Błękitne sny

Cykl: Leśna Trylogia (tom 3)
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Ag2S

Trzy przyjaciółki, trzej bracia, trzy historie, jedno zakończenie. Czy będzie ono szczęśliwe? Los zdecyduje. Leśna Polana to więcej niż dom, to bezpieczna przystań. Tutaj wszystko się zaczęło i tu wszystko się skończy. Jednak droga do ostoi spokoju nie jest prosta. Los nadal doświadcza tych, których kochamy. Majka i Marcin trafiają do szpitala w stanie krytycznym. Z nim jest lepiej, on...

Trzy przyjaciółki, trzej bracia, trzy historie, jedno zakończenie.
Czy będzie ono szczęśliwe? Los zdecyduje.

Majka i Marcin trafiają do szpitala w stanie krytycznym. Z nim jest lepiej, on przeżyje, ale ona…
Julia i Patryk zostają obdarowani najcenniejszym skarbem. Jednak ona nie jest gotowa na takie szczęście, zaś on sam przyjąć go nie może…
Gabriela i Wiktor mają szansę na stworzenie kochającej się rodziny. Lecz ona potrzebuje czasu, on zaś czekał wystarczająco długo…
Błękitne Sny to ostatni tom bestselerowej „Leśnej Trylogii”, opowieści o uczuciach silniejszych niż miłość i przyjaźniach trwalszych niż więzy krwi.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,91124,Blekitne-sny

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,91124,Blekitne-sny

Po wielu bolesnych i tragicznych wydarzeniach z poprzednich tomów wreszcie dowiadujemy się zakończenia całej historii.. Nie oznacza to jednak, że w tym tomie nic ciekawego się nie dzieje. Bo dzieje się i to dużo.
Początkowo cała akcja rozgrywa się w szpitalu, gdzie trafia Majka i Marcin po tragicznych wydarzeniach, gdy nagle znaleźli się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie co dla nich skończyło się bardzo tragicznie. Po pewnym czasie do szpitala trafia również Gabrysia, ale z całkiem innego powodu. A na szpitalnym korytarzu ciągle są przy nich Wiktor na zmianę z Patrykiem.
A później jak to u pani Michalak bywa, autorka popuszcza wodze swojej wyobraźni i zaczynają się dziać różne nieprawdopodobne rzeczy, które zmuszają bohaterów do dalszej walki z losem o szczęście i spokojne życie.
I chociaż z góry wiadomo jak cała historia się zakończy, to czytałam ją z zainteresowaniem.
Autorka jak zwykle napisała piękną, chociaż czasami nierealną a w końcówce cukierkowatą historię o...

Tatiasza Aleksiej | 2018-05-01

Ostatni tom.
Kończy się opowieść o braciach Prado i trzech przyjaciółkach.
Akcja toczy się szybko i cały czas zaskakuje. Wszystkie wątki zostają wyjaśnione.
Dużo emocji, miłości, nienawiści...
Całość dobrze się kończy :)

filozof | 2017-10-30

Ja się nie wstydzę,swego smutku.Ja nie mam,powodu by,nie być smutny.
Kiedy,tak piękna seria dobiega końca.
Komu poświecę,swoje cenne godziny.
I wejdę w świat,który mnie oczarował.
Błękitne Sny,powoli zamykają się przede swe podwoje.
Ale,książki też się kończą.

rinos | 2017-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 września 2017

UWAGA - oceniam całą trylogię.

Zawsze narzekam na brak emocji i rollercoasterów w książkach. Nie myślałam, że trafię na serię, gdzie będzie ich w nadmiarze.
Co za dużo, to niezdrowo - i tu to powiedzenie sprawdza się idealnie. Autorka szokuje praktycznie co kilka stron, a to nie buduje napięcia u czytelnika. Odbiorca staje się biernym uczestnikiem całej historii, nie przeżywa tak jak powinien, a szkoda, bo gdyby autorka trochę przystopowała, ocena byłaby zdecydowanie wyższa.
Pierwszy tom oceniam najwyżej - 7,5 gwiazdki, kolejne są tylko dobre.

Droga do szczęścia nie jest usłana różami.

