Ciszej niż śmierć

Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Cykl: Inspektor Mar­nie Rome (tom 4)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Quieter Than Killing
Agnieszka Brodzik
Ag2S

W Londynie dochodzi do serii pozornie niezwiązanych ze sobą napadów… Marnie Rome i Noah Jake ruszają w pościg za sprawcą przez skute lodem ulice. Wkrótce w domu rodzinnym komisarz Rome dochodzi do włamania. Ślady wskazują na to, że włamywacz dobrze zna to miejsce… W końcu Marnie i Noah stawią czoła przerażającej prawdzie: ktoś okrutnie pogrywa sobie z policją. Nagle wszystkie elementy śledztwa się łączą i sprawa przybiera bardzo osobisty wymiar.

W czwartym tomie cyklu z inspektor Marnie Rome atmosfera niebezpieczeństwa jeszcze bardziej się zagęszcza. Coraz więcej niewiadomych, coraz mniej czasu na pojmanie sprawców…

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/ciszej-niz-smierc/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/ciszej-niz-smierc/

katala | 2018-10-29
Przeczytana: 28 października 2018

Każda kolejna część sprawia wrażenie coraz bardziej przerażającej, a historia Marnie, Stephena i jej rodziców, nabiera coraz to nowego wymiaru wraz z kolejnymi częściami. Niekiedy wydaje mi się, że nie do końca szybko i sprawnie podążam za tokiem rozumowania i plątania fabuły przez autorkę właśnie w tym wątku. Mam tylko nadzieję, że Hilary pozwoli Marnie zachować mądrość i pewność, z którymi ostatnio bohaterka miewa problem. I nie popadnie w jakieś skrajne wybielanie czy usprawiedliwianie.
W Ciszej niż śmierć mamy do czynienia z serią napadów, które na pierwszy rzut oka nie wykazują wspólnego mianownika. Dodatkowo, ktoś włamuje się do starego domu rodziców Marnie, brutalnie bijąc lokatorów. Pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, niemal z godziny na godzinę wykazują coraz więcej wspólnych punktów. Podobnie, jak w poprzednich częściach mamy do czynienia z wątkiem, a nawet wątkami kryminalnymi, oraz problemami dnia codziennego głównych bohaterów. Tym razem znacznie większy nacisk...

Aleksandra | 2018-09-23
Przeczytana: 22 września 2018

Dobra.
Gdy moja ciekawość została nakręcona, to po chwili buum! Ściana lub spadek tempa atmosfery. Szkoda. Nie wiem czy to kwestia osoby, która tłumaczyła powieść i nie podszedł jej klimat książki.

red_sonia | 2018-09-19

Kryminały to gatunek, po który sięgam najchętniej. „Ciszej niż śmierć” to kolejna część z cyklu z  Marnie Rome. Zapraszam.

W Londynie dochodzi do serii pozornie niezwiązanych ze sobą napadów… Marnie Rome i Noah Jake ruszają w pościg za sprawcą przez skute lodem ulice. Wkrótce w domu rodzinnym komisarz Rome dochodzi do włamania. Ślady wskazują na to, że włamywacz dobrze zna to miejsce… W końcu Marnie i Noah stawią czoła przerażającej prawdzie: ktoś okrutnie pogrywa sobie z policją. Nagle wszystkie elementy śledztwa się łączą i sprawa przybiera bardzo osobisty wymiar. Okazuje się, że milczenie może niekiedy pomóc w przetrwaniu najgorszego, ale jego efekty potrafią być zabójcze.

Sprawiedliwość jest kluczem w tej powieści. Każda zbrodnia, której sprawcy zostają zatrzymani, znajduje swój finał w sądzie. Winny zostaje oskarżony i skazany, ponosi winę za swój czyn. Tylko czy więzienie zawsze jest wyrokiem sprawiedliwym? Czy ofiary lub ich bliscy mogą czuć satysfakcję, bo kara jest...

książek: 1975
karola | 2018-09-19
Przeczytana: 09 września 2018

Polubiłam komisarz Marnie Rome i jej partner Noaha. Polubiłam mroczny Londyn. Oraz styl Sarah Hilary. I tworzone przez nią historie.
W książce „Ciszej niż śmierć” Marnie Rome będzie musiała stawić czoło przeszłości i częściej niż zwykle kontaktować się z mordercą swych rodziców, swoim przyrodnim bratem, a wszystko po to, by uratować pewnego niewinnego chłopca z wcale nie niewinnego świata.
Kto nie czytał wcześniejszych części, polecam zacząć od początku czyli od książki „W obcej skórze”.
A „Ciszej niż śmierć” oczywiście polecam. I czekam na kolejną książkę.

Samash | 2018-10-07
Przeczytana: październik 2018

dniu życia pani detektyw. Dnia, który zmieni jej życie na zawsze.

Następnie narrator w formie trzecioosobowej przenosi nas do teraźniejszości. Dowiadujemy się od przełożonego Marnie, Wellanda, że w jej domu rodzinnym, który wynajmuje, było dość osobliwe włamanie połączone z pobiciem lokatorów. Sprawą zajmuje się sierżant Kennedy z Tridentu, działu policji zajmującego się przestępczością zorganizowaną.

W tym samym czasie na ulicach Londynu dochodzi do serii napadów. Z pozoru są to niezwiązane sprawy teraz, gdy Marnie i Noah zaczynają się bardziej przyglądać to widzą niteczki powiązania. Ofiarami napadów padają osoby z kryminalną przeszłością. Są to Carole Linton skazana za uprowadzenie chłopca, Stuart Rawling damski bokser oraz Kyle Stratton oskarżony o napaść na tle rasistowskim. Ostatni mężczyzna niestety nie przeżył.

