Zostań u mnie na noc

Okładka książki Zostań u mnie na noc Anna Szczypczyńska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zostań u mnie na noc
Anna Szczypczyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna Cykl: Dzisiaj śpisz ze mną (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dzisiaj śpisz ze mną (tom 2)
Wydawnictwo Luna
2023-03-22
2023-03-22

Wyróżniona opinia i

Zostań u mnie na noc

przeczytanych książek 1615 napisanych opinii 1055

Moje klimaty. Bardzo bardzo polecam!

Moje klimaty. Bardzo bardzo polecam!

W książce dużo jest o zaufaniu do innego człowieka. O odepchnięciu w niepamięć starych rozczarowań, zawodów i bólu, którzy przysporzyli nam inni ludzie, i ponownym obdarzeniu zaufaniem. Ta ufność wiele kosztuje i nie każdego na nią stać. Nina Szklarska, główna bohaterka książki, ma z nim ogromny problem.

"Zostań u mnie na noc" to historia jednego lata z życia Niny. Jej zwyczajne, rodzinne obowiązki, zmiany w życiu zawodowym i perypetie miłosne. Córki kobiety wyjeżdżają na wakacje ze swoim ojcem, a ta, obdarzona nagle ogromem wolnego czasu tylko dla siebie, zaczyna się w nim gubić i sama nie wie jak właściwie go spożytkować. Odnawia znajomość ze starym kochankiem, z którym spotykała się, kiedy jeszcze jej małżeństwo trwało. Na horyzoncie pojawi się też możliwość innej znajomości. Kobieta musi podjąć decyzje czego właściwie chce ona, a nie co będzie najlepsze dla jej rodziny. Musi wreszcie pomyśleć tylko o sobie i tak poprowadzić swoje życie, by wreszcie osiągnąć pełnię szczęścia.

Główna bohaterka to bardzo schematyczna i nudna postać. Przedstawicielka klasy średniej, zadbana kobieta po życiowych zawirowaniach, z nieodłączną przyjaciółką u boku, z którą wydaje się być połączona pępowiną, i dwoma przystojniakami do wyboru, którzy tylko czekają na jej skinienie. Ten zestaw dałoby się ciekawie ograć, gdyby w książce znalazła się interesująca fabuła. Tej jednak ani widu, ani słychu.

Książkę da się streścić dwoma słowami: lato Niny. To był wycinek jej życia, zwykłej codzienności. nawet wątki romantyczne nie były na tyle rozbudowane czy zaskakujące, by to one stały się osią historii. Książka jest tak naprawdę o niczym i strasznie się na niej wynudziłam. Czekałam do połowy, że może objawi się jakiś zamysł na tę historię. Niestety, nie. Drugą połowę doczytałam z poczucia obowiązku, ale zupełnie nic mi ona nie dała.

Jeśli lubicie czytać nieangażujące historie o czyimś zwyczajnym życiu, ani tajemnicze, ani zabawne, ani smutne, ani ekscytujące - sięgnijcie po "Zostań u mnie na noc". Jest to już drugi tom "przygód" Niny i książki te mają wielu fanów. Dla mnie jednak była to kompletna pomyłka. Historia bezbarwna, nużąca, pozbawiona jakiekolwiek akcji. Nie polecam, bo zupełnie nie trafiła w mój gust.

"Zostań u mnie na noc" to historia jednego lata z życia Niny. Jej...

Po "Zostań u mnie na noc" sięgnęłam po seansie netfliksowej produkcji "Dzisiaj śpisz ze mną", która powstała na podstawie debiutanckiej powieści Ani Szczypczyńskiej pod tym samym tytułem.

Interpretacja Karoliny Gorczycy bardzo fajnie brzmiała w głośnikach mojego samochodu, bo uwielbiam słuchać uchoksiążek w drodze do i z pracy :)

Historia Niny Szklarskiej, która zdążyła już nieco w swoim życiu pozmieniać, natomiast niezmiennie w jej umyśle i sercu kołacze się Janek Ogiński, nie jest może odkrywcza, ale za to bardzo życiowa.

