Okładka książki Ołtarz Edenu
2021-03-08
2011-09-21

Okładka książki Wyłącznik awaryjny Grant Blackwood, James Rollins
Ocena 7,3
Wyłącznik awar... Grant Blackwood, Ja...
Okładka książki Ewangelia Krwi Rebecca Cantrell, James Rollins
Ocena 7,0
Ewangelia Krwi Rebecca Cantrell, J...
Okładka książki Niewinna krew Rebecca Cantrell, James Rollins
Ocena 7,4
Niewinna krew Rebecca Cantrell, J...

Książka która chciałem przeczytać od dawna po wielu zachwalających opiniach czy opisie wydawcy liczyłem na prawdziwą perełkę literacka👍

Po przeczytaniu czuje jednak lekkie rozczarowanie zabrakło mi tego za co uwielbiam styl Rollinsa czyli akcji ,barwności postaci oraz różnorodności miejsc Liczyłem zdecydowanie na więcej !Cóż może poprzeczkę postawiłem za wysoko porównując poprzednie książki autora sam nie wiem 😁Może tak musiało być!

Słabo.
Bardzo długie opisy scen walk, które powinny trwać kilka razy krócej, kiepski pomysł i ogólnie taka kategoria C. Można przeczytać ale raczej szkoda czasu.

Słabo.

Ołtarz Edenu to jedna z popisowych książek autorstwa James’a Rollins’a. Niewielu pisarzy ma taki dar, by czytelnik w trakcie lektury miał wrażenie, że dosłownie ogląda niesamowity film sensacyjny z udziałem Lary Croft, Indiany Jonesa i Jack’a Reachera. Oryginalna fabuła i wartka akcja cechuje te i inne książki autora.

Akcja książki rozgrywa się w dzisiejszych czasach, choć na początku mamy historię sprzed siedmiu lat. Autor przenosi nas do Bagdadu w trakcie wojny. Po zdobyciu miasta kłusownicy i przemytnicy udają się do lokalnego ZOO z nadzieją, że uda im się zarobić na porwanych okazach zwierząt. Jednak to, co tam odkryli i uwolnili, jest o wiele straszniejsze niż dzikie lwy i lamparty.

Siedem lat później do brzegu Stanów Zjednoczonych zostaje wyrzucone przez fale wrak statku, który podczas sztormu osiadł na mieliźnie. Nikt nie wie, co stało się z załogą. Część pracowników statku zginęła, a po pozostałych brak śladu. Straż Graniczna odkrywa na statku zwierzęta, które na czarnym rynku byłyby warte miliony, ale w ładowni tego statku, skrywa się mroczna tajemnica. W niektórych klatkach strażnicy zauważają zrośnięte ze sobą małpy, papugi bez piór oraz jaguar z kłami tygrysa szablozębnego, który wyginął dziesięć tysięcy lat temu.

Straż Graniczna wezwała na pomoc Lornę Pork, lekarkę weterynarii zatrudnioną w Ośrodku Badawczym Gatunków Zagrożonych w Nowym Orleanie. Podczas transportu zwierząt dochodzi do wybuchu na trawlerze, z którego uciekają dwa zmodyfikowane genetycznie jaguary.

Lorna staje przed trudnym zadaniem. Nie tylko musi odnaleźć i złapać groźne zwierzęta, ale także odkryć, kto stoi za tymi wszystkimi modyfikacjami genetycznymi. Co wspólnego z tym będzie miał biblijny Eden?

Jak pewnie się domyślacie, ktoś będzie też dążył do zatarcia wszelkich śladów, w tym, dlaczego odkryte zwierzęta cechuje podwyższona inteligencja. Rozpoczyna się wyścig z czasem, który wbija czytelnika w fotel.

Ołtarz Edenu to mistrzowskie połączenie wielu gatunków literackich. Spektakularne akcje poprzeplatane są naukowymi badaniami i odkryciami. Ponadto odnajdziemy wiele ciekawostek na temat różnych gatunków zwierząt.

Akcja książki rozgrywa się w dzisiejszych czasach, choć...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla każdego fana Indiana Jones - polecam!

Dla każdego fana Indiana Jones - polecam!

Książka lekka, z szybką, dynamiczną akcją. Piękna i bystra kobieta, facet w typie Bonda i mamy świetną historię na odstresowanie. Połączenie przygody z sci-fi z wplecionym wątkiem o genetyce, czyli człowiek ma przyjemność, a przy okazji się czegoś nauczy.

Niestety ta ksiażka mnie zawiodła. Wcześniej czytałem Amazonię tego Autora i byłem książką zachwycony. Teraz jestem zdegustowany. Niby temat mogący zaciekawić i dać materiał na dobrą powieść przygodowo/ science-fiction, to jednak do końca coś mi w niej nie zagrało, jakoś ta powieść dla mnie nie jest do końca poskładana. Niby język Pana Jamesa jest naprawdę przystępny i dobrze jest odbierany przez czytelników, tym razem czym dalej brnąłem w tę historię tym było gorzej. Za dużo fantastyki, za mało realizmu.
Nie zaczynajcie od tej książki czytania Pana Jamesa Rollinsa, bo się zrazicie do niego :).

Książka przeczytana na chybił trafił, wylosowana spośród wielu wrzuconych do "maszyny losującej". Przygodówki z elementami fantastyki to niestety nie mój ulubiony gatunek. Książkę czyta się szybko i lekko - idealna na plażę podczas wakacyjnych wypadów.

305 / 2021

305 / 2021

Lubię książki Rollinsa. Ołtarz Edenu przeczytałam z zainteresowaniem. Jak zwykle mamy połączenie powieści przygodowej z elementami popularnonaukowymi. Podczas czytania nasuwały się skojarzenia z Wyspą doktora Moreau oraz pytania, czy człowiek powinien ingerować w świat natury i jakie mogą być tego konsekwencje.

James Rollins

Tak, jak książki z przypadku zazwyczaj u mnie są książkami trafionymi, tak Ołtarz Edenu okazał się wielkim niewypałem. Przyciągnęła mnie okładka a czytając z internecie, że to dobra lektura dla fanów twórczości Dana Browna. I tak, jak kocham „Inferno” czy „The Da Vinci Code” Browna, to Ołtarz Edenu był dla mnie książką, której odliczałam kartki do końca. Bardzo nudziłam się podczas lektury, odniosłam wrażenie, że prawdziwa akcja zaczęła się dziać około 300 strony (na 440 stron) a i tak jakoś niespecjalnie mnie zachwyciła. Jednak sam koncept był dość interesujący - prace biologiczne nad organizmami żywymi, tworzenie Edenu na ziemi. Odepchnęły mnie również obszerne opisy czy tez dialogi odnośnie biologii. Autor, z wykształcenia weterynarz wiedział o czym pisze, jednak nie każdy czytelnik może czuć się z tym dobrze.

Ostatecznie książka mi się nie spodobała, ale wiem, że na pewno znajdzie wielu swoich fanów. To po prostu kwestia gustu.

Moją oceną jest 5/10⭐️

Instagram @lisi_swiat_ksiazek