Lykke. Po prostu szczęście

The Little Book Of Lykke. The Danish Search for the Secrets of the World's
szczęście, hygge, lykke
poradniki
Natalia

Nie trudno zrozumieć, dlaczego Dania często jest nazywana najszczęśliwszym krajem na świecie. W Danii ludzie nie tylko mają pracę i zachowują doskonałą równowagę miedzy różnymi sferami życia, ale mogą też studiować za darmo, mają pociągi, które przyjeżdżają na czas, no i w przeliczeniu na gospodarstwo domowe wypalają najwięcej świeczek na świecie. Tak więc nikt nie wie o szczęściu – po duńsku...

Tak więc nikt nie wie o szczęściu – po duńsku LYKKE – więcej niż Meik Wiking, dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, autor bestsellera Hygge – Klucz do szczęścia. Dlatego właśnie od Duńczyków możemy uczyć się, jak osiągać spełnienie. Jednak Meik Wiking wierzy, że klucz do szczęścia mają nie tylko Duńczycy, są one ukryte w różnych miejscach naszego globu.
W swojej urzekającej książce Meik Wiking zabiera nas na poszukiwanie skarbu, który otworzy nam drzwi do dobrego życia. Dowiemy się, jak spędzać nasz cenny czas, jak odnosić się do sąsiadów i jak przygotować kolację. Autor podzieli się z nami opowieściami i radami z najszczęśliwszych zakątków naszej planety, tak byśmy i my znaleźli nieco więcej szczęścia w naszym życiu.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/poradniki/lykke,p645201631

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/poradniki/lykke,p645201631

Monka | 2017-11-27
Przeczytana: 21 listopada 2017

Dokładnie rok temu, bo z tego, co pamiętam również w listopadzie, cały świat oszalał na punkcie hygge :-) Może teraz czas na lykke :-) Meik Wiking - szef Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze - rok temu napisał rewelacyjny poradnik "Hygge - klucz do szczęścia" [ http://mufloneks.blogspot.com/2017/01/hygge.html ] teraz otrzymujemy następną jego książkę "Lykke - po prostu szczęście". W pierwszej podpowiadał nam jak zmienić nasze życie, aby odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię, a w drugiej rozprawia o szczęściu tak ogólnie. Zastanawia się czym ono jest? Opowiada jak postrzegają szczęście rożne narody? I zdradza nam jakie mają sposoby by je odnaleźć? Bardzo ciekawe jest jedno zestawienie, które znalazłam w tym poradniku. Trzy sposoby na szczęście: lektura, plik uśmiechów i towarzystwo darmowej rozrywki. Ja jeszcze dodałabym bliskość ukochanych osób, kawę i czekoladę ;-) I myślę, że mam swój prywatny przepis na szczęście ;-) Takich wskazówek w tym poradniku znajdziecie mnóstwo....

xxmagdaxx | 2018-06-15
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Bardzo ciekawa książka, napisana przystępnym językiem, pięknie wykonana (okładka, ilustracje, czcionki), pełna pomysłów jak zwiększyć poczucie szczęścia w swoim życiu, myślę, że często będę do niej wracać. Jedyny mankament to brak źródeł pod niektórymi wykresami, co w czasach fake newsów jest dla mnie niezmiernie ważne. Ale i tak czytanie tej książki było czystą przyjemnością, aż szkoda, że nie jest grubsza ;)

K-czyta | 2017-12-19
Przeczytana: grudzień 2017

Meik Wiking po raz drugi nie odkrywa jakichś pilnie strzeżonych tajemnic i nie udaje mu się uchronić od przypominania pewnych oczywistości. Mimo to wartość dodaną stanowią z pewnością odwołania do konkretnych badań, pokazywanie sposobów na szczęście z różnych krajów i prawdziwe historie osób, które postanowiły coś w swojej codzienności czy w bliskim otoczeniu zmienić. Poszukać skarbów, odkryć lykke. Na pewno nie jest to publikacja przełomowa i nie sądzę, aby miała za taką uchodzić, ale ja spędziłam przy niej kilka miłych chwil i cieszę się, że mam ją w swojej biblioteczce.

Pełna opinia na k-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2017/12/meik-wiking-lykke-po-prostu-szczescie.html

Hania | 2017-11-27

Mam wyjątkową słabość do książek Meik Wikinga. Są pięknie wydane, optymistyczne, zarażają pozytywną energią. A chociaż autor w zasadzie Ameryki nie odkrywa, bo teoretycznie wszyscy wiemy, co daje szczęście, to jednak taka sympatyczna przypominajka zawsze jest mile widziana.

Luna | 2018-02-07
Przeczytana: luty 2018

Kolejna książka M. Wikinga niestety nie sprostała moim oczekiwaniom. Biorąc pod uwagę samą treść, można zauważyć, że jest wiele rzeczy, które zwyczajnie się powtarzają i są kopiowane z "Hygge". Z drugiej zaś strony książeczka ta jest równie malutka, urocza i wizualnie przepiękna jak jej poprzedniczka.

Kinga | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Lekka lektura na wolny wieczór. Podobała mi się bardziej niż pierwsza część, więcej informacji, autor już nie powtarzał przez całą książkę tego samego tylko innymi słowami, jak to miało miejsce w hygge. Niczego nie odkrywa, ale jest przyjemna i optymistyczna.

karola | 2018-01-19
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Moja pierwsza książka w roku 2018. Zdecydowanie dobry wybór. Lepsza niż "Hygge". Niby mówi o prostych sprawach, niemal o oczywistościach, ale zdecydowanie warto to sobie przyswoić, przypomnieć, może uświadomić. Polecam gorąco!!

nwlod | 2018-07-10
rolig83 | 2018-06-19