, czyli idealnie niemal na czas akcji w tej historii. Z perspektywy serii, sądzę, że książkę mogę pozycjonować na równi z pierwszą częścią, ponieważ chyba po raz pierwszy środkowa część zupełnie nie wpasowuje się na miejsce "klątwy drugiego tomu". Ogólnie rzecz biorąc, trzecia część niestety nieco mnie zawiodła, liczyłam na pociągnięcie wątków głównych bohaterów, ale pozycja przede wszystkim skupia się na wątkach pobocznych bohaterów i ich wewnętrznych problemach, wiec no cóż... nudziłam się przez co najmniej 3/4 książki i tylko kolejne obejrzenie filmu (na podstawę I części) na nowo motywowało mnie do czytania.
Myślę, że mogę tą pozycję polecić, np. jako lekturę w języku angielskim, bo język jest całkiem przyjemny, jednak nie ma co się spodziewać po tej książce kaca, a wielkich achów i ochów też nie przewiduję.

pokaż więcej

 
2019-06-28 00:37:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Okrutny książę (tom 1)

Są takie książki, którym czytelnicy przypisują mieszane opinię. Okrutny książę to właśnie taka pozycja. Dużo osób krzyczało, że jest cudowny, a tuż przed czytaniem usłyszałam o nim też nieco trochę mniej pochlebnych opinii. I jako, że go kupiłam, to stwierdziłam, że nie będę się dręczyć i po prostu przeczytam; w najgorszym wypadku mi się nie spodoba.
Generalnie moje odczucie jest pozytywne....
Są takie książki, którym czytelnicy przypisują mieszane opinię. Okrutny książę to właśnie taka pozycja. Dużo osób krzyczało, że jest cudowny, a tuż przed czytaniem usłyszałam o nim też nieco trochę mniej pochlebnych opinii. I jako, że go kupiłam, to stwierdziłam, że nie będę się dręczyć i po prostu przeczytam; w najgorszym wypadku mi się nie spodoba.
Generalnie moje odczucie jest pozytywne. Polubiłam bardzo świat, jego kreacje i pomysły z różnym wykorzystaniem, do tego stopnia, że zaczęłam rozmyślać nad tym, że "skądś znam te pomysły" i oczywiście wyszło na to, że nie bezpodstawnie miałam takie przeczucia (autorka kronik Spiderwick, czyli mojego dzieciństwa). W głównym odczuciu, bohaterów polubiłam, chociaż jak na moje oko, tak z tuzina mogłoby ich nie być xD Ale jako, że nie mam uprawnień to to przetrwałam i chociaż kilka zwrotów akcji przewidziałam, bądź poniekąd pokrywały się z moimi przypuszczeniami, to i tak bardzo mi się podobało. Do tego stopnia, że książkę przeczytałam w dzień.
Jak teraz myślę, to jedyne do czego jestem w stanie naprawdę się przyczepić, to wartkość akcji. Tzn. to, że akcja biegnie szybko jest jak najbardziej na plus, ale niestety ta szybkość akcji nieco niszczy poczucie i ogólne odczuwanie świata. Mi niestety co rusz nikła ta atmosfera, co prawda szybko wracała, ale wolałabym zachować ją jednak na stałe, a nie dopiero jak ktoś wspomni, że je kanapki z jakimś polnym liściem.
W każdym razie mi lektura się bardzo podobała (tą 9 gwiazdkę proszę traktować jako 8,5 - mimo to się skusiłam na danie 9 bo zakończenie mnie zaciekawiło) i w sumie polecam, bo nie powinna większości osób zawieść, a na pewno nie osób, które marzą o szpiczastych uszach ^^

pokaż więcej

 
2019-05-24 23:46:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Jak poderwać drania? (tom 1)

Hmmm... Sebastian to pozycja na pewno dla fanów erotyków. Sięgnęłam po nią z czystej ciekawości i nie do końca się na niej zawiodłam, ale też nie do końca ją polubiłam. Bohaterowie są całkiem nieźle wykreowani, chociaż nie na tyle aby z nimi się głęboko zżyć. Świat jest raczej mało istotny dla fabuły, więc są tylko jego urywki, ale nie umniejsza to pozycji. Niestety jeszcze gdzieś przed połową... Hmmm... Sebastian to pozycja na pewno dla fanów erotyków. Sięgnęłam po nią z czystej ciekawości i nie do końca się na niej zawiodłam, ale też nie do końca ją polubiłam. Bohaterowie są całkiem nieźle wykreowani, chociaż nie na tyle aby z nimi się głęboko zżyć. Świat jest raczej mało istotny dla fabuły, więc są tylko jego urywki, ale nie umniejsza to pozycji. Niestety jeszcze gdzieś przed połową książki, gadanina o współżyciu zaczęła mi przeszkadzać - nie jestem w stanie ustalić, czego się spodziewałam po erotyku... Więc jest to lektura na raz, na jeden wieczór. Na pewno nie polecam jej na podróż i w tym wypadku szczególnie Nie mówię osobom, które mają niedosyt namiętności.

