Krypta

Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Cykl: Tyler Locke (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Vault
joly_fh

W drodze do pracy Tyler Locke odbiera anonimowy telefon z informacją, że jego ojciec został porwany, a na pokładzie promu, którym młody inżynier przed chwilą opuścił Seattle, znajduje się ciężarówka z bombą i do wybuchu zostało dwadzieścia minut. Gdy Tyler odnajduje bombę na dolnym pokładzie, ze zdumieniem stwierdza, że razem z nim ma ją rozbrajać znana dziennikarka Stacy Benedict, znawczyni...

Gdy Tyler odnajduje bombę na dolnym pokładzie, ze zdumieniem stwierdza, że razem z nim ma ją rozbrajać znana dziennikarka Stacy Benedict, znawczyni antyku władająca biegle kilkoma językami, która zgodziła się uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, ponieważ porwano jej młodszą siostrę. Aby zatrzymać mechanizm zegarowy, muszą wspólnie rozwiązać starogrecką łamigłówkę. Ale ułożenie stomachionu to dopiero pierwszy krok. Stacy i Tyler wkrótce się dowiadują, że bombę podłożył bezwzględny bandyta, aby ich zmusić do pojęcia poszukiwań legendarnego skarbu króla Midasa.
Tyler i Stacy mają na to zaledwie pięć dni. Wykorzystując pewne wskazówki, zawarte w antycznym kodeksie przez błyskotliwego greckiego wynalazcę Archimedesa, wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Do liczącej ponad dwa tysiące lat tajemnicy doprowadzi ich mechanizm z Antykithiry – maszyna szyfrująca, którą skonstruował sam geniusz z Syrakuz.
Próbując ocalić swoich najbliższych, a jednocześnie nie pozwolić, by porywacze wykorzystali złoto do sfinansowania zamachu, który doprowadzi do potwornej tragedii, Tyler i Stacy odwiedzają Wielką Brytanię, Włochy, Niemcy i Grecję. Tragiczny sens legendy króla Midasa odkrywają jednak dopiero na ulicach Nowego Jorku, gdzie wyścig z czasem wygrają dosłownie w ostatniej sekundzie.

źródło opisu: Sonia Draga,2013

źródło okładki: www.soniadraga.pl

BagatElka | 2014-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Zadziwiające jest,że Tyler Locke potrafi uratować świat,rozbraja bomby,buduje starożytne maszyny a boi się zwykłego ....konia.
Taki niepokonany bohater z jedną zaledwie słabością.Piękne panie za nim szaleją i pozwalają się ratować z tarapatów,z wdziękiem i seksownym uśmiechem.
Brawurowe pościgi,wycieczki po zabytkowych miejscach na całym świecie i dwoje przeciw bandzie złoczyńców.Uwaga- tutaj są dwie bandy ,w dodatku jednej przewodzi ponętna,porażająco piękna kobieta.
Zastanawiające,że jakoś nigdy bohaterkami nie zostają przeciętne i z nadwagą.Te złe również są atrakcyjne.
Czytając "Kryptę" ma się wrażenie,że to już było ,bo bohater przypomina Indianę Jonesa,który dla odmiany bał się węży i też bez wysiłku zdobywał serca pań.
Na pewno znajdą się tacy,którzy pomarudzą nad powtarzalnością ale ja bawiłam się znakomicie przy czytaniu tej książki.W końcu jest lato,grzeje słoneczko i czas na relaks oraz lekkie lektury.
Trudno,żebym ja albo inni czytelnicy chcieli śledzić poczynania...

carmaniola | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, POSIADAM

Kolejny thriller próbujący rozwiązać zagadkę z przeszłości.