Dziękuję autorce za zapoznanie mnie z terminem "situationship" :)

Polecam jako lekturę na wakacje.

Historia Niny Szklarskiej, która zdążyła...

Tytuł: "Zostań u mnie na noc"
Autor: Anna Szczypczyńska
Data premiery: 22.03.2023r.
Wydawnictwo: Luna

Lubicie wracać do swoich ulubionych bohaterów?
Czy wolicie jak książka jest jednotomowa?
Podzielcie się w komentarzu.
"Zostań u mnie na noc" to kontynuacja zekranizowanej już pierwszej części powieści Anny Szczypczyńskiej "Dzisiaj śpisz ze mną".
I...
Jestem oczarowana!
Zresztą co tu dużo pisać!
Ania za co się weźmie, to wyjdzie jej dobrze!
Zawsze porusza życiowe sprawy, które można znaleźć w swoim życiu "codziennym" i czyta się je z wypiekami na twarzy. Przy nich nie ma szans na nudę!
Tym razem wróciliśmy do Niny Szklarskiej. Jaka ja byłam ciekawa dalszych losów bohaterów. Przyznam się bez bicia, że ciągle mam przed oczami ostatnią scenę z filmu 🙈 przecież to nie mogło się tak skończyć!
Nie mogło, jednak.
Ale to film. Poprzednia cześć.
W drugiej części Nina nie jest już z Maćkiem. Rozstali się. Czasami buzują w niej negatywne emocje względem byłego męże, ale z czasem zluzowała. Nauczyła się funkcjonować i przyjmować to, co szykuje dla niej los. Sama korzystała z życia... pojawili się u niej inni mężczyźni. A Janek? Wykazywała go z pamięci...
Czy skutecznie?
Nie.
Nie potrafiła bez niego funkcjonować.
Nie potrafiła przestać o nim myśleć.
Nie mogła sobie z tym poradzić.
A Janek?
Mimo tego, że w jego życiu pojawiła się Pola, on myślami był gdzie indziej...
Jeżeli jesteście ciekawi jak potoczyły się dalsze losy bohaterów - odsyłam do książki 😁
Rewelacja!
Podobało mi się to, jak zostali przedstawieni bohaterowie. Mam wrażenie, że każdy z nich dojrzał i odnalazł w życiu to, co ich uszczęśliwia.

Tytuł: "Zostań u mnie na noc"
Autor: Anna Szczypczyńska
Data premiery: 22.03.2023r.
Wydawnictwo: Luna

Lubicie wracać do swoich ulubionych bohaterów?
Czy wolicie jak książka jest jednotomowa?
Podzielcie się w komentarzu.
I...
Jestem...

Kolejna fajna pozycja od Ani. Typowo babska historia. Chociaż miałam nadzieje że Nina jednak pójdzie w inna stronę ;)

Nina Szklarska. Poznałyśmy się w "Dzisiaj śpisz ze mną". I tak jak wtedy, tak teraz uważam, że to świetna dziewczyna.
Pomieszało jej się w życiu, a mimo to idzie naprzód. Stara się. Buduje i dba o relacje. I nie mówię tu tylko o relacjach damsko-męskich. Dzieci, rodzice, przyjaciółki, praca. I naprawdę, jestem pewna, że każda z nas znajdzie w niej trochę siebie. Każda z nas też weźmie z tej historii lekcję dla siebie. Albo wiele lekcji. Ja zaznaczyłam mnóstwo fragmentów, do których będę wracać. Myśli, o których w codziennym pędzie łatwo zapomnieć. A Autorka w dobitny sposób przypomina, że życie mamy jedno. Może być pomieszane i poplątane, ale to nasze, jedno, wyjątkowe życie. Warto brać z niego ile się da, warto żyć, próbować, doświadczać.

