Kongo requiem

Cykl: Lontano (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Congo Requiem
Ag2S

Choć rodziny się nie wybiera, diabeł wybrał swój klan. U Morvanów wszystkie drogi wiodą do piekła… Tajemnice, których nie udało się rozwikłać, prowadzą Grégoire’a i Erwana do Lontano, mrocznego serca Afryki – brutalnej, wrogiej, wyniszczającej żarem i tonącej w błocie pory deszczowej. To tam, w miejscu, gdzie toczy się konflikt etniczny, gdzie dla ich rodziny wszystko się zaczęło i gdzie...

Choć rodziny się nie wybiera, diabeł wybrał swój klan.
U Morvanów wszystkie drogi wiodą do piekła…

Tajemnice, których nie udało się rozwikłać, prowadzą Grégoire’a i Erwana do Lontano, mrocznego serca Afryki – brutalnej, wrogiej, wyniszczającej żarem i tonącej w błocie pory deszczowej. To tam, w miejscu, gdzie toczy się konflikt etniczny, gdzie dla ich rodziny wszystko się zaczęło i gdzie czary wciąż mają wielką moc, a duchy przeszłości nie pozwalają zmrużyć oka, poszukują prawdy.
Tymczasem w Paryżu i Florencji Loïc i Gaëlle muszą zmierzyć się z kolejnym zabójcą. Nie zdają sobie sprawy, że zmagają się ciągle z tym samym wrogiem: Człowiekiem Gwoździem.
Kto i dlaczego zabija, ożywiając po dziesiątkach lat Człowieka Gwoździa? Kto tak zaciekle mści się na Morvanach? I co ściągnęło na nich klątwę, która każe walczyć o przetrwanie wszystkim bez wyjątku?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2453/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2453/thriller-i-sensacja.html

książek: 2042
ZaaQazany | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

„Całkowicie zniknęła percepcja czasu: istniałem w rozciągniętej chronologii. Czasem kilka minut trwały tyle ile długie godziny”

Po raz kolejny cytat, zaciągnięty bezpośrednio z książki Grange’a, idealnie oddaje moje odczucia związane z lekturą. Autor dosłownie zmęczył mnie swoją książką, co nie należy mylić z wyrazem znudził. Niby cały czas żyłem książką, ale zajęło mi ładnych kilka dni jej przeczytanie. W pewnych momentach musiałem wręcz wziąć pauzę i odsapnąć.
Podążając śladami przeszłości rodziców Erwan odkryje najgorsze, a może i najlepsze dla siebie odpowiedzi. Chciałoby się powiedzieć, że jak w filmie amerykańskim, bohaterowie zwykle mają dużo, bardzo dużo szczęścia. Tylko czy my tu mamy film amerykański czy klasykę francuskiego thrillera??? Śmierć towarzyszy Czytelnikowi za pośrednictwem fabuły, będąc symbiotycznie związana z jestestwem każdego członka przeklętej przez afrykańskie duchy rodziny Morvan.
Jest to powieść akcji i emocji. Korzystając z zawiłej fabuły, która...

Kasia Sobańska | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Za całokształt historii należy się 10-tka! Skomplikowana, mroczna, brudna i pokręcona. Ilość wątków w Kongo Requiem śmiało pozwoliłaby na napisanie co najmniej dwóch książek. Los ani przez chwilę nie oszczędza rodziny Morvanów, a ciągłe zwroty i nowe historie w ich życiu nie powalają czytnikowi na chwilę oddechu. Co ciekawe, ci najsłabsi potrafią okazać się tymi silnymi i wspierającymi resztę. Podobała mi się wewnętrzna przemiana bohaterów, chociaż ich sposób na dążenie do celu nie zawsze był pozytywny. Gdy już się wydaję że wiemy co i kto oraz dlaczego autor potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. Grange na najwyższym poziomie. Prawdziwa uczta literacka!

kasia1987 | 2017-06-02

Bezwzględne mistrzostwo świata dla Pana Grange! Saga rodziny Morvanów potwierdza kunszt Pisarza.

Matylda Saresta | 2017-05-19

Warto było przebrnąć przez pierwszą część, aby dotrzeć do tej:) Rewelacyjna kontynuacja, na głowę bijąca "jedynkę".
Polecam!

capillus crispus | 2017-06-04
Na półkach: Grangé, Przeczytane
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Ponownie wszystko było czerwone.

Trochę obawiałem się kontynuacji tak doskonałej pierwszej części, ponieważ z kontynuacjami nic nie wiadomo. Przeczytałem i jestem dumny, że mam coś takiego na półce.

Autor zaprasza Nas do samego piekła. Do miejsca gdzie wszystko się zaczęło i nie zostało do końca rozwiązane.
Autor powieści potrafił bez żadnego problemu nakreślić kongijskie piekło. Teren otoczony wojną. Bronią. Wonią krwi i bezradnośni. Wonią trudu dnia codziennego. Teren, na którym powietrze to jedna wielka choroba. Ludzie, którzy umierają bezpodstawnie. Skazani na śmierć. Nie mający szans przeżyć życia w sposób wyjątkowy. Nieszczęśnicy. A po środku tego wszystkiego, oni; Morvanowie, próbujący za wszelką cenę rozwiązać zagadkę i raz na zawsze zamknąć rozdział, który nie daje spokoju już od postawionych fundamentów.

Tajemnice. Nowe poszlaki. Łączenie się w bólu wraz z bohaterami, którzy co chwilę upadają. Bohaterowie oczyszczeni. Bohaterowie z bardziej opasłym bagażem...

DziadekMroz | 2017-06-03

Solidna porcja krwistego befsztyku.

bandrey | 2017-06-11

Brudny, mroczny thriller ... kontynuacja "Lontano".Polecam