Tym razem autor szuka wyjaśnienia legendy o królu Midasie. Wszyscy chyba ją znamy i wiemy , że ów król zamieniał w złoto wszystko czego dotknął. A gdy pojawia się złoto lub inne bogactwo , pojawiają się również czarne charaktery, które chcą je zdobyć. Mamy więc z jednej strony „matkę chrzestną” neapolitańskiej camorry z drugiej jej amerykańskiego kuzyna, bezwzględnego szaleńca, który nie tylko chce zdobyć bogactwo, ale również odpłacić Ameryce za swoje krzywdy.
Między nimi dwójka naszych bohaterów – inżynier i dziennikarka (filolog klasyczny). Szantażem zostają zmuszeni do pomocy w odnalezieniu skarbu.

Wartka akcja trzyma w napięciu- książkę czyta się szybko. Pomysł na rozwiązanie zagadki ciekawy, ale nie wiem czy realny .

beataj | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Szybka, zwarta, pełna emocji i zwrotów akcji, a do tego ciekawa i dokładna w kilku dziedzinach

Nanette | 2017-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Niby dostałam w tej książce wszystko to, co lubię: przygodę, zagadkę, nutkę historii. Niestety, czytało mi się ją ciężko i długo. Bohaterowie jacyś tacy niedorobieni, a niektóre sytuacje naiwne i nierealne. Czytałam dużo ciekawsze książki tego typu.

Andi | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Dobra przygodowo-sensacyjna powieść. Ciekawe połączenie faktów i mitów z antycznej historii, a głównych bohaterów można polubić.

Dariusz | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

"Ten kto posiądzie tę mapę, posiądzie też skarb Midasa"
Lubię książki tej tematyce, historia, zagadki i wątek terrorystyczny.
Tyler Locke i Stacy Benedict zostają zmuszeni przez Jordana Orra do rozwiązania zagadki i znalezienia drogi do skarbu Midasa, który znajduje się podziemiach Neapolu. Geolabium urządzanie które ma wskazać kierunek i miejsce ukrytego skarbu.Wszystko fajnie i prosto brzmi, tylko do skarbu ustawiają się inni, którzy chcą posiądź dotyk Midasa. Wędrówki po znakach przez Londyn, Monachium i Ateny doprowadzają do Neapolu, gdzie znajduje się wejście do podziemi. Cały sens skarbu wyjaśnia się dopiero w Nowym Jorku, gdzie znajduje się zasoby złota Stanów Zjednoczonych. Książkę czyta się szybko, akcja i miejsce zmienia się diametralnie. Trzeba przyznać, że książka może wciągnąć, bo ma to coś.

Lexie | 2015-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 września 2015

Czytanie tej książki było jak oglądanie pełnego akcji filmu w mojej głowie i to bez żadnej przerwy na reklamy! Nie mogłam się oderwać, dopóki nie dotarłam do ostatniej strony. Autor pisze lekko i ciekawie - aż człowieka zasysa! Kreuje też bardzo ciekawych bohaterów. Zdecydowanie polecam!

inkaa2000 | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Prawie jak u Hitchcocka - zaczyna się od ,,trzęsienia ziemi", a potem napięcie rośnie. I do końca w napięciu trzyma: były wojskowy, pani dziennikarka, a w tle dwie najbliższe im osoby, które za wiele do powiedzenia nie mają, bo są w rękach porywaczy.

Skandynawska | 2016-04-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Odczucia mam zupełnie inne niż po lekturze "Arki". To, co w "Arce" było dopuszczalne, tutaj już razi. Schemat jest ten sam, podobieństw w obu częściach jest tak dużo, że staje się to irytujące. I niestety - im bliżej końca, tym więcej naciąganej akcji.
Książka może spodobać się tym, którzy nie czytali 1. tomu - "Arki". Dla pozostałych to strata czasu.

Milena Bizoń | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Książka niezbyt porywająca, trochę nudnawa i dłuuuuugo nic się w niej nie działo. Pomijając prawie niemożliwe sytuację, niezbyt fajnie się ją czytało. Zabrakło trochę pazura i akcji.