Królestwo Kości

Okładka książki Królestwo Kości James Rollins
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Królestwo Kości
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
Sigma (tom 16)

Wyróżniona opinia i

Królestwo Kości

przeczytanych książek 730 napisanych opinii 705

Wow...
Długo trzeba było czekać na kolejne przygody Sigmy. W końcu się udało. Tym razem ruszają na pomoc wraz z weteranem wojennym i jego psim partnerem.
Akcja toczy się szybko, niektóre momenty zapierają dech. Pod koniec książki jak zawsze zwrot akcji i to nie jeden.
Końcówka w wyjaśnieniach sugeruje, że możemy spodziewać się nowego tomu.

Wow...
Końcówka w wyjaśnieniach sugeruje, że możemy spodziewać się nowego tomu.

W obozie ONZ w kongijskiej dżungli wybucha epidemia. Na dodatek gryzące mrówki, atakujące owady i przeraźliwie niebezpieczne małpy zaczynają atakować ludzi. To wydarzenia sprawia, że Sigma Force, organizacja, która reaguje na poważne kryzysy na całym świecie, postanawia zbadać sprawę. Kiedy jednak komandor Pierce, doktor Lisa i inni docierają do Afryki, obóz jest już zrównany z ziemią, a dwóch ważnych lekarzy uprowadzono. Z pomocą byłego komandosa Tuckera i jego wyszkolonego psa oraz weterynarza zajmującego się wirusologią próbują odkryć przyczynę choroby.

Ciąg dalszy recenzji na:

Nie wiem, czy była to kwestia braku czasu, ale dłużej czytałam niż zwykle. Choć temat lotny, to coś długo szło... Mimo to polecam, lektura daje do myślenia....

Długo oczekiwana, kolejna część cyklu Sigma Fotce jest trochę inna w stylu i treści od dotychczasowych . W Demokratycznej Republice Kongo wybucha epidemia. Do walki z jej skutkami przystępuje oczywiście znana nam organizacja .
Książka jest bardzo dobra , ale czuć pełen niedosyt. Czegoś brakuje, a może kogoś. Czyta się dobrze . Warte podkreślenia jest perfekcyjne przygotowanie autora przed nadpisaniem książki . Jego niesamowita fabuła zbudowana na mocnych podstawach.

2089

Rollins jak zawsze w formie.Sigma tym razem na tropie tajemniczego wirusa,który szaleje w Kongo.Grupa lekarzy działająca w ramach misji humanitarnej zostaje porwana.Kim jest tajemniczy milioner prowadzący tajemnicze badania.
Powieść pełna akcji,ale również humoru.Znani nam z wcześniejszych tomów bohaterowie powracają.Polecam!!

Kto polubił książki Rollinsa ten nie będzie zawiedziony. Nie jest to może najlepsza powieść w jego wykonaniu, ale trzyma określony wysoki poziom. Sięgając po książki pisarza mam prawie całkowitą pewność, że się nie zawiodę.
Plusy:
- zagrożenie pandemią będzie zawsze istniało, sami tego doświadczyliśmy;
- przeniesienie akcji w niezbadane rejony Afryki do Konga i dżungli;
- kolejne udane spotkanie z lubianymi bohaterami Sigmy;
- styl pisania i sposób narracji bardzo mi odpowiadają;
- czyta się szybko, zwroty akcji, walka z nieubłaganie pędzącym czasem;
- dzika przyroda kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic, nawet współcześnie;
- spora dawka informacji o wszelkiego typu wirusach;
- niesamowita więź łącząca Tuckera i jego czworonożnego przyjaciela;
- ciekawe opisy flory i fauny kongijskiej dżungli, stworzeń rzadko spotykanych;
- tajemnice skrywane przez pokolenia, kryjące w sobie nieznana wiedzę;
- uważam, że natura sama się nie obroni, musimy pomóc w tym Ziemi;
- zawsze lubię wyjaśnienia co jest prawdą, a co fikcją literacką.
Minusy:
- trochę brakowało mojej ulubionej członkini Sigmy, niesamowitej Seichan.
Ogółem książka bardzo dobra.

Plusy:
- zagrożenie pandemią będzie zawsze istniało, sami tego doświadczyliśmy;
- przeniesienie akcji w niezbadane rejony Afryki do Konga i dżungli;
-...

Moja ocena uwzglednia powtarzalność każdej kolejnej książki. Jeśli ktoś nigdy nie czytał nic tego autora spokojnie dwie gwiazdki w górę. Niestety każda ksiazka dokładnie wg tego samego schematu

Intrygująca, jak wszystkie książki Rollinsa. Lubię ten styl i klimat wielkiej przygody.

„Królestwo kości” to kolejna powieść Jamesa Rollinsa z serii „Sigma Force”, która choć napisana jest w bardzo podobnym stylu i zgodnie ze schematem typowym dla Rollinsa, na pewno znajdzie uznanie wśród jego wiernych czytelników. Bo to właśnie dla tych typowych cech i zagrywek stosowanych przez autora tak chętnie sięga się po każdą jego kolejną publikację. James Rollins łączy w swoich książkach wszystko to, co lubię – jest ogrom akcji, są przygody i klimat przypominający opowieści z udziałem Indiany Jonesa, jest ryzyko i niebezpieczeństwo, emocje i rosnące napięcie, a do tego smaczki naukowe. Sensacja to po prostu jego drugie imię, facet jest świetny w tym, co robi.

Tym razem bohaterowie muszą stawić czoła potencjalnej pandemii, która może zagrażać całemu światu. Temat jak najbardziej uniwersalny i ponadczasowy, a naukowcy przecież od dawna obawiają się słynnej „choroby X”. Bohaterowie „Królestwa kości” przemierzają kongijskie dżungle, natrafiają na ślady dziwacznych wirusów, odkrywają sekrety przeszłości i mierzą się również z ludzką zachłannością. Akcji tutaj zdecydowanie nie brakuje, choć nie da się ukryć, że u Rollinsa raczej średnio wypada kreacja bohaterów – narracja głównie ogranicza się do biegu wydarzeń, a czytelnik nie ma zbyt często szansy na zapoznanie się z przemyśleniami i emocjami poszczególnych postaci, jak i na bliższą obserwację łączących ich relacji.

Zawsze jednak jestem urzeczona głębokim researchem, jaki robi autor przymierzając się do pisania każdej kolejnej powieści. W niesamowicie umiejętny sposób łączy fikcję z rzeczywistością, przeplata je ze sobą, a zawsze na koniec danej historii poświęca kilka stron na to, aby wyjaśnić czytelnikom wszelkie poruszane zagadnienia. Tutaj mamy do czynienia z intrygującą historią Kongo oraz z wirusologią. Uwielbiam tę pasję i zaangażowanie ze strony Rollinsa, to pokazuje jak bardzo dba o swoich odbiorców. Od lat bardzo chętnie sięgam po jego dzieła i myślę, że to się nie zmieni – nigdy nie poczułam się zawiedziona, a „Królestwo kości” było kolejną, fascynującą i emocjonującą przygodą, pełną akcji, ryzyka i naukowych ciekawostek! Serdecznie zachęcam Was do zapoznania się z twórczością tego człowieka!

Instagram: bookeaterreality

Lekko odświeżony szablon historii, akcja od początku, koniec i wątki do przewidzenia. Chyba, jak sobie dobrze kojarzę to był już podobny wątek, w jednej z poprzednich książek tego autora. Jeśli kolejne będą miały ten sam motyw to już nie znajdę zainteresowanie aby je czytać.

• Kryminał, sensacja, thriller
  • James Rollins