pokaż więcej

 
2019-05-12 01:57:43
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Jak poderwać drania? (tom 2)
 
2019-05-12 01:53:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jestem dosłownie po skończonej lekturze. Zajęło mi to dokładnie 12 godzin. Cóż powiedzieć, chciałam sięgnąć po niewymagającą książkę, taką dzięki której mogłabym się odprężyć po maratonie Schwab i się chyba trochę przeliczyłam.
Od kilkuset stron zastanawiałam się, jaką ocenę powinnam jej wystawić. Strzelałam, że będzie to między 7 a 10. Zdecydowałam się na 9. Nie uważam jej za książkę, która...
Jestem dosłownie po skończonej lekturze. Zajęło mi to dokładnie 12 godzin. Cóż powiedzieć, chciałam sięgnąć po niewymagającą książkę, taką dzięki której mogłabym się odprężyć po maratonie Schwab i się chyba trochę przeliczyłam.
Od kilkuset stron zastanawiałam się, jaką ocenę powinnam jej wystawić. Strzelałam, że będzie to między 7 a 10. Zdecydowałam się na 9. Nie uważam jej za książkę, która jest cudownym arcydziełem i wątpię, abym do niej wróciła. Natomiast sądzę, że jest to książka, która ma większy przekaz niż mogłoby się zdawać. To historia o lękach, przyjaźni oraz co istotne o tym, jak samotni zdajemy się być, mimo, że stoimy w tłumie ludzi.
Wydaje mi się, że jest to jedna z nielicznych książek, które tak bardzo pozwoliły mi się utożsamić z bohaterką. A przecież każdy z nas ma swoje problemy, lęki i czasami i nas łapie samotność. Dlatego, ta książka jest dla wszystkich samotnych, którzy czują się opuszczeni przez przyjaciół i którzy truchleją, gdy zauważą tygrysa. Ale jest to również książka dla tych, którzy mają nadzieję, że każdy problem ma swoje rozwiązanie. Jeżeli czujecie się czasami samotni, to pamiętajcie - że ja też, a tych od "ja też" są setki i miliony.

pokaż więcej

 
2019-05-11 00:58:01
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Córka Króla Piratów (tom 1)
 
2019-05-11 00:55:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Świat Verity (tom 2)

Schwab dała mi z pięści w twarz. Później mnie zabiła! A wraz z tym moja duszyczka rozpadła się na miliony kawałków i pozostał tylko ze mnie biały proch. Jeżeli to Was nie przekonuje, to jedyne co zostało mi powiedzieć, to to, że nie mogło się inaczej skończyć i ja to wiem, ale jednak nie mogę się z tym pogodzić. Ale zarazem wciąż czuje, że powinnam, ale nie mogę i nie zamierzam. Ale nie... Schwab dała mi z pięści w twarz. Później mnie zabiła! A wraz z tym moja duszyczka rozpadła się na miliony kawałków i pozostał tylko ze mnie biały proch. Jeżeli to Was nie przekonuje, to jedyne co zostało mi powiedzieć, to to, że nie mogło się inaczej skończyć i ja to wiem, ale jednak nie mogę się z tym pogodzić. Ale zarazem wciąż czuje, że powinnam, ale nie mogę i nie zamierzam. Ale nie zmienia to i tak faktu, że gdzieś głęboko będę czekać na trzecią część, która nie nadejdzie. Mój policzek wciąż mnie boli, ale za taki policzek warto się poświęcić. Więc polecam nie czekać, a po prostu dać się ponieść.

pokaż więcej

 
2019-05-11 00:49:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Świat Verity (tom 1)

