Suma drobnych radości

Wydawnictwo: Pascal
poradniki
ania33

Jak wieść zwyczajne życie i odnaleźć w nim szczęście? Jak wykorzystywać to, co najlepsze w idei hygge, dzień po dniu? Wciąż chcemy więcej mieć, wygodniej i ładniej żyć, cały czas próbujemy zostać lepszymi wersjami siebie, poprawiając wszystko – od odcienia własnych zębów po ergonomię szafy. Szukamy mocnych doznań, nie zauważając urody małych rzeczy wokół. Ten klimat sprawia, że wielu z nas jest dziś wręcz sparaliżowanych lękiem przed byciem zwyczajnym człowiekiem. Agnieszka Burska-Wojtkuńska – blogerka (Mrs. Polka Dot), socjolog i mama, przekonuje, że skandynawskie zjawiska hygge i lagom to więcej niż sezonowe mody, więcej niż świeczki i puchate koce. To idee, które pozwalają zwolnić, zadbać o relacje i dostrzec szczęście w codzienności. W tej książce znajdziesz zachętę do tego, by zacząć doceniać zwyczajność, być mamą bez kompleksów oraz cieszyć się każdą chwilą. Stworzysz nastrojowe dekoracje i wykorzystasz przepisy na jedzenie dające poczucie błogości. Bo życie to suma drobnych radości.

źródło opisu: pascal

źródło okładki: pascal

Dżoana | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Lubię czytać tego typu książki. A może inaczej - lubię je oglądać :) Lubię ładne rzeczy, a takie książki są przepiękne, więc z przyjemnością je kartkuję. Jeśli chodzi o samą treść, to z nią bywa różnie, bo ciężko jest znaleźć pozycję, z którą zgadzałabym się w stu procentach. I z "Sumą drobnych rzeczy" było podobnie.

Po raz pierwszy pokuszę się o recenzję z wyraźnym zaznaczeniem plusów i minusów. Zacznę od tych drugich, bo zazwyczaj sama wolę najpierw usłyszeć złą wiadomość niż tę dobrą.
Podczas czytania niejednokrotnie przekonałam się, że książka ta nie jest dla współczesnych kobiet. Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach kobieta to matka, żona i kochanka, która pracuje, zajmuje się domem, robi zakupy, jeździ na wywiadówki i dba o całą rodzinę, aby tej niczego nie zabrakło i miała co zjeść. Wstaje najwcześniej i najpóźniej się kładzie, jest wszędzie i robi wszystko najlepiej jak potrafi, aby domownicy byli zadowoleni, a dom czysty i zadbany. Ja wiem, że tak to wygląda w...

malenstwo_83 | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Lubię czytać książki w których ktoś pisze o tym o czym ja myślę. Może nie mówię tu o hygge i lagom, może nie zgadzam się z jej obrazem minimalizmu, ale szukanie szczęścia w małych rzeczach, skupianie się na tym co naprawdę ważne a nie na ekranie smartfona i życiu innych ludzi uważam za słuszne. Cała ta książka jest ciepła jak puchaty koc, otula spokojem i wyjaśnia jak w codziennym biegu zatrzymać się być tu i teraz. Ja wiem to niby dla wszystkich oczywiste, a jednak większość z nas nie potrafi tego robić. Mam wrażenie, że do otaczania się ludźmi którzy są nam przychylni, do celebrowania życia, małych, prostych przyjemności trzeba...po prostu dorosnąć.

Fuffa | 2017-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: wrzesień 2017

Ta książka jest jak... szarlotka z lodami i bitą śmietaną oraz kawą w hipsterskiej knajpie.
Niby nic szczególnie odkrywczego, ale sam widok sprawia, że człowiek się ślini.

Pięknie wydana, można powiedzieć, prezentowa pozycja, która traktuje o tym (spłycając!), że w życiu warto się zatrzymać i docenić to, co mamy.

Szeroko pojęty slow life to moim zdaniem ważny temat w dzisiejszym świecie, który nieustannie zmusza nas do biegu (a przynajmniej raźnego truchtu).

Zdecydowanie przyjemne (w bonusie piękne zdjęcia i przepisy).

doottia | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Jako, że wszelkie pozycje czytelnicze nt hygge są mi obce, po książkę sięgnęłam z ciekawością i z sympatii do mrs Polka dot. I nie zawiodłam się gdyż książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Ciekawe wyłożenie tematu osadzone w polskich realiach, ale ze zdroworozsądkowym podejściem do życia, zwłaszcza jedzenia. Piękne zdjęcia, na końcu kilka przepisów, nic tylko czytać i pichcić, a potem jeść bez skrupułów :)

Milagros_xd | 2018-11-21
Przeczytana: 04 listopada 2018

Zapraszam do recenzji :)

Moim zdaniem świetna jak na poradnik, zajrzyj do recenzji, a zobaczysz więcej :)

karinapin | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

rewelacja;)nawet nie wiedziałam. ze ja też uprawiam hygge;)zaliczam do moich ulubionych;)pewnie często będę do niej powracac;)

Agnieszka | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

Agnieszka wyraża moje myśli a jednocześnie moje obawy. Małe radości, celebrowanie chwil, rozpieszczanie najbliższych i siebie jest mi bardzo bliskie. Czasem jednak czuję presję, żeby być kimś więcej, kimś lepszym, robić więcej. Staram się ją odsuwać od siebie, ale nie zawsze mi to wychodzi.
Piękna książka. Dobrze napisana. Nie zgodzę się, że nie jest od każdego. Zapracowanie, brak czasu - to wszystko zależy od nas samych.

ania33 | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017

Ciepla,wartosciowa,momentami wzruszajaca i przepieknie wydana.Idealna na jesienny wieczor.Polecam

Marta | 2019-02-04
Przeczytana: 2018 rok

Mnie ta książka rozczarowała. Mam wrażenie że styl pisania na blogu, który znam i który lubię, to zupełnie inny styl niż ten, który znalazłam w książce.

letka82 | 2019-02-12
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Mój prezent spod choinki :) Przypominacz o tym by zwolnić i cieszyć się tym co mamy. Nawiązuje do #Hygge i #lagom, czyli tego co ostatnio modne. Opowiada o dobrym jedzeniu i o dobrych wnętrzach. A że jestem przed remontem to idealnie się wpasowuje :)
Lektura lekka łatwa i przyjemna. Akurat na świąteczny czas :)