Kongo requiem

Cykl: Lontano (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Congo Requiem
Ag2S

Choć rodziny się nie wybiera, diabeł wybrał swój klan. U Morvanów wszystkie drogi wiodą do piekła… Tajemnice, których nie udało się rozwikłać, prowadzą Grégoire’a i Erwana do Lontano, mrocznego serca Afryki – brutalnej, wrogiej, wyniszczającej żarem i tonącej w błocie pory deszczowej. To tam, w miejscu, gdzie toczy się konflikt etniczny, gdzie dla ich rodziny wszystko się zaczęło i gdzie...

Choć rodziny się nie wybiera, diabeł wybrał swój klan.
U Morvanów wszystkie drogi wiodą do piekła…

Tajemnice, których nie udało się rozwikłać, prowadzą Grégoire’a i Erwana do Lontano, mrocznego serca Afryki – brutalnej, wrogiej, wyniszczającej żarem i tonącej w błocie pory deszczowej. To tam, w miejscu, gdzie toczy się konflikt etniczny, gdzie dla ich rodziny wszystko się zaczęło i gdzie czary wciąż mają wielką moc, a duchy przeszłości nie pozwalają zmrużyć oka, poszukują prawdy.
Tymczasem w Paryżu i Florencji Loïc i Gaëlle muszą zmierzyć się z kolejnym zabójcą. Nie zdają sobie sprawy, że zmagają się ciągle z tym samym wrogiem: Człowiekiem Gwoździem.
Kto i dlaczego zabija, ożywiając po dziesiątkach lat Człowieka Gwoździa? Kto tak zaciekle mści się na Morvanach? I co ściągnęło na nich klątwę, która każe walczyć o przetrwanie wszystkim bez wyjątku?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2453/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2453/thriller-i-sensacja.html

Pocisz się od natłoku informacji, jak w piekle kongijskim.
Nad bohaterami krąży fatum. Klątwa.
Nie wolno kłamać.
Zapłacisz za kłamstwo.

W piekle kongijskim nie ma reguł.
Nieistotne jak wysokie stanowisko piastujesz.
Zginiesz od zbłąkanej kuli,
Lub zadepta Cię bezinteresowna tłum walczący o swoje prawa i terytoria.
O swoją godność.
O swoje cholerne, wręcz niepasujące do tego świata jestestwo.

Wiele aspektów w Twoim życiu się zmienia.
Wiele aspektów zmienia się pod wpływem innych aspektów.
Wojna. Śmierć. Ból. Żal.
Złe rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom. Niestety zbyt często.
Zbyt często.

O historii pisałem już jak pisałem o Lontano.
Nie mam nic do dodania.
Może to nieufne. Może zbędne.

Zostawiam tu swój ślad,
Byłem w Afryce. Byłem w Kongo.
Poznałem tych ludzi.
Towarzyszyłem im w zatraceniu.

Przeczytajcie tę historię.

Anna | 2019-04-27

Doskonały Grange troszeczkę mnie rozczarował w tej części, ale nadal wielbię tego pisarza thrillerów za niesamowitą wyobraźnię, szybką akcję,wiarygodne budowanie portretu psychologicznego bohaterów.

unbeliever | 2018-12-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 września 2017

Równie dobra, jak pierwsza część.

GochaZet | 2018-12-02
Przeczytana: listopad 2018

Wielkie brawa dla Adama Baumana i jego interpretacji. Drugi tom - moim zdaniem - wyraźnie przekombinowany, ale oczywiście trzyma poziom i słuchało się tego rewelacyjnie. Rodzina "zdziesiątkowana", morderca w końcu rozpoznany i schwytany, działo się oj działo czasami tak niewiarygodnie, że aż kręciłam głową, ale słuchałam dalej, bo w końcu to Grange i klan Morvanów, więc musi być gorąco i krwisto :),

matg87 | 2018-10-19

Jak zawsze (w moim odczuciu) autor ma problem z zakończeniem ciekawej książki.

Jagna | 2018-10-15
Przeczytana: październik 2018

Krótkie podsumowanie po przeczytaniu całości: cykl LONTANO Jean-Christophe Grange czyli 2 książki, 1300 stron pełnych mrocznej i brutalnej historii, która nie pozwala czytelnikowi ani chwili odetchnąć, to chce się czytać, czytać, czytać!

