Legenda Dywizjonu 303

Jeśli nie lubisz literatury gdzie są przedstawione tylko suche fakty historyczne, to jest właśnie książka dla ciebie. O pilotach z Dywizjonu 303 jest wiele prac. Ale jak przenieść rzeczywiste wydarzenia na karty powieści, jak skonstruować dialogi, jak określić charaktery poszczególnych postaci? Otóż bardzo dobrze zrobił to Arkadiusz Pilch. Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem, trudno się od niej oderwać. Autor we współczesny, przystępny i dowcipny momentami sposób, bez patetycznych opisów przedstawia historie młodych ludzi.
Każdy kto interesuje się tą tematyką powinien mieć tę książkę na swojej liście do przeczytania.

Ta książka wypełnia istotna lukę na rynku wydawniczym. Nieco odbrazowiona, rzetelna historycznie opowieść o polskich lotnikach walczących w Bitwie o Anglię. Pozytywnie odbieram jej sceniczny język i dialogi dające wiele do myślenia.Bohaterowie są ludźmi z krwi i kości - jak zapewniał autor.
Warto ją mieć na półce. Ale ja czekam na film na jej podstawie.

Warto ją mieć na półce. Ale ja czekam na film na jej podstawie.

Mało znany autor napisał coś takiego, że nie można przestać czytać, to jak wejście w ten wojenny trudny czas, bitwy o Anglię. Pisze z pozycji pierwszej osoby - tu i teraz, i dlatego jest to tak ciekawe, operuje metaforami, a raczej obrazami, to w obecnych czasach bardzo rzadkie. W paru miejscach wzrusza ( a jestem twardy i nie łatwo mnie wzruszyć) pięknie opisuje kontakty damsko męskie, bo przecież to byli młodzi, sławni ludzie i musieli odreagować stres powstały podczas walk powietrznych.
W naszych czasach gdzie półki się uginają od samo maso spotkałem wreszcie subtelną erotykę w wierszach ale nie tylko i pięknie opisane zbliżenia...
No i historia, interesuję się II wojną światową,w tej książce w sposób przyjemny przyswoiłem wiedzę o wiele większa niż z nudnych opracowań naukowych, dowiedziałem się, że w roku 20 Amerykańscy piloci pomagali nam przepędzać bolszewików, dowiedziałem się że reżyser King Konga jest naszym wojennym bohaterem, i wstyd mi, że tego nie wiedziałem///
Znalazłem ta książkę na facebooku, i wydawnictwo dało kod rabatowy na 10 zł na pierwszych 200 egz. A31810, wystarczy wpisać podczas zamówienia. Adres:
www.cyberarka.pl

Piękna opowieść o polskich lotnikach walczących w bitwie o Anglię. Polecam każdemu.

• Historia -powieść
  • Wypożyczyć