Roboczo przestępcy nazwali przestępcę „mścicielem”, gdyż tak jakby wymierzał kary skazańcom. Według obserwacji i analizy faktów postępowanie zbrodniarza jego...

Cantata | 2018-09-06
Przeczytana: 06 września 2018

W jednej z recenzji na portalu Goodreads.com przeczytałam, że "Ciszej niż śmierć" jest najlepszą częścią cyklu o Marnie Rome. Po przeczytaniu książki nie pozostaje mi nic innego jak się pod tym podpisać. Uwielbiam patrzeć jak autorzy ewoluują, nabierają doświadczenia, ich styl i język przechodzi metamorfozę i z każdym kolejnym tomem pozwalają sobie na coraz więcej. Właśnie dlatego uwielbiam serie wydawnicze. Powodem dla którego książki Sarah Hilary są tak rewelacyjne jest zdolność autorki do krytycznej analizy otoczenia. Ona widzi, że obraz angielskiej przestępczości się zmienia, to samo robią jej historie. W swoich powieściach porusza problemy współczesne, opowiada o ludziach, których możemy spotkać na ulicach, w ciemnych zaułkach, w metrze, kiedy gaśnie światło. I są to historie straszne w swojej prawdziwości.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/09/ciszej-niz-smierc-sarah-hilary.html

Qulturasłowa | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Była zbrodnia, gdzie kara?
„Bo cierpienie, proszę pana, to wielka rzecz. W cierpieniu jest pewna idea” – te słowa, pochodzące ze „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego, doskonale ilustrują sens cierpienia, ale niestety dla wielu stają się pretekstem, by to cierpienie zadawać. W chorym umyśle wielu ludzi zrodziło się bowiem przekonanie, że każdy może wymierzyć karę, a szczególnie wówczas należy to zrobić, jeśli poniesione konsekwencje nie były współmierne do czynu bądź też konsekwencje nie zostały wyciągnięte w ogóle. Tym sposobem rozgrzeszają się z wielu złych uczynków, niekiedy nawet ze zbrodni popełnionej – w ich mniemaniu – w dobrej wierze.
Czy chodzący po ulicach Londynu morderca, również wymierza karę? Odpowiedź jest o tyle istotna, że w mieście dochodzi do serii pozornie niezwiązanych ze sobą napadów, których ofiary znajdują się w strasznym stanie, a jedna z nich zmarła w niedługim czasie po napadzie. Stuart Rawling z przetrąconą szczęką, Carole Linton z ranami klutymi,...

Agnieszka Górecka | 2018-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2018

„Ciszej niż smierć” jest to czwarta cześć z cyklu o Pani komisarz Marnie Rose. Nie martw się jeśli nie czytałeś trzech poprzednich, gdyż książka jest tak napisana, że nie stanowi to najmniejszego problemu.
Cykl ten napisała znakomita pisarka Sarah Hilary.
Spotykamy się tutaj z wybitnym trzymającym w napięciu thrillerem.
Akcja rozgrywa się zimą w ponurym Londynie co nadaje fajnego klimatu.
Nie będę was tutaj zanudzać opisem całej akcji, ale powiem wam, że dzieje się naprawdę dużo! Między innymi czytamy o pobiciach ludzi, które jak się okazuje nie są przypadkowe, wręcz przeciwnie, sprawca doskonale przemyślał każdy krok.
Niestety mamy tez do czynienia z pobiciem, ze skutkiem śmiertelnym.
Wydaje się, iż ktoś na własna rękę wyznacza sprawiedliwość. Czytamy tutaj również o gangu nieletnich przestępców.
Pani komisarz Rome wraz z partnerem Noah próbują rozwikłać zagadki i schwytać sprawcę.
Zadania nie ułatwia fakt, że do Marnie odzywają się duchy przeszłości.
Ktoś napada na jej...

Karolina Sosnowska | 2018-09-16
Przeczytana: 09 września 2018

"Autorka każe nam się również zastanowić nad tym, skąd w ludziach bierze się zło. Niedbałe wychowanie, traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, brak zainteresowania ze strony rodziców lub ich chorobliwa, niewłaściwie ukierunkowana uwaga: to wszystko potrafi wykoleić małego człowieka i sprawić, że nigdy nie wróci on już na właściwe tory. Takich złamanych życiorysów jest w cyklu Sarah Hilary wiele. Jest to oczywiście przypadek przybranego brata komisarz Rome, Stephena, ale także samej Marnie czy młodszego brata Noaha Jake’a, Sola."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2018/09/16/ciszej-niz-smierc-s-hilary-patronat/ :)

Ostatnimi czasy mam ogromną ochotę na czytanie kryminałów. Sama do końca nie wiem czym to jest spowodowane. Ciszej niż śmierć to moje pierwsze w życiu spotkanie z autorką, Sarah Hilary. Choć jest to już tom czwarty z cyklu o komisarz Marnie Rome, to nie przeszkadzało mi to w czytaniu. Jak więc poszło?

Główną bohaterką powieści jest Marnie Rome. Może być to dość dziwne, ponieważ nie wszystkie wydarzenia mają z nią związek, a jednak. Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to taka typowa policjantka: twarda, trzymająca głowę na karku, skupiona tylko i wyłącznie na osiągnięciu swojego celu, którym w tym przypadku jest złapanie sprawcy, to w rzeczywistości Marnie przejmuje się tysiącami rzeczy, myśli o swoim psychopatycznym bracie, a także darzy ogromnym uczuciem swojego partnera, Eda. Można więc rzec, że ta bohaterka ukazuje czytelnikowi również prawdziwe uczucia.

Noah natomiast to bohater, którego bardzo polubiłam. Choć ma własne problemy na głowie, myśli o tym czy...