Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Tłumaczenie: Katarzyna Waller-Pach
Wydawnictwo: Rebis
Men are from Mars, women are from Venus
poradniki

J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację.Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami. John Gray to ekspert w dziedzinie związków międzyludzkich i autor kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w łącznym nakładzie 45 mln egzemplarzy. Przez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus to w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej się sprzedająca na świecie książka o związkach damsko-męskich.

paweł | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

Niestety,nie dałem rady,chociaż starałem się bardzo.
Może kiedyś wrócę do niej.
Książki tego typu, to nie mój świat.Jeśli komuś mają pomóc,to jestem za,warto przeczytać.Mam świadomość różnicy,między kobietą a mężczyzną,nie tylko fizycznej, ale i psychicznej.Dla tego to jest takie ekscytujące,wzajemne zrozumienie i tolerancja.Jednak mam wątpliwości, czy do tego potrzebny jest poradnik(wujek dobra rada)?Świat się zmienia,kobieta z początku ubiegłego wieku,to nie ta sama kobieta co obecnie.Przez wieki tłamszone,dziś nareszcie wyzwolone,inteligentniejsze,lepiej wykształcone itd..Moim zdaniem,wystarczy porozmawiać, aby się wzajemnie zrozumieć,lepsze to niż najlepszy nawet poradnik.

jousna | 2016-08-17

Przyznam się szczerze, że poległam. Nie dałam rady wysłuchać tego audiobooka do końca. Ta ksiązka – poradnik chyba trochę odbiega od naszej rzeczywistości. Myślę, ze obecnie, gdy małżonkowie są dla siebie partnerami, dzielą się obowiązkami, wspólnie zajmują się wychowaniem dzieci, rady typu:
- pozwól mu zamknąć się w swojej jaskini z gazetą, niech oglądnie sobie wiadomości
- pozwól jej się wygadać, przytakuj, nie musisz się odzywać -
są beznadziejne. Za dużo tu szablonowego podejścia do spraw odrębności płci,za dużo ogólników. Wręcz karykaturalnie.

smiler | 2011-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2011

ŚWIETNA KSIĄŻKA! Mówię to jako socjolog. Mówię to jako socjolog po specjalizacji "gender" (nauka o płci). Mówię to jako PUA. Mówię to jako osoba w związku.

Jest to bardzo fajnie napisany poradnik, który w prosty i zabawny sposób przedstawia różnice między kobietami i mężczyznami. Książka jest lekka i czyta się przyjemnie. Jest co prawda trochę "zamerykanizowana", ale przecież nie możemy się spodziewać ekstrawaganckiej pozycji dla wybitnych głów, jeśli jest pisana dla mas. Poza tym wydawnictwo odpowiedzialne na polskie wypuszczenie książki na rynek mówi samo za siebie - Rebis.

Reasumując:
+ masa interesujących informacji,
+ styl książki, który wręcz zachęca do czytania z partnerem i rozmowy na temat związku,
+ podręcznikowa forma,
+ jasno przedstawiona treść,

- trochę płytka,
- brak głębszych wyjaśnień niektórych opisywanych zjawisk,
- za mało naukowa.

Mimo wszystko polecam kobietom, aby lepiej zrozumiały świat męski i mężczyznom, aby lepiej zrozumieli świat kobiet ;). Pozycja...

Hanna | 2015-04-20
Przeczytana: 22 marca 2014

Bardzo Fajna książka, którą czyta się z zainteresowaniem. Przedstawione są w niej różnice, jakie występują między mężczyznami i kobietami. Myślę, że znajdziemy odpowiedź na te wszystkie dręczące nas pytania.
Bardzo polecam.

Tathagatha | 2012-10-31
Przeczytana: 31 października 2012

Książka o której słyszał niemal każdy. Nie raz myślałam, żeby ją przeczytać, z czystej ciekawości.
Początkowo mi się nie podobała. Wydawało mi się, że to takie masło maślane, pisane w jakiś dziwny, nie do końca zrozumiały sposób. Jednak nie zrezygnowałam z lektury i bardzo mnie to cieszy.
Z każda kartką treść nabierała większego sensu, a problemy poruszane przez autora po prostu z życia wzięte.
Myślę, że to wartościowa lektura, przede wszystkim pouczająca. Pomijając fakt, że można dowiedzieć się wiele na temat płci przeciwnej, to ile o własnej! Sama nie zdawałam sobie sprawy z pewnych procesów, które zachodzą w moim umyśle lub nie wiedziałam skąd się biorą. Świadomość ich istnienia uczy jak sobie radzić z własnymi emocjami, jak je wyrażać i przede wszystkim - akceptować.

