Smak strachu

Cykl: Inspektor Mar­nie Rome (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Tastes Like Fear
Ag2S

Komisarz Marnie Rome wraca w trzeciej odsłonie bestsellerowej i nagradzanej serii kryminalnej. Czy w mieście pełnym kamer można zniknąć bez śladu? Młoda dziewczyna powoduje śmiertelny wypadek drogowy i rozpływa się w powietrzu. Jej tropem rusza zespół śledczy niezrównanej Marnie Rome. Uciekinierka trafia do mrocznego domu, w którym głową rodziny jest nieobliczalny Harm, dający schronienie...

Czy w mieście pełnym kamer można zniknąć bez śladu?

Młoda dziewczyna powoduje śmiertelny wypadek drogowy i rozpływa się w powietrzu. Jej tropem rusza zespół śledczy niezrównanej Marnie Rome. Uciekinierka trafia do mrocznego domu, w którym głową rodziny jest nieobliczalny Harm, dający schronienie także innym zagubionym nastolatkom. Czy jednak dach nad głową jest w stanie wynagrodzić im cierpienie doświadczane każdego dnia? Co stanie się, gdy komisarz Rome spróbuje zagrozić rodzinie psychopatycznego Harma?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Dama_Karo | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Strach. Uczucie, które towarzyszy nam w wielu życiowych sytuacjach, zwykle tych najważniejszych. Są rzeczy których się boimy, ale nikt z nas nie wyobraża sobie na pewno tego strachu, które czują dziewczyny mieszkające z Harmem...
Są takie dzieci, na które niemal nikt nie zwraca uwagi... Pałętają się po ulicach, śpią pod mostami i czasem są niemal niewidzialne. Bezdomne. Zapomniane. Jest jednak mężczyzna, który widzi ich nieszczęście i zabiera je z ulicy, by się nimi zaopiekować. Dopiero w jego domu i to po jakimś czasie dziewczyny orientują się, że nie ma już odwrotu! Dom mężczyzny okazuje się klatką, która kryje straszną tajemnicę i wiele zagadek.
Poprzednie dwie książki sprawiały, że nie mogłam się oderwać, jednak tym razem niestety jest nieco inaczej. Smak strachu jest ciekawy, ale stanowczo zbyt mało dynamiczny. Liczyłam również na to, że autorka wyjaśni więcej i dowiem się w końcu, co dokładnie się stało między rodzicami Marnie a jej bratem przyrodnim. Zabrakło mi zatem...

Diane_Rose | 2017-07-16

Książka od początku do końca trzyma czytelnika w ciągłego stanie napięcia, a chęć przeczytania kolejnej strony jest praktycznie nie do powstrzymania. Autorka stworzyła mroczny klimat, w który się po prostu wsiąka. Całości dopełnia stopniowo rozwijająca się akcja oraz lekki styl.

To co podoba mi się w serii o komisarz Marni Rome to sięganie po trudne tematy, często zamiatane pod dywan. W pierwszym tomie była to przemoc domowa, w drugim prepersi, co w trzecim? Niczego Wam nie zdradzę. Za to przez wszystkie tomy przewija się problem potrzeby i konieczności wybaczania.

Całość: http://www.recenzjezpazurem.pl/2017/07/sarah-hilary-smak-strachu.html

pajkasia | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Powtórzę się, ale jak w poprzednich książkach tego cyklu - emocje do ostatniej kropki. Ponownie ciekawy i ważny społecznie temat, wydarzenia będące częścią tkanki miejskiej, o których nie myśli się na co dzień, mając jedynie z tyłu głowy minimalną świadomość, że w mieście może się coś dziać. Interesująca konstrukcja bohaterów i niezmieniający się ci główni - Marnie i Noah.

Nowalijki | 2017-07-14
Przeczytana: 10 lipca 2017

Tomasz Radochoński www.nowalijki.blogspot.com
***********************************************
Doceniona przez krytyków i czytelników, brytyjska autorka powieści kryminalnych Sarah Hilary powraca z trzecim tomem serii o komisarz Marnie Rome. Smak strachu to nowe śledztwo, ale w stylu, który czytelnicy znają z poprzednich odsłon cyklu. Do tej pory ukazały się W obcej skórze (tutaj) i Nie ma innej ciemności (tutaj). Wprawdzie wszystkie trzy tytuły łączy osoba komisarz Rome (i jej zawodowego partnera Noah Jake'a) to warto wspomnieć, że każda część stanowi zamkniętą całość fabularną, a wątki osobiste głównych bohaterów, choć ważne, nie mają dużego wpływu na odbiór kolejnego śledztwa.

