Panna Anna Biega Zakochaj się w bieganiu

Wydawnictwo: Septem
poradniki
Morganna

Chcę biegać, ale nie wiem, od czego zacząć. Co jest potrzebne na pierwsze treningi? Jak wybrać buty do biegania? Co jeść przed treningiem i po treningu? Jak jeść zdrowo w pracy? Co zrobić, by nam się tak chciało, jak nam się nie chce? Jak być fit przez 9 miesięcy i wrócić do formy po porodzie? Czy warto startować i jak się przygotować do zawodów? Jeśli często zadajesz...

Chcę biegać, ale nie wiem, od czego zacząć.
Co jest potrzebne na pierwsze treningi? Jak wybrać buty do biegania?
Co jeść przed treningiem i po treningu? Jak jeść zdrowo w pracy?
Co zrobić, by nam się tak chciało, jak nam się nie chce?
Jak być fit przez 9 miesięcy i wrócić do formy po porodzie?
Czy warto startować i jak się przygotować do zawodów?

Jeśli często zadajesz sobie chociaż jedno z tych pytań — nie mogłaś trafić lepiej. Codziennie na blogu dostaję mnóstwo podobnych. Dlatego zebrałam własne doświadczenia, popytałam specjalistów i napisałam książkę, która może się przydać każdej z Was. Nie będę Ci radzić: „Ćwicz wtedy lub wtedy” albo „Biegaj taką i taką metodą, żeby szybko dojść do formy”, „To jedz codziennie, a tego unikaj”. Każda z nas jest inna, prowadzi inny tryb życia i ma odmienne upodobania. Pokażę Ci, co u mnie zadziałało, i jeśli masz chęć, wypróbuj, może Tobie też to się spodoba. Chcę Ci udowodnić, że nigdy nie jest za późno na zmiany i że bieganie można polubić. Więcej: można się w nim nawet zakochać!

źródło opisu: http://septem.pl/ksiazki/zakochaj-sie-w-bieganiu-a...(?)

źródło okładki: google

Joanna Wilaszek | 2017-05-17

Po książkę "Zakochaj się w bieganiu" sięgnęłam z kilku powodów. Po pierwsze, od kilku lat myślałam o zapoznaniu się z tym sportem, ale do tej pory jakoś się nie zebrało, a książka zapowiadana była właśnie jako przewodnik dla tych, którzy chcą, ale nie wiedzą, jak. Po drugie, byłam bardzo ciekawa książki Panny Anny, której bloga bardzo lubię - pozytywne wpisy, dystans, ciekawe podejście do życia. Na koniec skusiły mnie szybkie, smaczne i zdrowe przepisy - możliwość ekspresowego przygotowania pożywnego, zdrowego i do tego smacznego dania działa na mnie jak magnes.
Ale do rzeczy: książka jest bardzo przyjazna, zdjęcia uprzyjemniają lekturą, szata graficzna ładna, napisana płynnie, czyta się ją jednym tchem nawet na pół śpiąco. Książka z pewnością przyda się osobom rozpoczynającym przygodę, nie tylko z bieganiem, ale ogólnie ze sportem, zwłaszcza uprawianym na zewnątrz. Dla mnie, osoby aktywnej, bardzo dużo jeżdżącej na rowerze i wędrującej po górach, niektóre porady są bardzo...

agta | 2017-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Książkę przeczytałam niestety tylko pobieżnie, gdyż miałam ją w swoich rękach zaledwie przez jeden wieczór, mimo to jestem pewna, że lektura ta może być pomocną. Autorka nie przyjmuje pozycji wszystko-wiedzącej znawczyni biegania, tylko posiłkuje się opiniami specjalistów, trenerów, fizjoterapeutów itd.

Chętnie sięgnę po nią na dłużej.

Morganna | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Podobała mi się ta książka. Przede wszystkim, super wydana, co zawsze cenię. Ładne zdjęcia, piękny papier, przyjemna grafika. To wszystko powoduje, że chce się czytać. No i biegać... :) Książka pisana bez zadęcia, a równocześnie ciekawie. Dużo praktycznych porad, zwłaszcza dla początkujących. W środku 3 przykładowe plany treningowe, kilka przepisów na zdrowe jedzenie, porady dietetyków i rozmowy z trenerami. Całość pisana dość konkretnie, co jest dużą zaletą.

Magdalee | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Jestem troche rozczarowana. Jak na moj gust w ksiazce jest za duzo prywaty, a za malo konkretow. Przydaloby sie wiecej planow treningowych np. na 5 i 10 km. Za to przepisy byly bardzo fajne i proste. Bardzo pomocne-super:)

Zagateczka1992 | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017