Te książki wymykają się trochę wszelkim standardom.

Na głównym planie połamana psychicznie rodzina Morvanów w której wszyscy się nienawidzą a żyć bez siebie nie mogą. Plus przerażające Kongo, afrykańskie rządy, wojny, kopalnie i przesiąknięta symbolizmem magia yombe. Świetny kontekst polityczny, historyczny i charakterystyczny dla tego autora nadmiar (a nawet bezmiar!) informacji - to trzeba lubić.

Dbałość o szczegóły mistrzowska.

No i oczywiście clue całej historii czyli Człowiek-Gwóźdź, który wyrwał się chyba z samego piekła; brutalna, krwawa, ziejąca grozą postać zbierająca przez lata żniwo zasianego zła.

Totalny obłęd, czegoś takiego jeszcze nie czytałam!

Lubisz historie z seryjnymi mordercami, ale szukasz czegoś nowego, czegoś innego...

książek: 2019
Efemeryda | 2018-09-23
Przeczytana: 20 września 2018

Nie znam pierwszej części i może dlatego zaczęło mnie wciągać po przeczytaniu 1/3. Doskonały kryminalny triller pełen wciągających tajemnic. Róznych tajemnic splątanych niczym kłębek włóczki z wetkniętymi weń druttami. Rozplątanie kłebuszka jest intrygujące, a niteczki wyciągane są w kawałkach niekoniecznie stanowiących ciąg przyczynowo - skutkowy. Miło układa się takie puzzle. Chociaż w pewnym momencie wydaje się, że u Morvanów wszystkie drogi prowadzą do piekła, a za grzechy ojców odpowiedzą niewinni.
Intrygująca, wciągająca opowieść od której trudno się oderwać.

Jeżynka | 2018-08-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2018
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Mając na uwadze nauczkę z zeszłych wakacji kiedy to postanowiłam zataszczyć ze sobą na urlop same mądre i ambitne książki i okazało się że ich czytanie wśród pisku bawiącej się dzieciarni (w tym jedna sztuka własna), sypiącego się piasku i tłustych rąk od kremu z filtrem to rzecz niemal niemożliwa w tym roku mój książkowy bagaż stanowiły same pozycje z listy kryminał/sensacja. Zazwyczaj traktuję takie książki w ciągu roku jako niezbędny przerywnik wśród lektur trudnych i wymagających bo równowaga, również w czytaniu, być musi.

Po udanej lekturze "Lontano" zdecydowałam się sięgnąć po drugi tom serii autorstwa Jeana-Christophera Grangé zatytułowany "Kongo requiem"
To kontynuacja historii o rodzinie Morvanów gdzie każdy ma swoje tajemnice, brudne sekrety i nie zawaha się przed niczym aby chronić swój klan.
Erwan, po zakończonym śledztwie które do złudzenia przypominało afrykańskie zbrodnie Człowieka Gwoździa sprzed lat postanawia jechać do Lontano gdyż nie wszystkie puzzle w...

| 2018-07-19

Każdą emocję można okiełznać,
Każdego demona można uspokoić.
Zrób to skutecznie. Zrób to ciekawie i dla siebie.
Niech świat oszaleje.
Weź młot i gwoździe - niech cierpią.

Historia jest zagmatwana. Jest chaotyczna.
Mamy do czynienia z trudnymi nazwami własnymi, z trudnymi nazwiskami i imionami.
Czytamy o trudnej sytuacji w Zairze i Paryżu.
Poznajemy doskonale skonstruowanych bohaterów, których życiorysy palą się do czerwoności; Rodzina, którą łączą wyłącznie stosunki ambiwalentne. Rodzina, która się kocha i nie. Rodzina, której spoiwem jest nienawiść.
Stajemy się częścią paskdnych mordów. Wertujemy raporty, oglądamy zdjęcia ofiar i miejsc kaźni. Uczestniczymy w przesłuchaniach.
Przełykamy ślinę, krople potu perlą się nam na czołach. Przechodzą nas dreszcze - zgłębiamy kruche, legendarne zapiski o Człowieku Gwoździu; najoryginalniejszym literackim popaprańcu o jakim dane było mi przeczytać. Artysta doskonały.

Nie przechodźcie obok tego obojętnie!
Każdy gustujący w tego typu...

magia78 | 2018-07-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2018