Każdy człowiek od zawsze dąży do tego, aby być szczęśliwym. Marzymy o tym, aby na naszej życiowej drodze pojawił się ktoś, kto będzie naszym przeznaczeniem, drugą połówką. Ktoś z kim będziemy dzielić wspólne życie. Dziś po raz ostatni zapraszam Was moi kochani na spotkanie z bohaterami Leśnej trylogii Katarzyny Michalak w trzecim jej tomie „Błękitne sny”.

Aby nie zdradzić zbyt wiele dla tych z Was, którzy nie czytali jeszcze poprzednich części powiem tylko,że zarówno trzej bracia Prado, jak i trzy przyjaciółki nie mieli w życiu łatwo. Los zgotował im piekło na ziemi. A najbardziej przerażające jest to, że to inny człowiek, a raczej potwór wyzuty z choćby najmniejszych przejawów człowieczeństwa zgotował im ten los. Już w drugiej części Leśnej trylogii szczęście było tak blisko. Wydawało się, że los wreszcie wynagrodzi naszym bohaterom wszystkie krzywdy, których zaznali, lecz autorka pozostawiła nas czytelników w momencie, kiedy tak...

andzia12 | 2017-12-05
Przeczytana: 03 grudnia 2017

„Na miłość nie trzeba zasługiwać. Nie trzeba o nią żebrać. Masz prawo do miłości za to tylko, że przyszłaś na świat… a twoje serce bije dla tych, którzy Ciebie kochają i których ty kochasz. Nikt nie ma prawa żądać od Ciebie więcej”.

Kolejny, ostatni już tom historii o braciach Prado oraz trzech przyjaciółkach. Pełne zwrotu akcji fabuła, pełna zaskakujących elementów, które tylko przyczyniają się do lepszej oceny tej książki.

I puenta na koniec, że mimo cierpień, strat, każdy ma prawo do miłości, pomimo tego, co zrobił, choć żałuje. I aby tak zawsze wszystko kończyło się dobrze.

Jolka | 2018-01-24
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Postanowiłam wbrew wszystkiemu skończyć tę trylogię i dostałam ostatni tom w bibliotece. Piszę wbrew wszystkiemu, bo po pierwszym, akurat udanym tomie, drugi był naciągnięty jak przysłowiowa guma u .....że nie dokończę. Myślałam przeto, że trzecim tomem autorka nieco się zrehabilituje po chłamie z drugiego tomu. Przeliczyłam się. Teraz 3/4 akcji toczy się na szpitalnych korytarzach, ale to jeszcze nic w porównaniu z cudownym odnalezieniem matki Wiktora, która życie spędziła w ...Andaluzji. I jakimś dziwnym trafem ten przebogaty Wiktor mający tyle kasy i kontaktów, trzymający wszystkich na muszce, a nawet kontrolujący z Warszawy matkę swoich przybranych braci balującą w Berlinie nie wpadł przez 30 lat na trop matki. Wymuszenie ślubu wszystkich trzech przyjaciółek w jednym czasie i cudowny powrót Marcina z Florydy po to, by bez słowa stawić się w urzędzie i poślubić niczego nieświadomą Majkę to jednak gruba przesada.
Bardzo trudno ocenić prozę Pani Michalak. Minusy przeważają jednak...

Gola | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Bardzo lubię książki Kasi Michalak i ta również wpisała się w ten schemat. Moim zdaniem to najsłabsza część trylogii Leśna Polana. Strona 200 a tu nadal "jesteśmy" w szpitalu. To tyle jeżeli chodzi o narzekanie. Jak zawsze czyta się za szybko i jak zawsze wzbudza dużo emocji. Ogólny bilans oczywiście na plus. Polecam.

Gosia | 2017-08-19
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Po ataku antyterrorystów, w którym przypadkowo uczestniczyli Majka i Marcin - oboje w ciężkim stanie przebywają w szpitalu. Bracia Prado oraz przyjaciółki Majki martwią się ich stanem. Książka kończy się w sposób bardzo przewidywalny, schematyczny. Jak dla mnie chyba najsłabsza z tej serii.

Joanna | 2018-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2018

Ostatni tom trylogii. I utrzymuje przekonanie ze jest to bardzo fajna opowiesc. Kazdy z nas chcialby pomimo roznych przeszkod przec do przodu przez zycie wraz z najblizszymi ludzmi. Czyta sie szybko. Akcja wartka az czasem przesadna.