Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą

Wydawnictwo: Szafa
Gute Maedchen kommen in den Himmel, boese uberall hin
poradniki
A--

Najsłynniejszy i najbardziej wywrotowy poradnik dla kobiet, który tylko w Niemczech osiągnął nakład 2 milionów sprzedanych egzemplarzy. Autorka, psycholożka specjalizująca się w treningu komunikacji i szkoleniu liderów, demaskuje myślowe pułapki, które przeszkadzają kobietom wyrażać swoje zdanie i mówić NIE. Tylko niezależne, pewne siebie kobiety mogą odnosić sukcesy, realizować marzenia i...

Tylko niezależne, pewne siebie kobiety mogą odnosić sukcesy, realizować marzenia i nawiązywać partnerskie relacje z innymi. Rzadko te grzeczne!

Zdaniem wielu psychologów książka stanowi "lekturę obowiązkową" i świetną pomoc terapeutyczną.

Książka przetłumaczona na 25 języków!

źródło opisu: Wydawnictwo Szafa, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoszafa.pl/index.php?s=ne&i=49

Dobrze napisana książka o tym, jak często kobiety nie potrafią być asertywne i ulegają presjii otoczenia.życiowy poradnik o tym,jak być osobą asertywną i pewną siebie.

Tathagatha | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Nie wiem w którym roku autorka pisała tę książkę, wydaje mi się że niektóre postawy są już mocno nieaktualne. W każdym razie... jestem zadowolona że ją przeczytałam. Może szału nie robi, ale zwraca uwagę na wiele aspektów - bardzo ważnych dla kobiet. Okazuje się, że sama jestem 'grzeczną dziewczynką' w wielu kwestiach i nawet sobie nie zdawałam z tego sprawy.

Widziałam wiele niepochlebnych opinii o tej książce. Może czytały ją niegrzeczne dziewczynki....ale wierzcie mi - jest wiele grzecznych, a ta książka to pierwszy krok żeby to zauważyć i uwierzyć w siebie!

Ania | 2013-08-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Jest to książka skierowana dla "grzecznych dziewczynek" ponieważ poznają swój problem, że nie są asertywne itd. Niektóre argumenty są bardzo dobre, żeby się zmienić do niektórych nie ma przykładów, rad jak to zmienić.
"Niegrzecznym" nie polecam tej książki z tego względu, że się wynudzą i nic w tej książce dla siebie nie znajdą.

Monika | 2010-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 04 grudnia 2010

"Najgłośniejszy poradnik ostatniej dekady"...

Dla mnie ten "poradnik" to stek bzdur.

Stanowczo nie polecam, odradzam wręcz.

MLB | 2014-04-24
Na półkach: Przeczytane, Polecane, E-book
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Polecam wszystkim dziewczynkom, grzecznym i niegrzecznym - bo podstawa, to się określić:)
Niegrzeczne dziewczynki to nie te manifestujące swoją "niegrzeczność" tatuażem, strojem, zachowaniem ( choć nie zawadzi;-))To te, które podejmują racjonalne decyzje w swoim interesie, nie naruszając zbytnio cudzego. To, te, które wiedzą, co to jest zdrowy egoizm, znają swoją wartość.
Grzeczne, to te, które wychowują synów i córki wg "grzecznych" kryteriów. I tak szerzy się ta "choroba przenoszona drogą umysłową" od kilku tysięcy lat. Banalne? Tak - dlatego przerażające.
Dziewczynko, jeśli oburza Cię ta książka, to przeczytaj ją jeszcze raz, a potem jeszcze raz...I tak, aż do skutku.

ewa | 2012-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Nie doczytałam do końca!!Jak dla mnie porażka!! Wyszło na to, iż kobieta to bezradna istota chodząca po ziemi.

vicky222 | 2014-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2014

Platon

Nie wiem jak zabrać się za recenzję tej książki. Dostałam ją od koleżanki i mimo, że jest wydana w 2010 r. nie miałam okazji jej czytać. Faktem jest duża popularność poradnika. Szumny tytuł wabił wszystkie kobiety, i te grzeczne i te niegrzeczne. W dużym skrócie poradnik ten porusza temat asertywności.

Okiem psychologa jest to poradnik pokazujący wiele stereotypów i zjawisk dotyczących kobiet, np. wyuczona bezradność, samospełniająca się przepowiednia. Trafne spostrzeżenia autorki odnoszą się do wielu kwestii błędów myślowych kobiety. Błędów, które są wpajane małym dziewczynkom od dzieciństwa. Na szczęście zmienia się obraz Polskiej kobiety, jednak w dalszym ciągu spotykam na swojej drodze Panie, które odsuwają się w cień...

po-prostu-czytaj | 2013-08-31
Przeczytana: maj 2013

„Nie znam niezawodnego sposobu na sukces, ale znam sposób na nieuchronną porażkę starać się każdemu dogodzić” – ta myśl Platona jest motywem przewodnim książki Ute Ehrhardt. Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować mojej przyjaciółce za tak wspaniały prezent jaki od niej otrzymałam. Gdyby nie ona możliwe, że nigdy nie wpadła by mi w ręce ta pozycja.

Już z samego tytuły można wywnioskować, że książka jest swego rodzaju poradnikiem, jak w dzisiejszym zwariowanym świecie, współczesna kobieta ma walczyć o swoje. Autorka w bardzo trafny sposób zgłębia tajniki kobiecej psychiki zwracając szczególną uwagę na błędy jakie każda z Nas popełnia w życiu. Właściwie trudno w niej doszukiwać się jakichkolwiek pochlebstw w stronę płci pięknej. Ute zwraca szczególną uwagę na kwestię poddaństwa, przystosowania czy stereotypy, które nami kierują.

Czytając ten „najbardziej wywrotny poradnik dla kobiet” – przynajmniej za taki jest uważany, dochodzę do wniosku, że kobiety to generalnie słaba...

Monika Duraj | 2014-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Spodziewałam się zabawnego poradnika podobnego do ,,Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" a książka okazała się poważnym poradnikiem psychologicznym. Momentami była nudna i ominęłam kilka fragmentów, lecz mimo to uważam że jest w niej wiele ciekawych spostrzeżeń. Szczególnie zainteresował mnie rozdział poświęcony mowie ciała kobiet. Po lekturze uzmysłowiłam sobie, że to, czego nie lubię w innych kobietach to właśnie wyuczona bezradność i udawanie słodkich idiotek, a właśnie takie zachowania kobiet są w tej książce piętnowane. Uważam, że dla wielu kobiet ta książka powinna być lekturą NAKAZANĄ.

| 2011-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Książka dla zagubionych i zależnych kobiet, daje kopa do działania. Lekka lektura jednak momentami nużąca, przymuszałam się do czytania.