Caroline | 2017-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2017

BEZ DOMU, BEZ WNĘTRZA

W centrum Londynu młoda dziewczyna powoduje wypadek samochodowy, po czym znika bez śladu. Jej poszukiwaniem zajmuje się komisarz Marnie Rome i jej zespół. Jak się okazuje, sprawczyni kolizji najprawdopodobniej uciekła z sideł przetrzymywującego nastolatki psychopaty. Pod jego władzą znajdują się jednak jeszcze inne dziewczęta. Czy policjantom uda się je ocalić?

„Smak strachu” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sarah Hilary i jednocześnie trzecia część jej kryminalnej części. Jak się domyślacie, nie przeczytałam poprzednich tomów, ale na szczęście nie przeszkadzało mi to w lekturze. Bowiem już od pierwszych stron książka po prostu wciągnęła mnie na tyle, że nie zwracałam uwagi na nic więcej. Bardzo spodobał mi się styl pisarski Sarah Hilary. Jest on prosty i zrozumiały, a jednak autorka często wplata ciekawe zwroty i porównania, które czynią czytanie jeszcze ciekawsze. Dzięki krótkim rozdziałom połknięcie całości w jeden dzień to tylko kwestia...

Paulina | 2017-09-16
Przeczytana: 09 września 2017

Sarah Hilary w Smak Strachu stworzyła zagadkę, która pozornie ma błahe rozwiązanie, bo im więcej stron za nami to okazuje się, że nie wszystko jest takie jakim to widzimy, sama końcówka również zaskakuje.
Autorka stworzyła mroczny klimat, który mi bardzo się podobał.
Smak strachu zaczyna się, kiedy Rome i Jake prowadzą śledztwo w sprawie śmiertelnego w skutkach wypadku samochodowego. Dziewczyna, której wejście na ulicę w niedozwolonym miejscu było głównym powodem zdarzenia, dosłownie rozpłynęła się w powietrzu. Jak to możliwe, że w Londynie, mieście pełnym kamer monitorujących każdy zakamarek, nikt nie zauważył zniknięcia dziewczyny? W tym samym czasie zespół komisarz Marnie Rome prowadzi, zakrojone na szeroką skalę, poszukiwania młodej uciekinierki z domu. I tylko przypadek sprawia, że wypadek drogowy zostaje połączony ze śledztwem w sprawie zaginięcia nastolatki. Trop prowadzi do pewnego miejsca, w którym niepodzielnie rządzi tajemniczy Harm. Tajemnica kryje się za drzwiami...

książek: 2025
Karolina Sosnowska | 2017-07-16
Przeczytana: 08 lipca 2017

"Cały cykl o Marnie Rome nie unika pewnych klisz, co jednak w ogóle mi nie przeszkadza, bo książki punktują świetnymi postaciami śledczych oraz przestępców, realistyczną kryminalną intrygą oraz świetnym obrazem mrocznej strony Londynu. Przyznać jednak trzeba, że Hilary lubuje się w opisywaniu małych, zamkniętych miejsc, kryjówek, które nad wyraz chętnie wybierają stworzeni przez nią psychopaci. Prawdą jest też, że zakończenia bywają dość brawurowe, zawsze na granicy życia i śmierci, ale taka chyba już specyfika gatunku."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2017/07/16/smak-strachu-s-hilary-patronat/ :)

monikers_k | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

W „Smaku strachu” spodobały mi się opisy policyjnej pracy, dalekie od efektownych scen znanych mi z serialu CSI Las Vegas, czy Criminal Minds. Jestem pełna podziwu dla śledczych, którzy potrafią wyłapać istotne informacje, odsiewając plewy, a następnie odtworzyć z nich przebieg wydarzeń, wytypować podejrzanych, odnaleźć jego kryjówkę. Początkowo zagmatwane wątki i mistrzowsko stopniowane napięcie gwarantują, że prawda nie okaże się tak oczywista, jak można by było pierwotnie zakładać. Zwroty akcji i sensacyjne odkrycia poprowadzą was do zaskakującego finiszu, potwierdzając że Sarah Hilary nie bez powodu cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i czytelników.
Zapraszam do zapoznania się z recenzją na blogu Lustro Rzeczywistości :)

Lustro Rzeczywistości | 2017-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2017