Szósta apokalipsa

Wydawnictwo: Albatros
The Sixth Extinction
Jerzy Żebrowski
Ag2S

Najnowsza powieść z cyklu SIGMA FORCE. Odległa wojskowa stacja badawcza wysyła rozpaczliwy sygnał, zakończony rozpaczliwym żądaniem: „Zabijcie nas wszystkich!”. Z sąsiedniej bazy wyrusza ekspedycja ratunkowa, która stwierdza na miejscu nie tylko śmierć całego personelu stacji, ale zagładę każdego żywego organizmu w promieniu osiemdziesięciu kilometrów. Teren jest całkowicie wyjałowiony, a...

Najnowsza powieść z cyklu SIGMA FORCE.

Odległa wojskowa stacja badawcza wysyła rozpaczliwy sygnał, zakończony rozpaczliwym żądaniem: „Zabijcie nas wszystkich!”. Z sąsiedniej bazy wyrusza ekspedycja ratunkowa, która stwierdza na miejscu nie tylko śmierć całego personelu stacji, ale zagładę każdego żywego organizmu w promieniu osiemdziesięciu kilometrów. Teren jest całkowicie wyjałowiony, a tajemnicza zaraza wciąż się rozprzestrzenia.

Komandor Grey Pearce i jego oddział Sigma muszą unieszkodliwić zagrożenie, którego źródła tkwią w zamierzchłych czasach, gdy Antarktyda była zielona, a życie na ziemi wciąż balansowało na ostrzu noża. Podążając za wskazówkami na starej mapie z biblioteki aleksandryjskiej, oddział Sigma odkryje zagadkę lodowego kontynentu i tajemniczej formy życia ukrytej pod śniegiem. Stawką w tej misji jest przetrwanie rodzaju ludzkiego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

spectator_zm | 2019-10-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 14 października 2019

“Szósta apokalipsa” to już 10 tom cyklu Sigma Force. Tym razem agenci tej elitarnej jednostki muszą stawić czoło biologicznej zagładzie świata. Pewien szalony naukowiec zapragnął wprowadzić w życie swą jeszcze bardziej szaloną wizję, nie zważając na nic i mając gdzieś wszelkie skutki.
Powieść toczy się w niesamowitym tempie, akcja goni akcję. Strzelaniny, wybuchy, przeraźliwe stwory, dziwne miejsca – istna galopada! Nawet nie ma czasu na oddech.
W moim odczuciu autor za bardzo w tej powieści “poszedł w naukę”. Od opisów mniej lub bardziej przerażających eksperymentów aż roi się na stronach tej powieści. Chyba trochę za dużo tego było. Za to tajemnic z przeszłości nie było prawie wcale. To już nie przygodowy thriller sensacyjny, jak poprzednie powieści tego cyklu, a bardziej technothriller. No ale Rollins trzyma rękę na pulsie i jest na bieżąco zorientowany w temacie nauki, wszelkich odkryć i eksperymentów.
Zobaczymy, co dalej wymyśli…

CUD-NATURY | 2018-10-03

Dobrze się czytało, choć momentami miałam wrażenie, że autor przesadził w niektórych sytuacjach.

Książkowe_cuda | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

Kolejna część serii Sigma Force. W bardzo dziwnej kolejności czytam tą serię, bo najpierw przeczytałam dwunastą, potem ósma, a teraz dziesiątą. Ale tak jak wspomniałam, to nie przeszkadza, bo każda część jest o czymś innym, a wspólnym czynnikiem jest to, że występują ci sami bohaterowie, którzy ratują zabytki, a czasami przy okazji nawet naszą planetę.

Ta część również ogromnie mi się podobała. Występuje tu wiele odniesień do biologii, więc jeśli ktoś lubi klimaty genów DNA itp. to naprawdę polecam. Muszę przyznać, że z tej książki dowiedziałam się więcej niż z lekcji biologii. Pod koniec egzemplarza autor umieścił ciekawością na temat tej dziedziny nauki, więc można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy.

A co najlepsze, ta wiedza wcale nie jest przytłaczająca. Nie jest wpychana na siłę, przez co łatwo ją zapamiętać. Bez przerwy terminy biologiczne pojawiają się w fabule, a dodatkowo ładnie komponują się w całość akcji, więc nawet dla osób nie lubiących się uczyć, ta książka...

Izabela Pycio | 2018-09-26
Przeczytana: 26 września 2018

"Wymieranie jest regułą. Przetrwanie stanowi wyjątek." Carl Sagan

Podziwiam pomysłowość i kreatywność Jamesa Rollinsa, mnóstwo fantastycznych przygód przygotowuje dla sympatycznych bohaterów, oraz supertajnej organizacji zajmującej się likwidowaniem zagrożeń naukowych i technologicznych. Trzeba uruchomić wielkie pokłady wyobraźni, aby pisać tak, by każdy tom był unikalny, niepowtarzalny, oferował różnorodną mieszankę faktów i fikcji, a przy tym odwoływał się do rysów historycznych i współczesnych zdobyczy nauki. Oczywiście, chętnie zanurzamy się w takie powieści nie tylko ze względu na wciągającą fabułę, nasycenie sensacją, ale również by przez kilka godzin wczuć się w klimat niepewności i niewiadomej. Do końca nie jest też tak, że dobrze znamy już schemat przebiegu scenariusza zdarzeń, autor potrafi zaskoczyć, zaoferować nagły zwrot akcji, uśmiercić ulubioną postać lub wybiec daleko poza prawdopodobieństwo incydentów. Wszystko to powoduje, że w każdy tom serii możemy czytać jako...

Beata | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Rewelacyjna powieść przygodowa Rollinsa. Ma wartką, przyciągającą akcję, bohaterowie dobrzy, sprawiedliwi, honorowi, głównie skupiają się na ratowaniu świata przed kolejnymi szaleńcami - czyli dzień jak co dzień w Sigmie. Klasyk gatunku przeczytany przeze mnie z ogromna przyjemnością.

Łukasz | 2018-01-30

Kolejna pozycja, która mogę polecić.

Basti | 2017-12-03

Sigma wciąga z butami. Uzależnia. Ciągle chce się więcej i więcej. A do tego nie do końca wiesz czy to co czytasz jest tylko i wyłącznie fikcją i fantazją literacką...

PAWEŁ82 | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2017

Może nie jest to najlepsza książka Rollinsa albo być może jeszcze jej nie przeczytałem :)

HanaZaczytana | 2017-06-18

Genialna! Wciągająca, wartka akcja, ciekawa intryga, świetnie skrojeni bohaterowie. Gorąco polecam!!!http://hanazaczytana.blogspot.com/2017/06/czas-odcywilizowac-ten-swiat-james.html