Polecam, nawet jeśli jesteś singlem - nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza się przyda.

lacerta | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

W sumie sama nie wiem co o tym myśleć. Ogólnie jestem na "nie" jeśli chodzi o wszelkiego typu poradniki, zwłaszcza te o sprawach damsko-męskich. Ten tytuł jednak jest tak znany większości, że w końcu postanowiłam się z nim zapoznać.
Początek zapowiadał się ciekawie. Uważam, że spostrzeżenia autora mają odzwierciedlenie w rzeczywistości i to jest zachęcające. Ponad to język jest przyjemny dla czytelnika.
Jednak po pewnym czasie zaczęłam odnosić wrażenie, że rady i spostrzeżenia powtarzają się. Że te 300 stron jest właściwie o jednym i tym samym. Co niestety nie wpłynęło zbyt dobrze na moją uwagę i skupienie.
Niemniej jeśli kogoś interesują takie poradniki to ten jest godny polecenia.

wiech | 2015-11-14
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 listopada 2015

Mężczyźni są z Marsa – nie ze Snickersa – jak napisał pewien dowcipny czytelnik :)
Nie jest to naukowe opracowanie, ale zabawny poradnik.
Można go też potraktować z przymrużeniem oka.
Ale jest w nim cała prawda o mężczyznach i kobietach.
Wszyscy wiemy, jak wielka jest różnica między psychiką kobiet i mężczyzn.
No i co z tego – na co dzień o tym nie pamiętamy, lub mamy to gdzieś.
- Kobiety – powinny z większą sympatią, nawet tolerancją spojrzeć na swoich mężczyzn – ich psychika jest przecież z Marsa :)
- Mężczyźni – powinni spróbować nam więcej wybaczać – nie jesteśmy idealne – kierują nami emocje – jesteśmy z innej planety :)
Nie jestem pewna czy ten poradnik może poprawić relacje damsko męskie.
Jak ktoś nie będzie chciał, nie wyciągnie żadnych wniosków.
Opinie o książce na LC są często skrajne.
Różnimy się w opiniach. Różnimy się w życiu.
Kobiety i mężczyźni.
W końcu jednak, mimo tych różnic – jesteśmy ze sobą – bo do siebie pasujemy :))
Po książkę warto sięgnąć. Jest zabawna -...

Reading_is_sexyy | 2014-02-15
Przeczytana: 2014 rok

Ten poradnik jest niesamowity!
Uświadomił mi tak wiele rzeczy różni się w mężczyznach i kobietach. Zrozumiałam wiele męskich zachowań, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Teraz patrzę na różnice mężczyzn i kobiet z większym obiektywizmem. Wiele technik opisanych w książce bardzo mi się spodobało i sama zaczęłam z nich korzystać. A zdanie "czy MOGŁABYŚ wyjść za mnie" będę pamiętała chyba do końca życia. ;)
Lektura obowiązkowa dla każdej pary! Poprawa relacji i większa akceptacja partnera gwarantowana! Ja również dam tą książkę mojej drugiej połówce do przeczytania, bo WARTO!
Polecam serdecznie!

Przemysław Zyra | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Początkowo miałem trochę zarzutów, ale im dalej czytałem, tym bardziej podobała mi się książka. Pan Gray napisał poradnik dla mężczyzn, którzy lepiej chcą rozumieć kobiety i kobiet, które lepiej chcą rozumieć mężczyzn. I rzeczywiście zawarł w książce dużo informacji, które mogą ułatwić osiągnięcie celu. Na szczególną uwagę zasługują:
- słowniczki typu "co mówi kobieta, a co słyszy mężczyzna"
- 101 rad jak zdobyć plusa u kobiety
- porady dotyczące listów miłosnych.

Początkowo myślałem, że książka jest bardziej o mężczyznach, ale gdzieś w trakcie treść się balansuje. Miejscami wyjaśnianie myśli wydaje się być zbyt długie, ale może to świadomy zabieg, by pewne treści na dłużej zostały w głowie. Książka dla tych, którzy chcą żyć w bardzo szczęśliwych związkach.

yaola | 2012-05-03

Cała prawda o nas i mężczyznach. I co ciekawe naprawdę działa;-)