„Ciężko stawiać siebie na pierwszym miejscu, gdy przez lata robiło się inaczej. Nie sposób już nawet ocenić, która decyzja jest twoją decyzją, a nie składową decyzji innych ludzi.”
Przyznam się bez bicia, że to moja pierwsza książka Anny Szczypczyńskiej🙈. Dopiero kiedy wzięłam ją do rąk, ujrzałam, że to kontynuacja powieści „Dzisiaj śpisz ze mną”, która jest sfilmowana przez Netflix i muszę ją koniecznie obejrzeć, z samej czystej ciekawości.
Mimo, że zaczęłam czytać „od środka” to wydaje mi się, iż całkiem niezłe odnalazłam się w świecie Niny Szklarskiej. Jest to kobieta stojąca przed progiem 40. urodzin, rozwiedziona, posiadająca dwie córki oraz psa. Cała historia skupia się głównie na jej przemianie oraz na wydarzeniach, które na nią wpłynęły. Nina musi w końcu chwycić swoje życie za rogi - kto będzie jej kibicował? Kogo do siebie dopuści?
Książkę czyta się dość szybko. Mogę przyznać wręcz, że nadaje się na relaks. Nie trzeba czytać jej w wielkim skupieniu. Jest dość schematyczna, wiele istotnych rzeczy można z łatwością przewidzieć.
Poruszane są w niej motywy miłości, przyjaźni, wielu relacji na stopach - matka - córka; ojciec - córka; relacja byłych małżonków, kochanków itp.
Nie zabraknie także namiętności.
Czy polecam? Myślę, że tak.
To pozycja luźna, niezobowiązująca.
Ciekawa jestem, czy autorka planuje 3. tom.

Poukładane życie często daje poczucie bezpieczeństwa, ale czasem zmiany mogą przynieść więcej szczęścia i pożytku, niz tkwienie w znanej codzienności.

O tym właśnie miała okazję przekonać się bohaterka książki:
Zostań u mnie na noc- Anny Szczypczyńskiej, wydawnictwo wydawnictwoluna

To kolejna część powieści sfilmowanej przez znaną platformę Nestfix.
Zdecydowanie książka dla wielbicieli romansów. Dużo miłość, uczuć, emocji.
Książka lekka, szybko się czyta. Mnie osobiście mocno nie wciągnęła, nie było tego uczucia, że chce poznać już zakończenie, a jednocześnie chciałbym, żeby ta przygoda się nie kończyła za szybko😉 cała historia lekko do przewidzenia. Ale nie da się ukryć że większość książek romantycznych bazuje na podobnych schematach. Jednak myślę, że osoby które ten gatunek bardzo lubią, znajdą w tej książce kolejna ciekawą historię.

Nina wiele razy rozszarpywana przez życie zostaje postawiona przed kilkoma wyborami i sytuacjami które zmienią jej stabilne i poukładane życie. Jednak co przeżyła do tej pory daje jej odwagę podjąć ryzykowne decyzję i wprowadzić zmiany w swoim życiu. Nie można ukryć, że zmiany te nie były by możliwe gdyby nie nową szefową i mężczyźni, którzy w jej sercu sieją chęć zmian. Czy jej decyzję rozsypią w gruz zbudowane poczucie bezpieczeństwa po rozwodzie, a może Nina wreszcie odkryje prawdziwa radość z życia?

Zapraszam do czytania🥰

O tym właśnie miała okazję przekonać się bohaterka książki:
Zostań u mnie na noc- Anny Szczypczyńskiej, wydawnictwo wydawnictwoluna

To kolejna część powieści sfilmowanej przez znaną platformę Nestfix.
Zdecydowanie książka...