Są autorki, które tworzą świat, którego nigdy nie będzie się w stanie zapomnieć i na pewno Schwab jest jedną z nich. Ponownie poznajemy historię spod jej pióra. Po zakończeniu serii o Londynach wiedziałam, że autorka nie jest zwykła, a jej głowa jest pełna pomysłów i ta książka ani trochę mnie nie zawiodła. Wkroczyłam w świat potworów, które są tak przewidywalne, a zarazem tak... Są autorki, które tworzą świat, którego nigdy nie będzie się w stanie zapomnieć i na pewno Schwab jest jedną z nich. Ponownie poznajemy historię spod jej pióra. Po zakończeniu serii o Londynach wiedziałam, że autorka nie jest zwykła, a jej głowa jest pełna pomysłów i ta książka ani trochę mnie nie zawiodła. Wkroczyłam w świat potworów, które są tak przewidywalne, a zarazem tak nieprawdopodobne. Bohaterowie są przecudowni, bardzo charakterystyczni i nie braknie im wad i ułomności. Są jak ludzie i potwory, a obie strony mają swoje słabości. August mnie urzekł. Był tym czymś do czego dąży każdy człowiek. Jeżeli jeszcze nie czujecie przekonani do tego czym jest człowieczeństwo, to ta książka da Wam kierunek, aby znaleźć na to odpowiedź! Z wielką radością polecam i możecie mi wierzyć lub nie, ale ta książka nie jest czymś zwyczajnym i zasługuje na wiele ludzkich zachwytów.

pokaż więcej

 
2019-04-20 17:03:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 2)

No trochę mi zeszło na przeczytanie tej książki, ale może dla tego, że j. angielski jest trochę bardziej wymagający, a kwiecień pozwalał mi tylko czytać w trasie. Książka jest naturalnie wielkim guilty pleasure i jest mega urocza, a drugą część czytałam tylko ze względu na moją duża sympatię dla filmu, bo pierwszą częścią się niestety nieco zawiodłam, ale ta część to naprawiła i powiem... No trochę mi zeszło na przeczytanie tej książki, ale może dla tego, że j. angielski jest trochę bardziej wymagający, a kwiecień pozwalał mi tylko czytać w trasie. Książka jest naturalnie wielkim guilty pleasure i jest mega urocza, a drugą część czytałam tylko ze względu na moją duża sympatię dla filmu, bo pierwszą częścią się niestety nieco zawiodłam, ale ta część to naprawiła i powiem szczerze, że spodobało mi się poprowadzenie tej części do tego stopnia, że od razu chwyciłam kolejną część po angielsku, ale zanim bardziej wbiję się w tamtą, to potrzebuję takiej separacji fantastyką, bo boję się, że mój własny partner nie wytrzyma ze mną. Ale bez bicia polecam ją przeczytać i na 100% polecam czytać ją w języku angielskim, bo jest prosta, przyjemna i nie trzeba być na bardzo wysokim poziomie by po nią sięgnąć, bo w wielu przypadkach kontekst sam się nasuwa. Tylko nie zapominajmy, że to romans dla nastolatek, innym słowem, nie wykluczajmy ewentualnych trójkątów :D

pokaż więcej

 
2019-04-20 17:01:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Odcienie magii (tom 3)

Trochę minęło od czasu, kiedy przeczytałam tą książkę, ale może uda mi się nieco wyskrobać na jej temat. Warto wspomnieć, że jest to ostatnia część tej konkretnej sagi, która kończy się zarazem wielkim i małym rozmachem. Wydaje mi się, że autorka nie postawiła w swoim zamyśle na wielką walkę, która będzie toczyć się przez ostatnie sto stron i plus jeszcze kolejne kilkadziesiąt, ale raczej na... Trochę minęło od czasu, kiedy przeczytałam tą książkę, ale może uda mi się nieco wyskrobać na jej temat. Warto wspomnieć, że jest to ostatnia część tej konkretnej sagi, która kończy się zarazem wielkim i małym rozmachem. Wydaje mi się, że autorka nie postawiła w swoim zamyśle na wielką walkę, która będzie toczyć się przez ostatnie sto stron i plus jeszcze kolejne kilkadziesiąt, ale raczej na walkę, która stoczy się w cichy sposób, a na koniec wszyscy pozbierają swoje, pozostawione rzeczy i w końcu odpoczną w zaciszu swojego domu, przygotowując się na zebranie zgliszczy i poprawienie otoczenia trochę później. I muszę przyznać, że efekt skończenia tej książki jest niesamowity, ponieważ to jedna z tych nielicznych książek, która skończyła swoją historię nie pozostawiając przesytu ani niedosytu, skończyła się tak jak powinna, czyli idealnie w punkt. Co oczywiście nie zmienia tego, że w tej części dostałam wiele smaczków, które czytałam z wielką chęcią (powiem tyle ---> czekajcie na wyspę)no i niestety niektóre momenty też mi się nużyły (najczęściej dotyczyło to Hollanda --> niestety troszkę nam się rozklejał), ale nie zabrakło niespodzianek, które jak zawsze są na plus. Więc nie zostaje mi nic innego, jak powiedzieć, że nie ma co czekać, tylko zabierać się za tą historię i po prostu dać się wciągnąć.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
289 100 351
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd