Minecraft. Kodowanie krok po kroku

hobby
Wydawnictwo RM
2023-10-11
2023-10-11

Okładka książki Porwanie królewny Witolda Wojtkiewicza Marta Dobrowolska-Kierył, Justyna Mrowiec
Porwanie króle... Marta Dobrowolska-K...
Okładka książki Pożegnanie powstańca Artura Grottgera Marta Dobrowolska-Kierył, Justyna Mrowiec
Pożegnanie pow... Marta Dobrowolska-K...

Czym jest kodowanie? Na to pytanie chyba każdy z nas zna odpowiedź. Moim zdanie jest ważne i warto z nim zaznajamiać dziecko od najmłodszych lat. Uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia, umiejętności przewidywania oraz wnioskowania, rozwija pamięć, koncentrację, ćwiczy orientację przestrzenną, mobilizuje dziecko do efektywnego uczenia się i kontrolowania swojej pracy, uczy rozpoznawania kolorów i figur geometrycznych, utrwala obraz cyfr, liczb i liter oraz wspomaga naukę czytania i liczenia. Jak sami czytacie, kodowanie rozwija dziecko na wielu płaszczyznach.

„Minecraft. Kodowanie krok po kroku” to książeczka, z którą nasze dziecko będzie uczyło się kodowania i to w towarzystwie Minecraft. Ilustracje do kodowania są w dwóch stylach (widać na zdjęciach),jeden jest łatwiejszy, drugi trochę trudniejszy.

Książeczka nie należy do cieniutkich, a wręcz przeciwnie. Ma aż 64 strony, co daje zajęcie dziecku na naprawdę długi czas.

„Minecraft. Kodowanie krok po kroku” to książka, którą według mnie warto podarować dziecku. W towarzystwie ulubionych bohaterów będzie się bawić i uczyć. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/12/minecraftkodowaniekrokpokrokuwydawnictworm.html

Na półkach: , , , , , ,

Któż nie lubił, jako dziecko, obrazków do kolorowania. Zawłaszcza tych, gdzie trzeba było zakropkować pola, by ukazała się barwa grafika.
Ta książeczka taka jest. Na 71 stronach możemy "wyczarować" coś ciekawego.
Aby powstał obrazek należy pomalować kredkami odpowiednie pola: w parze litery z cyfrą lub tylko same liczby.
Na końcu mamy miejsce na nasze własne pomysły, poprzez wymyślanie ilustracji, rysunków.
Technika ta uczy precyzji, spostrzegawczości, cierpliwości, kreatywnego myślenia. Polecana szczególnie dzieciom.
Może być przyjemnym zajęciem, zwłaszcza na długie wieczory jesienno-zimowe oraz słotną aurę za oknem.
Nam-dorosłym także polecam🖍📔🤗

Ta książeczka taka jest. Na 71 stronach możemy "wyczarować" coś ciekawego.
Na końcu mamy miejsce na nasze własne pomysły,...

• Do kupienia
  • Technologia