Okładka książki Moc pozytywnego myślenia

tłumaczenie
Marta Umińska
The Power of Positive Thinking
wydawnictwo
Wydawnictwo Studio EMKA Ltd.
83-85881-19-0
pozytywne myślenie
poradniki
typ
papier
6,18 (178 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Książka ma dopomóc ludziom odnaleźć sens życia, sprawić by dane im było spędzać je godnie, szczęśliwie, nie trwoniąc danego im czasu. W książce można znaleźć porady i podpowiedzi: Jak przestać się zamartwiać, Co zrobić aby ludzie Cię szanowali i po prostu lubili, Jak uwierzyć w siebie.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
skarbka78 | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Autor formułując swą filozofię życiową znalazł odpowiedzi na wszystkie swoje pytania w naukach Jezusa Chrystusa. Książka uczy pozytywnego myślenia jako praktycznego zastosowania wiary do przezwyciężania porażek; stosowanego chrześcijaństwa; życia trudnego i zdyscyplinowanego, lecz przynoszącego wielką radość człowiekowi, który odniesie zwycięstwo nad samym sobą i nad przeciwnościami tego świata. "Moc pozytywnego myślenia" propaguje siłę modlitwy, wiary, nadziei, miłości, przebaczenia, spokoju i równowagi ducha. Większość wskazówek poparta jest licznymi cytatami z Biblii.
Polecam osobom potrzebującym duchowego wsparcia i wyciszenia.

Marysieńka | 2011-10-12
Przeczytana: 1997 rok

"Uwierz w siebie! Uwierz w swoje możliwości! Bez skromnej, lecz rozsądnej ufności we własne siły nie możesz odnieść sukcesu ani być szczęśliwy." To pierwsze zdania tej książeczki. Autor w przystępny sposób stara się przekonać czytelnika, że osiągnięcie w zyciu szcęścia i powodzenia w dużej mierze zależy od nas samych. Pracując nad sobą, pokonując codziennie swoje słabości, wierząc w siłę modlitwy - możemy osiągnąć sukces. Dla każdego z nas co innego jest miarą sukcesu, ale wszyscy potrzebujemy harmonii z samym sobą. Norman V. Peale podaje nam wiele sposobów na osiągnięcie tej harmonii a także przykładów ludzi, którzy z jego porad skorzystali z wymiernym skutkiem. Ja jestem niepoprawną optymistką, ale wielu ludzi nie potrafi radzić sobie z problemami, uwierzyć we własne mozliwości i dla takich osób przeznaczona jest ta książeczka. Czasem jednak i optymista powinien się dodatkowo wzmocnić, więc polecam wszystkim zainteresowanym!!!

Marthuska | 2011-09-24
Przeczytana: 2008 rok

Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, książka jaką przeczytałam! A czytałam ją póki co 2 razy i na pewno zrobię to kiedyś po raz kolejny. Inspirująca, dodająca wiary w siebie, podnosząca na duchu, doskonale pomocna w różnych dylematach, rozterkach i problemach. Otwiera nam oczy na pewne sprawy i pozwala zrozumieć, że nasze życie, to jacy jesteśmy, co myślimy i jak się czujemy, zależy wyłącznie od nas samych i siły naszej wiary. Wszystko zaczyna się tak naprawdę w naszym umyśle, dlatego sposób myślenia jest tak istotny i trzeba nieustannie nad nim pracować.
Książkę zdecydowanie polecam każdemu!

keys | 2012-12-18
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam

Przyznam, że w pewnym okresie życia ta książka wiele mi pomogła. Wracam do niej dość często.

foolosophy | 2010-03-04

Książka mnie rozczarowała, myślałam, że znajdę w niej pomoc dla moich kompleksów, że uwierzę w siebie i nic … jedno wielkie nic.
Może i jest pomocna, ma dobre rady, ale … dla osób wierzących w Boga, katolików. A ja się do nich nie zaliczam. Jestem w trakcie zmieniania religii (zbieram informacje, czytam książki na temat buddyzmu i poważnie myślę o przejściu na ta religię, w 3 klasie gimnazjum nie będę już chodzić na religię, tylko na etykę). A w tej książce trzeba uwierzyć w siłę Boga, wierzyć w niego i mocno się z nim związać. No cóż mówi się trudno, jednak, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Katolikom na pewno pomoże! ; )

po-prostu-czytaj | 2014-04-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Już na stronie tytułowej czytelnik dowiaduje się, iż pozycja po którą sięgnął sprzedała się w wielomilionowym nakładzie. Jest to „najbardziej inspirująca książka naszych czasów”. Skoro tak, skoro interesuje się rozwojem osobistym to przecież musze tę książkę przeczytać. „Moc pozytywnego myślenia. Przeczytaj tę książkę, a zmienisz swoje życie”. No to przeczytałam….

Nie zmieniłam swojego życia, w jakiś drastyczny sposób. Nie dowiedziałam się wielkich oszałamiających prawd, które pozwoliłyby mi odmienić sposób myślenia. Może to zabrzmi dziwnie, ale nie było w niej niczego, co doprowadziłoby mnie do stanu „WOW – on ma racje, zacznę tak postępować”. O sile wiary we własne możliwości wiedziałam zanim zaczęłam ją czytać, może dlatego nie powaliła mnie wersja Normana V. Peale. Nie twierdzę, że tak książka jest zła, że nic nie daje. Każda pozycja, która jest poradnikiem i ma w jakiś sposób wpłynąć na Twoje dotychczasowe życie, przyniesie efekty tylko wtedy, gdy spróbujesz z nich skorzystać. Je...

natalia | 2013-01-20
Na półkach: Mam, Psychologiczne, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Nieźle mi namieszała w głowie ta książka, to fakt. Sama nie wiem co myśleć o przedstawionych w niej sposobach na przemienienie swego dotychczasowego życia. Czy to możliwe, by samo to jak postrzegamy pewne sprawy miało aż tak ogromne znaczenie i wpływ na powodzenie podejmowanych przez nas czynów. Przyznam szczerze, że mimowolnie zaczęłam wypróbowywać metody pana Peale, nawet te, które zawierają w sobie modlitwę, mimo iż w kwestii wiary wciąż nie jestem stuprocentowo pewna. I z przerażeniem stwierdzam, że wizualizacja sytuacji przebiegającej tak, jakbym tego chciała, połączona z wiarą w to, że tak naprawdę się stanie, a do tego odmówienie krótkiej modlitwy już dwa razy poskutkowało. Oczywiście, że w grę wchodzi czysty przypadek, lecz co mi szkodzi wypróbować pozytywnego nastawienia przez dłuższy okres czasu? Inną lekcją, którą wyciągnęłam z lektury jest zdanie sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na stan fizyczny mają negatywne emocje i uczucia. Nie potrafimy sobie z nimi poradzić, co p...

Sabina | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Uwielbiam książki o takiej tematyce, napełniają mnie pozytywnym myśleniem i dodają chęci do działania. "Moc pozytywnego myślenia" zawiera wiele przydatnych rad, które warto zastosować. Autor posłużył się przykładami, co sprawia, że jest jeszcze bardziej przekonująca. Polecam serdecznie! :)

apachserver | 2014-01-18
Przeczytana: 20 sierpnia 2006

Dobra, lecz autor zaklina rzeczywistość. Jakby sama myśl, że będzie dobrze była magiczną siłą sprawczą. Tak nie jest.

Sówka | 2012-06-23
Przeczytana: 24 kwietnia 2012

Wspaniała i bardzo natchniona książka.
Daje dużo nadziei ,pocieszenia,a przede wszystkim wiary,której nam brakuje w ciężkich chwilach.
Życie duchowe,zaniedbujemy w pogoni za czymś nieosiągalnym?
Modlitwy,Bóg,konkretne przykłady osób, oraz zmiana na skutek uwzględnienia bliskiego związku miedzy tym, jak człowiek myśli, a jego samopoczuciem.
Jednym słowem miodzio:D
Dla wszystkich mających odwagę spojrzeć głębiej nie tylko oczami.
Polecam. Agi.

Załóż konto za darmo!