Wyłącznik awaryjny

Okładka książki Wyłącznik awaryjny Grant Blackwood, James Rollins
Okładka książki Wyłącznik awaryjny
Grant BlackwoodJames Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Tucker Wayne (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Tucker Wayne (tom 1)
The Kill Switch
Albatros
2017-06-14
2017-06-14
Maria Gębicka-Frąc

Jako młody chłopak zaczytywałem się w książkach Ludluma, Higginsa, MacLeana. Teraz też czasami lubię sięgnąć po książkę sensacyjną. Mam kilku sprawdzonych pisarzy, a Rollins jest jednym z ulubionych.
Plusy:
- kolejny raz spotykam się z ciekawą wizją zagrożenia dla współczesnego świata;
- człowiek musi ciągle liczyć się z tym, że zostanie zaskoczony przez naturę (COVID),w przyszłości może to być LUCA;
- uwielbiam zwierzęta, a szczególnie psy, dlatego pokazany świat widziany zmysłami owczarka belgijskiego Kaina naprawdę fascynujący;
- rewelacyjne pokazanie więzi łączących człowieka i psa;
- wzajemne zaufanie i wiara w partnera, oddanie i bezgraniczna przyjaźń;
- dynamiczna akcja, trzymająca w napięciu, nie ma chwili na oddech;
- intrygujący wątek z odkrywaniem sekretów z początków istnienia ziemi;
- natura wciąż skrywa przed nami wiele sekretów, często jeszcze niezrozumiałych;
- wierne opisy nieznanych zakątków świata Syberia, RPA, Namibia;
- zakończenie, które wcisnęło mnie w fotel.
Minusy:
- jak dla mnie za mało tła naukowego.
Ogółem książka bardzo dobra.

Plusy:
- kolejny raz spotykam się z ciekawą wizją zagrożenia dla współczesnego świata;

Fani Michaela Crichtona i Dana Browna będą zachwyceni. Porywająca fabuła, dużo akcji i wspaniały duet głównych bohaterów tworzą wspaniałą mieszankę przygodowo-sensacyjną. Będę niecierpliwie czekać na wydanie dalszych przygód Tuckera i Kaina.

Wciągające.

Wciągające.

Szanowni tłumacze macie pięć lat spóźnienia .Czekam na drugi tom.

Szanowni tłumacze macie pięć lat spóźnienia .Czekam na drugi tom.

W tej książce urzekła mnie fabuła rozpoczynająca się od wydarzeń z początku XX wieku w Afryce i kontynuowana w obecnym stuleciu, gdzie główny bohater - Tucker Wayne (a także jego pies - Cain) na polecenie szefa Sigmy Force - Paintera Crowe'a ma wywieźć z Rosji naukowca, który mogłby wyeliminować najstarszą i niebezpieczną formę życia o nazwie LUCA. Wydarzenia zabierają głównych bohaterów z jednego miejsca na świecie w drugie, nieco gorętsze w jaskiniach Afryki Południowej, a jednocześnie los stawia Tuckerowi na drodze do sukcesu niebezpiecznych ludzi działających na polecenie rosyjskiego generała. Ta powieść mnie poprostu wciągnęła niczym jak kreskówki z kanału Jetix/Fox Kids, które lubię na YouTube oglądać.
Wszystko, co się działo, było precyzyjnie opisywane, co traktuję jako plus powieści. A do tego jeszcze chcę dodać, że już w USA wydano kolejną książkę o Tuckerze Wayne i jego psie, noszącą tytuł ,,Warhawk" (,,jastrząb wojny"),i narazie jeszcze nie ma informacji, aby ta powieść miała zostać u nas wydana, na co ja bardzo liczę, bo książki pana Rollinsa są super! Do tego jeszcze bardzo czekam na jego kolejną książkę o Sigmie, która ma nosić tytuł ,,Siódma Plaga" i zostać wydana 28 lutego następnego roku przez Wydawnictwo Albatros.
Krótko mówiąc książka jest majstersztykiem literackim i doskonałą ucztą dla czytelnika, a także dowód na to, że James Rollins potrafi mnie zaskakiwać!!!

Pierwsza część przygód Tuckera Wayne`a i na razie jedyna. Książkę czyta się szybko. Jeżeli ktoś lubi książki przygodowo- sensacyjne to polecam.

Bardzo dobra nowa seria jednego z moich ulubionych autorów. Świetny wątek wprowadzający psa. Polecam.

Pierwsza połowa w porządku, resztę popsuła ta cała Ania - nie polubiłam kobiety.

Pierwsze moje spotkanie z tym autorem i... jestem pod ogromnym wrażeniem. Książka dość długa, ale czyta się ją w szybkim tempie, wszystko dlatego, że jak najszybciej chciałam się dowiedzieć co będzie dalej. Przygoda się ciągnie od mroźnej Syberii, po upalną Afrykę. Pięknie pokazana przyjaźń między człowiekiem a psem, w zasadzie nie tylko przyjaźń, ale miłość, ogromne zaufanie, walka, porozumienie bez słów, nieprawdopodobna siła, w niektórych sytuacjach wielkie szczęście oraz ich doskonałe przeszkolenie na przetrwanie w różnych warunkach. Sprawy widzimy z dwóch stron, co jakiś czas jest opis ze strony Kaina, czyli psa. Sporo bohaterów, nie wszyscy byli źli, Kain i Trucker na swojej drodze spotkali dużo pomocnych ludzi, niestety paru przez to zginęło. Zakończenie jest wspaniałe, szczególnie z Christopherem i jego braćmi. Na pewno sięgnę jeszcze po inne książki tego autora, a szczególnie z Kainem i Truckerem.

Coś innego niż sigma, ale akcja jest:)

Coś innego niż sigma, ale akcja jest:)

• James Rollins
  • Thriller/sensacja/kryminał