W obcej skórze

Patronat LC
Sarah Hilary Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Inspektor Mar­nie Rome (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Someone Else's Skin
Data 1. wydania:
2014-01-01
Agnieszka Brodzik
Czwarta Strona
literatura angielska Londyn Marnie Rome niebezpieczeństwo nienawiść porwanie poszukiwanie powieść kryminalna przemoc śledztwo zabójstwo zemsta
Someone Else's Skin
Inspektor Mar­nie Rome (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Brodzik

Oficjalne recenzje i

Kobiety, które nienawidzą mężczyzn

[ 12 ] Link do recenzji

Temat przemocy domowej, ciekawie pokazany.

To będzie jedno z bardziej topowych nazwisk autorek kryminałów w najbliższym czasie.
O fabule wiele nie powiem – wszystko, co można powiedzieć, jest w opisie na okładce. Każde dodatkowe zdanie będzie spojlerem i zepsuje Wam zabawę. A ja od razu mówię – polecam, czytajcie Sarah Hilary!
Marnie Rome – główna bohaterka cyklu – urzekła mnie absolutnie. Jest policjantką, która...

Po książkę sięgnęłam nie tylko ze względu na to, że jest to początek serii. Wrażenie na mnie zrobiła nagroda jaką ona otrzymała. A mowa tu o Theakstons crime novel of the year 2015. Nie wiem co się kryje pod tą nazwą ale brzmi poważnie. Szkoda, że w mojej ocenie historia przedstawiona w studiu nie do końca zasługuje na takie wyróżnienie.
Detektyw Marnie Rome razem z...

Tyle bólu, tyle tragedii w jednej książce….

Kiedyś zapytano mnie co jest gorszę znęcanie się psychiczne czy fizyczne i z przykrością mogę powiedzieć, że nie ma dobrej odpowiedzi. Przemoc psychiczna jest równie traumatyczna co fizyczna obie pozostawiają ślady z którymi idziemy przez życie, są to rany które nigdy się nie zabliźnią a byle błahostka potrafi je otworzyć i...

Na pewno książka zalicza się do tych, które warto przeczytać. Ma swoje wady, ale należy się z tym pogodzić bo w innym przypadku wszyscy pisarze byliby noblistami. Nie mogę powiedzieć, że trzyma w napięciu. Raczej drażni i irytuje. W moim przypadku kilka razy przerywałem czytanie zirytowany treścią, a takie książki lubię bo nie pozwalają na nudę.

Książka autorstwa Sarah Hilary zostawiła mnie z efektem wow. Dlaczego? Bo przełamuje stereotypy.

Na początku śledczy trafiają na trop młodej kobiety- Ayany, przebywającej w chronionym ośrodku dla kobiet bedących ofiarami przemocy. Po przybyciu na miejsce śledczy są świadkami niecodziennego zdarzenia. Zapłakana kobieta z nożem w ręku stoi nad ciałem krwawiącego mężczyzny....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jakoś mnie nie zachwyciła. Ciężko się czyta.

Myślę, że w Polsce książki tej autorki nie są dla wszystkich odbiorców. Może zrażać swoim spokojem i powolnością.

Mamy zarys sprawy kryminalnej. Z początku myślałem, że Książka będzie po ludzku przegadana, ale na szczęście autorka odeszła od tego. Śledczy trafiają do ośrodka, w którym przebywają kobiety naznaczone przemocą przez swoich partnerów. W ośrodku dochodzi do...

Kawałek naprawdę dobrej literatury sensacyjnej. Ciekawa główna bohaterka, ciekawa fabuła, taka,w której czytasz, ale nie powinieneś za bardzo wierzyć w to co czytasz, bo potem okazuje się trochę co innego. Przez to historia wciąga i chodź dotyczy ciężkiego tematu przemocy domowej, czyta się ją z lekkością.

Dyskusje

• 2017