Na półkach: , , , , , ,

Nina Szklarska od trzech lat jest rozwiedziona. Nie potrafi ułożyć sobie życia. Już raz pomyślała tylko o sobie i to się skończyło katastrofą. Na swojej drodze spotka kilku mężczyzn. Czy będzie potrafiła, dokonać właściwego wyboru?
Nina to bohaterka, która wychowuje dwie ciekawe świata córeczki i wspaniałego psa Oreo. Jakiej jest rasy? Tego dowiecie się, czytając książkę "Zostań u mnie na noc". Polubiłam tego psiaka.
Kolejnym bohaterem jest Jan Ogiński. Jest byłym kochankiem Niny. Nie widzieli się od ponad 5 lat. Mimo wszystko nadal o niej myśli. Czy ich drogi ponownie się skrzyżują?
Jest jeszcze Maciek były mąż Niny. Czy ich miłość  na 100% umarła? Dlaczego już nie są razem? Czy zostali przyjaciółmi, czy raczej wrogami?
W tej części pojawia się pewien stolarz, który troszeczkę namiesza w życiu pewnej osoby. Szczegółów nie zdradzę, ale warto się temu przyjrzeć z bliska.
Poznałam jeszcze kilka równie interesujących osób, ale o nich wam nie opowiem. Chciałabym, żebyście odkryli je sami.
Autorka Anna Szczypczyńska drugi raz zabiera nas w bardzo emocjonującą podróż. Zadaje w niej pewne pytanie, na które próbuje odpowiedzieć Nina. Czy zacznie żyć dla siebie, a nie tylko dla innych? Czy odnajdzie własne szczęście, nie oglądając się za siebie? Czy ułoży sobie życie?
Przyznam szczerze, że pierwszą część "Dzisiaj śpisz ze mną" obejrzałam na Netflixie. Dzięki temu poznałam bohaterów i bardzo dobrze odnalazłam się w drugiej części "Zostań u mnie na noc".

Autorka stworzyła ciekawą powieść, w której nie znajdziecie szybkiej akcji, ale za to otrzymacie interesującą fabułę. Anna Szczypczyńska bardzo dobrze opisała swoich bohaterów. Podobały mi się przemyślenia Niny. Dzięki temu wiedziałam, co siedzi w jej głowie.
Każdy rozdział zaczyna się ciekawym cytatem. Na końcu książki znalazłam playlistę — utwory, które słuchała autorka, tworząc swoją najnowszą powieść. Warto sobie ją włączyć podczas czytania książki "Zostań u mnie na noc". Dzięki temu ta historia stanie się jeszcze bardziej emocjonująca.
Tutaj nie brakuje zmysłowości i pikanterii. Nina ma bardzo szalone myśli. Koniecznie musicie je poznać.
Polecam tę książkę jedynie osobom pełnoletnim.
Ta historia tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Mam cichą nadzieję, że już niedługo ponownie usłyszymy o Ninie i jej znajomych.

W 2018 roku czytałam pierwszą część książki "Dzisiaj śpisz ze mną", gdy dowiedziałam się, że na Netflixie będzie premiera filmowa tej części, a za chwilę Wydawnictwo Luna wyda kontynuację byłam ogromnie ciekawa jak to wszystko się potoczy. Na samym początku zobaczyłam film, a teraz zabrałam się za drugą część książki. Jak mi się podobało ?

"Zostań u mnie na noc" to historia o tym, że warto spełniać swoje marzenia, walczyć o swoje szczęście i o tym jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Życie Niny zmienia się o 360 stopni, odchodzi od męża i układa sobie życie na nowo. Jak jej się to uda?

Przyznam się, że bardzo spodobała mi się ta kontynuacja, czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Ogromnie mi się spodobało jak potoczyły się losy bohaterów. Ta ich odwaga i determinacja mogą być wzorem dla innych, że naprawdę czasem warto postawić wszystko na jedną kartę i zawalczyć o swoje szczęście.

Jeżeli lubicie opowieści o silnych kobietach i miłości koniecznie musicie przeczytać te serię. TYLKO koniecznie przeczytajcie pierwszą część, ewentualnie zobaczcie film.

Polecam!

Moja ocena to 7/10

We współpracy reklamowej z Wydawnictwem Luna!

"Zostań u mnie na noc" to...

• Przeczytane 2023
  • Idealna na prezent
  • Przeczytane w 2023
  • Posiadam, Wydawnictwo Luna

Dodaj cytat z książki Zostań u mnie na noc