Suma drobnych radości

poradniki
Pascal
2017-08-30
2017-08-30

Liczyłam na cos więcej niż sympatyczny wstęp i nieco oklepane przepisy, ale - czemu nie, można sobie przypomnieć i takie na przykład bagietki upiec.
Natomiast to co między nimi - równie dobrze mogłoby się znaleźć w katalogu ikei czy innym popularnym wnętrzarskim czasopiśmie. Duże rozczarowanie!

Sama nie wiem, czego się po tej książce spodziewałam - sposobów na dostrzeganie drobnostek a może zwyczajnego opisu czyjejś codzienności. Zawiodłam się na tej pozycji, poza zwitkiem frazesów dotyczących hygge i niekończącym się powtarzaniem, że sami możemy wybrać jak wygląda nasze życie, nie znalazłam w niej ani jednego zdania, które pozwoliłoby wystawić mi pozytywną opinię.

Bardzo fajna, psychologiczna pozycja o odnajdywaniu szczęścia w sobie, dostrzeganiu go w codzienności, w prostych czynnościach, w swoim domu, rodzinie, otoczeniu. Trochę o hygge, lykke. Taka przyjemna, lekka lektura z bardzo ładną szatą graficzną i miłymi fotografiami autorki. W sam raz na słoneczne popołudnie w ogrodzie, by po zakończeniu czytania dostrzec szczęście jeszcze bardziej, poczuć je w sobie i najbliższym otoczeniu.

Baaaaardzo długo miałam chrapkę na tą książkę, chociaż raczej nie odwiedzam bloga autorki zbyt często (ok, odwiedziłam go może z 4 razy w życiu...). Dodatkową chęć na lekturę nakręciła we mnie Kasia z bloga Worqshop, która kilkakrotnie wrzucała do sieci fotki z milionem poznaczonych fragmentów w tej pozycji. Ja takich fragmentów podczas czytania wyłapałam może dwa... W tych miejscach, w których Autorka pisze o uczuciach, obawach i rodzinie. Te fragmenty są piękne, bo pochodzą z serca i to da się wyczuć. Pozostałe dywagacje na temat hygge i lagom to po prostu marketingowa sklejka, która spowodowała, że zaczęłam zastanawiać się o czym w ogóle jest ta książka. Odpowiedź przyszła z ostatnimi kartkami, gdzie Autorka dorzuciła jeszcze przepisy. Zdecydowanie zabrakło w tej lekturze instrukcji wymiany bezpieczników w Seacie Leonie. A mogło być tak pięknie...

Agnieszka wyraża moje myśli a jednocześnie moje obawy. Małe radości, celebrowanie chwil, rozpieszczanie najbliższych i siebie jest mi bardzo bliskie. Czasem jednak czuję presję, żeby być kimś więcej, kimś lepszym, robić więcej. Staram się ją odsuwać od siebie, ale nie zawsze mi to wychodzi.
Piękna książka. Dobrze napisana. Nie zgodzę się, że nie jest od każdego. Zapracowanie, brak czasu - to wszystko zależy od nas samych.

Piękna książka. Dobrze napisana. Nie zgodzę się, że nie jest od każdego....

Mój prezent spod choinki :) Przypominacz o tym by zwolnić i cieszyć się tym co mamy. Nawiązuje do #Hygge i #lagom, czyli tego co ostatnio modne. Opowiada o dobrym jedzeniu i o dobrych wnętrzach. A że jestem przed remontem to idealnie się wpasowuje :)
Lektura lekka łatwa i przyjemna. Akurat na świąteczny czas :)

Lektura lekka łatwa i przyjemna. Akurat na świąteczny czas :)

Mnie ta książka rozczarowała. Mam wrażenie że styl pisania na blogu, który znam i który lubię, to zupełnie inny styl niż ten, który znalazłam w książce.

Miło, słodko, pastelowo i uroczo. Hygge i filozofia radości z drobiazgów. Sympatyczna książka ukazująca, jak cieszyć się życiem. Mam wersję na Kindla, więc nie mogę docenić jakości jej wydania, choć zdjęcia zawarte w książce, nawet w wersji czarno-białej robią pozytywne wrażenie.

Oj nie, tytuł mnie przyciągnął. To co w środku tak dziecinnie oczywiste..... No ludzie potrafią hmm biznes książkowy zrobić dosłownie na niczym. Żenująca.

Zapraszam do recenzji :)

Moim zdaniem świetna jak na poradnik, zajrzyj do recenzji, a zobaczysz więcej :)

Zapraszam do recenzji :)

• Poradniki

Dodaj cytat z książki Suma drobnych radości