Czas jest mordercą

2017-09-27
2017-09-27
Maria Braunstein, Natalia Krasicka
Natalia Krasicka Maria Braunstein literatura francuska

Czy gdy przyjdzie czas będziesz gotowy na wszystko?

Czy gdy przyjdzie czas będziesz gotowy na wszystko?

Jak dla ta książka jest rewelacyjna. Jest to historia dziejąca się na dwóch płaszczyznach czasowych, co mi się bardzo spodobało bo lubię tak napisane książki. Akcja bardzo mnie wciągnęła, nie mogłam się oderwać. Polecam!

Zaczęłam pierwszą powieść tego autora od tej właśnie pozycji , nie wiem czy trzeba czytać je jakoś po kolei padło właśnie na nią. Jest to historia dziejąca się na dwóch płaszczyznach czasowych, mimo tego nie jest to bardzo zapętlone i niezrozumiałe jak nierzadko bywa w takich połączeniach. Akcja przebiega żywo i bardzo wciąga, takie jest moje zdanie. Powiem tak , książka bardzo dobra , czyta się szybko, akcja mimo dwóch czasów spójna . Zaliczyłam ją jednak do bardziej powieści obyczajowych z wplecionym wątkiem miłosnym i kryminalnym, polecam dobra rozrywka.

DNF, 90 str. Nie jestem w stanie przez nią przebrnąć, przez perspektywe młodej Clotilde.

To już trzecia książka tego autora i jednak nie jestem fanem

To już trzecia książka tego autora i jednak nie jestem fanem

niestety mimo najlepszych chęci nie przebrnęłam. NUDNA i dla mnie ciągnie się jak flaki.. .
nie polecam

nie polecam

Ta książka jest mordercą czasu.
Nudna do granic możliwości. Kiedy występuje jakaś akcja jest poprzedzona albo uzupełniona taką ilościom opisów, że znudzony czytelnik jej nie przeżywa i nawet nie zauważa. Jako przewodnik turystyczny po Korsyce i mentalności społeczeństwa byłaby znośna. Jako kryminał jest tragiczna. Do tego absurdalne rozwiązanie fabuły. Dno.

Ta książka jest mordercą czasu.

Książkę zakupiłam na przecenie w Biedronce za niewielkie pieniądze, opis fabuły bardzo mnie zachęcił. Książkę czytałam niestety dość długo, a jest to typ książki, które raczej powinny lekko wchodzić. Tak jak piszą inni recenzenci, akcja rzeczywiście jest mocno rozwleczona przez co książkę się męczy, a nie czyta. Niektóre fragmenty są lepsze, a niektóre nawet bardzo dobre, i dzięki nim można dotrwać do końca. Ja polubiłam bohaterów tej książki, to jak postacie są nakreślone, pomimo tego że ani nie są jakieś wybitne ani wyjątkowe - po prostu ludzkie, wplątane w trudne wydarzenia. Podobało mi się również rozwikłanie zagadki - to że za wydarzeniami nie stał jeden wyrachowany złol tylko wszystko jest efektem splotu różnych niefortunnych wydarzeń. Tłem wydarzeń jest Korsyka, która została przedstawiona w ciekawy sposób - na tyle ciekawy że chętnie wybiorę się tam na urlop :) Książkę generalnie polecam, ale pupy nie urywa.

Plenery korsykańskie, słońce, plaża, wakacje, emocje, plany i marzenia nastolatków, tajemnice dorosłych i tragiczny wypadek konstruują powieść Michela Bussi'ego "Czas jest mordercą". Autor wykorzystał w kompozycji dwa plany czasowe (w epilogu trzeci). Przeczytałam szybko tę naiwną historię, irytując się dziwnym stylem dziennika Clo i nieprawdopodobieństwem wydarzeń. Powieść na wakacje o piętnastolatkach dla piętnastolatek.

Specyficzna książka.Nie do końca w moim guście.Sama historia pomyślana całkiem nie źle,ale te obszerne szczegółowe opisy, jakieś krajobrazy powodują że jak dla mnie to nie jest kryminał a raczej melancholijna opowieść z nutką sensacji i rodziną która próbuje być mafijna 😊. zupełnie dla mnie nie potrzebny jest ten wątek .bo trochę wyszło to nie udolnie. Jeśli pozostałe pozycje tego autora są podobne to raczej nie wrzucę ich na listę "chcę przeczytać".Ale dam sobie jeszcze jedną szansę.Sięgne jeszcze po jakąś książkę Bussi'ego

• Kryminały

Michel Bussi Czas jest mordercą Zobacz więcej